Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Архієрейський Собор

1 лютого 2017 року в Патріарших покоях кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Архієрейський Собор, що відбувся в Москві 2-3 лютого 2016 року, звернувся з посланням до кліру, чернецтва і всіх вірних чад Руської Православної Церкви.
Документ прийнятий Архієрейським Собором Руської Православної Церкви, що відбувся 2-3 лютого 2016 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві.
Серед тем, що стали предметом розгляду в процесі підготовки до Всеправославного Собору, — автономія і спосіб її проголошення, а також автокефалія і спосіб її проголошення. З ходом передсоборного процесу учасників Архієрейського Собору Російської Православної Церкви ознайомив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виступаючи з доповіддю в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя.
У доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви була розглянута тема підготовки до Всеправославного Собору, зокрема, йшлося про теми, які будуть винесені на його розгляд.
Розповідаючи учасникам Архієрейського Собору Руської Православної Церкви про хід підготовки до Всеправославного Собору, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил згадав, зокрема, про проект соборного документа «Таїнство шлюбу і перешкоди до нього». Даний проект в числі інших був істотно перероблений під час минулиху січні 2016 року Зборів Предстоятелів Помісних Православних Церков.
В рамках,  що відбулися кілька днів тому в Шамбезі (Швейцарія) Збори Предстоятелів Помісних Православних Церков, в якому взяв участь Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, вдалося доопрацювати і одностайним голосуванням проект рішення Всеправославного Собору на тему «Місія Православної Церкви в сучасному світі».
Майбутнім Всеправославним Собором буде розглянуто проект документа «Відносини Православної Церкви з іншим християнським світом», прийнятий 10-17 жовтня 2015 року V Всеправославною предсоборною нарадою в Шамбезі. Про це повідомив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил у доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви, який відкрився в Москві.
Розповідаючи учасникам Архієрейського Собору Руської Православної Церкви про хід підготовки до Всеправославного Собору, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил особливо зупинився на підготовлених в рамках передсоборного процесу проектах документів Святого і Великого Собору Православної Церкви.
Виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви, який відкрився 2 лютого в Москві, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил торкнувся теми підготовки Святого і Великого Собору Православної Церкви.
На завершення вступної частини доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Кирил знову звернув увагу на позитивні результати, досягнуті в останні роки завдяки створенню нових єпархій.
Як повідомив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі 2 лютого 2016 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило, «за останній рік проведена копітка і складна робота по уточненню» парафіяльної статистики.
За даними, наведеними у доповіді Святішого Патріарха Кирила Архієрейському Собору Руської Православної Церкви, за період, що минув з 1 лютого 2013 року, Священний Синод, Синод Української Православної Церкви і Синод Руської Зарубіжної Церкви обрали 73 архієрея.
«Священний Синод, який збирався за звітний період 15 раз, і Вищою Церковною Радою, яка провела 16 засідань, а також синодальними установами велася робота по реалізації тих завдань, які сформулював Освячений Архієрейський Собор 2013 року.
Виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил розповів про діяльність Патріарха і органів вищого церковного управління, а також навів загальноцерковні статистичні дані за міжсоборний період 2013-2016 рр.
У вступній частині доповіді Архієрейського Собору Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил торкнувся проблеми світового тероризму.
2 лютого 2016 року, звертаючись з доповіддю до Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил нагадав, що в міжсоборний період відзначалися такі пам'ятні дати, як 1025 років Хрещення Русі та 1000 років з часу кончини святого рівноапостольного князя Володимира.
2 лютого 2016 року в Москві відкрився Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.
2 лютого 2016 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві почав роботу Освячений Архієрейський Собор Руської Православної Церкви, на який прибули архіпастирі Московського Патріархату з Росії, України, Білорусії, Молдавії, Азербайджану, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Таджикистану , Туркменії, Узбекистану, Естонії, а також країн далекого зарубіжжя, де існують єпархії Руської Православної Церкви.

Документ прийнятий Архієрейським Собором Руської православної церкви 5 лютого 2013 року.

Документ прийнятий Архієрейським Собором Руської православної церкви 5 лютого 2013 року.

Документ прийнятий Архієрейським Собором Руської православної церкви 5лютого 2013 року.

Документ ухвалено Архієрейським Собором Руської Православної Церкви 5 лютого 2013 року.

Возлюблені у Господі всечесні отці пресвітери, високоповажні диякони, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати й сестри — вірні чада Руської Православної Церкви!

Документ прийнятий Архієрейським Собором Руської православної церкви 5 лютого 2013року

3 лютого 2013, в рамках роботи Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, керуючий справами Московської Патріархії митрополит Саранський і Мордовський Варсонофій виступив з доповіддю про проект «Положення про обрання Патріарха Московського і всієї Русі».

3 лютого 2013 р., в рамках роботи Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, керуючий справами Московської Патріархії митрополит Саранський і Мордовський Варсонофій виступив з доповіддю про проект внесення змін та доповнень до Статуту Руської Православної Церкви у зв'язку з уточненням повноважень Помісного та Архієрейського Собору.

Ваша Святосте, преосвященні архіпастирі!

Мандатна комісія Архієрейського Собору Руської Православної Церкви має честь доповісти, що станом на 5 лютого 2013 р. - четвертий день роботи Собору - прибуло269 архієреїв з 290 позначених у списках членів Собору.

Документ прийнято Архієрейським Собором Руської православної церкви 5 лютого 2013 року.

«ПочатокПопередня123НаступнаКінець»
Сторінка 1 з 3