Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Новини

Субота, 23 березня 2019 10:41

«Слово Предстоятеля»: Ми не повинні сподіватися тільки на молитву інших

 

«Коли згрішаємо, і хтось за нас молиться, то ця молитва допомагає. Але ми не повинні сподіватися тільки на молитву інших, у першу чергу, маємо самі молитися», — Предстоятель.

П'ятниця, 22 березня 2019 10:34

Наслухаєшся горя людського і йдеш напіврозбитий в Печери — Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про підтримку преподобних Києво-Печерських

24 березня Православна Церква святкуватиме Собор преподобних отців Києво-Печерських.

Четвер, 21 березня 2019 19:27

Блаженніший Митрополит Онуфрій Президенту Петру Порошенку: “Це не той шлях, який приведе нас до єдності”

 

21 березня 2019 року відбулася зустріч Президента України П. О. Порошенка, за його ініціативи, з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), в якій взяв участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на vzcz.church.ua.

Четвер, 21 березня 2019 18:17

У видавництві Московської Патріархії вийшла книга Святішого Патріарха Кирила «Молодість — час пошуку»

 

У Видавництві Московської Патріархії в серії «Слово Святішого Патріарха» вийшла книга Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Молодість — час пошуку».

Середа, 20 березня 2019 18:32

Святіший Патріарх Кирил очолив засідання Вищої Церковної Ради

20 березня 2019 року в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Середа, 20 березня 2019 17:58

Святішому Патріархові Кирилу передані десять дореволюційних ікон, що зберігалися в фондах «Мосфільму»

 

20 березня 2019 року в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з генеральним директором і головою правління кіноконцерну «Мосфільм» Кареном Георгійовичем Шахназаровим.

Середа, 20 березня 2019 17:12

Святіший Патріарх Кирил відвідав виставку «Свята Гора і сокровенна Росія» в Храмі Христа Спасителя

20 березня 2019 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав виставку «Свята Гора і сокровенна Росія», організовану в Патріаршому музеї церковного мистецтва кафедрального соборного Храму Христа Спасителя. В експозиції представлені полотна сучасних майстрів, присвячені духовному зв'язку Русі зі Святою Горою Афон.

Середа, 20 березня 2019 17:06

Святіший Патріарх Кирил: Сім'ї священиків повинні бути в центрі уваги правлячих архієреїв

 

20 березня 2019 року, відкриваючи засідання Вищої Церковної Ради, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил поділився своїми думками про проблеми, з якими стикаються сім'ї священиків в наш час.

Вівторок, 19 березня 2019 20:30

Із захоплених церков до раю не потрапите — намісник Святогірської Лаври активістам «ПЦУ»

 

У день Торжества Православ’я вірність своїй Матері-Церкви одноголосно сповідали близько трьох тисяч парафіян і паломників Свято-Успенської Святогорської Лаври.

Вівторок, 19 березня 2019 16:44

Святіший Патріарх Кирил очолив 31-е спільне засідання Наглядової, Громадської та Опікунської Рад з видання «Православної енциклопедії»

 
19 березня 2019 року в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві відбулися 31-ше спільне засідання Наглядової, Громадської та Опікунської Рад з видання «Православної енциклопедії» і презентація нових алфавітних томів енциклопедії (у 2018 році видано 49-й, 50-й, 51-й і 52-й томи). Видання «Православної енциклопедії» здійснюється під загальною редакцією Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і під патронатом Президента РФ В.В. Путіна і голови Уряду РФ Д.А. Медведєва.
Вівторок, 19 березня 2019 11:42

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з Головою Місії ОБСЄ зі спостереження за виборами

 

19 березня 2019 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі зустрівся з Головою та представниками Місії ОБСЄ зі спостереження за виборами. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 19 березня 2019 11:03

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з губернатором Орловської області А.Є. Кличковим

 
19 березня 2019 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з губернатором Орловської області А.Є. Кличковим.
Неділя, 17 березня 2019 20:29

Посол Сербії нагороджений орденом Руської Православної Церкви

 

17 березня 2019 року, в Неділю Торжества Православ'я, після Божественної літургії в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вручив Надзвичайному і Повноважному послу Сербії в Росії Славенко Терзичу орден преподобного Серафима Саровського III ступеня. Високої нагороди глава сербського дипломатичного представництва в Москві удостоєний до уваги до вкладу в розвиток відносин Руської та Сербської Православних Церков.

Неділя, 17 березня 2019 18:44

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив чинопослідування з Акафістом Божественним Страстям Христовим у Києво-Печерській Лаврі

 

17 березня 2019 року, у Неділю першу Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чинопослідування з Акафістом Божественним Страстям Христовим у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 17 березня 2019 18:38

Посли православних країн молились за Літургією у Києво-Печерській Лаврі в день Торжества Православ’я

17 березня 2019 року, в день Торжества Православ’я, за Божественною літургією та богослужбовим чином Торжества Православ’я, що звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, взяли участь Посли та представники Посольств країн, переважна більшість населення яких сповідує православну віру. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу ВЗЦЗ.

Неділя, 17 березня 2019 18:23

У Неділю Торжества Православ’я Предстоятель очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

 

17 березня 2019 року, у Неділю першу Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин Торжества Православ’я та Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 17 березня 2019 18:15

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Просимо, щоб Бог допомагав нам зберігати чистоту святої Православної віри

 

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в Неділю Торжества Православ’я побажав пастві Божої помочі у збережені своєї Православної віри у чистоті, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 16 березня 2019 14:57

Напередодні Неділі Торжества Православ’я Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 
16 березня 2019 року, напередодні Неділі 1-ї Великого посту, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 16 березня 2019 10:28

«Слово Предстоятеля»: Для людини, яка живе за Законами Божими, відкривається Небо

«Земна мудрість навчає людину влаштовувати своє земне життя, а духовна мудрість — вибудовувати відношення з Господом, ближніми і оточуючим світом… Апостоли ж словом духовної мудрості привели всі кінці Вселенної до Христа», — Предстоятель.

П'ятниця, 15 березня 2019 10:56

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію Передосвячених Дарів у Києво-Печерській Лаврі

 

15 березня 2019 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Літургію Передосвячених Дарів у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 14 березня 2019 19:50

Предстоятель звершив читання Покаянного канону у трьох монастирях столиці

У перші дні Великого посту Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прочитав усі чотири частини Покаянного канону за богослужінням у різних монастирях столиці. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував відеоогляд з Києво-Печерської Лаври, Покровського та Флорівського монастирів.

Четвер, 14 березня 2019 11:56

Вийшов у світ третій номер «Журналу Московської Патріархії» за 2019 рік

Вийшов у світ третій номер «Журналу Московської Патріархії» за 2019 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради «Журналу Московської Патріархії» митрополит Волоколамський Іларіон:

Четвер, 14 березня 2019 11:04

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив читання останньої частини Великого покаянного канону

14 березня 2019 року, у четвер першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 13 березня 2019 21:00

Предстоятель звершив читання Великого покаянного канону у Флорівському монастирі

 

13 березня 2019 року, у середу першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив читання третьої частини Великого покаянного канону у Свято-Вознесенському Флорівському монастирі м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 13 березня 2019 10:54

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію Передосвячених Дарів у Києво-Печерській Лаврі

13 березня 2019 року, у середу першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 12 березня 2019 17:47

Предстоятель звершив читання другої частини Великого канону у Покровському монастирі

12 березня 2019 року, у другий день Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив читання другої частини Великого покаянного канону в Свято-Покровському жіночому монастирі м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 11 березня 2019 17:35

Постом і молитвою пом’якшуються жорстокі серця — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Можливо, у нас не буде таких успіхів, як у святих отців, але крапля води, якщо вона капає постійно в одне місце, пробиває каміння.

Понеділок, 11 березня 2019 17:28

Предстоятель звершив читання першої частини Великого покаянного канону

 

11 березня 2019 року, у перший день Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 10 березня 2019 20:30

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Коли життя в раю — мука

Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, чому грішникові важко знаходитись у святому місці, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 10 березня 2019 17:11

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Великий піст — час, коли ми «реставруємо» себе

Як зазначив Предстоятель у Прощену неділю, під час Великого посту, як і під час успішного лікування, не можна сумувати, натомість докладати зусиль і якнайкраще трудитися над своїм духовним відновленням. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 10 березня 2019 17:04

Предстоятель очолив вечірню та Чин прощення у Києво-Печерській Лаврі

10 березня 2019 року, у Неділю сиропусну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірню та Чин прощення у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 10 березня 2019 15:05

Якщо не можеш пробачити — духовна порада Предстоятеля

 

У своєму слові під час чину Прощення Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як пробачати несправедливі образи, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 10 березня 2019 15:00

Адаму потрібно було сказати три слова, щоб залишитися в Раю — Предстоятель

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день спогаду Адамового вигнання з раю закликав не виправдовувати себе, а мужньо сповідувати свої гріхи перед Богом, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 10 березня 2019 10:18

У Неділю сиропусну Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

 

10 березня 2019 року, у Неділю сиропусну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 березня 2019 13:10

Напередодні Неділі сиропусної Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

9 березня 2019 року, напередодні Неділі сиропусної, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 березня 2019 10:51

Послання Предстоятеля до пастви Української Православної Церкви з нагоди початку Великого посту

Послання до пастви Української Православної Церкви
з нагоди початку Великого посту
Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України,
Предстоятеля Української Православної Церкви
Субота, 09 березня 2019 10:12

Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив паству на особливий молитовний подвиг задля миру в Україні

Архіпастир п’ятий рік поспіль благословляє паству на Великопісний молитовний подвиг задля настання миру у державі.
Субота, 09 березня 2019 10:06

«Слово Предстоятеля»: Людина має прагнути прощення гріхів — Бог насильно не прощає

 

Предстоятель благословив щодня у Великий піст молитися за українську землю та читати по кафізмі з Псалтирі і робити 12 земних поклонів з Іісусовою молитвою.

Четвер, 07 березня 2019 15:26

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з керівником Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки С. С. Кравцовим

 

7 березня 2019 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з керівником Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки С. С. Кравцовим.

Четвер, 07 березня 2019 15:23

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з губернатором Ханти-Мансійського автономного округу Н. В. Комаровою

 
7 березня 2019 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з губернатором Ханти-Мансійського автономного округу Н.В. Комаровою.
Вівторок, 05 березня 2019 16:13

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з президентом Євангелістської асоціації Біллі Грема Ф. Гремом

5 березня 2019 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з президентом Євангелістської асоціації Біллі Грема Вільямом Франкліном Гремом.

Вівторок, 05 березня 2019 15:10

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з послом Естонії в Росії Маргусом Лайдре

 

5 березня 2019 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом Естонії в Російській Федерації Маргусом Лайдре.

Понеділок, 04 березня 2019 19:56

Силою захоплені чотири храми Української Православної Церкви в Тернопільській, Волинській та Рівненській областях

За підтримки радикалів і участі місцевої влади прихильники розкольницької «Православної церкви України» захопили чотири храми канонічної Церкви — у Тернопільській, Волинській та Рівненській областях.

Неділя, 03 березня 2019 20:21

У Неділю м’ясопусну Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

 

3 березня 2019 року, у Неділю м’ясопусну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Схоже відео

Неділя, 03 березня 2019 19:48

Світом володіє дух критики, а не співчуття — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Сьогодні люди дуже критично налаштовані одне до одного, тому, що не хочуть виправлятися самі.

Субота, 02 березня 2019 11:34

Напередодні Неділі м’ясопусної Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

2 березня 2019 року, напередодні Неділі м’ясопусної, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 02 березня 2019 10:20

«Слово Предстоятеля»: Навчити себе добру і бути готовим дати гідну відповідь на Страшному суді

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов двадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

П'ятниця, 01 березня 2019 19:25

В Алма-Аті відбулася презентація зібрання трудів Святішого Патріарха Московського Кирила

 

1 березня 2019 року в тронному залі духовно-культурного центру Казахстанського митрополичого округу імені митрополита Йосифа (Чернова) в Алма-Аті в рамках форуму «Радість Слова» відбулася презентація зібрання трудів Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

П'ятниця, 01 березня 2019 12:21

Святіший Патріарх Кирил очолив перше в 2019 році засідання Вищої Церковної Ради

1 березня 2019 року в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив перше в 2019 році засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Четвер, 28 лютого 2019 11:54

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з главою Євангелічно-лютеранської церкви Фінляндії

 

28 лютого 2019 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з главою Євангелічно-лютеранської церкви Фінляндії архієпископом Турку і Фінляндії Тапіо Луомой.

Четвер, 28 лютого 2019 00:47

Офіційно: Сербська Православна Церква вважає «ПЦУ» як розкольницьку, а єдиною канонічною Церквою в Україні визнає лише Українську Православну Церкву

Сербський Патріархат визнає єдиною канонічною Церквою в Україні тільки Українську Православну Церкву на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм, натомість новостворену «ПЦУ» вважає «конфедерацією розкольницьких угрупувань», а її очільника — розкольником. Про це йдеться в офіційній заяві Сербської Православної Церкви, опублікованій бюро друку і масової інформації СПЦ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на mospat.
Вівторок, 26 лютого 2019 19:03

Відбулося перше в 2019 році засідання Священного Синоду Російської Православної Церкви

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ В. Н. Легойда прокоментував основні теми першого в 2019 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке відбулося 26 лютого 2019 року в Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Вівторок, 26 лютого 2019 18:16

Призначено нових намісників Свято-Троїцької Сергієвої лаври, Донського і Новоспасського ставропігійних монастирів

 
26 лютого 2019 року під час засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви було розглянуто питання про переміщення Преосвященних намісників ставропігійних монастирів (журнал № 9).
Вівторок, 26 лютого 2019 18:10

Священний Синод прийняв спеціальну заяву про становище Української Православної Церкви

Голова Синодального відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ В. Р. Легойда повідомив про прийняття Священним Синодом Російської Православної Церкви спеціальної заяви, в якій йдеться про загрозу існування Української Православної Церкви.

Неділя, 24 лютого 2019 18:33

Бог чекає і приймає кожну розбиту душею і тілом людину — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Коли ми відходимо від Бога, усвідомлюємо, що нам недобре, ми страждаємо, то треба з рішучістю повернутися до Нього і у цьому нам допомагає піст і молитва.

Неділя, 24 лютого 2019 18:24

У Неділю про блудного сина Предстоятель очолив Божественну літургію в кафедральному соборі Чернівців

24 лютого 2019 року, у Неділю про блудного сина, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Духівському Кафедральному соборі міста Чернівці, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 24 лютого 2019 10:01

Монастирі нікуди не переходять і не перейдуть! — намісник Почаївської Лаври

Не піддаватись на провокації, не впадати у паніку та лишатися вірними своїй Святій Православній Церкві — закликав вірян намiсник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Володимир. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на podrobnosti.ua.
Субота, 23 лютого 2019 11:53

Напередодні Неділі про блудного сина Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Чернівців

23 лютого 2019 року, напередодні Неділі про блудного сина, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Духівському Кафедральному соборі міста Чернівці, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 23 лютого 2019 10:29

«Слово Предстоятеля»: Нехай Господь допомагає в час Великого посту потрудитися над поверненням в Отчий дім

 

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов дев’ятнадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

П'ятниця, 22 лютого 2019 10:51

Представники УПЦ взяли участь у зустрічі Всеукраїнської Ради Церков із Прем’єр-міністром

22 лютого 2019 року в Києві відбулася зустріч членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України В. Б. Гройсманом. Українську Православну Церкву на зустрічі представляли вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор та заступник голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на сайт ВЗЦЗ УПЦ.

Середа, 20 лютого 2019 12:16

Вийшов у світ другий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2019 рік

Вийшов у світ другий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2019 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради «Журналу Московської Патріархії» митрополит Волоколамський Іларіон:

Середа, 20 лютого 2019 12:09

Синод Кіпрської Православної Церкви не визнав «Православну церкву України»

18 лютого 2019 року під головуванням Блаженнішого Архієпископа Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостома II відбулося позачергове засідання Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви, який обговорив ситуацію, що склалася в церковному житті на Україні.
Вівторок, 19 лютого 2019 10:51

Архієпископ Берлінський Марк закликав європейську спільноту не закривати очі на тиск, який чиниться на Українську Православну Церкву

«Було б нечесним робити “добру міну при поганій грі”, нібито нас не стосується руйнівна церковна політика нинішньої державної влади України і небратських дій Константинопольського патріархату, що підштовхує наступ офіційної влади в Україні».

Понеділок, 18 лютого 2019 18:45

На Волині вандали з ПЦУ продовжують зрізати замки і захоплювати храми, а громади УПЦ моляться по будинках

 

16 лютого 2019 року група «активістів» переходу до ПЦУ, а фактично – рейдерства на користь «Київського патріархату», зрізала замки з дверей Свято-Георгіївського храму УПЦ села Піски Берестечківського благочиння на Волині. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Волинської єпархії.

Неділя, 17 лютого 2019 21:18

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Найсильнішою є покаянна молитва без самовиправдання

Про це зазначив під час проповіді в Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 17 лютого 2019 20:10

У Неділю про митаря і фарисея Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

 

17 лютого 2019 року, у Неділю про митаря і фарисея, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 17 лютого 2019 20:01

У Кривому Розі звершено акт вандалізму над найстарішим храмом міста

 
15 лютого 2019 року, в день свята Стрітення Господнього, близько 19:30, група невідомих осіб вчинили акт вандалізму над храмом Вознесіння Господнього м. Кривий Ріг, що знаходиться в житловому масиві Південного ГЗК. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.
Неділя, 17 лютого 2019 17:20

У Калінінграді відкрилася виставка, приурочена до 10-річчя Першосвятительского служіння Святішого Патріарха Кирила і 35-річчя Православ'я на Калінінградській землі

 

15 лютого 2019 року в Калінінградському обласному історико-художньому музеї відбулося відкриття виставки «Острів Православ'я на заході Росії».

Субота, 16 лютого 2019 12:23

Напередодні Неділі про митаря і фарисея Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

16 лютого 2019 року, напередодні Неділі про митаря і фарисея, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 16 лютого 2019 12:13

«Слово Предстоятеля»: «Молитвослов» для християнина — як абетка для того, хто прагне навчитися читати

 
В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов вісімнадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».
П'ятниця, 15 лютого 2019 21:09

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Господь гордих скидає з п’єдесталу, а смиренних підносить

Розповідаючи під час проповіді про сенс двунадесятого свята Стрітення Господнього, Предстоятель зазначив, що аби уподібнитися до святого Симеона, який «сподобився великої честі — тримати у своїх обіймах Неосяжного Бога», потрібно кожен свій день проживати у молитві до Бога. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 15 лютого 2019 20:48

У день Стрітення Предстоятель очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

15 лютого 2019 року, у день свята Стрітення Господа нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
П'ятниця, 15 лютого 2019 20:26

Вітальне слово Предстоятеля УПЦ з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО ПРЕДСТОЯТЕЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

З НАГОДИ 30-Ї РІЧНИЦІ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ

Шановні учасники бойових дій в Афганістані!

П'ятниця, 15 лютого 2019 18:59

Напередодні Стрітення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

14 лютого 2019 року, напередодні свята Стрітення Господа нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 14 лютого 2019 10:06

Предстоятель УПЦ передав стародруки XVIII-XIX стт. для Церковно-археологічного музею КДА

 
13 лютого 2019 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій передав у дар Церковному-археологічному музею Київської духовної академії цінні артефакти — 7 стародруків, датованих XVIII та XIX століттями. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу КДА.
Середа, 13 лютого 2019 10:17

У селі Кульчин на Волині рейдери зрізали двері з храму УПЦ, зірвавши поліцейські печатки

12 лютого 2019 року після тривалого протистояння на церковному подвір’ї прихильники «переходу до ПЦУ» в присутності правоохоронців зрізали печатки зі входу до Свято-Георгіївського храму УПЦ та зламали двері. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Вівторок, 12 лютого 2019 10:51

Братія Почаївської Лаври обговорила з представниками ОБСЄ ситуацію щодо порушення прав віруючих УПЦ

 

11 лютого 2019 року в Свято-Успенській Почаївській Лаврі відбулася зустріч насельників Почаївської Лаври та кліриків Тернопільської єпархії з представниками моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Під час зустрічі були розглянуті та обговорені питання релігійного життя на території Тернопільської єпархії Української Православної Церкви та щодо ситуації, яка склалася навколо Почаївської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посланням на сайт обителі.

Понеділок, 11 лютого 2019 10:28

У Вознесенській єпархії підпалили храм УПЦ

В ніч з 9 на 10 лютого 2019 року був здійснений підпал храму св. мученика Іллі в селі Зелений Яр Доманівського району Миколаївської обл. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Вознесенської єпархії.

Неділя, 10 лютого 2019 19:21

Блаженніший Митрополит Онуфрій: У грішної людини життя, як у байці про лебедя, рака та щуку

 

Щоб пізнати Бога, маємо взійти на древо посту — подібно митарю Закхею, який, аби побачити Спасителя, піднявся на смоковницю.

Неділя, 10 лютого 2019 10:22

Предстоятель очолив Божественну літургію у день Собору новомучеників і сповідників

10 лютого 2019 року, у Неділю 37-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 лютого 2019 15:14

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння напередодні Собору новомучеників і сповідників

 

9 лютого 2019 року, напередодні Неділі 37-ї після П’ятидесятниці, Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 лютого 2019 10:59

Розкольників із «ПЦУ» не впустили до Свято-Пантелеімонового монастиря на Афоні

Сьогодні, 9 лютого 2019 року, ігумен Свято-Пантелеімонового монастиря на Святій горі Афон архімандрит Євлогій не впустив до обителі делегацію новоствореної так званої «Православної церкви України». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на «Інтерфакс».

Субота, 09 лютого 2019 10:54

«Слово Предстоятеля»: Піст є знаряддям, яким людина відновлює в собі Божественну гармонію

 

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов сімнадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

П'ятниця, 08 лютого 2019 16:47

У столиці Калмикії пройшла презентація книги «Патріарх Кирил. Біографія триває…»

 

7 лютого 2019 року в Духовно-просвітницькому центрі Казанського кафедрального собору в місті Елісті відбувся круглий стіл «Руська Церква в сучасній Росії», присвяченій 10-річчю Помісного Собору Руської Православної Церкви та інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Четвер, 07 лютого 2019 10:51

За ухилення в розкол заборонені в служінні дванадцять кліриків Київської єпархії Української Православної Церкви

 

З грудня 2018 року за ухилення в розкол були заборонені в служінні 12 кліриків Київської єпархії.

Середа, 06 лютого 2019 17:37

Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини: Церква України існує від часів рівноапостольного Володимира, її Предстоятель — Блаженніший митрополит Онуфрій

Світове Православ'я нині проходить непросте випробування, в тому числі у зв'язку з подіями на Україні, зазначив 3 лютого 2019 року Блаженніший Митрополит Чеських земель і Словаччини Ростислав у слові по завершенні Божественної літургії в храмі святителя Миколая Мирлікійського в Котельниках — московському подвір'ї Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

Середа, 06 лютого 2019 10:07

У Запоріжжі вандали підпалили храм УПЦ

У ніч з 5 на 6 лютого 2019 року в місті Запоріжжі невідомими було вчинено підпал і осквернення храму Запорізької єпархії УПЦ на честь прп. Олексія Карпаторуського. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на завідуючого єпархіальною канцелярією протоієрея Геннадія Еліна.

Вівторок, 05 лютого 2019 18:40

Патріарх Антіохійський Іоанн X: Православна єдність — це червона межа, через яку не можна переходити

 

Під час свого перебування в МосквіБлаженніший Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн X, розмовляючи з представниками ряду російських ЗМІ, прокоментував церковну ситуацію в Україні.

Понеділок, 04 лютого 2019 19:16

У СПбДА відбулися заходи, присвячені 10-річчю Помісного Собору та інтронізації Святішого Патріарха Кирила

 

3 лютого 2019 року в Санкт-Петербурзької духовної академії пройшли пам'ятні заходи, присвячені 10-річчю Помісного Собору Руської Православної Церкви та інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Понеділок, 04 лютого 2019 19:11

Митрополит Волоколамський Іларіон: при Патріархові Кирилі церковне життя отримало друге дихання

 

На прохання ведучої телепередачі «Церква і світ» голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон поділився особистими спогадами про те, як 10 років тому проходив Помісний Собор Російської Православної Церкви, який обрав на Предстоятельське служіння Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Неділя, 03 лютого 2019 19:27

Прихильники ПЦУ та поліція побили настоятеля храму УПЦ в с. Гніздичне на Тернопільщині

Сьогодні, у неділю 3 лютого 2019 року, прихильники т.з. ПЦУ влаштували сутичку біля Свято-Преображенського храму с. Гніздичне Збаразького району на Тернопільщині. Особливо від рук чоловіків кремезної статури з червоно-чорними нашивками на рукавах та власне поліції постраждав настоятель релігійної громади Української Православної Церкви протоієрей Стефан Балан. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 03 лютого 2019 19:10

Розпіарюючись на добрих справах, людина затуляє собою Бога — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Коли Господь зцілив сліпого, то, за нашими мірками, треба було стати, зробити фотографію з ним, розмістити кудись, щоб усі люди бачили.
Неділя, 03 лютого 2019 10:44

У Неділю 36-ту після П’ятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

3 лютого 2019 року, у Неділю 36-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 02 лютого 2019 18:36

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння напередодні Неділі 36-ї після П’ятидесятниці

2 лютого 2019 року, напередодні Неділі 36-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 02 лютого 2019 18:27

Відбулася телефонна розмова Священноначалля УПЦ з ігуменом Ватопедського монастиря архімандритом Єфремом

 

2 лютого 2019 року відбулася телефонна розмова Священноначалля Української Православної Церкви з ігуменом афонського Ватопедського монастиря архімандритом Єфремом, який напередодні був госпіталізований до однієї зі столичних приватних клінік з сердечним нападом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 02 лютого 2019 18:20

«Слово Предстоятеля»: Правильна молитва — покаянна і наполеглива

 
В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов шістнадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».
П'ятниця, 01 лютого 2019 18:10

Блаженніший Митрополит Онуфрій від імені Священного Синоду РПЦ привітав Святішого Патріарха Кирила з 10-річчям інтронізації

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у Божественній літургії з нагоди 10-річчя інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, яке відбулося 1 лютого 2019 року в храмі Христа Спасителя в Москві. Після чого привітав Його Святість від імені Священного Синоду Руської Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 01 лютого 2019 17:35

Урочистий обід з нагоди 10-річчя Патріаршої інтронізації пройшов у Храмі Христа Спасителя

1 лютого 2019 року, після закінчення Божественної літургії в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві, досконалої Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом разом з Предстоятелями і представниками Помісних Православних Церков, сонмом архієреїв і духовенства Руської Православної Церкви, відбувся урочистий обід на честь 10-річчя Помісного Собору 2009 року та інтронізації Предстоятеля Руської Православної Церкви.

П'ятниця, 01 лютого 2019 17:29

Предстоятель Російської Церкви вручив ряду ієрархів церковні нагороди з нагоди 10-річчя Помісного Собору та Патріаршої інтронізації

1 лютого 2019 року в Тронному залі Патріарших покоїв кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вручив церковні нагороди ряду ієрархів Російської Православної Церкви.

П'ятниця, 01 лютого 2019 12:03

Відкрився сайт, присвячений біографії та служінню Святішого Патріарха Кирила

До 10-ї річниці інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила прес-служба Патріарха створила сайт, присвячений біографії та служінню Його Святості.

Четвер, 31 січня 2019 17:59

Голова Уряду РФ Д.А. Медведєв привітав Святішого Патріарха Кирила з десятою річницею інтронізації

В Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з головою Уряду Російської Федерації Дмитром Анатолійовичем Медведєвим.

Четвер, 31 січня 2019 17:44

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з Блаженнішим Митрополитом Чеських земель і Словаччини Ростиславом

 

31 січня 2019 року в Патріаршій і Синодальній резиденції Данилового ставропігійного монастиря в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Митрополитом Чеських земель і Словаччини Ростиславом.

Четвер, 31 січня 2019 17:31

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з делегаціями Помісних Церков, які прибули на урочистості з нагоди 10-річчя Помісного Собору Руської Православної Церкви та Патріаршої інтронізації

31 січня 2019 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в московському Даниловому монастирі відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з рядом делегацій Помісних Православних Церков, які зібралися в Москві для участі в урочистостях, присвячених 10-річчю Помісного Собору і Патріаршої інтронізації 2009 року.

Четвер, 31 січня 2019 17:22

Вийшов у світ альбом «Патріарх Кирил». 10 років Першосвятительського служіння»

Вийшов у світ альбом «Патріарх Кирил». 10 років Першосвятительського служіння".

Альбом присвячений 10-річчю Помісного Собору Російської Православної Церкви і Патріаршої інтронізації 2009 року і розповідає про найважливіші віхи шляху Патріаршого служіння рік за роком, від інтронізації до сьогоднішнього дня.

Четвер, 31 січня 2019 17:03

У Храмі Христа Спасителя відбувся прийом з нагоди 10-річчя Помісного Собору та інтронізації Святішого Патріарха Кирила

31 січня 2019 року, після урочистого акту в Державному Кремлівському Палаці, у Трапезних палатах кафедрального соборного Храму Христа Спасителя відбувся прийом з нагоди 10-річчя Помісного Собору Руської Православної Церкви і інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Четвер, 31 січня 2019 15:09

Відбулися братні співбесіди Предстоятеля Руської Православної Церкви з Блаженнішим Митрополитом всієї Америки і Канади Тихоном

 

30 січня 2019 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Предстоятелем Православної Церкви в Америці.

Четвер, 31 січня 2019 12:10

У Державному Кремлівському Палаці відбувся урочистий акт, присвячений 10-річчю Помісного Собору Руської Православної Церкви та Патріаршої інтронізації

 

31 січня 2019 року у Великому залі Державного Кремлівського палацу відбувся урочистий акт, присвячений 10-річчю Помісного Собору Руської Православної Церкви 2009 року і інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Середа, 30 січня 2019 18:36

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з генеральним секретарем Всесвітньої ради церков Олафом Фюксе Твейтом

 

30 січня 2019 року відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Генеральним секретарем Всесвітньої Ради Церков (ВСЦ) пастором доктором Олафом Фюксе Твейтом.

Середа, 30 січня 2019 15:04

Афон відмовився брати участь в «інтронізації» глави «Православної церкви України»

Священний Кінот Святої Гори Афон відповів відмовою Патріарху Константинопольському Варфоломію, який просив направити делегацію на «інтронізацію» глави «Православної церкви України».

Середа, 30 січня 2019 15:01

Святіший Патріарх Кирил благословив створення Докторської ради на базі Московської, Санкт-Петербурзької і Мінської духовних академій і затвердив її склад

 

З благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила заснована Докторська рада на базі трьох вищих духовних навчальних закладів Руської Православної Церкви: Московської духовної академії, Санкт-Петербурзької духовної академії, Мінської духовної академії. Створення Ради покликано послужити підвищенню якості докторських дисертацій і збільшенню їх кількості, а також подальшому розвитку вітчизняної богословської науки.

Середа, 30 січня 2019 14:57

Предстоятель Руської Церкви взяв участь у VII Різдвяних Парламентських зустрічах

 
30 січня 2019 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил і голова Державної Думи ФС РФ В. В. Володін взяли участь у відкритті VII Різдвяних Парламентських зустрічей, організованих у Державній Думі Федеральних Зборів Російської Федерації в рамках XXVII Міжнародних Різдвяних освітніх читань «Молодь: свобода та відповідальність».
Вівторок, 29 січня 2019 17:34

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку з кончиною міністра уряду Москви В. В. Чернікова

 

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил висловив співчуття у зв'язку з кончиною міністра уряду Москви, керівника департаменту регіональної безпеки та протидії корупції міста Москви В. В. Чернікова.

Вівторок, 29 січня 2019 14:17

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Антіохійським і всього Сходу Іоанном X

 
29 січня 2019 року в Патріаршій резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі в Москві пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Антіохійським і всього Сходу Іоанном X і членами супроводжуючої його делегації.
Вівторок, 29 січня 2019 14:01

Предстоятель Руської Православної Церкви зустрівся зі Святішім Патріархом Сербським Іринеєм

29 січня 2019 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Предстоятелем Сербської Православної церкви.

Понеділок, 28 січня 2019 16:49

На YouTube-каналі Руської Православної Церкви відкрився розділ, присвячений 10-річчю Помісного Собору і обрання Патріарха Кирила

На офіційному YouTube-каналі Руської Православної Церкви відкрився розділ, присвячений 10-річчю Помісного Собору і обрання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Неділя, 27 січня 2019 18:04

Помісний Собор 2009 року. Обрання митрополита Кирила Патріархом Московським і всієї Русі

5 грудня 2008 р. на 80-му році життя помер Патріарх Московський і всієї Русі Олексій II, який очолював Руську Церкву більше 18 років. Майбутній патріарх Кирил так охарактеризував Першосвятительське служіння свого попередника: «Святіший Владика прийняв Церкву, ослаблену десятиліттями гонінь і утисків... Але в той же час величезні історичні виклики обрушилися на нашу країну, і слабка Руська Церква повинна була взяти на себе ці виклики, не втратити свій народ, допомогти йому знайти віру.

Неділя, 27 січня 2019 17:19

У Храмі Христа Спасителя відбулися відкриття фотовиставки «Слово Патріарха. Час великих справ» і презентація книги «Патріарх Кирил», випущеної в серії «Життя чудових людей»

27 січня 2019 року, після Божественної літургії в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві, в музейному комплексі храму відбулася церемонія відкриття фотовиставки «Слово Патріарха. Час великих справ», присвячена 10-річчю Першосвятительського служіння Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Неділя, 27 січня 2019 17:17

У Неділю 35-ту після П’ятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

27 січня 2019 року, у Неділю 35-ю після П’ятидесятниці, у день віддання свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 26 січня 2019 19:24

Концерт, присвячений 10-річчю інтронізації Святішого Патріарха Кирила, пройшов у Смоленську

Ім'я Святішого Патріарха Кирила по-особливому дорого смолянам. З його особистістю і архіпастирським служінням на Смоленській землі нерозривно пов'язане духовне відродження Смоленщини, відновлення храмів і монастирів, відкриття нових парафій, становлення системи духовно-морального виховання і освіти дітей та молоді, вибудовування ефективного церковно-державного партнерства і співробітництва в галузі освіти, культури, соціального служіння.

Субота, 26 січня 2019 17:01

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння напередодні Неділі 35-ї після П’ятидесятниці

 

26 січня 2019 року, напередодні Неділі 35-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 26 січня 2019 16:27

«Слово Предстоятеля»: Щоб гідно підготуватися до зустрічі з Господом, потрібно наповнити душу «єлеєм» добрих справ

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов п’ятнадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

П'ятниця, 25 січня 2019 17:16

Предстоятель очолив престольне свято у Свято-Анастасіївському монастирі с. Ковалівка

 

25 січня 2019 року, у день пам’яті святої мучениці Татіани, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі в честь святої Татіани Свято-Анастасіївського жіночого монастиря с. Ковалівка Васильківського району Київщини. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 24 січня 2019 17:38

Святіший Патріарх Кирил зустрівся зі студентами медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів Росії

24 січня 2019 року, напередодні дня пам'яті мучениці Татіани і з нею в Римі постраждалих, а також Дня російського студентства, у Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з викладачами та студентами медичних і фармацевтичних вузів Росії.
Четвер, 24 січня 2019 17:18

Святіший Патріарх Кирил відвідав виставку «Лікування, милосердя, віра» в Храмі Христа Спасителя

24 січня 2019 року, після закінчення зустрічі зі студентами медичних і фармацевтичних вузів Росії, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав виставку «Лікування, милосердя, віра», організовану в аванзалі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві в рамках XXVII Міжнародних Різдвяних освітніх читань.

Четвер, 24 січня 2019 16:04

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з ієрархом Православної Церкви Чеських земель і Словаччини

Цього ж дня архієпископ Михайлівський і Кошицький Георгій та архієреї Української Православної Церкви помолилися за Літургією в Дальніх печерах.

Четвер, 24 січня 2019 14:44

Протягом доби крадії вдерлися до трьох храмів Волинської єпархії

23 січня 2019 року у благочиннях Волинської єпархії УПЦ відразу в три храми вдерлися грабіжники. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Середа, 23 січня 2019 16:24

За участю представників Російської Православної Церкви в Москві пройде круглий стіл «Порушення прав віруючих на Україні»

24 січня 2019 року в 11.00 в Міжнародному мультимедійному прес-центрі МІА «Росія сьогодні» відбудеться мультимедійний круглий стіл Російської асоціації захисту релігійної свободи на тему: «Порушення прав віруючих на Україні».

Вівторок, 22 січня 2019 15:30

В Ужгороді та Умані вчинено акти вандалізму щодо християнських святинь

 

Вночі 21 січня 2019 року було вчинено напад на храм великомучениці Варвари м Ужгорода (Мукачівська єпархія). Як розповів настоятель храму протоієрей Василь Мищак, невідомі розбили каменем вікно богослужбового будівлі, повідомляє сайт Мукачівської єпархії.

Вівторок, 22 січня 2019 14:12

У с. Похівка на Прикарпатті за участю чиновників був захоплений храм УПЦ

18 січня 2019 року в Благовіщенському храмі Української Православної Церкви в с. Похівка Богородчанського району Івано-Франківської області прихильники ПЦУ звершили перше богослужіння. Напередодні про такий намір для місцевих ЗМІ повідомив Мирослав Аннюк, голова новоутворенної псевдо-громади «ПЦУ», рішення про створення якої прийняли 13 січня на загальних зборах села. До храму прихильники ПЦУ проникли вночі шляхом злому та замінили замки.

Понеділок, 21 січня 2019 16:16

У Москві відбулося підсумкове засідання оргкомітету з відзначення 10-річчя Помісного Собору, на якому був обраний Святіший Патріарх Кирил

21 січня 2019 року в конференц-залі Патріаршої і Синодальної резиденції в Даниловому монастирі в Москві під головуванням керуючого справами Московської Патріархії митрополита Санкт-Петербурзького і Ладозького Варсонофія пройшло підсумкове засідання оргкомітету по святкуванню 10-річчя Помісного Собору, на якому був обраний шістнадцятий Патріарх Московський і всієї Русі.

Понеділок, 21 січня 2019 14:01

В с. Брониця на Волині рейдери зламали двері храму УПЦ і напали на настоятеля

Громаду УПЦ с. Брониця Волинської області продовжують атакувати прихильники ПЦУ.

Понеділок, 21 січня 2019 13:50

Вихованці дитячого будинку, яким опікуються в Банченському монастирі, привітали Предстоятеля з Різдвяними святами

 

21 січня 2019 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції у Свято-Пантелеімоновському жіночому монастирі м. Києва (Феофанія) вихованців дитячого будинку у с. Молниця, яким опікується Банченська обитель. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 20 січня 2019 21:07

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Бог екзаменує нас на вірність Істині

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій після завершення Божественної літургії в Покровському кафедральному соборі м. Бориспіль. Предстоятель подякував архієпископу Люблінському і Холмському Авелю за спільну молитву, яка об’єднала всіх навколо спільної Божественної Чаші та розповів про головні випробування, які повстають перед сучасними християнами. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 20 січня 2019 20:58

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Покаяння — це дуже практичне Таїнство

Предстоятель нагадав під час проповіді у Свято-Покровському соборі м.Бориспіль, що сьогодні ми вшановуємо пам’ять Пророка і Предтечі Іоанна, який готував людей до приходу Месії, і ця «підготовка», як підкреслив Владика, полягала у зрозумілому і стислому реченні: «Покайтесь, бо наблизилося Царство Небесне» (Мф. 3: 2). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 20 січня 2019 20:15

Предстоятель очолив Божественну літургію у кафедральному соборі Борисполя

20 січня 2019 року, у Неділю 34-у після П’ятидесятниці, після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському соборі м. Бориспіль. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 20 січня 2019 15:06

Митрополит Волоколамський Іларіон: у помісних Церквах зростає невдоволення тим, що накоїв Константинопольський Патріарх

 
«В Помісних Церквах зростає невдоволення тим, що накоїв Константинопольський Патріарх», — заявив голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон у програмі «Церква і світ» 19 січня 2019 року, кажучи про дії Константинополя з легалізації церковного розколу на Україні.
Субота, 19 січня 2019 20:04

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив освячення вод Дніпра

19 січня 2019 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив води Дніпра поблизу Свято-Покровського собору в районі Оболонь м. Київ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 19 січня 2019 19:53

Предстоятель розповів, який приклад нам дав Господь Своїм Хрещенням

У день Хрещення Господнього, під час проповіді в Києво-Печерській Лаврі, Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про цю священну історію і відповів на те важливе питання, яке часто собі ставить людина: «Навіщо Спасителю треба було хреститися від Предтечі Іоанна, якщо Він не мав гріхів?». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 19 січня 2019 19:24

У день Богоявлення Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

19 січня 2019 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 19 січня 2019 19:10

«Слово Предстоятеля»: Господь хрестився, щоб виконати все, що стосується людського спасіння

 

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов чотирнадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

Субота, 19 січня 2019 18:17

Встановлено осіб, причетних до вибуху в Спасо-Преображенському соборі м. Суми

У м. Суми співробітники поліції спільно з представниками СБУ встановили осіб, яких підозрюють у вчиненні 18 січня 2019 року, під час вечірнього богослужіння, хуліганських дій у кафедральному Спасо-Преображенському соборі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ Української Православної Церкви із посиланням на прес-службу Нацполіції у Сумській області.
П'ятниця, 18 січня 2019 18:56

Напередодні Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

18 січня 2019 року, напередодні свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 18 січня 2019 18:36

На Водохреща Блаженніший Митрополит Онуфрій освятить води Дніпра

19 січня 2019 року, в день Хрещення Господнього, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятить води Дніпра в Оболонському районі Києва, біля Свято-Покровського собору (вул. Прирічна, 5А). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 18 січня 2019 18:24

У день Навечір’я Богоявлення Предстоятель звершив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

 

18 січня 2019 року, у день Навечір’я Богоявлення, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин великого освячення води у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 17 січня 2019 18:05

Верховна Рада України прийняла законопроект про зміну підпорядкованості релігійних громад

17 січня 2019 року Верховна Рада України прийняла скандальний законопроект № 4128-д (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи).

Четвер, 17 січня 2019 17:01

Прихильники визнаної Константинополем церковної структури на Україні захоплюють храми Української Православної Церкви

 

Незважаючи на неодноразові заяви президента України П. Порошенка про те, що незважаючи на інспіроване за його участю створення нової церковної структури кожна людина матиме свободу вибирати, в який храм ходити, і насильницьких захоплень монастирів, храмів та інших об'єктів не станеться, з'являються дедалі нові повідомлення про дії радикалів і представників місцевої влади, які спрямовані на неправомірний перехід парафій Української Православної Церкви до юрисдикції розкольницького об'єднання, що отримало від Константинополя «автокефалію».

Четвер, 17 січня 2019 16:54

Ухвалений Верховною Радою закон про підпорядкованість релігійних організацій порушує Конституцію України і буде оскаржений в Конституційному суді

17 січня 2019 року Верховною Радою України було ухвалено законопроект № 4128 про підпорядкованість релігійних організацій та процедуру державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи. У той же день, виступаючи в українському парламенті, народний депутат з фракції «Опозиційний блок» Олександр Долженков заявив, що цей закон буде оскаржено в Конституційному суді України, повідомляє портал «Інтерфакс-Релігія».

Четвер, 17 січня 2019 11:58

В.Р. Легойда: Захоплення храмів стали лейтмотивом президентської кампанії в Україні

 

Голова Відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ В.Р. Легойда назвав безпрецедентними захоплення храмів в період передвиборної кампанії на Україні.

Середа, 16 січня 2019 17:27

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з духовенством Вінницької єпархії УПЦ

16 січня 2019 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій приймав у своїй резиденції в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі священиків Вінницької єпархії Української Православної Церкви на чолі з правлячим архієреєм архієпископом Вінницьким і Барським Варсонофієм. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Середа, 16 січня 2019 15:33

Святіший Патріарх Кирил співчуває рідним і близьким загиблих в результаті вибуху побутового газу в місті Шахти

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил співчуває рідним і близьким загиблих після обвалення будинку в результаті вибуху побутового газу в місті Шахти Ростовської області.
Вівторок, 15 січня 2019 16:11

Поліція затримала чоловіка за підпал будівлі біля Києво-Печерської Лаври

Ним виявився 24-річний чоловік без постійного місця проживання у стані сп’яніння.

Столичні правоохоронці затримали чоловіка, який здійснив підпал приміщення біля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври 14 січня 2019 року, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Відділ комунікації поліції Києва.

Понеділок, 14 січня 2019 16:02

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Літургію у день Обрізання Господнього в Києво-Печерській Лаврі

 

14 січня 2019 року, у день свята Обрізання Господнього, день пам’яті святителя Василія Великого та Новоліття, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 14 січня 2019 15:57

Блаженніший Митрополит Онуфрій — втілення надії на те, що за його молитвами Господь помилує нас — православні запорожці висловили підтримку Предстоятелю

 

13 січня 2019 року, з благословення митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки, парафіяни храму Різдва Богородиці міста Кам’янка-Дніпровська ініціювали парафіяльні збори, на яких висловлюють вірність канонічній Церкві та підтримку її Предстоятелю – Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Запорізької єпархії.

Неділя, 13 січня 2019 16:29

Предстоятель: Усе земне — марне, але велике те, що приніс на землю Господь

 

Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив під час проповіді в Києво-Печерській Лаврі, що в день відданя свята Різдва Христового ми маємо дякувати Спасителю за те, що «Він схилив Небо до землі» і «взяв людину на Небо, щоб зробити її чадом Божим». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 13 січня 2019 15:50

Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні свята Обрізання Господнього у Києво-Печерській Лаврі

13 січня 2019 року, напередодні свята Обрізання Господнього, дня пам’яті святителя Василія Великого та Новоліття, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 13 січня 2019 15:21

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію в Неділю 33-ю після П’ятидесятниці

 

13 січня 2019 року, у Неділю 33-ю після П’ятидесятниці, у день відання свята Різдва Христового, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 12 січня 2019 20:31

Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні Неділі 33-ї після П’ятидесятниці

 

12 січня 2019 року, напередодні Неділі 33-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 12 січня 2019 20:20

«Слово Предстоятеля»: Господь вчить нас жити в любові та ухилятися від зла

 
В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов тринадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».
П'ятниця, 11 січня 2019 18:28

Вийшов у світ перший номер «Журналу Московської Патріархії» за 2019 рік

Вийшов у світ перший номер «Журналу Московської Патріархії» за 2019 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради ЖМП митрополит Волоколамський Іларіон:

П'ятниця, 11 січня 2019 15:28

Предстоятель Польської Православної Церкви: Дії Константинопольського Патріархату на Україні можуть спровокувати хаос

У бесіді з кореспондентом польського видання Polityka Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава підкреслив, що з точки зору канонічного права «митрополит Єпіфаній» Думенко (голова новоствореної структури, що отримала назву «Православна церква України») не є священнослужителем, так як не був висвячений у канонічній Церкві.

Четвер, 10 січня 2019 14:17

Предстоятель Кіпрської Православної Церкви: Головне зараз — щоб не відбулося розділення Православ'я

Предстоятель Кіпрської Православної Церкви дистанціювався від заяви українського Міністерства закордонних справ про те, що 9 січня 2019 року в ході зустрічі з послом України він нібито підтримав «автокефальну церкву» в цій країні.
Середа, 09 січня 2019 20:03

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Феофанії

 

9 січня 2019 року, у день пам’яті святого архідиякона та першомученика Стефана, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Пантелеімонівському жіночому монастирі м. Києва (Феофанія). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 08 січня 2019 20:45

Святіший Патріарх Кирил відвідав Різдвяне свято в Державному Кремлівському палаці

8 січня 2019 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав дитячу Різдвяну ялинку в Державному Кремлівському палаці.

Вівторок, 08 січня 2019 19:36

Блаженніший Митрополит Онуфрій дав духовні настанови, як долати спокуси, які переживає сьогодні Церква

 

Господь хоче, щоб ми стали сильнішими, утвердилися у добрі, не озлобилися на людей, а продовжували любити Бога та один одного.

Вівторок, 08 січня 2019 19:23

Предстоятель очолив вечірню та приймав вітання з Різдвом у Києво-Печерській Лаврі

 

Після вечірньої Архіпастиря привітали з Різдвом Христовим єпископат, духовенство та віряни Української Православної Церкви.

Вівторок, 08 січня 2019 19:12

У день Собору Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Флорівському монастирі

 

8 січня 2019 року, у день пам’яті Собору Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Флорівському жіночому монастирі м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 07 січня 2019 21:15

У день свята Різдва Христового Святіший Патріарх Кирил відвідав Науково-дослідний інститут дитячої онкології та гематології в Москві

 

7 січня 2019 року, у свято Різдва Христового, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Науково-дослідницький інститут дитячої онкології та гематології в Москві (НДІ входить в структуру ФДБУ «Національний медичний дослідницький центр онкології імені М.М. Блохіна» Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації).

Понеділок, 07 січня 2019 20:23

У день свята Різдва Христового відбувся телеміст Святішого Патріарха Кирила з Міжнародною космічною станцією

 

7 січня 2019 року, у свято Різдва Христового, відбувся телеміст Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з льотчиком-космонавтом Олегом Дмитровичем Кононенком, який несе вахту на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

Понеділок, 07 січня 2019 19:59

Святіший Патріарх Кирил відвідав Різдвяну ялинку в Храмі Христа Спасителя

7 січня 2019 року, у день свята Різдва Христового, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Різдвяну ялинку в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві.

Понеділок, 07 січня 2019 18:51

Напередодні Собору Пресвятої Богородиці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

7 січня 2019 року, напередодні дня пам’яті Собору Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Понеділок, 07 січня 2019 18:36

Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив відкриття щорічного благодійного дитячого свята у Національній опері України

7 січня 2019 року, у день свята Різдва Христового, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія у Національній опері України імені Т.Г.Шевченка відбулося традиційне дитяче свято «Різдвяний вертеп-2019». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 07 січня 2019 17:50

Предстоятель прийняв різдвяні привітання у Києво-Печерській Лаврі

 

7 січня 2019 року, у день свята Різдва Христового, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій приймав привітання зі святом у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Понеділок, 07 січня 2019 17:42

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у день Різдва Христового

 

7 січня 2019 року, у день свята Різдва Христового, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Кирєво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Понеділок, 07 січня 2019 17:35

Блаженніший Митрополит Онуфрій вітає з Різдвом Христовим!

 

У свято Різдва Христового Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді та вітання. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 06 січня 2019 19:47

Митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій: Патріарх Константинопольський зруйнував вікову єдність Православних Церков

3 січня 2019 року ієрарх Сербського Патріархату митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій дав чорногірському телебаченню «Vijesti» інтерв'ю, в якому заявив, що Патріарх Константинопольський Варфоломій замість того, щоб зіграти роль об'єднувача всіх православних, «зруйнував вікову єдність Православних Церков».

Неділя, 06 січня 2019 17:25

Напередодні Різдва Христового Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

6 січня 2019 року, у Навечір’я Різдва Христового, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 06 січня 2019 17:08

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочисте богослужіння у день Навечір’я Різдва Христового

6 січня 2019 року, у день Навечір’я Різдва Христового, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 06 січня 2019 10:40

7 січня на телеканалі «Росія 1» вийде Різдвяне інтерв'ю Святішого Патріарха Кирила

7 січня 2019 року, в день свята Різдва Христового, на телеканалі «Росія 1» відбудеться показ традиційного Різдвяного інтерв'ю Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Неділя, 06 січня 2019 10:35

У день свята Різдва Христового на російських телеканалах і порталі Патріархія.ru пройде пряма трансляція Патріаршого богослужіння

У ніч з 6 на 7 січня 2019 року, в свято Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершить Божественну літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві.

Субота, 05 січня 2019 20:24

В.Р. Легойда: Томос про «українську автокефалію» не має канонічної сили

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ В.Р. Легойда назвав томос про «українську автокефалію», підписання якого відбулося в Стамбулі 5 січня 2019 року, папером, який підписано в порушення канонів, тому він не має ніякої канонічної сили.

Субота, 05 січня 2019 16:56

Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні Неділі святих отців

 

5 січня 2019 року, напередодні Неділі 32-ї після П’ятидесятниці, святих отців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 05 січня 2019 16:47

Розклад телетрансляцій Різдвяних богослужінь зі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

6 та 7 січня 2019 року, у Святвечір і день Різдва Христового, відбудуться прямі трансляції урочистих богослужінь зі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, які очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 05 січня 2019 15:47

«Слово Предстоятеля»: Гріхи предків ми повинні загладжувати своїм життям

 

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов одинадцятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

Четвер, 03 січня 2019 15:33

Куди дзвонити при захопленні храму і порушенні прав вірян — контакти

 

Священноначалля УПЦ дало роз’яснення щодо ситуацій з перешкоджанням богослужінням або провокацій проти духовенства та вірян.

Середа, 02 січня 2019 20:42

На Донеччині злодій викрав із храму УПЦ мощі вмч. Георгія Побідоносця

 

31 грудня 2018 року невідомий посеред дня викрав зі Свято-Покровського храму в м. Добропілля Донецької області раку з часткою мощей вмч. Георгія Побідоносця та сховав удома. Про це до чергової частини Добропільського відділення поліції повідомив настоятель храму, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на сайт Нацполіції Донеччини.

Понеділок, 31 грудня 2018 20:55

Літопис Патріаршого служіння у 2018 році

Офіційний сайт Руської Православної Церкви публікує літопис Патріаршого служіння в 2018 році.

Понеділок, 31 грудня 2018 20:02

Опубліковано фотоальбом, присвячений служінню Святішого Патріарха Кирила в 2018 році

Фотослужба Прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі підготувала фотоальбом, що розповідає про служіння, зустрічі та поїздки Предстоятеля Руської Православної Церкви Святішого Патріарха Кирила в 2018 році.

Понеділок, 31 грудня 2018 19:50

У посланні Патріарху Варфоломію Предстоятель Руської Православної Церкви закликав його відмовитися від участі в політичній авантюрі легалізації розколу на Україні

Святіший Патріарх Константинопольський Варфоломій направив на адресу Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила листа, в якому сповістив про таких діях Константинопольської Церкви, як прийняття нею в спілкування неканонічних спільнот України; «скасування дії» грамоти Патріарха Константинопольського Діонісія IV, яка передала Київській митрополії в юрисдикцію Московського Патріархату; проведення в Києві «помісного собору» неканонічних спільнот, прийнятих Константинополем в спілкування; про обрання ними «предстоятеля нової автокефальної церкви України»; про намір найближчими днями надати новоствореній спільноті статус автокефальної помісної Церкви. Як підкреслив у посланні у відповідь Предстоятель Руської Православної Церкви, він прочитав цей лист «з глибоким болем, подивом і обуренням».

Понеділок, 31 грудня 2018 19:49

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку з трагедією в Магнітогорську

 

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил висловив співчуття у зв'язку з загибеллю людей внаслідок обвалення під'їзду житлового багатоповерхового будинку в Магнітогорську (Челябінська область).

Неділя, 30 грудня 2018 18:18

Священний Синод затвердив нову редакцію регламенту присвоєння і відкликання грифа Синодального відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ

28 грудня 2018 року на засіданні Священного Синоду було розглянуто новий регламент присвоєння та відкликання спеціального грифа «Схвалено Синодальним відділом із взаємин Церкви з суспільством та засобами масової інформації» (журнал № 133).

Субота, 29 грудня 2018 20:34

Призначено нових правлячих архієреїв низки єпархій Руської Православної Церкви

 

Учасники засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, що відбулося 28 грудня 2018 року в Москві, мали повторне судження про поданого митрополитом Владивостоцьким і Приморським Веніаміном прохання про почислення його на спокій у зв'язку з досягненням 75-річного віку (журнал № 107).

Субота, 29 грудня 2018 20:20

Несподіваний поворот. Колишній Вінницький митрополит Симеон хоче відновитись на посаді в УПЦ

28 грудня 2018 року Шостацький Володимир Іванович звернувся до Української Православної Церкви та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія із позовною заявою про поновлення на роботі. Колишній митрополит просить суд скасувати указ Предстоятеля Української Православної Церкви від 17 грудня 2018 року, яким його звільнено від управління Вінницькою єпархією УПЦ та заборонено у священнослужінні, та поновити його у митрополичому сані керуючим Вінницькою єпархією. Про це Інформаційно-просвітницький відділ повідомили в Юридичному відділі УПЦ.

Субота, 29 грудня 2018 20:11

«Слово Предстоятеля»: Важливо жити праведно, щоб із радістю зустріти Різдво Христове

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов десятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

Субота, 29 грудня 2018 18:10

Обрані архієреї для участі в літній сесії Священного Синоду 2019 року

 

Учасники Священного Синоду Руської Православної Церкви на засіданні, що відбулося 28 грудня 2018 року в Москві, мали судження про виклик Преосвященних для присутності в Священному Синоді на літній сесії (березень-серпень) 2019 року (журнал № 140).

Субота, 29 грудня 2018 18:04

Затверджено новий склад Видавничої Ради Руської Православної Церкви

На засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, що відбувся 28 грудня 2018 року, було заслухано рапорт голови Видавничої Ради Руської Православної Церкви митрополита Калузького і Боровського Климента про зміну складу Видавничої Ради (журнал № 138).

Субота, 29 грудня 2018 17:59

Священний Синод затвердив документ «священнослужіння ченців у жіночих монастирях»

 

28 грудня 2018 року учасники засідання Священного Синоду мали судження про затвердження документа «Богослужіння ченців в жіночих монастирях» (журнал № 129).

Субота, 29 грудня 2018 17:54

Затверджено Положення про благочинницькі округи та благочинні

28 грудня 2018 року учасники засідання Священного Синоду мали судження про затвердження «Положення про благочинницькі округи, що входять до складу єпархій, та про благочинних» (журнал № 128).
П'ятниця, 28 грудня 2018 21:00

Священний Синод обговорив наслідки вторгнення Константинопольського Патріархату на канонічну територію Української Православної Церкви

 

28 грудня 2018 року на засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви члени Синоду обговорили важкі наслідки антиканонічного і злочинного вторгнення Константинопольського Патріархату на канонічну територію Української Православної Церкви (журнал № 98).

П'ятниця, 28 грудня 2018 20:39

Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав священнослужителів проводити роз’яснювальну роботу серед парафіян та не висловлюватися на політичні теми

Головною нашою зброєю є слово — слово про істину, любов та взаємоповагу.

П'ятниця, 28 грудня 2018 20:29

Призначений новий вікарний єпископ Святішого Патріарха Кирила, а також вікарні архієреї Омської та Барнаульської єпархій

28 грудня 2018 року на засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви було заслухано повідомлення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила про необхідність мати ще одного вікарного єпископа (журнал № 113).

П'ятниця, 28 грудня 2018 20:28

Останнє в 2018 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви пройшло в Даниловому монастирі в Москві

 

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ В.Р. Легойда розповів про рішення, прийняті на останньому у 2018 року засіданні Священного Синоду, що відбулося 28 грудня під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві.

П'ятниця, 28 грудня 2018 20:27

Блаженніший Митрополит Онуфрій духовенству — у разі тиску відразу звертайтеся в Юридичний відділ за правовою допомогою

 
У своїй доповіді на річних Єпархіальних зборах духовенства Київської єпархії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу священнослужителів на те, що в Юридичному відділі їм завжди нададуть правову консультацію. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
П'ятниця, 28 грудня 2018 20:18

Київська єпархія УПЦ у 2018 році: 396 парафій, 31 монастир, 779 кліриків і 992 ченця і черниць

28 грудня 2018 року під час щорічних Єпархіальних зборів духовенства Київської єпархії УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій навів актуальні статистичні дані з життя єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 28 грудня 2018 20:08

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії УПЦ

28 грудня 2018 року в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулися щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 28 грудня 2018 10:18

Святіший Патріарх Кирил очолив останнє в 2018 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви

28 грудня 2018 року в залі засідань Священного Синоду Патріаршої та Синодальної резиденції у Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося останнє у 2018 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Четвер, 27 грудня 2018 19:59

На Одещині скоєно чергову наругу над храмом УПЦ

У ніч на 26 грудня 2018 року невідомі влаштували погром, вкрали пожертви і осквернили церковне приміщення храму на честь св. вмч. Димитрія Солунського у селі Семенівка Білгород-Дністровського району. Про це написалаи на своїй сторінці у Facebook депутат Одеської обласної ради Ірина Коваліш, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Четвер, 27 грудня 2018 19:49

Святіший Патріарх Кирил відвідав новорічний урочистий вечір у Великому театрі

 

27 грудня 2018 року у Великому театрі в Москві відбувся урочистий вечір, присвячений зустрічі Нового, 2019 року.

Середа, 26 грудня 2018 20:43

Святіший Патріарх Кирил вручив нагороди співробітникам Московської Патріархії, що відзначали знаменні дати в 2018 році

26 Грудня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вручив нагороди Руської Православної Церкви.

Середа, 26 грудня 2018 17:55

Духовенство Уманської єпархії висловило вірність УПЦ та підтримку Блаженнішому Митрополиту Онуфрію

26 грудня 2018 року у Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Умані відбулися загальні збори духовенства Уманської єпархії, які очолив Керуючий єпархією митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-службу єпархії.
Середа, 26 грудня 2018 10:39

Святіший Патріарх Кирил очолив останнє в 2018 році засідання Вищої Церковної Ради

26 грудня 2018 року в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив останнє в цьому році засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Вівторок, 25 грудня 2018 17:26

Предстоятель: Господь дає нам випити чашу скорботи, і ми зі смиренням і вдячністю Богу випиваємо її

Віримо, що, незважаючи на всі відпущені нам випробування, Церква Христова буде непорушною навіки і врата пекла не здолають Її.

Вівторок, 25 грудня 2018 10:36

Святіший Патріарх Кирил очолив церемонію вручення Макаріївських премій в галузі природознавчих наук за 2018 рік

 

25 грудня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив урочисту церемонію вручення премій пам'яті митрополита Московського і Коломенського Макарія (Булгакова) в галузі природознавчих наук за 2018 рік.

Неділя, 23 грудня 2018 19:53

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття рідним і близьким загиблих в Солікамську шахтарів

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил співчуває рідним і близьким загиблих на шахті в Солікамську шахтарів.

Неділя, 23 грудня 2018 16:38

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як поводити себе у випадку хвороби

Під час проповіді в Неділю 30-у після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зазначив, що є дві молитви до Господа, з якими хворі люди звертаються до Нього, та лише одна — правильна. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 23 грудня 2018 15:57

Предстоятель очолив архієрейську хіротонію новообраного вікарія Дніпропетровської єпархії

23 грудня 2018 року, в Неділю 30-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 23 грудня 2018 15:51

Предстоятель: Віра — основа спасіння, яке Бог дарує людині

Про це сказав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій під час недільної проповіді в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 22 грудня 2018 18:29

Вийшов у світ тринадцятий том Зібрання праць Святішого Патріарха Кирила

У Видавництві Московської Патріархії вийшов у світ черговий (тринадцятий) тому Зібрання праць Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Зібрання складається з ряду тематичних серій, присвячених тому чи іншому напрямку діяльності Предстоятеля Руської Православної Церкви. Що вийшла книга є четвертим томом серії IV («Слово до ближніх і далеких»).

Субота, 22 грудня 2018 14:46

Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні Неділі 30-ї після П’ятидесятниці

22 грудня 2018 року, напередодні Неділі 30-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 22 грудня 2018 14:29

«Слово Предстоятеля»: Людська гординя є сучасною «духовною проказою»

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов дев’ятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

Субота, 22 грудня 2018 10:45

Предстоятель подякував митрополії і єпархії Руській Церкві за підтримку рішення Синоду про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським Патріархатом

В ході Єпархіальних зборів міста Москви, що відбувся 21 грудня 2018 року в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил розповів про засідання архієрейських та єпархіальних рад, які пройшли в митрополіях і єпархіях Руської Православної Церкви у зв'язку з антиканонічними діями Константинопольського Патріархату щодо Української Православної Церкви.
П'ятниця, 21 грудня 2018 21:34

Вийшла у світ нова книга Cвятішого Патріарха Кирила «Тільки життя: Діалог із молоддю»

 

У Видавництві Московської Патріархії вийшла у світ нова книга Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Тільки життя: Діалог із молоддю».

П'ятниця, 21 грудня 2018 20:15

Святіший Патріарх Кирил розповів про фінансові аспекти діяльності Церкви в році, що минає

Під час Єпархіальних зборів міста Москви, що відбулися 21 грудня у Храмі Христа Спасителя, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил розповів, зокрема, про фінансові аспекти діяльності Руської Церкви у 2018 році.
П'ятниця, 21 грудня 2018 19:52

Святіший Патріарх Кирил вручив церковні нагороди духовенству Московської міської єпархії

21 грудня 2018 року в завершення роботи Єпархіальних зборів міста Москви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил привітав секретаря Його Святості по м. Москві, секретаря зборів, настоятеля храму «Велике Вознесіння» протопресвітера Володимира Дивакова з 55-річчям служіння в сані пресвітера, оголосив вітальну адресу і подарував ікону святителя Миколая Чудотворця з Патріаршим благословенням.

П'ятниця, 21 грудня 2018 18:15

Святіший Патріарх Кирил: Закликаю кожного до молитви про мир для Української Православної Церкви

21 грудня 2018 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалися щорічні Єпархіальні збори міста Москви.

П'ятниця, 21 грудня 2018 14:20

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з Послом США в Україні

21 грудня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зустрівся в своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі з Послом США в Україні пані Марі Йованович. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 21 грудня 2018 13:59

Святіший Патріарх Кирил: Неприпустимо, щоб у скрутних обставинах священнослужитель виявився на самоті перед вибором між служінням вівтарю та пошуком коштів для існування

 

21 грудня 2018 року, виступаючи з доповіддю на Єпархіальних зборах м. Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил торкнувся питання матеріального забезпечення сімей священнослужителів.

П'ятниця, 21 грудня 2018 13:22

Святіший Патріарх Кирил: Проблема кризи сімей священиків потребує осмислення

Частину своєї доповіді на Єпархіальних зборах м. Москви 21 грудня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил присвятив питанню сімейного життя священнослужителів.

П'ятниця, 21 грудня 2018 12:40

Святіший Патріарх Кирил: Благополучне сімейне життя священнослужителя — це християнський подвиг, аскетичне і пастирське завдання

21 грудня 2018 року, виступаючи з доповіддю на Єпархіальних зборах м. Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил закликав керівників вікаріатств підтримувати священицькі сім’ї, приділяти більше уваги до дружин священиків, у тому числі не нехтувати можливістю запрошувати священнослужителів з дружинами в дні ювілеїв або інші пам'ятні дні.

П'ятниця, 21 грудня 2018 10:56

Святіший Патріарх Кирил представив Єпархіальним зборам міста Москви огляд своєї діяльності в 2018 році

 

21 грудня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виступаючи як правлячий архієрей Першопрестольного града з доповіддю на Єпархіальних зборах м. Москви, розповів про свою діяльність у році, що минає.

П'ятниця, 21 грудня 2018 10:44

Святіший Патріарх Кирил: «Нападки на храми послужили приводом до ще більшого згуртування їх громад»

21 грудня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виступаючи як правлячий архієрей Першопрестольного града з доповіддю на Єпархіальних зборах м. Москви, розповів про свою діяльність у році, що минає.

П'ятниця, 21 грудня 2018 10:34

Святіший Патріарх Кирил: «У сфері катехизації слід уникати крайнощів формалізму»

21 грудня 2018 року в доповіді на Єпархіальних зборах м. Москви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил розповів про практику огласительних бесід перед таїнством Хрещення.
П'ятниця, 21 грудня 2018 10:24

Святіший Патріарх Кирил очолив Єпархіальні збори міста Москви

21 грудня 2018 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, який є правлячим архієреєм Першопрестольного града Москви, розпочалися щорічні підсумкові Єпархіальні збори м. Москви.

П'ятниця, 21 грудня 2018 10:07

Святіший Патріарх Кирил оголосив статистичні дані про церковне життя Московської міської єпархії за 2018 рік

21 грудня 2018 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив роботу щорічних Єпархіальних зборів міста Москви.
Четвер, 20 грудня 2018 14:02

Заява Юридичного Відділу Української Православної Церкви у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України законопроекту №5309

 

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ повідомляв, що 20 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла законопроект №5309 «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України». У зв’язку з цим публікуємо Заяву Юридичного Відділу Української Православної Церкви.

Четвер, 20 грудня 2018 13:54

У Білій Церкві згоріло церковне приміщення

 

У ніч з 18 на 19 грудня у Білій Церкві (у Гайку) згоріло тимчасове приміщення храму на честь Архістратига Михаїла. Повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 20 грудня 2018 10:47

Святіший Патріарх Кирил звернувся до Предстоятелів Помісних Православних Церков із посланнями в зв'язку з проведеним у Києві «об'єднавчим» псевдособором

Канонічному Православ'ю в Україні і в усьому світі нанесено важку рану, констатував Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил у посланнях до Предстоятелів Помісних Православних Церков.
Середа, 19 грудня 2018 14:41

Предстоятель очолив архієрейську хіротонію новообраного вікарія Київської Митрополії

 

19 грудня 2018 року, в день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Миколаївському домовому храмі резиденції Предстоятеля УПЦ в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 19 грудня 2018 11:34

Святіший Патріарх Кирил: «Ми молимося про те, щоб ніяка сила брехні не згубила духовне життя близького нам братнього народу»

«Сьогодні ми особливо переживаємо за все те, що відбувається на Україні. Ось явний, наочний приклад того, як брехня збиває людей зі шляху. Якщо під час хуртовини, коли втрачена можливість орієнтації, подорожньому вказати неправильний напрямок, він може загинути. Так відбувається і з народом, що переживає зараз дуже нелегкі життєві обставини», — заявив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил у проповіді після Літургії, звершеної 19 грудня 2018 року, в день пам'яті святителя Миколая Чудотворця, в Миколо-Угреському ставропігійному монастирі.

Середа, 19 грудня 2018 11:10

Привітання для отця Ростислава з днем дияконської хіротонії

 

Дорогий батюшка, отець Ростислав, вітаємо Вас з днем вашої дияконської хіротонії!

Вівторок, 18 грудня 2018 18:12

Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні дня пам’яті великомучениці Варвари

 

16 грудня 2018 року, напередодні дня пам’яті святої великомучениці Варвари, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 18 грудня 2018 13:36

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння напередодні дня пам’яті святителя Миколая

 
18 грудня 2018 року, напередодні дня пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Миколаївському домовому храмі резиденції Предстоятеля УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Вівторок, 18 грудня 2018 13:19

Предстоятель очолив чин наречення новообраних вікарних єпископів

 

18 грудня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин наречення новообраних архієреїв у Академічному храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці Київської духовної академії і семінарії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 18 грудня 2018 13:12

Блаженніший Митрополит Онуфрій: У нас зразок реакцій на зло – це Сам Спаситель

Чому Церква мовчить і лише обороняється, чому не йде на більш жорсткі заходи і не платить кривдникам тією ж монетою? А ще, чи можемо ми покладатися на закон в наші дні, чи працює він? І як нам бути, якщо він не діє?
Вівторок, 18 грудня 2018 10:01

Святіший Патріарх Кирил був присутній на розширеному засіданні колегії Міністерства оборони РФ

18 грудня 2018 року в Москві Президент Російської Федерації, Верховний головнокомандувач Збройних Сил В.В. Путін провів розширене засідання колегії Міністерства оборони Російської Федерації.
Понеділок, 17 грудня 2018 18:57

Відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

17 грудня 2018 року в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося позачергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Понеділок, 17 грудня 2018 18:45

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Божественну літургію перед початком роботи Священного Синоду УПЦ

 

17 грудня 2018 року, перед початком засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Феодосія у Дальніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 17 грудня 2018 18:36

Предстоятель: Людина подібна до орла, що має підноситися до Неба над усім земним

 

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів під час проповіді в Неділю 29-ту після П’ятидесятниці в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 17 грудня 2018 17:40

Святіший Патріарх Кирил очолив розширене засідання Єпархіальної ради м. Москви

 
17 грудня 2018 року в конференц-залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя правлячий архієрей міста Москви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив розширене засідання Єпархіальної ради м. Москви.
Понеділок, 17 грудня 2018 17:17

Святіший Патріарх Кирил затвердив річний план православних виставок на території м. Москви та виставкових заходів, організованих синодальними установами

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил затвердив «Річний план проведення православних виставок /виставок-ярмарок/ ярмарок на території міста Москви і виставкових заходів, підготовлених синодальними установами Руської Православної Церкви у 2019 році».

Понеділок, 17 грудня 2018 12:50

Звернення Священного Синоду УПЦ до архіпастирів, пастирів, чернецтва та вірян від 17 грудня

ЗВЕРНЕННЯ

Священного Синоду Української Православної Церкви

до архіпастирів, пастирів, чернецтва та вірян

від 17 грудня 2018 року

Понеділок, 17 грудня 2018 12:36

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній прокоментував останні рішення Священного Синоду

Секретар Священного Синоду, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній прокоментував рішення позачергового засідання Синоду УПЦ, яке відбулося сьогодні, 17 грудня 2018 року, в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 16 грудня 2018 18:15

Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні дня пам’яті великомучениці Варвари

16 грудня 2018 року, напередодні дня пам’яті святої великомучениці Варвари, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 16 грудня 2018 17:55

Предстоятель про ставлення до матеріальних благ: Рабом багатства може бути і бідний

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй недільній проповіді пояснив, які небезпеки таїть у собі неправильне ставлення до багатства, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 16 грудня 2018 17:27

У Неділю 29-ту після П’ятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

16 грудня 2018 року, у Неділю 29-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 16 грудня 2018 10:43

Святіший Патріарх Кирил привітав Президента Республіки Казахстан Н. А. Назарбаєва з Днем Незалежності

 
Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил направив привітання Президенту Республіки Казахстан Н.А. Назарбаєву з нагоди Дня незалежності.
Субота, 15 грудня 2018 17:14

Напередодні Неділі 29-ї після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

15 грудня 2018 року, напередодні Неділі 29-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 15 грудня 2018 17:01

Предстоятель УПЦ нагородив найталановитішу молодь країни у програмі «Діти України – майбутнє нації». Високі церковні нагороди вручені Олександру Усику, Олегу Карамазову, Владиславу Багінському

14 грудня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у VІ церемонії нагородження «Майбутнє нації», що проходила в залі Національної опери України. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 15 грудня 2018 16:46

«Слово Предстоятеля»: Щоб «злетіти» до Бога, потрібно звільнитися від земних уз

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов восьмий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

П'ятниця, 14 грудня 2018 21:06

Святіший Патріарх Кирил звернувся до релігійних і державних діячів, керівників міжнародних організацій з посланнями у зв’язку з тиском з боку української влади на Українську Православну Церкву і втручанням держави в церковне життя в Україні.

 

У посланнях Предстоятелям Помісних Православних Церков, Папі Римському Франциску, главі Англіканської спільноти Архієпископу Кентерберійському Джастіну Уелбі, Генеральному секретарю Всесвітньої ради церков О. Фюксе Твейту, а також Генеральному секретарю ООН А. Гутеррешу, Генеральному секретарю Організації з безпеки і співпраці в Європі Т. Гремінгеру, Президенту Франції Е. Макрону і канцлеру ФРН А. Меркель як главам держав, що входять до «нормандської четвірки», Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернув також увагу на масові випадки порушень прав і свобод ієрархів, духовенства і віруючих Української Православної Церкви.

П'ятниця, 14 грудня 2018 16:20

Намісник Києво-Печерської Лаври прокоментував звинувачення СБУ

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, коментуючи 14 грудня 2018 року під час брифінгу останні заяви на його адресу заступника очільника Служби безпеки України, зауважив, що звинувачення СБУ є саботажем «не проти нього, а проти Святої Церкви». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «112.ua».

Середа, 12 грудня 2018 20:01

Близько 50-ти депутатів просять Суд визнати неконституційним звернення Ради щодо Томосу

Депутати вважають, що підтримка парламентом звернення до Вселенського патріарха про автокефалію “нівелює релігійну свободу” в Україні.

Середа, 12 грудня 2018 15:46

Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні дня пам’яті апостола Андрія Первозванного

12 грудня 2018 року, напередодні дня пам’яті святого апостола Андрія Первозванного, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 10 грудня 2018 19:38

Грузинській Православній Церкві передана частка мощей преподобносповідниці Тамари (Марджанової)

10 грудня 2018 року з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулася робоча поїздка голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополита Волоколамського Іларіона в Грузію. На прохання Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії II митрополит Іларіон приніс в дар Грузинській Православній Церкві частка мощей преподобносповідниці Тамари (Марджанової), нещодавно причисленої до лику святих у Грузинській та Руській Православних Церквах.

Неділя, 09 грудня 2018 19:55

Предстоятель: Людина, яка вважає себе щасливою, та не знає Бога, подібна сліпому, який ніколи не бачив сонця

 

«Важливо, щоб у Церкві зберігалися чистота Православної віри і чистота розуміння про Бога. Якщо цього не буде, то не буде й шансу на виправлення і покаяння».

Неділя, 09 грудня 2018 19:49

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Спотворене поняття про Бога змушує людину приймати неправильні рішення

«Неправильні поняття про Бога не дають людині можливості пізнавати Бога, Який завжди поруч із нами».

Неділя, 09 грудня 2018 19:44

Предстоятель: Коли трапляється гріх, треба не опускати руки до землі, а підняти голову до Господа

Про це сказав Блаженніший Митрополит Київський всієї України Онуфрій під час недільної проповіді в Києво-Печерській Лаврі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 09 грудня 2018 19:37

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у день архієрейської хіротонії

Сьогодні 28-а річниця єпископського служіння Предстоятеля Української Православної Церкви.

Субота, 08 грудня 2018 20:21

Напередодні Неділі 28-ї після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

8 грудня 2018 року, напередодні Неділі 28-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 08 грудня 2018 19:54

Блаженніший Митрополит Онуфрій повернув лист Патріарха Варфоломія назад у Стамбул

Лист, в якому Патріарх Варфоломій погрожує Предстоятелю УПЦ ультиматумами та вимагає співслужити з розкольниками, Блаженніший Митрополит Онуфрій поклав назад у конверт і відправив у Стамбул за адресою відправника. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 08 грудня 2018 19:48

Слово Предстоятеля: Тільки духовно вільна людина — по-справжньому щаслива

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов сьомий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

Субота, 08 грудня 2018 19:32

Вітаємо Блаженнішого Митрополита Онуфрія! — 28 років архієрейського служіння

28 років тому посох на архієрейське служіння отримав наш Предстоятель — Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Субота, 08 грудня 2018 10:24

У Москві відбулася презентація китайського видання книги Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Слово пастиря»

 

7 грудня 2018 року в «Президент-Готелі» в Москві відбулася презентація перекладу на китайську мову книги Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Слово пастиря». Видання представили голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон і голова Патріаршої ради з культури митрополит Псковський і Порховський Тихон.

П'ятниця, 07 грудня 2018 22:11

Патріарх Варфоломій не має жодних прав скликати в Україні церковні зібрання — Священний Синод

Священний Синод Української Православної Церкви, засідання якого відбулося 7 грудня 2018 року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, наголосив, що Константинопольський Патріарх не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні (Журнал №41). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 07 грудня 2018 20:55

ТК “Інтер” анонсує сьомий випуск програми “Слово Предстоятеля”

Завтра, 8 грудня, о 8:30, в ефірі телеканалу «Інтер» вийде сьомий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

П'ятниця, 07 грудня 2018 19:12

Відбулось чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

7 грудня 2018 року в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулось останнє у 2018 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 07 грудня 2018 18:59

Священний Синод: На єпископат чиниться тиск з метою примусити порушити архієрейську присягу

Священний Синод, засідання якого відбулося 7 грудня 2018 року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, висловив занепокоєння чисельними випадками тиску на Преосвященних Української Православної Церкви з метою примусити їх взяти участь у так званому об’єднавчому соборі (Журнал № 41). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 07 грудня 2018 10:40

Святіший Патріарх Кирил очолив ювілейне засідання Президії Міжрелігійної ради Росії

 

6 грудня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в московському Даниловому монастирі відбулося урочисте засідання Президії Міжрелігійної ради Росії, присвячене 20-річчю від дня заснування цієї організації. Засідання очолив почесний голова МРР Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Четвер, 06 грудня 2018 20:45

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив чин відспівування настоятельки Анниного монастиря ігумені Нонни

6 грудня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин відспівування ігумені Нонни (Ткачук), настоятельки жіночого монастиря на честь святої праведної Анни м. Вашківці на Буковині. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 06 грудня 2018 20:33

Намісник Почаївської Лаври направив лист Президенту України

 

«Прошу Вас, проявіть до нас порозуміння, а до святині любов і шану, тому що Вона багато пережила від чужих, а тепер прикро, що і від своїх».

Четвер, 06 грудня 2018 11:15

Підписано Угоду про співробітництво між Руською Православною Церквою та Уповноваженим з прав людини в Російській Федерації

6 грудня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції у Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Уповноваженим з прав людини в Російській Федерації Тетяною Миколаївною Москальковою.

Четвер, 06 грудня 2018 10:24

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з президентом Міжнародного Комітету Червоного Хреста

6 грудня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденціїДанилового ставропігійного монастиря відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з президентом Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петером Маурером.

Четвер, 06 грудня 2018 10:13

Вийшли у світ богослужбові вказівки на 2019 рік

 

Видавництво Московської Патріархії випустило в світ богослужбові вказівки на 2019 рік. Видання входить до числа офіційних богослужбово-календарних видань Руської Православної Церкви.

Вівторок, 04 грудня 2018 21:18

Предстоятель: Своєї святості Пресвята Богородиця досягла саме в Божому храмі

«Вона стала тією Лествицею, яка з’єднала Небо з землею».

Вівторок, 04 грудня 2018 20:19

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято у Введенському монастирі Києва

4 грудня 2018 року, у день свята Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 04 грудня 2018 11:05

Митрополит Агафангел звернувся до Предстоятеля РПЦ з проханням посприяти у звільненні українських моряків

У відкритому листі, опублікованому 3 грудня 2018 року митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел закликає Предстоятеля Руської Православної Церкви Святішого Патріарха Московького і всієї Русі Кирила допомогти якнайшвидшому поверненню затриманих моряків в Україну. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Одеської єпархії.

Понеділок, 03 грудня 2018 20:46

Напередодні Введення у храм Пресвятої Богородиці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

3 грудня 2018 року, напередодні свята Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 03 грудня 2018 20:37

Предстоятель розповів, як стати хоча б трішки схожими на Бога

До уподібненню Богу Господь закликає кожну людину.

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй недільній проповіді розповів про головні чесноти, які роблять людину схожими на свого Творця. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 03 грудня 2018 10:37

Святіший Патріарх Кирил і міністр оборони С.К. Шойгу провели засідання художньої ради з будівництва головного храму Збройних сил Росії

3 грудня 2018 року в Міністерстві оборони Російської Федерації відбулося засідання художньої ради з будівництва головного храму Збройних сил РФ. Нараду очолили Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил і міністр оборони РФ С.К. Шойгу.

Понеділок, 03 грудня 2018 10:24

Вийшов у світ одинадцятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік

Вийшов у світ одинадцятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради «Журналу Московської Патріархії» митрополит Волоколамський Іларіон:

Неділя, 02 грудня 2018 10:59

У день пам’яті преподобного Варлаама Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію в Києво-Печерській Лаврі

 
2 грудня 2018 року, у Неділю 27-му після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Варлаама, ігумена Печерського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 02 грудня 2018 10:54

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Страх Божий — це інстинкт самозбереження для християнина

Предстоятель пояснив, яким чином в основі премудрості життєвої і духовної лежить страх Божий.

Неділя, 02 грудня 2018 10:15

Святіший Патріарх Кирил зустрівся зі співробітниками і підопічними православної служби допомоги «Милосердя»

2 грудня 2018 року, після закінчення Божественної літургії в Храмі Христа Спасителя в Москві, у Червоному залі кафедрального соборного храму відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила зі співробітниками і підопічними православної служби допомоги «Милосердя», а також членами суспільства Друзів милосердя.
Субота, 01 грудня 2018 19:57

Константинопольський Патріарх зробив найбільшу помилку в історії Вселенського престолу – прес-секретар Синоду Сербської Церкви

 

«Ми дуже шкодуємо, що Вселенський Патріарх особисто і Вселенський Патріархат як ціле, зробили, на мою думку і на думку більшості наших богословів, найбільшу помилку за всю історію Вселенського престолу», про це заявив єпископ Новосадський і Бачський Іриней, прес-секретар Священного Синоду Сербської Православної Церкви в ефірі телепрограми «Архіпастир», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 01 грудня 2018 10:51

«Слово Предстоятеля»: Багатство потрібно збирати не для себе, а щоб ним користувалися всі

В ефірі телеканалу «Інтер» вийшов шостий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

Субота, 01 грудня 2018 10:48

Напередодні Неділі 27-ї після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

1 грудня 2018 року, напередодні Неділі 27-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
П'ятниця, 30 листопада 2018 18:04

Предстоятель Руської Православної Церкви помолиться зі співробітниками і підопічними найбільшої церковної соціальної служби Росії

2 грудня 2018 року в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолить Божественну літургію, за якою будуть молитися про нужденних людей в біді і про тих, хто надає їм допомогу.

П'ятниця, 30 листопада 2018 10:28

Святіший Патріарх Кирил провів робочу зустріч з митрополитом Єкатеринбурзьким Кирилом

30 листопада 2018 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прийняв митрополита Єкатеринбурзького і Верхотурського Кирила.

Середа, 28 листопада 2018 11:00

Святіший Патріарх Кирил виступив на пленарному засіданні V Форуму православних жінок

28 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяв участь у пленарному засіданні V Форуму православних жінок на тему «Жіночий подвиг в історії Росії. 1918-2018», яке відбулося в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві. Черговий V Форум православних жінок проводиться у рік 100-річчя з дня створення першої Спілки православних жінок у Росії.
Середа, 28 листопада 2018 10:51

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з послом Узбекистану в Росії

28 листопада 2018 року в Патріарших покоях кафедрального соборного Храму Христа Спасителя відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Узбекистан в Російській Федерації Ботіржоном Закировичем Асадовим.

Середа, 28 листопада 2018 10:42

[15] цитат Блаженнішого Митрополита Онуфрія про піст

Розпочався Різдвяний піст. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував підбірку думок Предстоятеля про піст, висловлених ним у проповідях та інтерв’ю.

Середа, 28 листопада 2018 10:42

Святіший Патріарх Кирил провів робочу зустріч з митрополитом Талліннським Євгенієм

28 листопада 2018 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прийнявмитрополита Талліннського і всієї Естонії Євгенія.
Вівторок, 27 листопада 2018 10:57

Предстоятель благословив вірян на Різдвяний піст

Різдвяний піст — це час, коли ми повинні підготувати себе до зустрічі з Народженим Христом Спасителем.

Вівторок, 27 листопада 2018 10:50

Предстоятель привітав творчий колектив «Отрока» та «Іонинського листка» з ювілеями

27 листопада 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври творчий колектив журналу «Отрок» та газети «Іонинський листок». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Понеділок, 26 листопада 2018 10:00

23-25 листопада Святіший Патріарх Кирил відвідав Калінінградську єпархію

23-25 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Калінінградську єпархію.
Неділя, 25 листопада 2018 11:15

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з губернатором Калінінградської області А. А. Аліхановим

 

24 листопада 2018 року, по закінченні Літургії в храмі святої мучениці Лідії в Калінінграді, відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з губернатором Калінінградської області Антоном Андрійовичем Аліхановим.

Неділя, 25 листопада 2018 10:59

Предстоятель: Ніколи нікого не осуджуй, а особливо ченців, бо їх подвиг — таємний

Біблія вчить нас любити Бога — всім серцем, всім розумом — і любити ближнього свого — як самого себе.
Неділя, 25 листопада 2018 10:55

У Неділю 26-ту після П’ятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

25 листопада 2018 року, у Неділю 26-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 24 листопада 2018 11:04

В. Р. Легойда: Дії проти Почаївської лаври свідчать про залякування віруючих України

 

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ Московського Патріархату В. Р. Легойда назвав спроби переглянути правовий статус Почаївської лаври тиском на канонічну Церкву України.

Субота, 24 листопада 2018 10:59

Святіший Патріарх Кирил відвідав стадіон «Калінінград»

 

24 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, що здійснює візит до Калінінградської єпархії, відвідав стадіон "Калінінград".

Субота, 24 листопада 2018 10:45

Напередодні Неділі 26-ї після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

24 листопада 2018 року, напередодні Неділі 26-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 24 листопада 2018 10:14

Святіший Патріарх Кирил відвідав Балтійську базу ВМФ Росії

24 листопада 2018 року, під час візиту до міста Балтійська Калінінградської області, після відвідування храму на честь святого благовірного князя Олександра Невського і освячення на території храму пам'ятника святому великому князю, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил побував на набережній міста Балтійська, в кафедральному Георгіївському морському соборі Балтійського флоту і на Балтійській базі ВМФ Росії.

Субота, 24 листопада 2018 10:11

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у державній церемонії вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років

 

Цьогоріч урочистості проводяться з нагоди 85-х роковин.

Субота, 24 листопада 2018 10:00

«Слово Предстоятеля»: Подолати усі розділення та бути ближчими один до одного

 

В ефірі телеканалу “Інтер” вийшов п’ятий випуск щотижневої програми “Слово Предстоятеля”, в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеканал “Інтер”.

П'ятниця, 23 листопада 2018 10:58

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив панахиду за спочилим Предстоятелем УПЦ у День його народження

 

23 листопада Блаженнішому Митрополиту Володимиру виповнилося б 83 роки.

23 листопада 2018 року, у день народження покійного Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана) (1935-2014), Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні архієреїв УПЦ та духовенства Києва звершив панахиду на могилі спочилого Першосвятителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 23 листопада 2018 10:48

Святіший Патріарх Кирил прибув до Калінінграда

23 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прибув до Калінінграда.

П'ятниця, 23 листопада 2018 10:37

Святіший Патріарх Кирил очолив збори духовенства Калінінградської митрополії

 

23 листопада 2018 року під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в актовій залі православної гімназії при кафедральному соборі Христа Спасителя в Калінінграді відбулися збори духовенства Калінінградській митрополії.

Четвер, 22 листопада 2018 10:51

Блаженніший Архієпископ Тирани і всієї Албанії Анастасій: Замість єдності православних в Україні проступає небезпека розколу єдності світового Православ'я

У посланні Блаженнішого Архієпископа Тиранського і всієї Албанії Анастасія, направленому Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу 10 жовтня 2018 року, виражене занепокоєння, що реалізація Константинопольським Патріархатом проекту української автокефалії «стане "ходінням по мінному полю"».

Четвер, 22 листопада 2018 10:30

У посланні Святішому Патріарху Кирилу Блаженніший Патріарх Антіохійський Іоанн подякував за допомогу Російській Православній Церкві мирним жителям Сирії

Блаженніший Патріарх Великої Антіохії й усього Сходу Іоанн X направив Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу лист, в якому подякував за допомогу, яка виявляється Російською Православною Церквою постраждалому від війни народу Сирії.

Середа, 21 листопада 2018 11:45

Святіший Патріарх Кирил і С.С. Собянін ознайомилися з результатами реставраційних робіт в московському храмі «Велике Вознесіння» та Високо-Петровському монастирі

21 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та мер Москви Сергій Семенович Собянін відвідали один з найвідоміших московських храмів — церкву Вознесіння Господнього («Велике Вознесіння») у Сторожах, біля Нікітських воріт. У 2017-2018 рр. у храмі було проведено великі реставраційні роботи, що стали завершальним етапом відродження цієї московської святині.
Середа, 21 листопада 2018 10:38

Святіший Патріарх Кирил зустрівся зі слухачами Вищих дипломатичних курсів

21 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил виступив перед групою слухачів Вищих дипломатичних курсів Дипломатичної академії Міністерства закордонних справ Росії.

Середа, 21 листопада 2018 10:31

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з членами Ради лідерів християнських Церков Іраку

21 листопада 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з членами Ради лідерів християнських Церков Іраку.

Вівторок, 20 листопада 2018 10:59

Голова Уряду Російської Федерації Д. А. Медведєв привітав Святішого Патріарха Кирила з днем народження

20 листопада 2018 року в Патріаршій резиденції в Передєлкіно відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з головою Уряду Російської Федерації Д. А. Медведєвим, в ході якої глава Уряду привітав Святішого Владику з днем народження. У цей день Предстоятелю Російської Православної Церкви виповнилося 72 роки.
Вівторок, 20 листопада 2018 10:50

Напередодні Собору Архістратига Михаїла Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

20 листопада 2018 року, напередодні дня Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 20 листопада 2018 10:46

Президент Росії В.В. Путін привітав Святішого Патріарха Кирила з днем народження

Президент Російської Федерації В.В. Путін, перебуваючи в Сочі, привітав по телефону Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з днем ​​народження.

Вівторок, 20 листопада 2018 10:24

До дня народження Святішого Патріарха Кирила

20 листопада 2018 року Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу виповнюється 72 роки.

Вівторок, 20 листопада 2018 10:04

Президент Білорусі привітав Предстоятеля Російської Православної Церкви з днем народження

Президент Республіки Білорусь О. Г. Лукашенко направив Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу привітання з нагоди дня народження. 20 листопада 2018 року Святіший Владика відзначає 72-річчя.

Понеділок, 19 листопада 2018 11:54

На офіційному порталі Московського Патріархату відкрився сайт «Історична єдність Російської Православної Церкви»

На офіційному порталі Московського Патріархату Патріархія. ru відкрився сайт «Історична єдність Російської Православної Церкви».

Неділя, 18 листопада 2018 11:35

У Неділю 25-ту після П’ятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

18 листопада 2018 року, у Неділю 25-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 18 листопада 2018 10:48

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, чому добро потрібно робити таємно

«Господь — джерело всіх благ. Ми — лише знаряддя в Божих руках, ми є тією ложкою, якою Господь годує жебрака, тим посохом, яким Господь допомагає людині подолати відстань».

Неділя, 18 листопада 2018 10:43

Предстоятель: Хрест бідності та скорбот направляє людину до Бога

Про це сказав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій під час недільної проповіді в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 18 листопада 2018 10:18

Святіший Патріарх Кирил очолив урочистий річний акт Свято-Тихонівського університету

 

18 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив річний акт Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету. У цей день вранці Предстоятель Руської Православної Церкви очолив служіння Божественної літургії в домовому храмі святого рівноапостольного князя Володимира ПСТГУ. Храм знаходиться в історичному комплексі Московського єпархіального будинку в Лиховому провулку.

Субота, 17 листопада 2018 14:27

Напередодні Неділі 25-ї після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

17 листопада 2018 року, напередодні Неділі 25-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 17 листопада 2018 11:01

«Слово Предстоятеля»: Ми маємо свої духовні принципи

“Церква не може бути політичною організацією”.

В ефірі телеканалу “Інтер” вийшов четвертий випуск щотижневої програми “Слово Предстоятеля”, в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеканал “Інтер”.

Субота, 17 листопада 2018 10:13

Прихильники автокефалії намагалися штурмувати резиденцію Криворізької єпархії

17 листопада 2018 року в Кривому Розі група провокаторів, які принесли з собою агітаційні матеріали за автокефалію, штурмували резиденцію митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема. Вони намагалися виламати двері будівлі та вигукували образи на адресу правлячого архієрея Криворізької єпархії за те, що він не підтримує ідею «надання томосу» Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на «Перший Криворізький».
П'ятниця, 16 листопада 2018 12:37

Собор Польської Православної Церкви заборонив вступати в літургійне спілкування з українськими розкольниками, які отримали визнання Константинополя

15 листопада 2018 року Собор єпископів Польської Православної Церкви обговорив ситуацію, що склалася у зв'язку з останніми подіями в церковному житті на Україні.

П'ятниця, 16 листопада 2018 10:32

Святіший Патріарх Кирил очолив засідання Вищої Церковної Ради

 

16 листопада 2018 року в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив чергове засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Четвер, 15 листопада 2018 10:27

Вийшов у світ дванадцятий том Зібрання праць Святішого Патріарха Кирила

 

У Видавництві Московської Патріархії вийшов у світ черговий (дванадцятий) том Зібрання трудів Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Збори складається з ряду тематичних серій, присвячених тому чи іншому напрямку діяльності Предстоятеля Руської Церкви. Вийшовша книга є третім томом серії I («Слово Предстоятеля»).

Вівторок, 13 листопада 2018 11:03

Заява Собору єпископів Української Православної Церкви щодо зустрічі з Президентом України П. О. Порошенком

 

За ініціативи Президента України П. О. Порошенка на 13 листопада 2018 року була запланована його зустріч з єпископатом Української Православної Церкви в приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Вівторок, 13 листопада 2018 11:03

Відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

13 листопада 2018 року в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 13 листопада 2018 10:56

Відбулося засідання Собору єпископів Української Православної Церкви

На Соборі присутні ­­­83 архієрея УПЦ з усіх регіонів України.

Вівторок, 13 листопада 2018 10:11

Постанова Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року

 

Собор єпископів Української Православної Церкви, який зібрався у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі 13 листопада 2018 року, заслухавши Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про виклики, що постали протягом останнього часу перед Українською Православною Церквою, ухвалив таке:

Неділя, 11 листопада 2018 10:43

Предстоятель: Істина веде людину до Бога, а обман — до диявола

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій нагадав про це під час проповіді в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 11 листопада 2018 10:23

У Неділю 24-ту після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

 
11 листопада 2018 року, у Неділю 24-у після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 11 листопада 2018 10:11

Предстоятель: Бог на першому місці, а на другому — все інше

Про це сказав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій під час недільної проповіді в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 10 листопада 2018 11:11

Напередодні Неділі 24-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

10 листопада 2018 року, напередодні Неділі 24-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 10 листопада 2018 10:49

Третій випуск телепрограми “Слово Предстоятеля” про безсилля диявола перед людиною, яка з Богом

“Демон не має влади над людиною, навіть над тваринами, якщо Бог йому не дозволить цього зробити”
П'ятниця, 09 листопада 2018 10:16

Предстоятель очолив Божественну літургію в день пам’яті преподобного Нестора Літописця

 

9 листопада 2018 року, в день святкування пам’яті преподобного Нестора Літописця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 08 листопада 2018 11:05

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння напередодні дня пам’яті преподобного Нестора Літописця

 

8 листопада 2018 року, напередодні дня пам’яті преподобного Нестора Літописця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 08 листопада 2018 10:55

Вийшов у світ Патріарший календар на 2019 рік

 

Видавництво Московської Патріархії випустило у світ Патріарший календар на 2019 рік - офіційне календарно-богослужбове, а також довідкове видання Руської Православної Церкви.

Середа, 07 листопада 2018 10:56

Святіший Патріарх Кирил взяв участь в пленарному засіданні Всеросійського з'їзду вчителів російської словесності

7 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяв участь в пленарному засіданні Всеросійського з'їзду вчителів російської словесності, який відбувся в Ломоносовському корпусі Московського державного університету імені М.В. Ломоносова.

Вівторок, 06 листопада 2018 10:38

Святіший Патріарх Кирил: Кожен день я молюся за Україну

«Я покликаний за всіх молитися. Я не можу всіх по іменах перерахувати - десятки мільйонів людей належать нашій Церкві. Але я молюся за Церкву нашу, за народ. І кожен день абсолютно особливо у себе в келії я молюся за Україну », - сказав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил під час зустрічі з дітьми з України, відбулася 3 листопада 2018 року в трапезній Богоявленського кафедрального собору міста Москви.

Вівторок, 06 листопада 2018 10:14

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Справжні прогресивні люди — це християни

 

Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав паству до виконання божественних заповідей та життя по Євангелію, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 05 листопада 2018 13:21

Вітаємо Предстоятеля Української Православної Церкви з Днем народження!

У День народження Предстоятеля Української Православної Церкви прес-секретар Блаженнішого архімандрит Пафнутій (Мусієнко) розповів про Митрополита Онуфрія, яким його знають найближчі.

Понеділок, 05 листопада 2018 10:03

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про дві головні умови достойного приготування себе до Вічного життя

Під час земного життя людина повинна приготувати себе до Вічності. Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій під час своєї недільної проповіді в Чернівцях, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 листопада 2018 11:45

Президент Росії В.В. Путін і Святіший Патріарх Кирил відвідали виставку «Скарби музеїв Росії» в Москві

 

4 листопада 2018 року, у день свята Казанської ікони Божої Матері і День народної єдності, Президент Російської Федерації В.В. Путін і Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил після урочистої церемонії покладання квітів до пам'ятника Кузьмі Мініну і Дмитру Пожарському на Червоній площі відвідали виставку «Скарби музеїв Росії», що відкрилася в Центральному виставковому залі «Манеж» в Москві.

Неділя, 04 листопада 2018 10:53

Предстоятель звершив Літургію у Свято-Духівському кафедральному соборі Чернівців

4 листопада 2018 року, у Неділю 23-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Духівському кафедральному соборі Чернівців. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 листопада 2018 10:53

У День народної єдності Президент Росії та Предстоятель Руської Православної Церкви поклали квіти до пам'ятника Кузьмі Мініну і Дмитрію Пожарському на Червоній площі

4 листопада 2018 року, у День народної єдності, на Червоній площі в Москві відбулася традиційна урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятника Кузьмі Мініну і Дмитрію Пожарському.

Неділя, 04 листопада 2018 10:34

Предстоятель Руської Церкви відвідав державний прийом у Кремлі з нагоди Дня народної єдності

4 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав державний прийом у Великому Кремлівському палаці з нагоди Дня народної єдності.

Неділя, 04 листопада 2018 10:21

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Чернівців

 

3 листопада 2018 року, напередодні Неділі 23-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Духівському Кафедральному соборі міста Чернівці, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 листопада 2018 10:01

Укріпляють віру не чудеса, а життя по Божественним заповідям — Предстоятель

 

Усі люди мають віру, але не кожна віра має сенс.

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй недільній проповіді 4 листопада 2018 року у Свято-Духівському соборі Чернівців, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 03 листопада 2018 10:19

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Головою Державної Ради та Ради міністрів Республіки Куба

3 листопада 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з главою Республіки Куба, Головою Державної Ради та Ради міністрів Куби Мігелем Маріо Діас-Канело Бермудесом.

Субота, 03 листопада 2018 10:06

Дивіться другий випуск телепрограми “Слово Предстоятеля” з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм

 

“Людина повинна тут на землі визначитися якого життя вона бажає у вічності”.

П'ятниця, 02 листопада 2018 10:33

Святіший Патріарх Кирил взяв участь у пленарному засіданні конференції «Теологія в сучасному науково-освітньому просторі»

2 листопада 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяв участь у пленарному засіданні II Всеросійської (з міжнародною участю) наукової конференції «Теологія в сучасному науково-освітньому просторі». Засідання відбулося в актовій залі Національного дослідницького ядерного університету "МІФІ" в Москві.
Четвер, 01 листопада 2018 10:33

Президент Росії В.В. Путін і Святіший Патріарх Кирил взяли участь у пленарному засіданні XXII Всесвітнього руського народного собору

1 листопада 2018 року Президент Російської Федерації В.В. Путін і Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяли участь у пленарному засіданні XXII Всесвітнього руського народного собору, присвяченому 25-річчю ВРНС. Засідання собору на тему «25 років шляхом суспільного діалогу і цивілізаційного розвитку Росії» відбулося в Державному Кремлівському палаці.

Четвер, 01 листопада 2018 10:24

Академік НАН України П. П. Толочко: Аморально відмовлятися від нашої спільної історії

 

1 листопада 2018 року в Державному Кремлівському палаці відбулося пленарне засідання XXII Всесвітнього російського народного собору, присвячене темі «25 років по шляху суспільного діалогу та цивілізаційного розвитку Росії». Захід відвідали Президент Російської Федерації В. В. Путін і Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Середа, 31 жовтня 2018 10:37

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Президентом Республіки Молдова І. Н. Додоном

 

31 жовтня 2018 року в Патріаршій резиденції в Підмосков’ї в Передєлкіно відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Президентом Республіки Молдова І. Н. Додоном.

Вівторок, 30 жовтня 2018 10:43

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з учасниками VIII Міжнародного фестивалю «Віра і слово»

30 жовтня 2018 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя м. Москви відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з учасниками VIII Міжнародного фестивалю «Віра й слово».

Вівторок, 30 жовтня 2018 10:04

Святіший Патріарх Кирил: Немає конфлікту між Константинополем і Москвою, але є захист Москвою непорушних канонічних норм

 

28 жовтня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Божественну літургію в московському храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість» (Преображення Господнього) на Великій Ординці.

Неділя, 28 жовтня 2018 10:44

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у монастирі св. Марії Магдалини у Білій Церкві

 

28 жовтня 2018 року, у Неділю 22-у після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у жіночому монастирі на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини у м. Біла Церква. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 28 жовтня 2018 10:08

Предстоятель: Головна справа людини — володарювати не світом, а собою і своїм серцем

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій під час проповіді в монастирі св. Марії Магдалини в Білій Церкві, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 27 жовтня 2018 10:25

Напередодні Неділі 22-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

27 жовтня 2018 року, напередодні Неділі 22-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 27 жовтня 2018 10:13

Вийшов у світ перший випуск телепрограми “Слово Предстоятеля”

В ефірі телеканалу “Інтер” побачив світ перший випуск щотижневої програми “Слово Предстоятеля”, в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеканал “Інтер”.

Четвер, 25 жовтня 2018 10:58

Вийшов у світ десятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік

 

Вийшов у світ десятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік.

Четвер, 25 жовтня 2018 10:39

«Слово Предстоятеля»: звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія до віруючих — дивіться щосуботи на «Інтері»

Вперше в ефірі на телеканалі «Інтер» дивіться «Слово Предстоятеля» 27 жовтня 2018 року о 8:30.

Четвер, 25 жовтня 2018 10:05

Святіший Патріарх Кирил очолив чергове засідання Вищої Церковної Ради

25 жовтня 2018 року в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив чергове засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Вівторок, 23 жовтня 2018 10:34

У день Собору Волинських святих Предстоятель очолив святкове богослужіння в Луцьку

23 жовтня 2018 року, у день пам’яті Собору Волинських святих, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин освячення храму та Божественну літургію у Кафедральному соборі Луцька. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 22 жовтня 2018 10:08

Митрополит Волоколамський Іларіон: Філарет Денисенко як був, так і залишається розкольником

У коментарі грецькому інформаційному агентству «Ромфеа» голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон дав оцінку рішенню синоду розкольницького «Київського патріархату» про присвоєння Філарета Денисенка титулу «Святішого і Блаженнішого Архієпископа і Митрополита Києва — «Матері руських земель, священно-архімандрита Києво-Печерської і Почаївської Лавр». Владика Іларіон зазначив:

Неділя, 21 жовтня 2018 10:59

У Неділю 21-у після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

 

21 жовтня 2018 року, у Неділю 21-у після П’ятидесятниці, день пам’яті святих отців VII Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 21 жовтня 2018 10:24

Предстоятель: Як мамине фото нагадує про неї, так і ікони нагадують нам про Бога

 

Як фотографія мами нагадує нам про неї, так ікона — нагадує про Бога, про святих угодників Божих.

Неділя, 21 жовтня 2018 10:13

Коли на душі важко, потрібно старанно молитись — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Якщо людина буде молитися, як наїнська вдова, то Господь воскресить наш розум душі, і ми віднайдемо до Нього шлях.

Субота, 20 жовтня 2018 10:26

Напередодні Неділі 21-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

20 жовтня 2018 року, напередодні Неділі 21-ї після П’ятидесятниці, дня пам’яті святих отців VII Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 20 жовтня 2018 10:20

Митрополит Феодосійський Платон звершив відспівування жертв трагедії в Керчі

 

19 жовтня 2018 року на центральній площі міста Керчі (Республіка Крим) перед кафедральним собором в честь святого Іоанна Предтечі відбулося відспівування трагічно загиблих православних християн у Керченському політехнічному коледжі.

П'ятниця, 19 жовтня 2018 10:53

Святіший Патріарх Кирил прийняв делегацію лідерів езидського народу

 

19 жовтня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з делегацією езидського народу, яка прибула з Іраку і Грузії.

П'ятниця, 19 жовтня 2018 10:14

Святіший Патріарх Кирил візьме участь у науковій конференції «Теологія в сучасному науково-освітньому просторі»

 

1-2 листопада 2018 року в Москві пройде загальноросійський етап (з міжнародною участю) II Всеросійської наукової конференції «Теологія в сучасному науково-освітньому просторі». Форум відбудеться на базі Загальноцерковної аспірантури та докторантури імені святих Кирила і Мефодія, Національного дослідницького ядерного університету «МІФІ», ВНЗ-засновників Науково-освітньої теологічної асоціації (НОТА) за підтримки федеральних органів державної влади і управління освітою, Міжрелігійної ради Росії, експертної ради з теології Вищої атестаційної комісії при Міністерстві науки і вищої освіти Російської Федерації, Федерального навчально-методичного об'єднання з теології, Міжвідомчої координаційної групи Московського Патріархату з викладання теології у вузах.

П'ятниця, 19 жовтня 2018 10:01

Предстоятель Руської Церкви взяв участь у підсумковому пленарному засіданні VIII загальноцерковного з'їзду з соціального служіння

19 жовтня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяв участь у підсумковому пленарному засіданні VIII Загальноцерковного з'їзду з соціального служіння «Координація соціального служіння в єпархії». Засідання відбулося в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві.

Четвер, 18 жовтня 2018 10:12

Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив співчуття родичам загиблих внаслідок трагедії у Керчі

Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив співчуття родичам загиблих внаслідок трагедії в Керченському політехнічному коледжі. «Біллю в моєму серці відізвалася звістка про загибель людей у Керчі. Молюся, щоб Всемилостивий Господь упокоїв душі загиблих, зцілив поранених, втішив серця та витер сльози їхніх близьких», — передає слова Предстоятеля Голова Інформаційно-просвітницького Відділу УПЦ єпископ Ніжинський і Прилуцький Климент.

Середа, 17 жовтня 2018 11:07

Святіший Патріарх Кирил глибоко сумує у зв'язку з трагедією в Керчі

 

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил глибоко сумує у зв'язку із загибеллю людей в Керченському політехнічному коледжі. Предстоятель Руської Православної Церкви молиться за упокій загиблих, втіху їх родичів і про якнайшвидше зцілення поранених, а також просить передати слова підтримки всім постраждалим, повідомив керівник Прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі священик Олександр Волков.

Середа, 17 жовтня 2018 10:07

В УПЦ вийшов третій номер журналу для священиків «Пастир і паства»

До свята Покрову Божої Матері вийшов третій номер журналу для священиків «Пастир і паства». Головна тема випуску: вірність Церкві в часи випробувань. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 16 жовтня 2018 10:57

13-15 жовтня відбувся Первосвятительський візит Святішого Патріарха Кирила до Республіки Білорусь

 

13-15 жовтня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив п'ятий Первосвятительський візит в межі Білоруської Православної Церкви. Зустріч Святішого Владики з білоруською паствою була приурочена до 1030-річчя Хрещення Русі та свята Покрова Пресвятої Богородиці.

Вівторок, 16 жовтня 2018 10:56

Митрополит Волоколамський Іларіон: Константинопольський Патріархат втратив право іменуватися координуючим центром для Православної Церкви

 

«Шлях до повернення з розколу завжди відкритий, і цей шлях лежить через покаяння», — сказав голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, говорячи в інтерв'ю аналітичній телепрограмі «Велика гра» про шляхи виходу з ситуації, що склалася у зв'язку з антиканонічними діями Константинопольського Патріархату, із-за яких Священний Синод Руської Православної Церкви 15 жовтня 2018 року був змушений визнати неможливим подальше перебування з ним у євхаристійному спілкуванні.

Вівторок, 16 жовтня 2018 10:27