Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
28.07.2013

У Києві відбувся святковий прийом від імені Української Православної Церкви з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі

28 липня 2013 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» у Києві відбувся святковий прийом від імені Української Православної Церкви з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі.

На заході були присутні Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир, Предстоятелі та представники Помісних Православних Церков, які прибули до Києва для участі в урочистостях з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі, єпископат Української Православної Церкви, а також голова Адміністрації Президента України С.В. Льовочкін, помічник Президента України, начальник головного управління Адміністрації Президента України з питань гуманітарного розвитку Ю.П. Богуцький та інші представники державної влади України.

Від імені Президента України С.В. Льовочкін вручив головам та членам делегацій державні нагороди. Орденом «За заслуги» I ступеня були нагороджені митрополит Галльський Еммануїл (Константинопольський Патріархат), митрополит Мексики, Центральної Америки, Карибів та Венесуели Антоній (Антіохійський Патріархат), митрополит Зугдідський і Цаїський Герасим (Грузинський Патріархат), митрополит Західноєвропейський Іосиф (Румунський Патріархат), митрополит Филипський, Неапольский і Фасоський Прокопій (Елладська Православна Церква), митрополит Корчинський Іоанн (Албанська Православна Церква), архієпископ Прешовський Ростислав (Православна Церква Чеських земель і Словаччини).

Також ордена «За заслуги» II ступеня були удостоєні митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій, керуючий справами Московської Патріархії митрополит Саранський і Мордовський Варсонофій і голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон.

Потім до присутніх звернувся Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил:

«Ваші Святості! Ваші Високопреосвященства й Преосвященства! Високі представники державної влади України! Дорогі отці, браття й сестри! Пані та панове!

Я хотів би всім вам сердечно подякувати за ці чудові години присутності в матері міст руських — місті Києві, за ту благодать, за ту радість, яку ми всі пережили під час богослужінь у Києво-Печерській лаврі, за можливість поспілкуватися з вами і з представниками та предстоятелями всіх Помісних Православних Церков. Це дійсно історична подія. Її буде вписано в історію Русі і в історію града Києва, в історію нашої Церкви.

Хотів би особливо подякувати всім святим та блаженним Патріархам, Митрополитам, Архієпископам — Предстоятелям Помісних Церков, а також делегації Помісних Церков за труд, який вони підняли. Знаю, що хтось навіть в немочі перебував, але прийняв рішення приїхати до Москви й до Києва, і я сердечно вам за це дякую.

Коли ми віддаємо себе людям, то завжди Бог нам потім дає куди більше, ніж ми віддаємо. І я вірю, що ваша участь в урочистостях поповнить ваші фізичні й духовні сили благодаттю Божою, миром, душевним спокоєм і розумінням важливості тієї справи, яку ми всі разом здійснюємо».

Зважаючи на труди на благо Церкви та у зв'язку з 1025-річчям Хрещення Русі Святіший Патріарх Кирил нагородив орденом святого рівноапостольного князя Володимира II ступеня голову Адміністрації Президента України С.В. Льовочкіна. Радник Президента України Ю.П. Богуцький та радник Президента України, керівник Головного управління Адміністрації Президента України з питань міжнародних відносин А.І. Гончарук були удостоєні орденів святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

/ Патріарх.ua /