Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Новини

Неділя, 21 січня 2018 10:49

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, що допомагає пізнати Бога

У проповіді за Божественною літургією у Неділю після Богоявлення у Свято-Покровському соборі м. Бориспіль Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про значення посту для християн та про те, що є ознакою справжньої зустрічі людини з Богом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 21 січня 2018 10:31

Предстоятель очолив Божественну літургію у Покровському соборі Борисполя

21 січня 2018 року, у Неділю 33-ю після П'ятидесятниці, після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському соборі м. Бориспіль. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 20 січня 2018 03:49

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з Президентом України Петром Порошенко

20 січня 2018 року в Адміністрації Президента відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з Президентом України Петром Олексійовичем Порошенко. В зустрічі також брала участь Представник Президента в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на president.gov.ua.

П'ятниця, 19 січня 2018 10:58

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив освячення води Дніпра

19 січня 2018 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив води Дніпра поблизу Свято-Покровського собору в районі Оболонь м. Київ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 19 січня 2018 10:45

У день Богоявлення Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

Після богослужіння в Києво-Печерській Лаврі на джерелах преподобних Антонія і Феодосія відбулося велике освячення води.

П'ятниця, 19 січня 2018 10:05

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Свята вода має велику силу

У своїй проповіді за Божественною літургією у день свята Хрещення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про зміст та значення свята Богоявлення, про важливість Таїнства Хрещення для життя кожного віруючого та пояснив, для чого Свята Церква освячує сьогодні воду, а також що з нею робити православним християнам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 18 січня 2018 10:50

У день Навечір’я Богоявлення Предстоятель звершив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

18 січня 2018 року, у день Навечір'я Богоявлення, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин великого освячення води у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 18 січня 2018 10:29

Напередодні Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

18 січня 2018 року, напередодні свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 17 січня 2018 10:39

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з олімпійським чемпіоном з боксу Олександром Усиком

17 січня 2018 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зустрівся з відомим українським спортсменом, боксером Олександром Усиком. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 17 січня 2018 08:10

Святіший Патріарх Кирил затвердив річний план православних виставок на території м. Москви і виставкових заходів, організованих синодальними установами

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил затвердив «Річний план проведення православних виставок, виставок-ярмарків, ярмарків на території міста Москви і виставкових заходів, організованих синодальними установами Руської Православної Церкви в 2018 році».

Неділя, 14 січня 2018 11:30

Блаженніший Митрополит Онуфрій відвідав дітей, якими опікуються при Банченському монастирі

14 січня 2018 року, після звершення Божественної літургії у Свято-Вознесенському Банченському монастирі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав лікувально-реабілітаційний центр "Віра, надія, любов" та дитячий будинок-інтернат в селі Молниця, які діють при Банченському монастирі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 14 січня 2018 10:22

Предстоятель очолив святкове богослужіння у Банченському монастирі

Предстоятель УПЦ перебуває з архіпастирським візитом у Чернівецько-Буковинській єпархії.

Субота, 13 січня 2018 10:32

Предстоятель очолив всенічне бдіння у Кафедральному соборі Чернівців

У рамках архіпастирського візиту Предстоятеля до західних єпархій УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій сьогодні прибув на Буковину.

Субота, 13 січня 2018 10:06

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Почаївській Лаврі

Триває візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія до західних єпархій УПЦ.

П'ятниця, 12 січня 2018 10:42

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Різдво Христове перетворило світ

Предстоятель розповів про значення Різдва Христового, про Вифлеємську зірку у житті кожного християнина та про шлях до небесної радості за Божественною літургією у Свято-Успенському Зимненському ставропігійному жіночому монастирі, що на Волині. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 12 січня 2018 10:36

Предстоятель прибув з архіпастирським візитом у Почаїв

Триває візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія до західних єпархій УПЦ.

П'ятниця, 12 січня 2018 10:35

Предстоятель очолив Божественну літургію у Зимненському жіночому монастирі на Волині

Триває архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія у західні єпархії Української Православної Церкви.

Четвер, 11 січня 2018 10:29

Розпочався архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія у західні єпархії УПЦ

Увечері 11 січня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прибув до Свято-Успенського Зимненського жіночого монастиря Володимир-Волинської єпархії з архіпастирським візитом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 10 січня 2018 10:22

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Смиренно молитися, славити Різдво Христове — цим ми будемо свідчити, що ми Його діти

Любов’ю можна зробити те, що неможливо зробити ні спорами, ні диспутами, ні іншими людськими аргументами.

Вівторок, 09 січня 2018 10:14

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Феофанії

9 січня 2018 року, у день пам'яті святого архідиякона та первомученика Стефана, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Пантелеімоновському жіночому монастирі м. Києва (Феофанія). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 08 січня 2018 11:26

Предстоятель УПЦ очолив вечірню та приймав вітання з Різдвом у Києво-Печерській Лаврі

Після вечірньої Архіпастиря привітали з Різдвом Христовим єпископат, духовенство та віряни Української Православної Церкви.

Понеділок, 08 січня 2018 10:42

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у столичному храмі Різдва Христового

8 січня 2018 року, у день пам’яті Собору Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь Різдва Христового у районі Оболонь м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 08 січня 2018 10:21

Святіший Патріарх Кирил відвідав Різдвяне свято в Московському Кремлі

8 січня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав дитячу Різдвяну ялинку в Державному Кремлівському палаці.

Неділя, 07 січня 2018 11:26

Предстоятель благословив відкриття щорічного благодійного дитячого свята у Національній опері України

7 січня 2018 року, у день свята Різдва Христового, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія у Національній опері України імені Т.Г.Шевченка відбулося традиційне дитяче свято «Різдвяний вертеп-2018». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 07 січня 2018 11:22

Напередодні дня пам’яті Собору Пресвятої Богородиці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

7 січня 2018 року, напередодні дня пам’яті Собору Пресвятої Богородиці, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Неділя, 07 січня 2018 11:18

Блаженніший Митрополит Онуфрій прийняв різдвяні привітання у Києво-Печерській Лаврі

 

7 січня 2018 року, у день свята Різдва Христового, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій приймав привітання зі святом у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Неділя, 07 січня 2018 10:58

Святіший Патріарх Кирил привітав екіпаж Міжнародної космічної станції зі святом Різдва Христового

7 січня 2018 року, в свято Різдва Христового, відбувся традиційний телеміст Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з космонавтами, що несуть вахту на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

Неділя, 07 січня 2018 10:54

Святіший Патріарх Кирил відвідав «Ангар порятунку» в Москві

7 січня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав у Москві центр допомоги бездомним «Ангар порятунку» православної служби допомоги «Милосердя», розташований на території Синодального відділу з церковної благодійності та соціального служіння.

Неділя, 07 січня 2018 10:49

Святіший Патріарх Кирил відвідав Центр гуманітарної допомоги для вагітних жінок в кризовій ситуації в Москві

7 січня 2018 року, в свято Різдва Христового, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Синодальний відділ із церковної благодійності та соціального служіння в Москві.

Неділя, 07 січня 2018 10:21

7 січня на телеканалі «Росія 1» вийде в ефір Різдвяне інтерв'ю Святішого Патріарха Кирила

7 січня 2018 року, в свято Різдва Христового, на телеканалі «Росія 1» відбудеться показ традиційного Різдвяного інтерв'ю Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Неділя, 07 січня 2018 10:16

Святіший Патріарх Кирил відвідав Різдвяну ялинку в Храмі Христа Спасителя

 

7 січня 2018 року, в свято Різдва Христового, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Різдвяну ялинку в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві.

Неділя, 07 січня 2018 10:14

Предстоятель очолив святкове богослужіння у день Різдва Христового

 

7 січня 2018 року, у день свята Різдва Христового, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Кирєво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Субота, 06 січня 2018 10:47

У день Навечір’я Різдва Христового Предстоятель очолив урочисте богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

6 січня 2018 року, у день Навечір’я Різдва Христового, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 06 січня 2018 10:45

Напередодні Різдва Христового Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

6 січня 2018 року, у Навечір’я Різдва Христового, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 06 січня 2018 10:08

У свято Різдва Христового на російських телеканалах і порталі Патріархія.ru пройде пряма трансляція Патріаршого богослужіння

В ніч з 6 на 7 січня 2018 року, в свято Різдва Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил здійснить Божественну літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві.

П'ятниця, 05 січня 2018 10:42

Розклад телетрансляцій Різдвяних богослужінь зі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

6 та 7 січня 2018 року, у Святвечір і день Різдва Христового, відбудуться прямі трансляції урочистих богослужінь зі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, які очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 05 січня 2018 10:40

Блаженніший Митрополит Онуфрій провів збори з вікарними архієреями та благочинними Київської єпархії

5 січня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври провів збори з вікарними архієреями та благочинними Київської єпархії стосовно нового адміністративного устрою Київської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на mitropolia.kiev.ua.

Четвер, 04 січня 2018 10:54

Звільнені з полону військові подякували Предстоятелю УПЦ

4 січня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври зустрівся з матерями і дружинами визволених наприкінці грудня військовополонених. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 04 січня 2018 10:47

Ми не будемо зупинятися, поки всіх не звільнимо з полону — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Предстоятель УПЦ зустрівся з визволеними військовополоненими та їхніми матерями.

Четвер, 04 січня 2018 10:06

«Від кожної хвороби у Бога є ліки»: Блаженніший Митрополит Онуфрій відвідав хворих дітей в Національному інституті раку

4 січня 2018 року Блаженіший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав діток, які проходять лікування в Національному інституті раку і привітав їх зі святом Різдва Христового та Новим роком. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 04 січня 2018 10:01

Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав з Різдвяними святами дітей-сиріт та їхніх опікунів

4 січня 2018 року Блаженніший Митрополит Онуфрій прийняв у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври вихованців та вихователів чотирьох дитячих будинків сімейного типу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 03 січня 2018 10:38

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Архіпастирям, пастирям, чернецтву і
всім вірним чадам Української Православної Церкви

Усіх Вас, Боголюбиві Архіпастирі, всечестні Отці, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри, — сердечно поздоровляю з великим мироспасительним Празником Різдва по плоті Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Середа, 03 січня 2018 10:32

Вийшов у світ перший номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік

 

Вийшов у світ перший номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради ЖМП митрополит Волоколамський Іларіон:

Неділя, 31 грудня 2017 10:26

Літопис Патріаршого служіння в 2017 році

Офіційний сайт Руської Православної Церкви публікує літопис Патріаршого служіння в 2017 році.

П'ятниця, 29 грудня 2017 10:47

ДОПОВІДЬ керуючого Київською єпархією УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія на річних Єпархіальних зборах

ДОПОВІДЬ

керуючого Київською єпархією Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на річних Єпархіальних зборах

Четвер, 28 грудня 2017 11:39

Священний Синод призначив ряд архієреїв на зарубіжні кафедри Московського Патріархату

28 грудня 2017 року на засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви було заслухано повідомлення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила про призначення архієреїв на кафедри в Західній Європі (журнал № 116).

Четвер, 28 грудня 2017 11:34

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у церемонії зустрічі звільнених військових у Харкові

 

Разом з українськими військовослужбовцями до Харківського аеропорту прибув Президент України Петро Порошенко.

Четвер, 28 грудня 2017 11:31

Останнє в 2017 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви пройшло в Даниловому монастирі в Москві

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ В. Р. Легойда розповів про рішення, прийняті на останньому цього року засіданні Священного Синоду, що відбулося 28 грудня 2017 року під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві.

Четвер, 28 грудня 2017 10:51

Святіший Патріарх Кирил очолив останнє в 2017 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви

Святіший Патріарх Кирил очолив останнє в 2017 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Четвер, 28 грудня 2017 10:33

На кінець 2017 року в УПЦ понад 12 тисяч парафій, на 50 більше ніж торік

Протягом року, що минає збільшилася і кількість священнослужителів — на 249 осіб, чернечий постриг цього року прийняли близько 100 вірян УПЦ.

Четвер, 28 грудня 2017 10:17

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у Священному Синоді Руської Православної Церкви

28 грудня 2017 року Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у Священному Синоді Руської Православної Церкви, що відбувся у Даниловому монастирі Москви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 28 грудня 2017 10:00

Предстоятель: Звільнення українських військовополонених є першим кроком до перемир’я

Блаженніший Митрополит Онуфрій прокоментував обмін бранцями, що відбувся 27 грудня 2017 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на NewsOne.

Середа, 27 грудня 2017 10:47

Святіший Патріарх Кирил відвідав новорічний прийом у Кремлі

27 грудня 2017 року в Державному Кремлівському палаці в Москві відбулися концерт Дитячого хору Росії і урочистий прийом, присвячений зустрічі нового, 2018 року.

Середа, 27 грудня 2017 10:11

Зусиллями Української Православної Церкви з полону визволено 74 українських військових

Завдяки посередництву Святішого Патріарха Кирила та Блаженнішого Митрополита Онуфрія відбувся обмін військовополонених у форматі «74 на 306», в наслідок чого було звільнено 74 українських військових. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 26 грудня 2017 16:51

Святіший Патріарх Кирил закликав паству до участі у виборах Президента Російської Федерації

Звертаючись до учасників засідання Вищої Церковної Ради, Святіший Патріарх Кирил нагадав про майбутні в 2018 році вибори Президента Російської Федерації і підкреслив, що «Церква ніколи не визначає свою політичну позицію, яка могла б бути витлумачена як підтримка тієї чи іншої політичної сили».

Вівторок, 26 грудня 2017 10:47

Святіший Патріарх Кирил очолив останнє в 2017 році засідання Вищої Церковної Ради

26 грудня в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви — останнє в 2017 році.

Вівторок, 26 грудня 2017 10:47

Розпочав роботу сайт Прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі

Веб-ресурс press.patriarchia.ru створено Прес-службою Патріарха Московського і всієї Русі для зручності використання професійним співтовариством. На сайті можна отримати актуальну інформацію про графік служіння Святішого Патріарха, пройти акредитацію, залишити заявку на надання фото - та відеоматеріалів.

Вівторок, 26 грудня 2017 10:40

Святіший Патріарх Кирил нагородив віце-президента Азербайджанської Республіки Мехрібан Алієва орденом святої рівноапостольної княгині Ольги II ступеня

26 грудня 2017 року в Тронному залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з віце-президентом Азербайджанської Республіки, президент Фонду Гейдара Алієва Мехрібан Аріф кизи Алієвої, дружиною Президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:59

Предстоятель відзначив старійшого клірика Ровеньківської єпархії орденом УПЦ

25 грудня 2017 року архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон відвідав старійшого клірика Ровеньківської єпархії протодиякона Димитрія Новікова. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Ровеньківської єпархії.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:48

Предстоятель буде хрестити кожну п’яту дитину в сім’ях віруючих УПЦ

Блаженніший Митрополит Онуфрій позитивно відреагував на ідею представників духовенства хрестити новонароджених немовлят у багатодітних сім’ях.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:44

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Президентом Республіки Молдова І.М. Додоном

25 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Президентом Республіки Молдова Ігорем Миколайовичем Додоном, яка вчиняє робочий візит до Російської Федерації.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:43

На кінець 2017 року в Київській єпархії 396 парафії, 777 кліриків, більше 1000 монахів

Загальне число кліриків єпархії збільшилось на 19 осіб, ченців — на 45, а парафій на 2 більше, ніж у попередньому 2016 році.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:36

Предстоятель очолив щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії УПЦ

25 грудня 2017 року в трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулися щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:32

Святіший Патріарх Кирил вручив церковні нагороди клірикам Москви, хто відзначає в цьому році пам'ятні дати

 

25 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який є правлячим єпископом міста Москви, вручив церковні нагороди клірикам Московської міської єпархії, хто відзначає цього року пам'ятні дати.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:28

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з А. В. Захарченко, К. І. Пасічником і В. В. Медведчуком

25 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з А. В. Захарченко, К. І. Пасічником і В. В. Медведчуком.

Неділя, 24 грудня 2017 10:23

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, що заважає сучасній людині ввійти у вічне життя

На шляху до Бога багато перешкод, але не можна зупинятися. Це головне.

Про це сказав у своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 24 грудня 2017 10:16

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію та архієрейську хіротонію у Києво-Печерській Лаврі

24 грудня 2017 року, у Неділю 29-ту після П'ятидесятниці, святих праотців, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Субота, 23 грудня 2017 15:13

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку із загибеллю людей в результаті тропічного шторму на півдні Філіппін

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил висловив співчуття Президенту Республіки Філіппіни Родріго Дутерте у зв'язку із загибеллю людей в результаті повені на півдні Філіппін, повідомив керівник Прес-служби Патріарха священик Олександр Волков.

Субота, 23 грудня 2017 10:25

Відбулось наречення архімандрита Сильвестра (Стойчева) в єпископа Білогородського

23 грудня 2017 року, напередодні Неділі 29-ї після П’ятидесятниці, святих праотців, у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин наречення архімандрита Сильвестра (Стойчева) в єпископа Білогородського, вікарія Київської Митрополії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 23 грудня 2017 10:05

Напередодні Неділі святих праотців Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

23 грудня 2017 року, напередодні Неділі 29-ї після П’ятидесятниці, святих праотців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 грудня 2017 21:13

Святіший Патріарх Кирил розповів про реорганізацію Міжсоборної присутності

21 грудня 2017 року, виступаючи на Єпархіальних зборах міста Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил повідомив, що в поточному році відбулася реорганізація Міжсоборної присутності: з тринадцяти комісій було утворено сім.

Четвер, 21 грудня 2017 21:03

Святіший Патріарх Кирил: Як і раніше, потребують підтримки і захисту наші православні брати на Україні

«На превеликий жаль, як і раніше, потребують підтримки і захисту наші православні брати в сусідній і настільки близькою нам Україні», — сказав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил в ході проведених 21 грудня 2017 року Єпархіальних зборів міста Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 20:56

Святіший Патріарх Кирил очолив Єпархіальні збори міста Москви в Храмі Христа Спасителя

21 грудня 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, який є правлячим архієреєм Першопрестольного граду Москви, розпочалися щорічні підсумкові Єпархіальні збори м. Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 12:26

Святіший Патріарх Кирил: «Ми можемо впасти в ті ж спокуси, що і наші співвітчизники сто років тому»

21 грудня 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, що є правлячим архієреєм Першопрестольного граду Москви, проходить щорічні підсумкові Єпархіальні збори м. Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 11:08

Святіший Патріарх Кирил: З болем у серці ми спостерігаємо за геноцидом християнського населення на Близькому Сході

Однією з тем доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на Єпархіальних зборах міста Москви 21 грудня 2017 року стала миротворча діяльність Руської Православної Церкви в році, що минає.

Четвер, 21 грудня 2017 10:55

Святіший Патріарх Кирил: Незмінним має залишатися провіщення людям Доброї новини про Христа Розіп'ятого і Воскреслого

21 грудня 2017 року, виступаючи з доповіддю на Єпархіальних зборах міста Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил торкнувся різних аспектів душпастирського служіння в наші дні. У зв'язку з цим Предстоятель Руської Церкви нагадав про дискусію, яка велася на Помісному Соборі 1917-1918 рр. «Майбутній митрополит — архімандрит Веніамін (Федченков), виступаючи з цього приводу у пленарному засіданні Собору, зазначив, що "пастир є, насамперед, тайнозвершувачем", потім "молитовником", а "на третьому місці" — проповідником», — відзначив Святіший Владика.

Четвер, 21 грудня 2017 10:52

Святіший Патріарх Кирил: Ми повинні робити все необхідне для того, щоб служба Божа була зрозуміла народу

21 грудня 2017 року, виступаючи на Єпархіальних зборах міста Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил назвав молитовні труди в числі найголовніших обов'язків всякого пастиря.

Четвер, 21 грудня 2017 10:50

Священний Синод обрав нового єпископа Української Православної Церкви

Священний Синод Української Православної Церкви, засідання якого відбулося 21 грудня 2017 року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, заслухав рапорт митрополита Бориспільського і Броварського Антонія та прийняв рішення про призначення архімандрита Сильвестра (Стойчева) ректором Київської духовної академії і семінарії, обравши його єпископом Білогородським, вікарієм Київської Митрополії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Четвер, 21 грудня 2017 10:49

Святіший Патріарх Кирил оголосив статистичні дані про церковне життя Московської міської єпархії за 2017 рік

 

21 грудня 2017 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив роботу щорічних Єпархіальних зборів міста Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 10:49

Святіший Патріарх Кирил: Традиція, у тому числі церковна практика, потребує не консервації і реформування, а в розумінні й тлумаченні її сенсу

Один із розділів доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на Єпархіальних зборах міста Москви 21 грудня 2017 року був присвячений обов'язкам пастирського служіння.

Четвер, 21 грудня 2017 10:45

Блаженніший митрополит Онуфрій очолив заключне в 2017 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

 

21 грудня 2017 року в резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви на території Успенської Києво-Печерської лаври розпочалося останнє у 2017 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє.

Четвер, 21 грудня 2017 10:44

Єпархіальні збори міста Москви завершили свою роботу

21 грудня 2017 року завершилися щорічні підсумкові Єпархіальні збори міста Москви, які проходили під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя.

Четвер, 21 грудня 2017 10:44

Предстоятель Руської Церкви розповів про Патріарше служіння в 2017 році

21 грудня 2017 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив роботу щорічних Єпархіальних зборів міста Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 10:39

Святіший Патріарх Кирил: Церковний бюджет знаходиться під суворим контролем

В ході Єпархіальних зборів міста Москви, що відбувся 21 грудня 2017 року в Храмі Христа Спасителя, Святіший Патріарх Кирил відповів, зокрема, на запитання про фінансові аспекти церковної діяльності.

Четвер, 21 грудня 2017 10:34

Священний Синод закликав духовенство та вірян УПЦ посилити молитви про найшвидше визволення всіх військових з полону

21 грудня 2017 року під час чергового засідання Священний Синод ухвалив рішення про участь Української Православної Церкви в процесі визволення військових, які опинилися в полоні внаслідок бойових дій на Донбасі та закликав усю повноту Церкви до молитви (Журнал №27), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 грудня 2017 10:25

Архієреї УПЦ молилися в Лаврі перед початком роботи Священного Синоду

21 грудня 2017 року, перед початком засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, в Аннозачатіївському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Хустський і Виноградівський Марк звершив Божественну літургію, за якою молилися члени Священного Синоду, а також представники єпископату Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 грудня 2017 10:19

Святіший Патріарх Кирил назвав не зовсім виправданим застосування терміна «вигорання» до священнослужителів

21 грудня 2017 року доповіді на Єпархіальних зборах міста Москви Святіший Патріарх Кирил торкнувся теми так званого пастирського вигоряння.

Четвер, 21 грудня 2017 10:10

Відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

21 грудня 2017 року в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося останнє у 2017 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 грудня 2017 10:00

Архієреї УПЦ висловили готовність до подальшого діалогу задля подолання розколу в українському Православ’ї

21 грудня 2017 року під час чергового засідання Священний Синод УПЦ висловив готовність до ведення переговорів з тими, хто перебуває поза єдністю з Українською Православною Церквою (Журнал №25), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 20 грудня 2017 10:48

Нове медобладнання придбано на кошти, зекономлені храмами Москви і Московської області на покупку квітів до дня народження Патріарха

 

Напередодні свого дня народження Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил попросив настоятелів храмів та подвір'їв Москви і Московської області не дарувати йому квіти, а спрямувати кошти, зекономлені на купівлю квітів, Центральній клінічній лікарні святителя Олексія, митрополита Московського.

Вівторок, 19 грудня 2017 10:35

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкування дня пам’яті святителя Миколая у Покровському монастирі столиці

19 грудня 2017 року, у день пам’яті святителя Миколая Чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію з нагоди престольного свята у Свято-Миколаївському соборі Покровського жіночого монастиря столиці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 19 грудня 2017 10:11

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Святитель Миколай робив добро усім людям, але категорично не погоджувався зі спотвореннями у питаннях віри

У своїй проповіді в день пам’яті святителя Миколая, Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав усіх християн, наслідуючи приклад святого, допомагати усім людям, незалежно від їхнього віросповідання, але при цьому ревно зберігати чистоту своєї Православної віри. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 18 грудня 2017 17:17

Святіший Патріарх Кирил провів розширене засідання Єпархіальної ради м. Москви

 

18 грудня 2017 року в конференц-залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя м. Москви правлячий архієрей міста Москви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив розширене засідання Єпархіальної ради м. Москви.

Понеділок, 18 грудня 2017 17:06

Єпархіальні збори м. Москви під головуванням Святішого Патріарха Кирила відбудеться 21 грудня

21 грудня в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням правлячого архієрея міста Москви Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбудуться Єпархіальні збори м. Москви, на якому будуть підведені підсумки діяльності Московської (міської) єпархії за 2017 рік.

Понеділок, 18 грудня 2017 16:16

Напередодні дня пам’яті святителя Миколая Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

18 грудня 2017 року, напередодні дня пам’яті святителя Миколая Чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 17 грудня 2017 10:53

Предстоятель очолив святкове богослужіння у Свято-Варваринському храмі на території столичної лікарні

 

17 грудня 2017 року, у Неділю 28-му після П’ятидесятниці, день пам’яті святої великомучениці Варвари, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь великомучениці Варвари, який знаходиться на території Київської обласної клінічної лікарні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 17 грудня 2017 10:05

Блаженніший Митрополит Онуфрій назвав головну умову правильного виховання дітей

У день пам’яті святої великомучениці Варвари, Блаженніший Митрополит Онуфрій дав настанови батькам, які прагнуть по-справжньому любити своїх дітей та виховувати їх правильно. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 16 грудня 2017 15:10

У Ростові невідомі спалили храм на честь Донської ікони Божої Матері

Вранці 16 грудня 2017 року невідомі скоїли підпал храму на честь Донської ікони Божої Матері, який знаходиться в парку імені Анатолія Собіно в Залізничному районі міста Ростова-на-Дону. Зловмисники також розгромили і спалили приміщення парафіяльної недільної школи.

Субота, 16 грудня 2017 10:45

Напередодні Неділі 28-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

16 грудня 2017 року, напередодні Неділі 28-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
П'ятниця, 15 грудня 2017 10:02

Вийшов у світ 12-й том наукового видання документів Священного Собору 1917-1918 рр.

У видавництві Новоспасського ставропігійного монастиря випущений 12-й том науково-академічного видання документів Всеросійського Помісного Собору 1917-1918 рр. До нього увійшли протоколи Відділу про єпархіальному управлінні, а також підсумкові документи та додаткові матеріали, які використовувалися в роботі Відділу. У документах Відділу відображені дискусії про правлячому і вікарному єпископах, єпархіальних зборах та єпархіальній раді, наводяться канонічні та історичні обґрунтування різних моделей церковного адміністрування.

Четвер, 14 грудня 2017 10:29

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з керівництвом Благодійного фонду «Святих благовірних князів Бориса та Гліба»

14 грудня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі керівництва БО БФ «Святих благовірних князів Бориса та Гліба». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 14 грудня 2017 00:00

В Олександро-Невській лаврі відкрилася виставка, присвячена служінню Святішого Патріарха Кирила

12 грудня 2017 року в духовно-просвітницькому центрі Свято-Троїцької Олександро-Невської лаври «Святодухівський» відкрилася фотовиставка, присвячена служінню Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на Смоленській землі і важливого етапу відродження Руської Православної Церкви на рубежі XX-XXI століть.

Четвер, 14 грудня 2017 00:00

Митрополит Київський Онуфрій вшанував пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2017 року, в день пам'яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій поклав квіти до меморіального кургану «Героям Чорнобиля» на території храмового комплексу Архістратига Михаїла Деснянського благочиння Київської єпархії.

Вівторок, 12 грудня 2017 00:00

Вийшов у світ дванадцятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2017 рік

Вийшов у світ дванадцятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2017 рік.

Понеділок, 11 грудня 2017 00:00

У 27-ю річницю архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви відбулося урочисте богослужіння в Києво-Печерській лаврі

9 грудня 2017 року, у 27-ю річницю архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Успенської Києво-Печерської лаври відбулася Божественна літургія.

Неділя, 10 грудня 2017 10:57

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, чому Церква забороняє ходити до ворожок і чарівників

 

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй недільній проповіді застеріг: звернення до так званих чарівників і ворожок завдає тільки шкоди, зцілити людину може тільки Бог. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 грудня 2017 10:20

Напередодні Неділі 27-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

9 грудня 2017 року, напередодні Неділі 27-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 грудня 2017 00:00

В день пам'яті сщмч. Климента Римського Предстоятель Української Православної Церкви звершив Літургію в Свято-Ольгинському соборі Києва

8 грудня 2017 року, в день пам'яті святого священномученика Климента, єпископа Римського, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в соборі на честь рівноапостольної княгині Ольги м. Києва.

П'ятниця, 08 грудня 2017 00:00

Єпископ Івано-Франківський Тихон і представники ОБСЄ обговорили ситуацію з захопленням храмів Української Православної Церкви

Ситуацію із захопленими храмами обговорили єпископ Івано-Франківський і Коломийський Тихон і представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Зустріч відбулася 5 грудня 2017 року у приміщенні Єпархіального управління Івано-Франківської єпархії, повідомляє Ivano-frankivsk.church.ua.

Четвер, 07 грудня 2017 01:00

Відбулася зустріч Предстоятеля Руської Православної Церкви з Блаженнішим Митрополитом всієї Америки і Канади Тихоном

6 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Митрополитом всієї Америки і Канади Тихоном.

Четвер, 07 грудня 2017 00:00

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з Блаженнішим Архієпископом Кіпрським Хризостомом

6 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Архієпископом Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостомом.

Четвер, 07 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Митрополитом Чеських земель і Словаччини Ростиславом

6 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції в московському Даниловому ставропігійному монастирі Предстоятель Руської Православної Церкви зустрівся з Блаженнішим Митрополитом Чеських земель і Словаччини Ростиславом.

Четвер, 07 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з делегацією Грузинської Православної Церкви

6 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з делегацією Грузинської Православної Церкви, що прибула до Москви на урочистості з нагоди 100-річчя відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Четвер, 07 грудня 2017 00:00

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з делегацією Болгарської Православної Церкви

6 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції Данилова ставропігійного монастиря пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з членами делегації Болгарської Православної Церкви.

Середа, 06 грудня 2017 02:00

Предстоятель Руської Православної Церкви зустрівся зі Святішим Патріархом Сербським Іринеєм

6 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Предстоятелем Сербської Православної Церкви.

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Олександрійським Феодором

5 грудня 2017 року пройшла братня співбесіда Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Олександрійським Феодором.

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Антиохійським та всього Сходу Іваном X

5 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Антиохійським та всього Сходу Іоанном X та членами супроводжуючої його делегації

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

У Храмі Христа Спасителя відбувся прийом з нагоди святкування 100-річчя відновлення Патріаршества

5 грудня 2017 року у зв'язку з урочистостями на честь 100-річчя відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві, що проходять в трапезних палатах Храму Христа Спасителя в Москві відбувся прийом від імені Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

Предстоятель Руської Православної Церкви зустрівся з Блаженнішим Архієпископом Тиранським і всієї Албанії Анастасієм

5 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Архієпископом Тиранським і всієї Албанії Анастасієм, що перебувають у Москві в зв'язку з урочистостями з нагоди 100-річчя відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Предстоятелів Руської та Польської Православних Церков

5 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції Данилового ставропігійного монастиря Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з Блаженнішим Митрополитом Варшавським і всієї Польщі Савою.

Понеділок, 04 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Румунським Даниїлом

3 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції Данилового ставропігійного монастиря пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Румунським Даниїлом.

Понеділок, 04 грудня 2017 00:00

У Храмі Христа Спасителя відбувся прийом для церковних делегацій з нагоди святкування 100-річчя відновлення Патріаршества

4 грудня 2017 року в трапезних палатах кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбувся урочистий прийом від імені Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, присвячений 100-річчю відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Понеділок, 04 грудня 2017 00:00

В Державному Кремлівському палаці пройшов святковий концерт, присвячений 100-річчю відновлення Патріаршества в Руській Церкві

4 грудня 2017 року, в день століття інтронізації святителя Тихона, Патріарха Московського і всієї Русі, у Великому залі Державного Кремлівського палацу в Москві відбувся святковий концерт на честь вікового ювілею відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Понеділок, 04 грудня 2017 00:00

Президент Росії В. В. Путін зустрівся з Предстоятелями Помісних Православних Церков

Увечері 4 грудня 2017 року в резиденції в Ново-Огарьово Президент Російської Федерації Володимир Володимирович Путін зустрівся зі Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і Предстоятелями і главами делегацій Помісних Православних Церков, які прибули до Москви для участі в урочистостях з нагоди 100-річчя відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Неділя, 03 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським Феофілом

2 грудня 2017 року в Червоному залі Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським Феофілом.

Субота, 02 грудня 2017 00:00

Почався четвертий день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

2 грудня 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві продовжив роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

Субота, 02 грудня 2017 00:00

Прийняті підсумкові документи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

2 грудня 2017 року, у завершальний день роботи Собору, були прийняті Постанови та Послання Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви. Проекти документів представив присутнім голова Редакційної комісії митрополит Мінський і Заславський Павло, Патріарший екзарх всієї Білорусі.

Субота, 02 грудня 2017 00:00

Відбулася прес-конференція за підсумками Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

2 грудня 2017 року, по завершенні останнього робочого пленарного засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, на якому були прийняті Постанови та Послання Архієрейського Собору, в прес-центрі Залу церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві відбулася прес-конференція.

Субота, 02 грудня 2017 00:00

За участі Предстоятелів і гостей з Помісних Православних Церков відбулося заключне засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

2 грудня 2017 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві відбулося урочисте заключне засідання Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

П'ятниця, 01 грудня 2017 16:57

Президент Росії В. В. Путін виступив на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

1 грудня 2017 року Президент Російської Федерації В. В. Путін відвідав засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, який проходить у Храмі Христа Спасителя в Москві. Глава держави звернувся до Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і учасників Собору зі словом.
П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Розпочався третій день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

1 грудня 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві продовжив роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Відбувся брифінг, присвячений ситуації у зв'язку із зверненням колишнього митрополита Київського Філарета

1 грудня 2017 року, в перерві між засіданнями Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, в прес-центрі Собору голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон і голова Синодального інформаційного відділу Української Православної Церкви архієпископ Ірпінський Климент відповіли на запитання кореспондентів засобів масової інформації. Брифінг вів священик Олександр Волков, керівник Прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі.

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Архієрейський Собор Руської Православної Церкви прийняв документ «Про канонічні аспекти церковного шлюбу»

1 грудня 2017 року на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви відбувся розгляд проекту документа «Про канонічні аспекти церковного шлюбу».

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

У Видавництві Московської Патріархії вийшла у світ книга Святішого Патріарха Кирила «Про сенс»

У книзі зібрано багато важливих думок Святішого Патріарха Кирила, які зачіпають ключові теми як церковного, так і світського життя. При цьому центральним для Першосвятителя є питання про сенс.

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Прийнята нова редакція Положення про нагороди Руської Православної Церкви

1 грудня 2017 року на засіданні Архієрейського Собору, який проходить у Москві, відбулося обговорення пропозицій щодо нової редакції Положення про нагороди Руської Православної Церкви.

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Завершився третій день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

Триває Освячений Архієрейський Собор Руської Православної Церкви, що відкрився в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві 29 листопада 2017 року.

Четвер, 30 листопада 2017 19:52

Предстоятель оприлюднив дані про адміністративно-церковний устрій УПЦ

30 листопада 2017 року, під час роботи Архієрейського собору Руської Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій виступив з доповіддю про життєдіяльність УПЦ за міжсоборний період. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 30 листопада 2017 19:46

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Віруючі стурбовані відсутністю альтернативи при отриманні біопаспортів

Під час своєї доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви 30 листопада 2017 року Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу присутніх на занепокоєння віруючих Української Православної Церкви у зв’язку з відсутністю альтернативи в отриманні біометричних паспортів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 30 листопада 2017 16:49

Завершився другий день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

 

30 листопада 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві продовжив роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

Четвер, 30 листопада 2017 10:38

Предстоятель дав оцінку взаєминам УПЦ з Українською державою

30 листопада 2017 року, у другий день роботи Архієрейського Собору, який проходить у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві, у своїй доповіді Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій згадав про взаємини Церкви з державою. Предстоятель УПЦ охарактеризував їх як непрості, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 30 листопада 2017 10:00

Особливий статус УПЦ з центром управління в м. Києві був підтверджений та закріплений окремою главою у Статуті РПЦ

Під час своєї доповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій виніс на розгляд Архієрейського Собору РПЦ питання щодо особливого статусу Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 30 листопада 2017 03:00

Митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій розповів учасникам Архієрейського Собору про заходах, присвячених 100-річчю початку гонінь, і про увічнення пам'яті новомучеників

30 листопада 2017 року, виступаючи на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій розповів про заходах, присвячених 100-річчю початку гонінь на Рську Православну Церкву, і про увічнення пам'яті новомучеників та сповідників Руської Церкви.

Четвер, 30 листопада 2017 02:00

Архієрейський Собор прийняв Положення про монастирі і ченців

30 листопада 2017 року члени Архієрейського Собору Руської Православної Церкви розглянули проект Положення про монастирі і ченців. Документ представив митрополит Нижегородський і Арзамаський Георгій, голова комісії Міжсоборної присутності з монастирів і чернецтва.

Четвер, 30 листопада 2017 01:00

На засіданні Архієрейського Собору виступив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій

30 листопада 2017 року, у другий день роботи Архієрейського Собору, який проходить в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві, прозвучала доповідь Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Четвер, 30 листопада 2017 01:00

Учасники Архієрейського Собору заслухали доповідь єпископа Єгорьєвського Тихона про хід робіт з ідентифікації «єкатеринбургських останків»

30 листопада 2017 року в ході другого дня роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, що проходить у Храмі Христа Спасителя в Москві, з доповіддю виступив єпископ Єгор'євський Тихон, голова Патріаршої ради з культури, секретар церковної комісії з вивчення результатів дослідження останків, знайдених під Єкатеринбургом.

Четвер, 30 листопада 2017 01:00

До Статуту Руської Православної Церкви внесені зміни, що стосуються Української Православної Церкви

Враховуючи особливий статус широкої автономії Української Православної Церкви, Архієрейський Собор розглянув пропозицію, що надійшла від Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, виділити в самостійну главу ті положення Статуту Руської Православної Церкви, які стосуються Української Православної Церкви.

Четвер, 30 листопада 2017 01:00

Архієрейський Собор обрав трьох членів Загальноцерковного суду

Заслухавши повідомлення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, учасники Архієрейського Собору Руської Православної Церкви ухвалили рішення про обрання в Загальноцерковний суд у зв'язку із закінченням чотирирічного мандата трьох його членів — митрополита Катеринодарського і Кубанського Ісидора (голова), митрополита Володимирського і Суздальського Євлогія, митрополита Брянського і Севського Олександра (секретар).

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

Розпочався другий день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

30 листопада 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві продовжив роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

У Києво-Печерській лаврі відбулася конференція, присвячена 295-річчю з дня народження преподобного Паїсія Величковського

27-28 листопада 2017 року в Успенській Києво-Печерській лаврі відбулася I Міжнародна конференція «Київські Паїсієвські читання», присвячена 295-річчю з дня народження преподобного Паїсія (Величковського) і його духовно-культурної спадщини.

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

Архієрейський Собор прийняв рішення про загальноцерковне прославлення ряду місцевошанованих святих

На засіданні 30 листопада 2017 року учасники Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви заслухали доповідь голови Синодальної комісії по канонізації святих єпископа Троїцького Панкратія.

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

На завершення другого дня роботи Архієрейського Собору відбулося нагородження архієреїв, що відзначають в 2017 році пам'ятні дати

30 листопада 2017 року, на завершення другого дня роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил удостоїв нагород ряд архієреїв, що відзначають в 2017 році пам'ятні дати.

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

Митрополит Волоколамський Іларіон виступив з коментарем у зв'язку з поширенням інформації про звернення колишнього митрополита Київського і всієї України Філарета

30 листопада 2017 року Архієрейський Собор Руської Православної Церкви заслухав письмове звернення колишнього митрополита Київського і всієї України Філарета до Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і єпископату Руської Православної Церкви від 16 листопада ц. р. і прийняв Ухвалу у зв'язку з цим зверненням.

Середа, 29 листопада 2017 20:21

Предстоятель Руської Православної Церкви: Єпископське служіння нерозривно пов'язане з православним розумінням соборності

У нинішньому році виповнилося 1950 років з дня мученицької кончини святих першоверховних апостолів Петра і Павла. Це привід ще раз осмислити нашу віру в Апостольську Церкву і згадати про те, що один з важливих проявів апостольського служіння — це свідчення Істини, проповідь Євангелія, констатував Предстоятель Руської Православної Церкви, виступаючи 29 листопада 2017 року перед учасниками Архієрейського Собору, що відбувся в Храмі Христа Спасителя в Москві.

Середа, 29 листопада 2017 20:12

Святіший Патріарх Кирил: Помісний Собор 1917-1918 років став по-справжньому екстраординарним явищем в історії Церкви

У своїй доповіді на Архієрейському Соборі, який відкрився в Москві 29 листопада 2017 року, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил підкреслив, що засідання цього Собору приурочені до 100-річчя Патріаршої інтронізації святителя Московського Тихона. Цій пам'ятній події буде присвячено особливе соборне засідання за участю Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков.

Середа, 29 листопада 2017 20:04

Святіший Патріарх Кирил: Церкві невпинно намагаються нав'язати життя за правилами цього світу

У своєму виступі на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил нагадав про головне покликання Церкви — підсолювати цей світ (пор. Мф. 5:13), приводити людей до єдності з Господом, насичувати їх цілющою водою Духа Святого (пор. Іоан. 7:38-39). «Господня Церква жива святістю Її Божественного Засновника, який обрав немічних і недосконалих людей для здійснення Своєї зримої присутності в світі», — підкреслив Предстоятель.

Середа, 29 листопада 2017 19:44

На засіданні Архієрейського Собору прозвучала інформація про Патріарше служіння в міжсоборний період

В ході першого засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви була оголошена зведена інформація про діяльність Патріарха Московського і всієї Русі в міжсоборний період.

Середа, 29 листопада 2017 19:36

На початку Архієрейського Собору ієрархи УПЦ взяли участь у молебні перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського

29 листопада 2017 року, перед початком роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, делегація архієреїв Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм взяла участь у молебні перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського в Храмі Христа Спасителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 29 листопада 2017 19:31

Учасники Архієрейського Собору вшанували пам'ять спочилих архіпастирів

Звертаючись до присутніх у Храмі Христа Спасителя учасників Архієрейського Собору, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил повідомив, що за минулий з Собору 2016 року час відійшли до Господа вісім архіпастирів.

Середа, 29 листопада 2017 19:23

Святіший Патріарх Кирил: Церква розділяє з державою відповідальність за збереження пам'яток, які знаходяться в її користуванні

Виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі 2017 року, Святіший Патріарх Кирил підкреслив, що «Церква розділяє з державою відповідальність за збереження тих пам'яток, які знаходяться в її користуванні або власності».

Середа, 29 листопада 2017 19:19

Святіший Патріарх Кирил закликав бути обачним в оцінці творів сучасної культури

 
У доповіді, що прозвучала 29 листопада 2017 року на Архієрейському Соборі Предстоятель Руської Церкви закликав до обережності в оцінці творів сучасної культури.
Середа, 29 листопада 2017 19:17

Святіший Патріарх оголосив статистичні дані про життя Руської Православної Церкви

Руська Православна Церква об'єднує 303 єпархії, тобто на 10 більше, ніж в 2016 році і на 144 більше, ніж у 2009 році. Про це розповів Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виступаючи 29 листопада 2017 року з доповіддю на відкритті Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 19:13

Святіший Патріарх Кирил запропонував обговорити перші підсумки запровадження інституту профільних помічників благочинних

У доповіді на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил нагадав, що у зв'язку з соборними рішеннями в області місії катехизації, соціально-благодійної діяльності, молодіжної роботи кілька років тому в Руській Церкві з'явився інститут помічників благочинних і настоятелів великих парафій.

Середа, 29 листопада 2017 19:07

Предстоятель Руської Православної Церкви розповів про розвиток церковно-державного діалогу в Росії в міжсоборний період

Великий розділ у доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила Архієрейського Собору 2017 року був присвячений церковно-державним відносинам у країнах канонічної відповідальності Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 19:02

Святіший Патріарх Кирил: Підписання Акта про канонічне спілкування подарував нам радість єдності вірних чад єдиної Руської Православної Церкви

У нинішньому році виповнилося десять років з часу підписання Акту про канонічне спілкування в свято Вознесіння Господнього 2007 року, нагадав Святіший Патріарх Кирил, виступаючи в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя перед учасниками Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 18:57

Предстоятель Руської Православної Церкви: Благодійницька та соціальна робота стала воістину загальноцерковним дєланієм

Виступаючи перед учасниками Архієрейського Собору з доповіддю, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил особливо зупинився на темі церковної благодійності та соціального служіння.

Середа, 29 листопада 2017 18:51

Святіший Патріарх Кирил: Для молоді важливо, що християнство — релігія свободи, а не релігія заборон

Говорячи на засіданні Архієрейського Собору про особливості церковної проповіді, Святіший Патріарх Кирил нагадав, що апостол Павло всякий раз враховував особливості своєї аудиторії, прагнучи для всіх стати всім, щоб урятувати принаймні деяких (пор. 1 Кор. 9:22). Зокрема, апостол навчав, що до кожного віку слід знаходити свій підхід: «Старшого не докоряй, але вмовляй, немов батька, а молодших як братів, стариць, як матерів; молодих, як сестер, з усякою чистотою» (1 Тім. 5:1-2).

Середа, 29 листопада 2017 18:45

Святіший Патріарх Кирил: Запрошуючи молодь до діалогу і використовуючи її мову, важливо не втратити церковну самобутність

У своїй доповіді на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил, говорячи про особливості місії серед молоді, порушив питання про межі відкритості Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 18:41

Святіший Патріарх Кирил: В миротворчому подвигу Української Православної Церкви проявляється її справжній патріотизм

 

 «Протягом вже майже чотирьох років вся повнота Руської Православної Церкви підносить до Престолу Вседержителя гарячі молитви про припинення кривавого поділу на території України», — наголошується в доповіді Святішого Патріарха Кирила Архієрейському Собору 2017 року.

Середа, 29 листопада 2017 18:37

Реорганізація системи духовної освіти залишається пріоритетною темою в роботі органів вищої церковної влади

Як зазначив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил, протягом багатьох років пріоритетною темою в роботі органів вищої церковної влади і єпархій залишається реорганізація системи духовної освіти.

Середа, 29 листопада 2017 18:31

Святіший Патріарх Кирил: Церква покликана бути в авангарді дискусій та практичних справ щодо захисту сім'ї і дитинства

 

У відповідності з вказівками Архієрейського Собору 2013 року в міжсоборний період Синодальний відділ релігійної освіти і катехізації та руські єпархії стали більш активно брати участь у перепідготовці педагогів для викладання «Основ православної культури», зазначив у своїй доповіді 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил.

Середа, 29 листопада 2017 18:31

Курси підвищення кваліфікації духовенства з'являться у всіх єпархіях та митрополіях Руської Православної Церкви

Як повідомив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил, за період, що минув після Собору 2013 року, Навчальним комітетом була підготовлена навчально-методична і нормативна база, необхідна для забезпечення підвищення кваліфікації духовенства. В кінці 2016 року Священний Синод затвердив «Положення про курси підвищення кваліфікації священнослужителів Руської Православної Церкви». Апробація пройде в Хабаровській духовній семінарії і в освітньому центрі при Новоспасському монастирі міста Москви. З осені 2018 року планується поступове впровадження курсів підвищення кваліфікації у всіх єпархіях та митрополіях Руської Православної Церкви. Передбачається, що всі клірики Руської Православної Церкви повинні проходити підвищення кваліфікації не рідше одного разу на сім років. Виняток зроблено для кліриків, що володіють наукового богословським ступенем, а також для тих, кому проходження таких курсів буде важко з причини похилого віку.

Середа, 29 листопада 2017 18:25

Святіший Патріарх Кирил: Місія в соціальних мережах ще не освоєна в повній мірі

Особливої уваги потребує місія в соціальних мережах, заявив у своєму виступі на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Середа, 29 листопада 2017 18:20

Предстоятель Руської Церкви закликав до більш системного підходу у сфері протидії сектантам і неоязичнеству

 
Ще одним напрямком місіонерської діяльності, що вимагає більш системного підходу на загальноцерковному рівні, Святіший Патріарх Кирил назвав протидію сектам.
Середа, 29 листопада 2017 18:13

Святіший Патріарх Кирил відзначив високий рівень церковно-державного діалогу в Білорусі

Звертаючись до учасників Архієрейського Собору, Святіший Патріарх Кирил зазначив, що підписана майже п'ятнадцять років тому угода між Білоруською Православною Церквою та державою дає можливість Церкві здійснювати взаємодію з державною владою в унікальному для цієї країни форматі.
Середа, 29 листопада 2017 18:09

Святіший Патріарх висловив надію на вирішення існуючих труднощів у ході діалогу Церкви з керівництвом Туркменістану

Як повідомив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил, становище Церкви в Республіці Туркменістан регламентовано, що набрав чинності у 2016 році законом «Про свободу віросповідання та релігійні організації». За цим законом, священнослужителі можуть займатися пастирською опікою в місцях позбавлення волі та в соціальних установах, більше того, адміністрація установ зобов'язана сприяти проханню, що знаходяться в них громадян в задоволенні своїх релігійних потреб.

Середа, 29 листопада 2017 18:07

Продовжується робота по оновленню корпусу підручників для духовних шкіл

У Руській Православній Церкві реалізується масштабний проект з оновлення всього корпусу навчальних посібників, які застосовуються в духовних навчальних закладах, зазначив у доповіді на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. У підготовці підручників з 15 дисциплін беруть участь понад 100 осіб. Вироблений регламент підготовки навчальних посібників, згідно з яким написаний і відредагований підручник проходить рецензування із залученням провідних фахівців духовних шкіл.

Середа, 29 листопада 2017 18:04

Завершився перший день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

29 листопада 2017 року Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві почав роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви. Програма Собору включає ювілейні урочистості, присвячені 100-річчю відновлення Патріаршества. Інтронізація Патріарха Тихона відбулася в Успенському соборі Кремля 4 грудня 1917 року, в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Середа, 29 листопада 2017 18:02

Святіший Патріарх Кирил відзначає позитивну динаміку в церковно-державній взаємодії в Республіці Узбекистан

«Позитивна динаміка спостерігається у церковно-державній взаємодії в Республіці Узбекистан, яку я відвідав восени цього року», — заявив Предстоятель Руської Церкви, виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі 2017 року.
Середа, 29 листопада 2017 17:56

Святіший Патріарх Кирил: Зустріч на Кубі стала важливим кроком на шляху до вирішення найбільш актуальних питань сучасності спільними зусиллями двох найбільших Церков християнського світу

Останні роки охарактеризувалися розвитком співробітництва між Руською Православною Церквою і Римо-Католицькою Церквою у сфері суспільної проблематики, констатував Святіший Патріарх Кирил, виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі, який проходить в Москві.
Середа, 29 листопада 2017 17:52

Митрополит Волоколамський Іларіон розповів на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви про результати вивчення документів Критського Собору

В розвиток теми, піднятої в доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, прозвучав виступ голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, голови Синодальної біблійно-богословської комісії митрополита Волоколамського Іларіона, присвячений результатам вивчення документів Критського Собору (18-27 червня 2016 р.).
Середа, 29 листопада 2017 17:48

У доповіді Святішого Патріарха Архієрейському Собору відзначені позитивні тенденції у сфері церковно-державних відносин в Молдові

«Відрадно спостерігати позитивні тенденції в сфері церковно-державної співпраці в Республіці Молдова», — йдеться в доповіді Святішого Патріарха Кирила на Архієрейському Соборі 2017 року. Так, останнім часом з боку вищого керівництва країни, зокрема, з боку Президента І. Н. Додона, відзначається увага до служіння Предстоятеля, єпископату і духовенства Православної Церкви Молдови.

Середа, 29 листопада 2017 17:44

В роботі Архієрейського Собору беруть участь 347 архієреїв

29 листопада 2017 року, після відкриття Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил приступив до читання основної доповіді про життя і діяльність Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 17:40

Святіший Патріарх Кирил: В гонитві за різними технологіями часом упускається з виду, що місія — це не збірник методик, але конкретне діяння

 
Як нагадав у своїй доповіді 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил, Архієрейський Собор 2013 року визначив кілька основних векторів місіонерської діяльності — це так звана внутрішня місія, протисектантська робота і місія серед корінних нечисленних народів.
Середа, 29 листопада 2017 17:33

Святіший Патріарх Кирил: Діалог влади Азербайджану і Бакинської єпархії надає широкі можливості для вирішення проблем православних віруючих

 

У доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил зазначив, що Республіка Азербайджан дотримується принципу рівності релігійних громад.

Середа, 29 листопада 2017 17:30

Архієрейський Собор Руської Православної Церкви висловить ставлення до документів Собору, що пройшов на Криті

Виступаючи з доповіддю в перший день Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил торкнувся, зокрема, теми зовнішньоцерковної діяльності Московського Патріархату. «Збудовані протягом багатьох років братні відносини з іншими Помісними Православними Церквами і доброзичливі стосунки з іншими конфесіями та релігіями підтримуються на належному рівні», ― зазначив Його Святість.

Середа, 29 листопада 2017 17:24

Архієрейський Собор розгляне проект Положення про монастирі та чернецтво

Центрами освіти на Русі здавна були монастирі, і не випадково Собор 2013 року окрему увагу звернув на необхідність вибудувати систему отримання чернецтвом богословської освіти, нагадав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, звертаючись до учасників Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, що зібрався 29 листопада 2017 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві.

Середа, 29 листопада 2017 17:15

Відкрився Архієрейський Собор Руської Православної Церкви

 

29 листопада 2017 року, по завершенні Божественної літургії та молебню перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського, в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочалося перше пленарне засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 17:13

Святіший Патріарх Кирил охарактеризував становище Православної Церкви в країнах Балтії

 

В Латвійській Республіці взаємини Церкви і органів влади країни складалися в непростій і, часом, дуже напруженій обстановці, повідомив на засіданні Архієрейського Собору 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил.

Середа, 29 листопада 2017 17:08

Предстоятель Руської Церкви висловив задоволення рівнем співпраці Церкви і держави в Киргизстані

«В ході Першосвятительського візиту в Республіку Киргизстан в травні цього року я з великим задоволенням побачив плоди церковно-державної співпраці в цій країні, — поділився своїми враженнями з членами Архієрейського Собору Святіший Патріарх Кирил. — Держава бачить в Бішкекській єпархії союзника у вирішенні багатьох актуальних суспільних завдань, зокрема, в боротьбі з екстремізмом. Проблемі псевдорелігійного радикалізму приділяється належна увага на вищому рівні, а до роботи над її вирішенням залучаються всі традиційні релігії».

Середа, 29 листопада 2017 16:41

Відкрився Архієрейський Собор Руської Православної Церкви

29 листопада 2017 року, по завершенні Божественної літургії та молебню перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського, в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочалося перше пленарне засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 16:33

Святіший Патріарх Кирил: Головна спадщина новомучеників — їх любов до Христа і ближніх, заради яких вони поклали свою душу

«Цього року ми згадуємо початок, рівно століття тому, гонінь на Руську Православну Церкву, яка в ХХ столітті явила всьому світу сонм мучеників і сповідників, чия кров, за визначенням стародавнього апологета Тертуліана, є "насінням християнства". Головний скарб і спадщина, передані нам новомучениками і сповідниками Церкви Руської, — це їх любов до Христа і ближніх, заради яких вони поклали свою душу (пор. Ін. 15:13)», — підкреслив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви, що відкрився 29 листопада 2017 року.

Середа, 29 листопада 2017 16:25

Святіший Патріарх запропонував збільшити число православних дитячих садків

Було б корисним розвиток мережі православних дитячих садків, яких в даний час одиниці. Про це сказав, виступаючи з доповіддю на засіданні Архієрейського Собору, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. Собор відкрився в Храмі Христа Спасителя в Москві 29 листопада 2017 року. Питання про можливе збільшення числа православних дитячих садків підняла Вища Церковна Рада.

Середа, 29 листопада 2017 16:13

Святіший Патріарх Кирил розповів членам Архієрейського Собору про хід роботи над створенням Катехизму Руської Православної Церкви

Виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі, який відкрився в Москві 29 листопада 2017 року, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, розповів зокрема про хід роботи над Катехизмом Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 16:06

Предстоятель Руської Православної Церкви: Визнання теології в якості наукової спеціальності - це серйозний стимул і, в хорошому сенсі, випробування для церковної богословської науки

Торкнувшись в своїй доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви теми богословської науки і теологічної освіти, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, зокрема, розповів про діяльність координаційного центру, що об'єднує зусилля богословських установ Руської Православної Церкви і відповідає за розвиток богословської науки. Центр був створений відповідно до рішень Собору 2013 року, його робота забезпечується секретаріатом Синодальної біблійно-богословської комісії.
Середа, 29 листопада 2017 15:42

Святіший Патріарх Кирил: Найважливішим завданням була і залишається консолідація козачих громад навколо храмів

У доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил особливо торкнувся місіонерсько-просвітницької роботи серед козацтва.

Середа, 29 листопада 2017 15:34

Предстоятель окреслив актуальні питання діяльності Православної Церкви в Таджикистані

«Церковно-державні відносини в Республіці Таджикистан відрізняються стабільністю, взаємоповагою і налагодженим взаємним співробітництвом з багатьох актуальних питань», — зазначив у доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил.
Середа, 29 листопада 2017 15:29

Святіший Патріарх Кирил: Слід викривати гріх, але не принижувати людину

«Сьогодні очевидно, що частина суспільства буде негативно реагувати на те, що відбувається в Церкві, і це буде відображуватися в тому числі і в ЗМІ», - відзначив Святіший Патріарх Кирил, виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року. «Церква не нейтральна до явищ суспільного життя. Коли такі явища розходяться з Євангелієм, Церква нагадує про те, що обраний людьми шлях не благословенний Богом. І це викликає роздратування з боку тієї чи іншої частини суспільства », - продовжив Святіший Владика.

Середа, 29 листопада 2017 15:16

Святіший Патріарх Кирил: Спілкування із ЗМІ- це можливість сказати про Євангеліє доступною мовою в зв'язку з питаннями, які хвилюють сучасну людину

 

« Поширювати благу звістку - це невід'ємне завдання Церкви з апостольських часів. При цьому сьогодні ми стикаємося з такими технологіями роботи зі словом, які не мають аналогів в минулому, - підкреслив у своєму виступі на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. - Суспільство все більш прагне до інформаційної відкритості і до поширення максимального обсягу інформації. У цих умовах на архієреїв і їх помічників по взаємодії із засобами масової інформації лягає особлива відповідальність за спілкування в медіа-середовищі ».

Середа, 29 листопада 2017 15:09

Святіший Патріарх Кирил: Знайти форму звернення до підлітків зі словами про Бога - завдання, що знаходиться на стику роботи недільних шкіл і місії серед молоді

Про необхідність знайти нові підходи до навчання в недільних школах підлітків нагадав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил в своїй доповіді на Архієрейському Соборі.

Середа, 29 листопада 2017 15:04

Святіший Патріарх Кирил: Основне завдання Церкви не в тому, щоб наповнити розум дітей сумою знань, а в тому, щоб допомогти їм увійти в церковне життя

Однією з тем, яких торкнувся Предстоятель Руської Православної Церкви в ході виступу на Архієрейському Соборі, відкритий 29 листопада 2017 року в Храмі Христа Спасителя в Москві, стала релігійна освіта і виховання, зокрема, недільні школи.

Середа, 29 листопада 2017 14:55

Святіший Патріарх Кирил: В Руській Православній Церкві зростає число старообрядницьких парафій

 

У доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зазначив, що « особливе місце в церковному житті належить до старообрядницьких парафій Руської Православної Церкви, кількість яких поступово зростає, як і частота архієрейських служінь в них древнім чином».

Середа, 29 листопада 2017 14:48

Святіший Патріарх Кирил: Освіта митрополій передбачає братські взаємини між архієреями єпархій, що знаходяться в одному регіоні

« Даний Архієрейським Собором 2011 року імпульс розвитку різноманітних сторін церковного життя став початком процесу започаткування нових єпархій, а потім і створення митрополій, - зазначив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. - За минулі роки прояснилися як сильні сторони цієї нової конструкції, ідея якої сягає до Помісного Собору 1917-1918 років, так і їх шорсткості, які слід згладити ».

Вівторок, 28 листопада 2017 20:09

Святіший Патріарх Кирил очолив засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви

28 листопада 2017 року залі засідань Священного Синоду Патріаршої і Синодальної резиденції в Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Вівторок, 28 листопада 2017 19:38

Священний Синод затвердив склад президії майбутнього Архієрейського Собору

28 листопада 2017 року на засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви учасники засідання мали судження про проведення в Москві 29 листопада - 2 грудня 2017 року Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.
Вівторок, 28 листопада 2017 19:28

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь в роботі Священного Синоду РПЦ

28 листопада 2017 року в Патріаршій та Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт patriarchia.ru.

Вівторок, 28 листопада 2017 19:17

Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив благодійну акцію допомоги київським лікарням

Добре слово, що вселяє надію, — сильні ліки в боротьбі з хворобою. Цим перевіреним засобом щедро діляться з пацієнтами київських лікарень православні волонтери. Великою підмогою тут служить християнська література, якої завжди не вистачає.

Вівторок, 28 листопада 2017 18:34

Напередодні Архієрейського Собору та ювілейних урочистостей, присвячених 100-річчю відновлення Патріаршества і інтронізації Патріарха Тихона, відбулося засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ В. Р. Легойда розповів про рішення, прийняті на черговому засіданні Священного Синоду, що відбувся 28 листопада 2017 року під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві. Засідання пройшло напередодні початку роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви та ювілейних урочистостей, присвячених 100-річчю відновлення Патріаршества і інтронізації Патріарха Тихона.

Вівторок, 28 листопада 2017 17:23

Святіший Патріарх Кирил: «Ми шукаємо відповіді на доленосні питання, особливо це відчувають члени нашої Церкви»

27 листопада 2017 року в конференц-залі Стрітенської духовної семінарії в Москві відбулася конференція «Справа про вбивство Царської сім'ї: нові експертизи та архівні матеріали. Дискусія».

Понеділок, 27 листопада 2017 18:30

Завершилася робота конференції « Справа про вбивство царської сiм'ї: нові експертизи та архівні матеріали. Дискусія »

27 листопада 2017 року в конференц-залі Стрітенської духовної семінарії на території Стрітенського ставропігійного чоловічого монастиря м. Москви відбулася конференція «Справа про вбивство царської сiм'ї: нові експертизи та архівні матеріали. Дискусія ».

Понеділок, 27 листопада 2017 10:38

Святіший Патріарх Кирил відкрив конференцію «Справа про вбивство царської сiм'ї: нові експертизи та архівні матеріали. Дискусія »

27 листопада 2017 року конференц-залі Стрітенської духовної семінарії в Москві за участю Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочалася конференція на тему «Справа про вбивство царської сiм'ї: нові експертизи та архівні матеріали. Дискусія ».

Понеділок, 27 листопада 2017 10:17

Блаженніший Митрополит Онуфрій відкрив «Київські Паїсівські читання»

У Києво-Печерській Лаврі розпочала роботу І-а міжнародна конференція пам’яті прп. Паїсія Величковського, присвячена 295-річчю від дня народження видатного старця.
Неділя, 26 листопада 2017 18:02

На сайті Патріархія.ru відбудеться пряма трансляція конференції «Справа про вбивство царської сiм'ї: нові експертизи та матеріали. Дискусія »

У понеділок, 27 листопада 2017 року, в московському Стрітенському ставропігійному чоловічому монастирі відбудеться конференція «Справа про вбивство царської сiм'ї: нові експертизи та матеріали. Дискусія », присвячена вивченню результатів дослідження останків, знайдених під Єкатеринбургом.
Неділя, 26 листопада 2017 10:53

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив освячення храму та Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

26 листопада 2017 року, у Неділю 25-у після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що поблизу Дальніх печер Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 25 листопада 2017 16:46

Напередодні Неділі 25-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

25 листопада 2017 року, напередодні Неділі 25-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 25 листопада 2017 16:22

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у державній церемонії вшанування жертв голодоморів в Україні

25 листопада 2017 року на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» відбулася державна церемонія вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Субота, 25 листопада 2017 10:59

Святіший Патріарх Кирил: Переконання терористів не мають нічого спільного з цінностями ісламу

24 листопада 2017 року під час п'ятничної молитви була атакована суфійська мечеть в населеному пункті Бір аль-Абед на півночі Синайського півострова в Єгипті. Терористи, які під'їхали до мечеті на автомобілях, підірвали вибуховий пристрій всередині будівлі, а потім розстрілювали вибігших на вулицю людей на порозі мечеті, а після появи на місці трагедії машин швидкої допомоги, почали стріляти по медикам. За даними на 25 листопада загинули не менше 300 осіб, більше 100 постраждали, серед них багато дітей. Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил направив співчуття Президенту Арабської Республіки Єгипет Абдулу-Фаттаха Саїду Хусейну Халілу Ас-Сісі і Верховному муфтія Єгипту шейху Шаукі Ибрахиму Абд аль-Каріму Алам.

П'ятниця, 24 листопада 2017 19:38

Розпочав роботу сайт «Патріарх говорить»

Розпочав роботу сайт «Патріарх говорить» - https://slovo.patriarchia.ru.

Проект підготовлений Прес-службою Патріарха Московського і всієї Русі у співпраці з Науковим центром «Російська експертна школа».

П'ятниця, 24 листопада 2017 19:24

Вийшла нова книга Святішого Патріарха Кирила, присвячена святителю Московському Тихону

У Видавництві Московської Патріархії в серії «Слово Святішого Патріарха» вийшла в світ книга Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «В годину тяжку Богом обраний ...», присвячена 100-річчю Патріаршої інтронізації святителя Московського Тихона.

Четвер, 23 листопада 2017 17:36

У Москві відбулася прес-конференція, присвячена майбутньому Архієрейському Собору Руської Православної Церкви

22 листопада 2017 року Міжнародному мультимедійному прес-центрі МІА «Росія сьогодні» відбулася прес-конференція, присвячена майбутньому Архієрейському Собору Руської Православної Церкви.
Четвер, 23 листопада 2017 16:24

Вийшов у світ десятий том Зібрання праць Святішого Патріарха Кирила

Вийшов у світ черговий (десятий) тому Зібрання праць Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Збори складаються з ряду тематичних серій, присвячених тому чи іншому напрямку діяльності Предстоятеля Руської Церкви. Що вийшла книга є другим томом серії IV ( «Слово до ближніх і далеких»).

Четвер, 23 листопада 2017 16:09

Святіший Патріарх Кирил очолив засідання Вищої Церковної Ради

23 листопада 2017 року залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Вівторок, 21 листопада 2017 21:17

Предстоятель Руської Православної Церкви зустрівся з Архієпископом Кентерберійським Джастіном Уелбі

 

21 листопада 2017 року в  Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з главою Англіканської спільноти Архієпископом Кентерберійським Джастіном Уелбі.

Вівторок, 21 листопада 2017 15:21

Вийшов у світ одинадцятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2017 рік

Вийшов у світ одинадцятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2017 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради ЖМП митрополит Волоколамський Іларіон:

Вівторок, 21 листопада 2017 14:51

Вийшла в світ книга Святішого Патріарха Кирила «Жива пам'ять: святі і ми»

У Видавництві Московської Патріархії вийшла у світ книга Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Жива пам'ять: святі і ми».

Вівторок, 21 листопада 2017 14:39

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з головою Фонду «Поклик сумління»

21 листопада 2017 року Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з головою Фонду «Поклик сумління» рабином Артуром Шнайером (США).

Понеділок, 20 листопада 2017 20:35

Вийшла в світ книга Святішого Патріарха Кирила «Таємниця покаяння. Великопісні проповіді »англійською мовою

 

У Видавництві Московської Патріархії видана англійською мовою книга Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Таємниця покаяння. Великопісні проповіді (2001-2014) ».

Понеділок, 20 листопада 2017 20:29

У Санкт-Петербурзькій духовній академії відкрилася фотовиставка «Святіший Патріарх Кирил: служіння на Смоленській землі»

У 2016 році в Смоленській єпархії була створена пересувна фотовиставка, приурочена до 70-річного ювілею Предстоятеля Руської Церкви - «Святіший Патріарх Кирил: служіння на Смоленській землі». Протягом року організатори виставки відвідують різні міста Росії і знайомлять глядачів з унікальним фотоматеріалом, присвяченим 25-літнього періоду служіння Патріарха Кирила на Смоленщині. 19 листопада 2017 року пересувну фотовиставку прийняла в своїх стінах Санкт-Петербурзька духовна академія.
Понеділок, 20 листопада 2017 20:29

У Москві відбулася презентація книги цитат Святішого Патріарха Кирила «Думки. Висловлювання. Судження »і сайту« Патріарх говорить »

20 листопада 2017 року в Сергіївському залі Храму Христа Спасителя в Москві відбулася презентація книги Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Думки. Висловлювання. Судження »і сайту« Патріарх говорить »(https://slovo.patriarchia.ru).

Понеділок, 20 листопада 2017 20:17

Президент Росії В.В. Путін привітав Святішого Патріарха Кирила з днем народження

Президент Російської Федерації В.В. Путін зустрівся в Кремлі з Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом. Глава держави привітав Предстоятеля Руської Православної Церкви з днем народження.

Субота, 18 листопада 2017 13:02

Святіший Патріарх Кирил взяв участь в посадці дерев головною липової алеї Донського монастиря

18 листопада 2017 року, після закінчення Божественної літургії в Донському ставропігійному монастирі Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил і міністр природних ресурсів і екології Російської Федерації С.Є. Донський взяли участь в церемонії посадки дерев головною липової алеї біля Великого собору Донський обителі. У заході також брали участь представники Уряду міста Москви.
Субота, 18 листопада 2017 10:23

Святіший Патріарх Кирил молиться за упокій загиблих в аварії під Йошкар-Олой

16 листопада 2017 року на 64 кілометрі автодороги «Йошкар-Ола - Козьмодемьянськ» сталося зіткнення мікроавтобуса і лісовоза. В результаті аварії загинули 15 осіб - водій і пасажири автобуса. Серед них є дитина. Ще четверо пасажирів були доставлені в лікарні Йошкар-Оли. У Республіці Марій Ел був оголошений день жалоби.

П'ятниця, 17 листопада 2017 11:49

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з новопризначеним послом США в Росії

16 листопада 2017 року в Москві, у Патріаршій резиденції в Чистому провулку відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним послом Сполучених Штатів Америки в Російській Федерації Джоном Хантсманом.

Середа, 15 листопада 2017 18:20

Президент Росії, Святіший Патріарх Кирил і голова Уряду Росії відвідали Ново-Єрусалимський ставропігійний монастир

15 листопада 2017 року Президент Російської Федерації В.В. Путін, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил і голова Уряду РФ Д.А. Медведєв відвідали Воскресенський Ново-Єрусалимський ставропігійний чоловічий монастир в підмосковній Істрі.

Вівторок, 14 листопада 2017 10:51

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку із землетрусом на ірано-іракському кордоні

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил направив співчуття Верховному духовному лідерові Ісламської Республіки Іран аятоли Алі Хаменеї і Президенту Республіки Ірак Фуаду Маасуму в зв'язку з землетрусом, що стався 12 листопада 2017 року на території Ірану поблизу кордону з Іраком.

Четвер, 09 листопада 2017 10:02

Предстоятель очолив святкування дня пам’яті прп. Нестора Літописця

 

9 листопада 2017 року, в день святкування пам’яті преподобного Нестора Літописця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 08 листопада 2017 20:52

Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні дня пам’яті преподобного Нестора Літописця

 

8 листопада 2017 року, напередодні дня пам’яті преподобного Нестора Літописця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 08 листопада 2017 17:24

Вийшов у світ Патріарший календар на 2018 рік

Видавництво Московської Патріархії випустило у світ Патріарший календар на 2018 рік - офіційно календарно-богослужбовий, а також довідкове видання Руської Православної Церкви.

Неділя, 05 листопада 2017 17:59

У день свого народження Предстоятель очолив богослужіння на Святій Горі Афон

5 листопада 2017 року, у день свого народження, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив богослужіння у Старому Русіку – скиту Свято-Пантелеймонівського монастиря на Святій Горі Афон. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 04 листопада 2017 19:35

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з главою Республіки Саха (Якутія) Є. О. Борисовим і архієпископом Якутським і Ленським Романом

4 листопада 2017 року у Патріарших покоях в Грановитій палаті Московського Кремля відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з главою Республіки Саха (Якутія) Єгором Опанасовичем Борисовим і архієпископом Якутським і Ленським Романом.
Субота, 04 листопада 2017 19:08

У День народної єдності Президент Росії В. В. Путін і Святіший Патріарх Кирил поклали квіти до пам'ятника Кузьмі Мініну і Дмитру Пожарському на Червоній площі

4 листопада 2017 року, в День народної єдності, на Червоній площі в Москві відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятника Кузьмі Мініну і Дмитру Пожарському.

Субота, 04 листопада 2017 17:46

Відбулася духовна бесіда Блаженнішого Митрополита Онуфрія із ігуменом афонського монастиря Дохіар архімандритом Григорієм

Предстоятель Української Православної Церкви попросив у афонської братії молитв за українську державу та її владу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 04 листопада 2017 10:27

Святіший Патріарх Кирил відвідав державний прийом у Кремлі з нагоди Дня народної єдності

 

4 листопада 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав державний прийом у Великому Кремлівському палаці з нагоди Дня народної єдності.

Субота, 04 листопада 2017 10:22

Президент Росії В.В. Путін і Святіший Патріарх Кирил відвідали виставку «Росія, спрямована в майбутнє»

4 листопада 2017 року, в свято Казанської ікони Божої Матері і День народної єдності, Президент Російської Федерації В.В. Путін і Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, після урочистої церемонії покладання квітів до пам'ятника Кузьмі Мініну і Дмитру Пожарському на Червоній площі, відвідали виставку «Росія, спрямована в майбутнє», що відкрилася в Центральному виставковому залі «Манеж» в Москві.

П'ятниця, 03 листопада 2017 20:24

Блаженніший Митрополит Онуфрій помолився за Україну перед чудотворною афонською іконою “Скоропослушниця”

3 листопада 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї Укрїни Онуфрій звершив Божественну літургію в Афонському монастирі святих Архангелів Дохіарі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Середа, 01 листопада 2017 17:58

Предстоятель Руської Православної Церкви очолив пленарне засідання XXI Всесвітнього російського народного собору

1 листопада 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив пленарне засідання XXI Всесвітнього російського народного собору на тему «Росія в XXI столітті: історичний досвід та перспективи розвитку».

Середа, 01 листопада 2017 17:23

Святіший Патріарх Кирил: Без прагнення до любові як вищої цінності ні сім'я, ні суспільство не зможуть існувати в історії

1 листопада 2017 року, виступаючи на відкритті ХХІ Всесвітнього руського народного собору «Росія в XXI столітті: історичний досвід та перспективи розвитку», Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил назвав сім'ю головним елементом стабільного, здорового і солідарного суспільства і закликав до збереження цього інституту.
Середа, 01 листопада 2017 10:38

Розпочався паломницький візит Предстоятеля на Святу Гору Афон

 
31 жовтня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прибув з паломницьким візитом на Святу Гору Афон, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Середа, 01 листопада 2017 10:32

Святіший Патріарх Кирил взяв участь в церемонії відкриття ХIV кінофестивалю «Променистий ангел»

 

1 листопада 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяв участь у церемонії відкриття XIV Міжнародного благодійного кінофестивалю «Променистий ангел». Захід пройшов в кінотеатрі «Тула» кіномережі «Москіно» в московському районі Друкарі. Церемонія також ознаменувала відкриття кінотеатру «Тула» після реконструкції.

Середа, 01 листопада 2017 10:00

Святіший Патріарх Кирил привітав співробітників телеканалу «Культура» з 20-річчям початку мовлення каналу

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил привітав головного редактора телеканалу «Культура» С.Л. Шумакова і всіх співробітників каналу з 20-ю річницею початку мовлення.

Вівторок, 31 жовтня 2017 10:34

Предстоятель: Не слід втікати від Бога, коли Він намагається нас виправити

У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як Господь допомагає зцілитися людині від духовних хвороб, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 31 жовтня 2017 01:08

Вийшов у світ збірник цитат Святішого Патріарха Кирила

 

Найбільш яскраві церковні цитати Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила за весь час його служіння, починаючи з прийняття священного сану в 1969 році і по теперішній час, увійшли в один збірник, виданий Науковим центром «Російська експертна школа». Для зручності читача цитати розподілені за тематичними блоками, присвяченим різним аспектам буття людини, країни, Церкви.

Понеділок, 30 жовтня 2017 17:07

Святіший Патріарх Кирил взяв участь у церемонії відкриття меморіалу пам'яті жертв політичних репресій «Стіна скорботи»

 
30 жовтня 2017 року відбулася церемонія відкриття меморіалу пам'яті жертв політичних репресій «Стіна скорботи» на проспекті Академіка Сахарова в Москві.
Понеділок, 30 жовтня 2017 10:19

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Людина, яка стверджує, що гідна кращого, намагається зробити Бога своїм боржником

Про це Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав у своїй недільній проповіді в Спасо-Преображенському соборі столиці, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 29 жовтня 2017 10:59

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі на Теремках

 

29 жовтня 2017 року, у Неділю 21-у після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі столиці на Теремках. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 28 жовтня 2017 17:18

Ті людські закони, що протирічать Божественним, ведуть людину до загибелі – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Хто обирає Божий закон – обов’язково отримує користь.

Субота, 28 жовтня 2017 11:35

Святіший Патріарх Кирил здійснив візит до Румунської Православної Церкви

 

26-28 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил на запрошення Блаженнішого Патріарха Румунського Даниїла здійснив офіційний візит до межі Румунської Православної Церкви, приурочений до Року пам'яті захисників Православ'я при богоборчій ладі в Румунії, а також 10-річчя інтронізації Блаженнішого Патріарха Румунського Даниїла .

Субота, 28 жовтня 2017 10:48

Напередодні Неділі 21-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

28 жовтня 2017 року, напередодні Неділі 21-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 28 жовтня 2017 10:00

Святіший Патріарх Кирил взяв участь в урочистому засіданні Священного Синоду Румунської Православної Церкви

 
28 жовтня 2017 року, після закінчення молебню в Патріаршому соборі святих рівноапостольних Костянтина і Олени в Бухаресті, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяв участь в урочистому засіданні Священного Синоду Румунської Православної Церкви.
П'ятниця, 27 жовтня 2017 10:12

Святіший Патріарх Кирил відвідав в Бухаресті концерт Національного фестивалю-конкурсу церковної музики «Хваліть Господа!»

 

Ввечері 27 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який здійснює візит до Румунії, відвідав концерт Національного фестивалю-конкурсу церковної музики «Хваліть Господа!», Що відбувся в Патріаршому палаці в Бухаресті.

П'ятниця, 27 жовтня 2017 10:10

Предстоятель: Матір Божа піклується про кожну людину, особливо про тих, хто знаходиться в біді

На це звернув увагу Блаженніший Митрополит Онуфрій під час архіпастирського візиту до буковинського Кулівецького монастиря, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 26 жовтня 2017 20:59

Святіший Патріарх Кирил передав в дар Румунської Церкви частку мощей преподобного Серафима Саровського

26 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та Блаженніший Патріарх Румунський Даниїл очолили принесення ковчега з часткою мощей преподобного Серафима Саровського в духовний центр Румунського Патріархату.

Четвер, 26 жовтня 2017 10:45

Святіший Патріарх Кирил: Не треба збільшувати число єпархіальних відділів соціального спрямування

25 жовтня 2017 року Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил возглавив VII Загальноцерковний з'їзд з соціального служіння.

Четвер, 26 жовтня 2017 10:44

Святіший Патріарх Кирил прибув до Бухареста

26 жовтня 2017 року на запрошення Блаженнішого Патріарха Румунського Даниїла Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прибув до столиці Румунії Бухарест.

Четвер, 26 жовтня 2017 10:39

Відбулися переговори Предстоятелів Руської та Румунської Православних Церков

26 жовтня 2017 року в Патріаршому палаці в Бухаресті відбулися переговори Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Блаженнішого Патріарха Румунського Даниїла.
Четвер, 26 жовтня 2017 10:02

Святіший Патріарх Кирил: Особистий статок душі священика є вирішальним фактором

 

25 жовтня 2017 року Москві почав роботу VII Загальноцерковний з'їзд із соціального служіння, відкриття якого очолив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Четвер, 26 жовтня 2017 10:02

Предстоятель очолив святкове богослужіння в Успенському монастирі с. Кулівці на Буковині

26 жовтня 2017 року, у день свята на честь Іверської ікони Божої Матері та пам’яті преподобного Веніаміна Печерського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському чоловічому монастирі с. Кулівці Чернівецької області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 25 жовтня 2017 12:13

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з новопризначеним Послом Росії у Франції А.Ю. Мешковим

25 жовтня 2017 року робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним послом Російської Федерації у Французькій Республіці та Князівстві Монако (за сумісництвом) Олексієм Юрійовичем Мешковим.

Середа, 25 жовтня 2017 10:54

Святіший Патріарх Кирил очолив роботу VII Загальноцерковного з'їзду з соціального служіння

25 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив перше пленарне засідання VII Загальноцерковного з'їзду з соціального служіння. Захід відбувся в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві.

Середа, 25 жовтня 2017 10:39

Святіший Патріарх Кирил: У єпархіях доцільно створити координаційні ради за аналогією з Вищою Церковною Радою

У єпархіях Руської Православної Церкви доцільно організувати координаційні ради за участю голів єпархіальних відділів - по аналогії з Вищою Церковною Радою. Про це сказав Святіший Патріарх Кирил, відповідаючи на запитання учасників VII Загальноцерковного з'їзду з соціальнимслужінням, що відкрився 25 жовтня в Москві.

Середа, 25 жовтня 2017 10:36

Святіший Патріарх Кирил: Важливо відкривати нові парафіяльні дитячі сади

25 жовтня 2017 року Москві почав роботу VII Загальноцерковний з'їзд із соціального служіння, відкриття якого очолив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Вівторок, 24 жовтня 2017 16:53

Блаженнішого Митрополита Онуфрія відвідали юні спортсмени з Вінниччини

24 жовтня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі юних спортсменів з Вінниччини. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 24 жовтня 2017 10:06

Святіший Патріарх Кирил очолив засідання Президії Міжрелігійної ради Росії

24 жовтня 2017 року в Єврейському музеї та центрі толерантності в Москві відбулося засідання Президії міжрелігійної ради Росії (МРР).
Понеділок, 23 жовтня 2017 10:52

Святіший Патріарх Кирил очолить Загальноцерковний з'їзд із соціального служіння

Найбільший церковний соціальний форум пройде 25-27 жовтня 2017 року Москві. У ньому візьмуть участь понад 2 тисячі осіб: керівники церковних соціальних проектів, глави єпархіальних відділів соціального спрямування з Росії та інших країн, сестри милосердя, соціальні працівники, волонтери.

Неділя, 22 жовтня 2017 16:41

Блаженніший Митрополит Онуфрій: У людини, яка живе в мирі з Богом, здоровий розум, а у тієї яка відвернулася від Творця, розум затьмарюється

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій під час своєї недільної проповіді, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 22 жовтня 2017 10:34

Святіший Патріарх Кирил здійснить візит до Румунії

27 і 28 жовтня 2017 року на запрошення Блаженнішого Патріарха Румунського Даниїла Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідає Румунію.

Неділя, 22 жовтня 2017 10:00

У Неділю 20-ту після П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

22 жовтня 2017 року, у Неділю 20-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті святих отців VII Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 21 жовтня 2017 10:48

Напередодні Неділі 20-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

21 жовтня 2017 року, напередодні Неділі 20-ї після П’ятидесятниці та дня пам’яті святих отців VII Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Четвер, 19 жовтня 2017 21:01

Святіший Патріарх Кирил очолив церемонію вручення Макаріївських премій за 2016/2017 роки

 

19 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив урочисту церемонію вручення премій пам'яті митрополита Московського і Коломенського Макарія (Булгакова) за 2016/2017 роки.

Четвер, 19 жовтня 2017 17:43

Відбулася зустріч Предстоятеля Руської Православної Церкви з Президентом Хорватії

19 жовтня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Президентом Республіки Хорватія Колиндой Грабар-Китарович.

Четвер, 19 жовтня 2017 10:49

Святіший Патріарх Кирил зустрівся зі слухачами курсів підвищення кваліфікації для новопоставлених архієреїв Російської Православної Церкви

 

19 жовтня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила зі слухачами чергових курсів підвищення кваліфікації для новопоставлених архієреїв Російської Православної Церкви.

Понеділок, 16 жовтня 2017 10:57

Дискримінуючі Українську Православну Церкву законопроекти поглиблять релігійний розкол, вважає Святіший Патріарх Кирил

 

16 жовтня 2017 року своїй промові на 137-й Асамблеї Міжпарламентського союзу в Санкт-Петербурзі Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил нагадав про триваючі законодавчі спроби дискримінувати Українську Православну Церкву.

Понеділок, 16 жовтня 2017 10:51

13-15 жовтня відбувся Першосвятительський візит Святішого Патріарха Кирила в Удмуртську митрополію

 

13-15 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Першосвятительський візит в Удмуртську митрополію.

Понеділок, 16 жовтня 2017 10:45

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Потрібно любити свою землю і свій народ, але понад усе ми повинні любити Бога

 

Якщо ми поставимо Бога не на перше місце, то зробимо зло і своєму народу, і своїй Батьківщині.

Понеділок, 16 жовтня 2017 10:39

У свято Покрову Пресвятої Богородиці в єпархіях УПЦ молилися за захисників України

Архієреї та клірики Української Православної Церкви взяли участь у державних заходах з нагоди Дня захисника України, що відзначається 14 жовтня – у свято Покрову Пресвятої Богородиці.

Понеділок, 16 жовтня 2017 10:14

Святіший Патріарх Кирил виступив на 137-й Асамблеї Міжпарламентського союзу

 

14-18 жовтня 2017 року вСанкт-Петербурзі проходить 137-а Асамблея Міжпарламентського союзу. 16 жовтня міжпарламентський форум, присвячений в цьому році темою «Просуваючи культурний плюралізм і світ через міжрелігійний і міжетнічний діалог», відвідав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Понеділок, 16 жовтня 2017 10:11

Святіший Патріарх Кирил: Справжня цінність закону розкривається тоді, коли він спирається на моральне почуття людини

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, кажучи про співвідношення закону і моральності на 137-й Асамблеї Міжпарламентського союзу в Санкт-Петербурзі, зазначив, що справжня цінність закону розкривається тоді, коли він спирається на моральне почуття людини.

Понеділок, 16 жовтня 2017 10:01

Святіший Патріарх Кирил: Голос совісті, властивий кожній людині - справжній базис, який об'єднує всі народи і культури

 

16 жовтня 2017 року, виступаючи на 137-й Асамблеї Міжпарламентського союзу в Санкт-Петербурзі, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вказав на необхідність пошуку морального консенсусу в сучасному світі і встановлення на його основі справедливості.

Неділя, 15 жовтня 2017 10:20

Предстоятель УПЦ освятив собор та звершив Божественну літургію у м. Нетішин

15 жовтня 2017 року, у Неділю 19-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Соборі на честь ікони Божої Матері “Неопалима Купина” м. Нетішин Шепетівської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.Перед Божественною літургією Предстоятель звершив чин великого освячення храму.

Неділя, 15 жовтня 2017 10:09

Відбулася бесіда Святішого Патріарха Кирила з главою Удмуртської Республіки А. В. Бречаловим і митрополитом Іжевським і Удмуртським Вікторіном

 
15 жовтня 2017 року, після закінчення Божественної літургії в Михайлівському кафедральному соборі м. Іжевська, в приймальних покоях собору відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з главою Удмуртської Республіки Олександром Володимировичем Бречаловим і главою Удмуртської митрополії митрополитом Іжевським і Удмуртським Вікторіном.
Субота, 14 жовтня 2017 10:59

У день Покрову Пресвятої Богородиці Предстоятель очолив Божественну літургію у Покровському монастирі столиці

14 жовтня 2017 року, у день свята Покрову Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі Свято-Покровського жіночого монастиря столиці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 14 жовтня 2017 10:45

Блаженніший Митрополит Онуфрій: У нас є Заступниця — Пресвята Богородиця

 

У День святкування Покрову Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав, що Матір Божа є покровителькою всіх християн і допомагає кожному, хто до Неї з вірою звертається. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 14 жовтня 2017 10:44

Святіший Патріарх Кирил відвідав Глазовську єпархію

14 жовтня 2017 року, у свято Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Глазовську єпархію Удмуртської митрополії.
Субота, 14 жовтня 2017 10:36

Напередодні Неділі 19-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

14 жовтня 2017 року, напередодні Неділі 19-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 14 жовтня 2017 10:28

Святіший Патріарх Кирил відвідав храм блаженної Ксенії Петербурзької м. Сарапула і Сарапульське єпархіальне управління

 

14 жовтня 2017 року, по завершенні богослужіння у кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці міста Сарапула, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав храм блаженної Ксенії Петербурзької та Сарапульське єпархіальне управління.

Субота, 14 жовтня 2017 10:13

Предстоятель УПЦ взяв участь в урочистостях з нагоди Дня захисника України у Софії Київській

14 жовтня 2017 року, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь в святковому заході, який відбувся у Софійському соборі Національного заповідника “Софія Київська”. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 13 жовтня 2017 10:59

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з колективом концерну «Калашников» в Іжевську

13 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав промислове підприємство АО «Концерн Калашников».

П'ятниця, 13 жовтня 2017 10:51

Святіший Патріарх Кирил відвідав Іжевське єпархіальне управління і музей «Іжмаш»

13 жовтня 2017 року, після прибуття в столицю Удмуртії м. Іжевськ, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Іжевське єпархіальне управління.
П'ятниця, 13 жовтня 2017 10:46

Напередодні свята Покрову Пресвятої Богородиці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

Під час богослужіння Предстоятель звернувся до вірних з проханням про молитву, щоб уникнути провокацій, які готуються щодо обителі.
П'ятниця, 13 жовтня 2017 10:33

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з міністром у справах релігій і громадянського суспільства Республіки Казахстан Н.Б. Єрмекбаєвим

12 жовтня 2017 року робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з міністром у справах релігій і громадянського суспільства Республіки Казахстан Н.Б. Єрмекбаєвим.

П'ятниця, 13 жовтня 2017 10:09

Святіший Патріарх Кирил прибув до Удмуртії

 

13 жовтня 2017 року розпочався Першосвятительський візит Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Удмуртську митрополію.

Четвер, 12 жовтня 2017 10:46

Святіший Патріарх Кирил: Спогади про революційні події не повинні бути приводом для нових чвар і цивільних чвар

12 жовтня 2017 року, відкриваючи засідання Вищої Церковної Ради в Храмі Христа Спасителя, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся до присутніх зі словом, в якому торкнувся теми осмислення трагічних подій минулого століття.

Четвер, 12 жовтня 2017 10:12

Святіший Патріарх Кирил очолив чергове засідання Вищої Церковної Ради

 

12 жовтня 2017 року в Залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося чергове засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Середа, 11 жовтня 2017 10:18

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Чернецтво — це блаженство

 

У своїй проповіді в день пам’яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Ближніх печерах почивають, Блаженніший Митрополит Онуфрій дав ряд настанов монахам і одну пораду мирянам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 11 жовтня 2017 10:17

Святіший Патріарх Кирил відвідає Удмуртську митрополію

13-15 жовтня 2017 року відбудеться візит Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Удмуртії.

Середа, 11 жовтня 2017 10:07

У день пам’яті Собору преподобних Ближніх печер Предстоятель УПЦ очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

11 жовтня 2017 року, в день свята на честь Собору преподобних отців Києво-Печерських, які у Ближніх печерах (прп. Антонія) спочивають, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 10 жовтня 2017 10:56

Напередодні свята Собору отців Ближніх печер Предстоятель УПЦ очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

10 жовтня 2017 року, напередодні свята на честь Собору преподобних отців Києво-Печерських, які у Ближніх печерах (прп. Антонія) спочивають, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 10 жовтня 2017 10:26

Предстоятель Руської Церкви провів засідання Бюро президії Всесвітнього російського народного собору

 

10 жовтня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві під головуванням голови Всесвітнього російського народного собору Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося засідання Бюро президії ВРНС.

Вівторок, 10 жовтня 2017 10:10

Святіший Патріарх Кирил виступив на I Міжнародному комунікативному форумі «МедіаПост» в РГСУ

10 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Російський державний соціальний університет (РГСУ), де взяв участь у роботі Міжнародного комунікативного форуму «МедіаПост».

Понеділок, 09 жовтня 2017 10:48

У день пам’яті апостола Іоанна Богослова Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію в Києво-Печерській Лаврі

9 жовтня 2017 року, в день пам’яті преставлення апостола та євангеліста Іоанна Богослова, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Іоанно-Богословскому приділі Успенського собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно–просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 08 жовтня 2017 10:39

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у святкових богослужіннях у Троїце-Сергієвій Лаврі

8 жовтня 2017 року, у Неділю 18-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Сергія, ігумена Радонезького, чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у святковому богослужінні в Свято-Троїцькій Сергієвій Лаврі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 08 жовтня 2017 10:30

Святіший Патріарх Кирил вручив церковні нагороди ряду архієреїв, які відзначають цього року ювілейні дати

8 жовтня 2017 року, в день пам'яті преподобного Сергія Радонезького, після закінчення Літургії в Успенському соборі і молебню на Соборній площі Свято-Троїцької Сергієвої лаври, в Патріарших покоях обителі Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вручив церковні нагороди ряду архієреїв, які відзначають цього року ювілейні дати.

Неділя, 08 жовтня 2017 10:12

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з членами Комітету представників Православних Церков при Європейському Союзі

8 жовтня 2017 року по закінченні Божественної літургії в Успенському соборі Свято-Троїцької Сергієвої лаври Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з учасниками відбувшогося в Москві 6 жовтня виїзного засідання Комітету представників Православних Церков при Європейському Союзі.

Субота, 07 жовтня 2017 10:46

Затверджено Положення про порядок затвердження проектів реставрації церковних пам'яток і проектів будівництва нових церковних споруд, а також Положення про єпархіальний архітектор

 

На засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке відбулося 6 жовтня 2017 року, було заслухано рапорт голови Експертної ради з церковного мистецтва, архітектури і реставрації протоієрея Леоніда Калініна про порядок внутрішньоцерковного професійного контролю і супроводу проектів реставрації в єпархіях Руської Православної Церкви (журнал № 90).

П'ятниця, 06 жовтня 2017 10:59

В Даниловому монастирі В Москві відбулося чергове засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви

6 жовтня 2017 року в залі засідань Священного Синоду Патріаршої та Синодальної резиденції в Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося чергове засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

П'ятниця, 06 жовтня 2017 10:57

Предстоятель Руської Церкви зустрінеться з учасниками I Міжнародного молодіжного комунікативного форуму

10-11 жовтня 2017 року Російському державному соціальному університеті (РГСУ) пройде I Міжнародний молодіжний комунікативний форум «MediaPost».

П'ятниця, 06 жовтня 2017 10:20

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у роботі Священного Синоду Руської Православної Церкви

6 жовтня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви, що відбулося в Даниловому монастирі в Москві. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 06 жовтня 2017 10:18

Священний Синод визначив порядок формування Соборів святих окремих єпархій та митрополій

 

На засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке відбулося 6 жовтня 2017 року, було заслухано рапорт голови Синодальної комісії з канонізації святих єпископа Троїцького Панкратія щодо критеріїв формування єпархіальних соборів святих (журнал № 88).

П'ятниця, 06 жовтня 2017 10:09

Святіший Патріарх Кирил очолив чергове засідання Священного Синоду

6 жовтня 2017 року залі засідань Священного Синоду Патріаршої і Синодальної резиденції в Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося чергове засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Вівторок, 03 жовтня 2017 10:52

З 29 вересня по 2 жовтня відбувся Першосвятительський візит Святішого Патріарха Кирила в Ташкентську і Узбекистанську єпархію

З 29 вересня по 2 жовтня 2017 року відбувся Першосвятительський візит Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Ташкентську єпархію Середньоазіатського митрополичого округу.

Понеділок, 02 жовтня 2017 10:44

Святіший Патріарх Кирил відвідав храм Архістратига Божого Михаїла в Бухарі

2 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який здійснює Першосвятительський візит до Ташкентської єпархії Середньоазіатського митрополичого округу, прибув Бухару.

Понеділок, 02 жовтня 2017 10:20

Святіший Патріарх Кирил ознайомився з історичними пам'ятками Бухари

2 жовтня 2017 року, після відвідування храму Архангела Божого Михаїла, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил ознайомився з історичними пам'ятками міста Бухари.

Неділя, 01 жовтня 2017 10:53

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Не бійтеся смирення! Воно позбавляє від смутку

У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав усіх віруючих не боятися бути смиренними, а стяжати цю чесноту заради здобуття справжньої сили у Господі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 01 жовтня 2017 10:53

Святіший Патріарх Кирил взяв участь в урочистому акті, присвяченому 145-річчю Ташкентської єпархії

1 жовтня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяв участь в урочистому акті, присвяченому 145-річчю Ташкентської єпархії, який відбувся в палаці «Туркістон» в Ташкенті.

Неділя, 01 жовтня 2017 10:43

Відбувся прийом від імені Уряду Республіки Узбекистан в честь візиту Святішого Патріарха Кирила

 

1 жовтня 2017 року державної резиденції Куксарой в Ташкенті відбувся прийом від імені Уряду Республіки Узбекистан в честь візиту Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Субота, 30 вересня 2017 10:58

Святіший Патріарх Кирил: Релігійна освіта дозволяє виховувати молодь у дусі неприйняття екстремізму псевдорелігіозного

«Головна причина екстремізму — це некритичне ставлення ісламської молоді до інформаційних сигналів, які надходять ззовні. Молоді люди не завжди здатні критично їх оцінити, особливо якщо не вистачає знань. Ось чому ми вважаємо дуже важливими питання релігійної освіти», — заявив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил на зустрічі з Верховним муфтієм Узбекистану і головою Комітету у справах релігій при Кабінеті міністрів Узбекистану, що відбулася 29 вересня.
Субота, 30 вересня 2017 10:57

Святіший Патріарх Кирил помолився біля гробниці пророка Даниїла в Самарканді

30 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який здійснює Першосвятительський візит до Ташкентської єпархії Середньоазіатського митрополичого округу, прибув в Самарканд.

Субота, 30 вересня 2017 10:42

Напередодні Неділі після Воздвиження Предстоятель УПЦ очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

30 вересня 2017 року, напередодні Неділі 17-ої після П’ятидесятниці, після Воздвиження, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 30 вересня 2017 10:16

Святіший Патріарх Кирил поклав квіти до могили першого Президента Узбекистану в Самарканді

30 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав місце поховання першого Президента Узбекистану Іслама Карімова в Самарканді. Могила знаходиться на цвинтарі біля мечеті Хазрет-Хизіра і історичного меморіального комплексу Шахи-Зінда.

П'ятниця, 29 вересня 2017 10:50

Вийшов у світ дев'ятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2017 рік

Вийшов у світ дев'ятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2017 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради ЖМП митрополит Волоколамський Іларіон:

П'ятниця, 29 вересня 2017 10:46

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Президентом Республіки Узбекистан Ш.М. Мірзієєвим

29 вересня 2017 року Ташкенті відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Президентом Республіки Узбекистан Шавкатом Міромоновічем Мірзієєвим.

П'ятниця, 29 вересня 2017 10:38

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з Верховним муфтієм Узбекистану і головою Комітету у справах релігій при Кабінеті міністрів Республіки Узбекистан

 

29 вересня 2017 року Ташкенті відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з головою Духовного управління мусульман (ДУМ) Узбекистану муфтієм Усмонхоном Алімовим і головою Комітету у справах релігій при Кабінеті міністрів Республіки Узбекистан А.А. Юсуповим.

П'ятниця, 29 вересня 2017 10:33

Предстоятель УПЦ взяв участь у загальнодержавному вшануванні пам’яті жертв Бабиного Яру

Захід відбувся у історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» за участі Президента України, представників влади, громадських і релігійних діячів.

П'ятниця, 29 вересня 2017 10:31

Святіший Патріарх Кирил прибув в Узбекистан

29 вересня 2017 року розпочався Першосвятительський візит Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Ташкентську єпархію Середньоазіатського митрополичого округу (Республіку Узбекистан).

П'ятниця, 29 вересня 2017 10:04

Святіший Патріарх Кирил відвідав Свято-Троїцький Нікольський монастир в Ташкенті

29 вересня 2017 року, після прибуття до Ташкента, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Свято-Троїцький Нікольський жіночий монастир в столиці Узбекистану.

Четвер, 28 вересня 2017 10:03

Святіший Патріарх Кирил звершить Першосвятительський візит в Ташкентську і Узбекистанську єпархію

З 29 вересня по 2 жовтня 2017 року Предстоятель Руської Православної Церкви відвідає Республіку Узбекистан в зв'язку з 145-річчям початку активної церковного життя в Ташкентській єпархії.

Середа, 27 вересня 2017 11:32

Святіший Патріарх Кирил відвідав Покровський кафедральний собор Астрахані

27 вересня 2017 року, після закінчення Божественної літургії в Успенському кафедральному соборі м. Астрахані, відбувся прийом від імені губернатора Астраханської області А. А. Жилкіна з нагоди візиту Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Середа, 27 вересня 2017 10:56

Святіший Патріарх Кирил відвідав Козачий кадетський корпус імені отамана І.А. Бірюкова

27 вересня 2017 року, на завершення візиту до Астраханської митрополії, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Державний автономний загальноосвітній заклад «Козачий кадетський корпус імені отамана І.А. Бірюкова », розташований в селі Началово Астраханській області.

Середа, 27 вересня 2017 10:44

Предстоятель Руської Церкви відвідав колишній Благовіщенський жіночий монастир в Астрахані

27 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав колишній Благовіщенський Новодівочий жіночий монастир м. Астрахань.

Середа, 27 вересня 2017 10:20

У день Воздвиження Хреста Господнього Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

27 вересня 2017 року, у день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі біля Хрестовоздвиженського храму Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Середа, 27 вересня 2017 10:20

У день Воздвиження Хреста Господнього Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

27 вересня 2017 року, у день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі біля Хрестовоздвиженського храму Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 27 вересня 2017 10:07

26-27 вересня відбувся Першосвятительський візит Святішого Патріарха Кирила в Астраханську єпархію

 

26-27 вересня відбувся Першосвятительський візит Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Астраханську єпархію, приурочений до святкування 300-річчя Астраханської губернії.

Вівторок, 26 вересня 2017 10:25

Святіший Патріарх Кирил відвідав споруджуваний Троїцький храм в Астрахані

26 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який здійснює Першосвятительський візит до Астраханської митрополії, прибув з Ахтубінська в Астрахань.

Вівторок, 26 вересня 2017 10:23

Розпочався Першосвятительський візит Святішого Патріарха Кирила в Астраханську єпархію

26 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прибув в Астраханську область.

Вівторок, 26 вересня 2017 10:12

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку з автокатастрофою в Краснодарському краї

26 вересня 2017 року екскурсійний автобус, що перевозив з Абхазії в Нижній Новгород паломників з Нижегородської єпархії, зіткнувся з припаркованим вантажівкою на трасі М-4 «Дон» в Горячеключевському районі Краснодарського краю. В результаті ДТП шестеро людей загинули, 20 осіб госпіталізовано в лікарні Краснодара і Гарячого Ключа.

Вівторок, 26 вересня 2017 10:10

Напередодні Воздвиження Хреста Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

26 вересня 2017 року, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 25 вересня 2017 11:23

У свято Воздвиження Хреста Господнього Святіший Патріарх Кирил відвідає Астраханську митрополію

26-27 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідає Астраханську митрополію. Першосвятительський візит приурочений до святкування 300-річчя Астраханської губернії.

Понеділок, 25 вересня 2017 10:54

У Києво-Печерській Лаврі відбулося відспівування митрополита Ніжинського і Прилуцького Іринея (Семко)

25 вересня 2017 року в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося відспівування митрополита Ніжинського і Прилуцького Іринея (Семко). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 25 вересня 2017 10:35

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Про свою любов до Бога потрібно свідчити не деклараціями та заявами, а власним життям

 

У день пам’яті Собору преподобних Святогірських Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав усіх християн наслідувати подвиг святих, які кожен день і кожну годину долали всі спокуси заради любові до Господа. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 24 вересня 2017 10:51

Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди 25-річного ювілею відновлення чернечого життя у Святогірській Лаврі

У день пам’яті Собору Святогірських святих Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисті святкування з нагоди 25-річного ювілею відновлення чернечого життя у Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 23 вересня 2017 10:57

У Лондоні пройшла презентація англійського перекладу книги Святішого Патріарха Кирила «Таємниця покаяння»

22 вересня 2017 року в резиденції посла Російської Федерації у Великобританії головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополитом Волоколамським Іларіоном було представлено англійське видання книги Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Таємниця покаяння».

Субота, 23 вересня 2017 10:28

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив недільне всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

Завтра Предстоятель звершить святкове богослужіння у Свято-Успенській Святогірській Лаврі.

П'ятниця, 22 вересня 2017 10:52

Чим дорожче дарування просиш у Бога, тим більш терплячою повинна бути молитва — Предстоятель

У своїй проповіді у день Різдва Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про правильну молитву. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 вересня 2017 10:49

У день Різдва Богородиці Предстоятель УПЦ звершив святкове богослужіння у Бердянську

21 вересня 2017 року, у день свята Різдва Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у кафедральному соборі Різдва Христового м. Бердянськ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 вересня 2017 10:48

Святіший Патріарх Кирил відвідав меморіал «Мала земля» в Новоросійську

21 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав меморіальний комплекс «Мала земля» на березі Цемеської бухти в Новоросійську.

Предстоятель Руської Православної Церкви поклав вінок до пам'ятника воїнам-малоземельцям.

Четвер, 21 вересня 2017 10:36

Відбулася бесіда Святішого Патріарха Кирила з губернатором Краснодарського краю В. І. Кондратьєвим та єпископом Новоросійським і Геленджикським Феогностом

21 вересня 2017 року, після закінчення богослужіння в Успенському кафедральному соборі Новоросійська, відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з губернатором Краснодарського краю Веніаміном Івановичем Кондратьєвим та єпископом Новоросійським і Геленджикським Феогностом.

Четвер, 21 вересня 2017 10:31

Предстоятель Руської Церкви ознайомився з ходом будівництва Миколаївського Морського собору в Новоросійську

21 вересня 2017 року, на завершення візиту в Новоросійську єпархію, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил побував на місці будівництва Морського кафедрального собору на честь святителя Миколая Чудотворця в Новоросійську.

Середа, 20 вересня 2017 10:23

Святіший Патріарх Кирил відвідає Новоросійськ

21 вересня 2017 року, в свято Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідає місто Новоросійськ (Краснодарський край).

Середа, 20 вересня 2017 10:16

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку з руйнівним землетрусом в Мексиці

19 вересня 2017 року Мексиці стався руйнівний землетрус, в результаті якого, за останніми даними, загинули більше 200 осіб. В країні оголошено триденний траур.

Вівторок, 19 вересня 2017 10:26

Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив всесвітньо відомий Інститут хірургії

18 вересня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив нове приміщення Інституту хірургії VALIKHNOVSKI SURGERY INSTITUTE, засновником якого є заслужений лікар України Ростислав Валіхновський. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 17 вересня 2017 10:38

Помста помножує зло в два рази, терпіння зупиняє його, а любов знищує — Предстоятель

У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав християн до взаємної любові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 17 вересня 2017 10:00

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочистості у Свято-Єлисаветинському монастирі м. Кропивницький

Цьогоріч Свято-Єлисаветинський чоловічий монастир у м. Кропивницький святкує 10 років з дня заснування.

Субота, 16 вересня 2017 10:49

Предстоятель УПЦ очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

16 вересня 2017 року, напередодні Неділі 15-ої після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 11 вересня 2017 11:14

Предстоятель відвідав Свято-Троїцький Немирівський ставропігійний монастир та дітей у школі-інтернаті

 

11 вересня 2017 року, у день пам’яті Усікновіння чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Троїцькому ставропігійному жіночому монастирі м. Немирів. Про це повідомляє Іноформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 10 вересня 2017 11:06

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив бдіння напередодні Усікновіння глави Іоанна Хрестителя

10 вересня 2017 року, напередодні дня пам’яті Усікновіння чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 10 вересня 2017 10:22

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Преподобні від світу брали мінімально, але повертали світу дуже багато

Блаженніший Митрополит Онуфрій у свято Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах спочивають розповів про головну перешкоду, яка заважає людині очиститься від гріха. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 10 вересня 2017 10:13

Предстоятель УПЦ очолив святкування Собору преподобних Дальніх печер

10 вересня 2017 року, у Неділю 14-ту після П’ятидесятниці, свято Собору преподобних отців Києво-Печерських, котрі у Дальніх печерах спочивають, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 вересня 2017 10:46

Святіший Патріарх Кирил був присутній на церемонії відкриття Дня міста Москви на Красній площі

 

9 вересня 2017 року на Червоній площі в Москві відбулася урочиста церемонія відкриття святкування Дня міста.

Субота, 09 вересня 2017 10:05

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

9 вересня 2017 року, напередодні Неділі 14-ої після П’ятидесятниці та свята Собору преподобних Києво-Печерських, у Дальніх печерах, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 08 вересня 2017 10:39

Відбулася тристороння зустріч духовних лідерів Росії, Азербайджану і Вірменії

8 вересня 2017 року Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, Голови Управління мусульман Кавказу шейх-уль-ісламу Аллахшукюром Пашазаде і Верховного Патріарха і Католикоса всіх вірмен Гарегіна II. Релігійні лідери Вірменії та Азербайджану прибули до російської столиці на запрошення Предстоятеля Руської Православної Церкви для обговорення шляхів врегулювання конфлікту, породженого проблемою Нагірного Карабаху.

П'ятниця, 08 вересня 2017 10:39

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з головним рабином Росії Берлом Лазаром

8 вересня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з головним рабином Росії Берлом Лазаром і президент Федерації єврейських громад Росії А. М. Бородою.

П'ятниця, 08 вересня 2017 10:34

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з Головою Управління мусульман Кавказу

8 вересня 2017 року, напередодні тристоронньої зустрічі релігійних лідерів Росії, Азербайджану і Вірменії з проблеми Нагірного Карабаху, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з Головою Управління мусульман Кавказу шейх-уль-ісламом Аллахшукюром Пашазаде. Зустріч пройшла в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві.

Вівторок, 05 вересня 2017 10:25

Святіший Патріарх Кирил очолив церемонію відкриття пам'ятної дошки в Новоспасському монастирі з нагоди 460-річчя входження народів Кабардино-Балкарії до складу Росії

 
5 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил взяв участь у відкритті пам'ятної дошки в усипальниці Знам'янської церкви Новоспасського ставропігійного чоловічого монастиря м. Москви з нагоди 460-річчя входження народів Кабардино-Балкарії до складу Російської держави.
Вівторок, 05 вересня 2017 10:06

Святіший Патріарх Кирил провів засідання Комітету з присудження премій пам'яті митрополита Московського і Коломенського Макарія (Булгакова)

 

5 вересня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося засідання Комітету з присудження премій пам'яті митрополита Московського і Коломенського Макарія (Булгакова).

Неділя, 03 вересня 2017 10:47

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Жебраки, безпритульні, сироти та кривдники – це слуги Божі

 

3 вересня 2017 року, за недільною Літургією, Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав пастві про те, що кожен віруючий повинен приносити плід добрих справ Богу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 03 вересня 2017 10:41

У духовних школах УПЦ відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року

Святкові богослужіння та заходи з нагоди Дня знань у Київській духовній академії і семінарії очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Неділя, 03 вересня 2017 10:12

У Неділю 13-ту після П’ятидесятниці Предстоятель очолив Літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври

3 вересня 2017 року, у Неділю 13-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 02 вересня 2017 11:03

Предстоятель УПЦ взяв участь у зустрічі з Президентом України з питань допомоги українським військовослужбовцям

Сьогодні, 2 вересня 2017 року, в Адміністрації Президента України відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка із Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 02 вересня 2017 10:52

Предстоятель УПЦ очолив недільне всенічне бдіння у Києво-Печерській обителі

2 вересня 2017 року, напередодні Неділі 13-ої після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 01 вересня 2017 11:46

Святіший Патріарх Кирил відвідав храм святого Олександра Невського в Калінінграді

1 вересня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав храм святого благовірного князя Олександра Невського в Калінінграді.

П'ятниця, 01 вересня 2017 10:58

Предстоятель: Бог дивиться на те, яким є наше життя, а не який у нас сан

31 серпня 2017 року, у день пам’яті святих мучеників Флора і Лавра, Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що Богу може догодити будь-яка людина, незалежно від роду і звання, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
П'ятниця, 01 вересня 2017 10:54

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Калінінградської області А. А. Аліхановим

1 вересня 2017 року, по завершенні церемонії відкриття третього корпусу Православної гімназії в Калінінграді, в кафедральному соборі Христа Спасителя відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Калінінградської області А. А. Аліхановим.

П'ятниця, 01 вересня 2017 10:40

Предстоятель: Сьогодні для християн непростий час

 

Про це сказав Предстоятель Української Православної Церкви під час проповіді в день престольного свята Свято-Вознесенського Флорівського жіночого монастиря Києва, передає Інформаційно-просвітницький відділ.

П'ятниця, 01 вересня 2017 10:13

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочистості перед початком навчального року у КДАіС

 

1 вересня 2017 року, у п’ятницю 13-ї седмиці після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та молебень перед початком навчального року у Київських духовних школах. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 31 серпня 2017 10:46

Святіший Патріарх Кирил ознайомився з ходом реставрації Успенського собору Смоленська

31 серпня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав виставку-фотозвіт, присвячену реконструкції живопису пристінних та пристовбних кіотів Успенського кафедрального собору Смоленська.
Четвер, 31 серпня 2017 10:38

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з губернатором Смоленської області А. В. Островським і митрополитом Смоленським Ісидором

 

31 серпня 2017 року в будівлі Смоленського єпархіального управління відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з губернатором Смоленської області А. В. Островським і митрополитом Смоленським і Дорогобужським Ісідором.

Четвер, 31 серпня 2017 10:37

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкову Літургію у Флорівському монастирі столиці

31 серпня 2017 року, у день пам’яті святих мучеників Флора і Лавра, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Вознесенському соборі Свято-Вознесенського Флорівського монастиря. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 31 серпня 2017 10:34

Святіший Патріарх Кирил прибув до Калінінграда

 
31 серпня 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прибув до Калінінграда.
Середа, 30 серпня 2017 10:59

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з учасниками III Літнього богословського інституту для католицьких священиків

30 серпня 2017 року в Червоному залі Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з учасниками III Літнього богословського інституту для католицьких священиків.

Середа, 30 серпня 2017 10:38

Переклад книги Святішого Патріарха Кирила «Свобода і відповідальність» визнаний в Південній Кореї одним з кращих видань 2017 року

 

Корейське видання книги Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Свобода та відповідальність: у пошуках гармонії» отримало статус однієї з кращих книг першої половини 2017 року за версією південнокорейського рейтингового книготорговельного агентства KPIPA (Publication Industry Promotion Agency of Korea).

Середа, 30 серпня 2017 10:30

Предстоятель і духовенство УПЦ молилися за упокій жертв Іловайської трагедії

 

29 серпня 2017 року, у третю річницю Іловайської трагедії, під час Літургії в новоосвяченому храмі Вінниці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив заупокійну молитву за убієнних на Сході воїнів і мирних жителів.

Середа, 30 серпня 2017 10:26

Святіший Патріарх Кирил очолив чергове засідання Вищої Церковної Ради

30 серпня 2017 року в Залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив чергове засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.