Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Новини

Субота, 21 квітня 2018 10:44

Напередодні Неділі жон-мироносиць Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

21 квітня 2018 року, напередодні Неділі 3-ї після Пасхи, дня пам’яті святих жон-мироносиць, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 18 квітня 2018 12:06

Відбулася зустріч Президента України з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм

18 квітня 2018 року Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на president.gov.ua.

Середа, 18 квітня 2018 11:33

Предстоятель очолив чин відспівування настоятельки Флорівської обителі ігумені Антонії

 
18 квітня 2018 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин відспівування настоятельки Свято-Вознесенського Флорівського монастиря столиці ігумені Антонії (Фількіної). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Середа, 18 квітня 2018 10:42

Святіший Патріарх Кирил направив послання Предстоятелям Помісних Православних Церков, які висловили співчуття у зв'язку з трагедією в Кемерово

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил подякував Предстоятелів Помісних Православних Церков, а також голову Вірменської Апостольської Церкви, за слова підтримки, висловлені в співчутті у зв'язку з трагедією, що сталася в торгово-розважальному в місті Кемерово, де в результаті пожежі 25 березня 2018 року загинули 64 людини.

Вівторок, 17 квітня 2018 21:33

Святіший Патріарх Кирил відвідав пасхальний прийом у Міністерстві закордонних справ Росії

17 квітня 2018 року у Великому особняку Міністерства закордонних справ Російської Федерації відбувся урочистий прийом з нагоди свята Великодня, в якому взяли участь релігійні діячі, голови закордонних дипломатичних місій, російські та іноземні дипломати.

Неділя, 15 квітня 2018 11:13

Предстоятель привітав з Великоднем дітей, якими опікуються при Банченському монастирі

Вихованці інтернатів зустрічали Архіпастиря пасхальними піснеспівами.

Неділя, 15 квітня 2018 11:00

У день Антипасхи Предстоятель звершив Літургію у Банченському монастирі

 

Після богослужіння Предстоятель відвідав дитячі будинки, які діють при обителі.

Субота, 14 квітня 2018 11:37

Святіший Патріарх Кирил обговорив по телефону з Папою Римським Франциском і Предстоятелями Помісних Православних Церков ситуацію в Сирії

 

 «Сьогодні у мене відбулася розмова з Папою Франциском і зі всіма православними Патріархами Близького Сходу — з Константинопольським Патріархом Варфоломієм, з Олександрійським Феодором, з Антіохійським Іоанном і з Єрусалимським Феофілом. Йшлося, звичайно, про Сирію», — повідомив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил на зустрічі з представниками ЗМІ, що відбулася 14 квітня 2018 року в Патріаршій резиденції в Передєлкіно.

Субота, 14 квітня 2018 10:48

Напередодні Антипасхи Предстоятель очолив всенічне бдіння у Кафедральному соборі Чернівців

 

Триває Архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія в західні єпархії Української Православної Церкви.

П'ятниця, 13 квітня 2018 11:33

Вийшов у світ четвертий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік

Вийшов у світ четвертий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради ЖМП митрополит Волоколамський Іларіон:

П'ятниця, 13 квітня 2018 10:38

У Світлу П’ятницю Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Літургію в Почаївській Лаврі

Триває Архіпастирський візит Предстоятеля в західні єпархії Української Православної Церкви.
Четвер, 12 квітня 2018 10:27

У Світлий Четвер Предстоятель звершив Літургію в Зимненському жіночому монастирі

Розпочався візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія в західні єпархії Української Православної Церкви.

Середа, 11 квітня 2018 10:10

За клопотанням Святішого Патріарха Кирила засуджений до довічного позбавлення волі допущений в храм

 
9 квітня 2018 року, в понеділок Світлої седмиці, за традицією, що склалася в Покровському храмі слідчого ізолятора № 2 м. Москви відбулося святкове богослужіння з участю всіх священнослужителів, що духовно окормляють цю установу.
Вівторок, 10 квітня 2018 11:50

Святіший Патріарх Кирил очолив засідання Опікунської ради Троїце-Сергієвої лаври і Московської духовної академії

10 квітня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив засідання Опікунської ради Свято-Троїцької Сергієвої лаври і Московської духовної академії. Захід пройшов у Покровському храмі МДА.

Вівторок, 10 квітня 2018 11:23

У Світлий Вівторок Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив новий храм на Київщині

 

10 квітня 2018 року, у вівторок Світлої седмиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій здійснив повне освячення храму на честь великомученика Георгія Побідоносця і всіх святих воїнів, який відкрито на території спортивно-оздоровчого центру для дітей і підлітків в селі Круглик під Києвом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 10 квітня 2018 10:55

Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл III: Бог обрав Предстоятеля Української Православної Церкви, щоб подолати розкол

Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви вважає, що Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій ― той, хто впорається зі складною ситуацією, в якій сьогодні знаходиться український народ.

Вівторок, 10 квітня 2018 10:29

Святіший Патріарх Кирил відвідав відроджений храмовий комплекс у підмосковному селі Гагине

10 квітня 2018 року, у вівторок Світлої седмиці, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав відроджений храмовий комплекс у селі Гагине Сергієво-Посадського району Московської області.

Понеділок, 09 квітня 2018 11:12

Київська паства привітала Предстоятеля зі Світлим Воскресінням Христовим

9 квітня 2018 року, у Світлий понеділок ввечері, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив богослужіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 09 квітня 2018 10:35

Предстоятель Руської Церкви зустрівся з головою Товариства колишніх в'язнів концтабору Маутхаузен

9 квітня 2018 року, після закінчення Літургії в Успенському соборі, у Патріарших покоях у Грановитій палаті Московського Кремля відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з головою Товариства колишніх в'язнів концтабору Маутхаузен (Міжнародний Маутхаузен-Комітет, Австрія) професором Вольфгангом Йоханнесом Бандіоном.

Понеділок, 09 квітня 2018 10:35

У Світлий Понeділок Предстоятель звершив Божественну літургію в Покровському монастирі Києва

9 квітня 2018 року, у понеділок Світлої седмиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Миколаївському соборі Свято-Покровського жіночого монастиря міста Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 09 квітня 2018 10:29

Святіший Патріарх Кирил та мер Москви С.С. Собянін відвідали фестиваль «Пасхальний дар» у столиці

 

9 квітня 2018 року, у понеділок Світлої седмиці, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та мер Москви Сергій Семенович Собянін відвідали майданчик фестивалю «Пасхальний дар», розташований поблизу станції метро «Нові Черьомушки» в Москві.

Неділя, 08 квітня 2018 11:23

У день Славного Христового Воскресіння Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив пасхальне богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

 
В ніч з 7 на 8 квітня 2018 року, свято Світлого Христового Воскресіння, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив пасхальну утреню та урочисту Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 08 квітня 2018 10:57

У свято Пасхи Христової Предстоятель приймав вітання у Києво-Печерській Лаврі

Зі Світлим Христовим Воскресінням Предстоятеля Української Православної Церкви вітали діти, братія та сестри монастирів Києва, а також викладачі та студенти Київських духовних шкіл.

Неділя, 08 квітня 2018 10:24

У день свята Світлого Христового Воскресіння Святіший Патріарх Кирил відвідав Бутирську в'язницю

 

8 квітня 2018 року, у день свята Світлого Христового Воскресіння, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав ФКУ СІЗО-2 УФСВП Росії по м. Москві «Бутирська в’язниця».

Неділя, 08 квітня 2018 10:20

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив пасхальну вечірню в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври

Увечері 8 квітня 2018 року, свято Світлого Христового Воскресіння, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив вечірнє богослужіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 08 квітня 2018 10:17

Святіший Патріарх Кирил привітав російських військовослужбовців на авіабазі в Хмеймим з святом Пасхи

 

8 квітня 2018 року, у свято Світлого Христового Воскресіння, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил привітав російських військовослужбовців, які перебувають на авіаційній базі в Хмеймим (Сирія), з святом Пасхи.

Субота, 07 квітня 2018 11:11

Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви

Христос Воскрес!

Цими священними словами поздоровляю усіх Вас, боголюбиві Архипастирі і Пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри, з найбільшим нашим християнським празником славного Воскресіння Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Субота, 07 квітня 2018 11:01

Любіть Бога, живіть з Христом і тоді у вас все буде гаразд! — Пасхальне вітання Предстоятеля УПЦ

 
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій вітає віруючих зі святом Світлого Христового Воскресіння. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує звернення Предстоятеля Української Православної Церкви напередодні Великодня.
Субота, 07 квітня 2018 10:58

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як подолати згубну дію гріха

 

У своїй проповіді за Літургією Великої Суботи Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав усіх вірних виконувати заповіді Божі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 07 квітня 2018 10:50

На федеральних телеканалах і порталі Патріархія.ru відбудеться пряма трансляція Великоднього богослужіння в Храмі Христа Спасителя

 

У Світлу Великодню ніч з 7 на 8 квітня Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершить хресний хід, пасхальну заутреню та Божественну літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві.

Субота, 07 квітня 2018 10:19

Предстоятель очолив святкове богослужіння Великої Суботи та Благовіщення у Києво-Печерській Лаврі

 

7 квітня 2018 року, у Велику Суботу та свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 07 квітня 2018 10:12

Єрусалимський Патріарх Феофіл: Ми завжди молимося про Україну в найсвятіших місцях для християн — на Голгофі, Гробі Господньому

У Єрусалимі 6 квітня 2018 року відбулася зустріч офіційної делегації Української Православної Церкви на чолі з Керуючим справами УПЦ митрополитом Бориспільським і Броварським Антонієм з Єрусалимським Патріархом Феофілом III. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 07 квітня 2018 10:06

У Велику Суботу Святіший Патріарх Кирил відвідав ряд московських храмів

7 квітня 2018 року, у Велику Суботу, після Літургії в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив традиційний об'їзд ряду столичних храмів.

П'ятниця, 06 квітня 2018 13:12

У Велику П’ятницю Блаженніший Митрополит Онуфрій молився за ранковим богослужінням у Києво-Печерській Лаврі

6 квітня 2018 року, у Велику П’ятницю, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій молився за уставним ранковим богослужінням у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 06 квітня 2018 10:50

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Справжній героїзм полягає в стійкості у вірі саме у важкі часи для Церкви

 

У своїй проповіді у Велику П’ятницю Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав, наслідуючи приклад жон мироносиць, Іосифа Аримафейського та Никодима, мужньо сповідувати свою віру, не дивлячись ні на які труднощі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 06 квітня 2018 10:37

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив утреню з чином погребіння Плащаниці у Києво-Печерській Лаврі

6 квітня 2018 року, напередодні Великої Суботи та свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив утреню з чином погребіння Плащаниці у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 06 квітня 2018 10:06

Предстоятель очолив вечірню з виносом Плащаниці у Києво-Печерській Лаврі

6 квітня 2018 року, у Велику П’ятницю, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірню з виносом Святої Плащаниці Господа нашого Іісуса Христа у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 05 квітня 2018 13:53

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як готуватися до Причастя

 
Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді у Великий Четвер наголосив на необхідності правильної підготовки до прийняття Святих Христових Таїн, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Четвер, 05 квітня 2018 13:42

У Великий Четвер Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

 

5 квітня 2018 року, у Великий Четвер, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 05 квітня 2018 13:05

Предстоятель очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій у Києво-Печерській Лаврі

5 квітня 2018 року, напередодні Великої П’ятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Середа, 04 квітня 2018 10:57

Предстоятель очолив останню у цьому році Літургію Передосвячених Дарів у Києво-Печерській Лаврі

За Літургією Предстоятель вручив богослужбові нагороди священнослужителям Київської єпархії.
Понеділок, 02 квітня 2018 10:59

З благословення Святішого Патріарха Кирила на 9-й день після трагедії в Кемерові у всіх храмах Руської Православної Церкви відбудуться заупокійні богослужіння

2 квітня 2018 року виповнюється дев'ять днів з дня трагедії в м. Кемерово.

Неділя, 01 квітня 2018 10:59

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Примиритися з Богом, щоб не бути агресором по відношенню до ближніх

 

У своїй недільний проповіді у свято Входу Господнього в Єрусалим Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав усіх людей до примирення з Богом та між собою. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 01 квітня 2018 10:11

У Вербну неділю Предстоятель Української Православної Церкви очолив святкове богослужіння в Києво-Печерській лаврі

1 квітня 2018 року, в Неділю 6-у, ваїй, свято Входу Господнього до Єрусалима, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Успенської Києво-Печерської лаври.

Субота, 31 березня 2018 10:50

Блаженніший Митрополит Онуфрій: не соромтесь каятись, соромтесь грішити!

Блаженніший Митрополит Онуфрій під час своєї проповіді за богослужінням у Лазареву суботу розповів про християнське ставлення до смерті, про підступність ворога людського спасіння та зусилля, які необхідні для покаяння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 31 березня 2018 10:34

У Лазареву суботу Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

31 березня 2018 року, в Лазареву суботу, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 30 березня 2018 10:01

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з ієрархом Константинопольського Патріархату

 
30 березня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі прийняв ієрарха Константинопольського Патріархату – митрополита Бельгійського, екзарха Нідерландів та Люксембургу Афінагора, якого супроводжував архідиякон Філадельф (Кафаліс) та пан С. Спанос. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу ВЗЦЗ.
Четвер, 29 березня 2018 10:02

В Українській Православній Церкві щодня лунає молитва про мир на Донбасі

У Мінську домовилися про період тиші у зоні бойових дій на Сході України на час Великодніх свят.
Вівторок, 27 березня 2018 10:12

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з ієрархом Еладської Православної Церкви

27 березня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі зустрівся з Головою Паломницького Відділу Еладської Православної Церкви митрополитом Додонським Хризостомом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу ВЗЦЗ.

Понеділок, 26 березня 2018 11:37

У всіх храмах Руської Православної Церкви відбудуться заупокійні служби за загиблими в результаті пожежі в торговому центрі в Кемерові

27 березня 2018 року з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила у всіх храмах Руської Православної Церкви відбудуться заупокійні служби за загиблими в результаті пожежі в торговому центрі в Кемерові.

Понеділок, 26 березня 2018 10:47

Вийшов у світ третій номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік

Вийшов у світ третій номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради ЖМП митрополит Волоколамський Іларіон:

Понеділок, 26 березня 2018 10:13

Блаженніший Митрополит Онуфрій прийняв організаторів фестивалю «Божі діти»

 

26 березня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври організаторів традиційного фестивалю «Божі діти», який втретє у червні цього року проходитиме під егідою Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 25 березня 2018 10:11

Предстоятель очолив єпископську хіротонію за недільним богослужінням у Києво-Печерській Лаврі

 
25 березня 2018 року, в Неділю п’яту Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. За богослужінням відбулась архієрейська хіротонія. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 25 березня 2018 10:05

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Велика трагедія для людини вважати себе хорошою і не бачити своїх гріхів

Піст і молитва відкривають людині, якою вона є насправді.

Блаженніший Митрополит Онуфрій під час своєї проповіді в Неділю преподобної Марії Єгипетської говорив про покаяння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 24 березня 2018 10:53

Предстоятель очолив Божественну літургію та архієрейську хіротонію у Києво-Печерській Лаврі

 

24 березня 2018 року, в суботу п’ятої седмиці Великого посту, день свята Похвали Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. За богослужінням відбулась архієрейська хіротонія. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 24 березня 2018 10:03

Напередодні 5-ї Неділі Великого посту Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

24 березня 2018 року, напередодні Неділі п’ятої Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 23 березня 2018 12:54

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Красноярського краю А. В. Уссом і митрополитом Красноярським Пантелеймоном

23 березня 2018 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Красноярського краю Олександром Вікторовичем Уссом і митрополитом Красноярським і Ачинським Пантелеімоном.

П'ятниця, 23 березня 2018 10:21

Предстоятель очолив чин наречення новообраних вікарних єпископів

23 березня 2018 року, у п’ятницю 5-ої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин нарчення новообраних архієреїв у Академічному храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці Київської духовної академії і семінарії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 23 березня 2018 10:16

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив утреню з акафістом Богоматері у Києво-Печерській Лаврі

 

23 березня 2018 року, напередодні свята Похвали Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив утреню з акафістом Богоматері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 23 березня 2018 10:01

Виготовлений в Росії дзвін з благословення Святішого Патріарха Кирила переданий в дар Маронітської Церкви

У березні 2018 року в столицю Лівану Бейрут був доставлений церковний дзвін вагою 250 кілограмів, виготовлений з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила для передачі в дар громаді храму святого Нохри в селищі Дерья (Маронітська Церква). Раніше з відповідним проханням до Предстоятеля Руської Православної Церкви звернулися Маронітський Патріарх Бешара Бутрос кардинал ар-Раї і єпископ Батрунський Мунір Хаіраллах, в підпорядкуванні якого знаходиться прихід в Дерьє.

Середа, 21 березня 2018 11:14

Предстоятель очолив утреню з читанням Великого покаянного канону у Києво-Печерській Лаврі

21 березня 2018 року, у середу п’ятої седмиці Великого посту Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив утреню з читанням повного Великого Канону преподобного Андрія Критського у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 21 березня 2018 10:44

Видавництво Московської Патріархії представило книги Святішого Патріарха Кирила на 38-му Паризькому книжковому салоні

19 березня 2018 року в Парижі завершив роботу 38-й Паризький книжковий салон. Цього року на форумі було представлено близько 1200 експонентів з 45 країн, відбулися близько 800 конференцій та заходів.

Середа, 21 березня 2018 10:25

Під головуванням Святішого Патріарха Кирила відбулося засідання Президії Товариства руської словесності

21 березня 2018 року в Сергієвському залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулося чергове засідання Президії Товариства руської словесності.
Вівторок, 20 березня 2018 10:55

Предстоятель очолив святкування на честь ікони Божої Матері «Споручниця грішних» у Корецькому монастирі

20 березня 2018 року, в день свята на честь чудотворної ікони Божої Матері «Споручниця грішних», Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Корецькому Свято-Троїцькому жіночому ставропігійному монастирі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 20 березня 2018 10:40

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з губернатором Волгоградської області О. А. Кувшінніковим і митрополитом Вологодським Ігнатієм

20 березня 2018 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з губернатором Волгоградської області Олегом Олександровичем Кувшінніковим і митрополитом Вологодським і Кирилівським Ігнатієм.

Вівторок, 20 березня 2018 10:35

У Парижі відбулася презентація нових книг Святішого Патріарха Кирила

18 березня 2018 року в амфітеатрі Російського Православного Духовно-культурного центру на набережній Бранлі в Парижі відбулася презентація нових книг Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, повідомляє сайт Корсунської єпархії.

Вівторок, 20 березня 2018 10:33

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Кожна з ікон Богородиці свідчить про милість Божої Матері до нас

 

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день вшанування ікони Богородиці «Споручниця грішних» у Корецькому Свято-Троїцькому ставропігійному жіночому монастирі розповів про значення цього чудотворного образу, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 20 березня 2018 10:23

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з послом Швейцарії в Росії

20 березня 2018 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Надзвичайним і Повноважним послом Швейцарії в Росії Івом Россьє.

Понеділок, 19 березня 2018 10:57

Святіший Патріарх Кирил привітав В.В. Путіна з переобранням на пост Президента Росії

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил привітав В.В. Путіна з переобранням на пост Президента Росії.

Неділя, 18 березня 2018 10:54

Предстоятель УПЦ на Афоні вшанував пам’ять матері св. Пантелеймона Цілителя

18 березня 2018 року, в Неділю 4-у Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння в Афонському Свято-Пантелеймонівському монастирі. Цього дня тут вшановують пам’ять святої праведної Еввули – матері святого великомученика Пантелеймона, чесна і цілюща глава якого зберігається в цій обителі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на портал «Руський Афон».

Неділя, 18 березня 2018 10:36

Святіший Патріарх Кирил взяв участь у виборах Президента Росії

Вранці 18 березня 2018 року, у день виборів Президента Російської Федерації, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил перед богослужінням у храмі Воздвиження Хреста Господнього на Чистому Вражку прибув на виборчу дільницю № 1980, розташований в м. Одинцово Московської області — в Одинцовській філії ФГАОУ вищої освіти «МДІМВ (університет) МЗС РФ», де взяв участь у голосуванні.

Субота, 17 березня 2018 10:24

Святіший Патріарх Кирил: Храми у вузах — це місце, по якому професура і студентство судять про Церкву

16 березня 2018 року в Храмі Христа Спасителя Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Субота, 17 березня 2018 10:20

У день пам'яті св. бл. кн. Даниїла Московського Святіший Патріарх Кирил звершив Літургію в Даниловому ставропігійному монастирі

18 березня 2018 року, у суботу 4-ї седмиці Великого посту, день пам'яті святого благовірного великого князя Даниїла Московського, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Божественну Літургію св. Іоанна Златоуста в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі м. Москви.

П'ятниця, 16 березня 2018 10:13

Видавництво Московської Патріархії представить книги Святішого Патріарха Кирила на 38-му Паризькому книжковому салоні

2018 рік — двосторонній рік літератури і мови в Росії і Франції, багатий подіями у сфері культурного і гуманітарного обміну. Головна подія року — участь у Паризькому книжковому салоні в якості почесного гостя, який пройде 16-19 березня.
Четвер, 15 березня 2018 10:17

У Парижі пройде презентація книг Святішого Патріарха Кирила

 

18 березня 2018 року в амфітеатрі Російського православного духовно-культурного центру в Парижі відбудеться презентація нових книг Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, що вийшли у Видавництві Московської Патріархії.

Четвер, 15 березня 2018 10:00

Блаженніший Митрополит Онуфрій відвідав в реанімації архієпископа Іларія

 

15 березня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав у відділенні реанімації архієпископа Макарівського Іларія. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на mitropolia.kiev.ua.

Середа, 14 березня 2018 11:31

Архієреї молилися у Києво-Печерській Лаврі перед початком роботи Священного Синоду УПЦ

14 березня 2018 року, перед початком засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, в Аннозачатіївському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив Літургію Передосвячених Дарів, за якою молилися члени Священного Синоду, а також представники єпископату Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Середа, 14 березня 2018 10:51

Відбулося перше у 2018 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

14 березня у резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося перше у 2018 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 14 березня 2018 10:47

Відбулася презентація нових книг Святішого Патріарха Кирила, що вийшли у Видавництві Московської Патріархії

14 березня 2018 року в Трапезних палатах кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбулася презентація нових книг Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, що вийшли у Видавництві Московської Патріархії. 14 березня Церква відзначає День православної книги; також це день архієрейської хіротонії Його Святості.

Середа, 14 березня 2018 10:13

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з главою адміністрації Тамбовської області А. В. Нікітіним і митрополитом Тамбовським Феодосієм

14 березня 2018 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з главою адміністрації Тамбовської області Олександром Валерійовичем Нікітіним і митрополитом Тамбовським і Рассказовським Феодосієм.

Середа, 14 березня 2018 10:09

Святіший Патріарх Кирил відвідав дитяче свято «День православної книги в Храмі Христа Спасителя

14 березня 2018 року Руська Православна Церква відзначає День православної книги. Свято, започатковане Священним Синодом у 2009 році, приурочене до річниці видання Іваном Федоровим першої на Русі друкованої книги «Апостол» (1/14 березня 1564 року).
Вівторок, 13 березня 2018 11:55

Вітання Предстоятеля організаторам, учасникам та гостям ІХ студентської конференції «Студентська наука в духовній школі»

ОРГАНІЗАТОРАМ, УЧАСНИКАМ ТА ГОСТЯМ

IX СТУДЕНТСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «СТУДЕНТСЬКА НАУКА В ДУХОВНІЙ ШКОЛІ»

Вівторок, 13 березня 2018 11:55

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з повноважним представником Президента РФ у Приволзькому федеральному окрузі М.В. Бабичем і митрополитом Нижньогородським Георгієм

 

13 березня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з повноважним представником Президента Російської Федерації в Приволзькому федеральному окрузі Михайлом Вікторовичем Бабичем і митрополитом Нижньогородським і Арзамаським Георгієм.

Вівторок, 13 березня 2018 10:51

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з послом Казахстану в Росії І. Н. Тасмагамбетовим і митрополитом Олександром Астанайським

13 березня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Казахстан в Російській Федерації Імангалі Нургалієвичем Тасмагамбетовим і главою Митрополичого округу Руської Православної Церкви в Республіці Казахстан митрополит Астанайським і Казахстанським Олександром.

Вівторок, 13 березня 2018 10:43

Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав Миколу Ткачука з черговою спортивною перемогою

 

13 березня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври іменитого українського спортсмена-гирьовика Миколу Ткачука. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 13 березня 2018 10:34

Предстоятель відвідав виставку, присвячену 200-літтю Київської духовної академії

13 березня 2018 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав виставку, присвячену 200-літтю Київської духовної академії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 13 березня 2018 10:30

У 42-ю річницю архієрейської хіротонії Святішого Патріарха Кирила в Храмі Христа Спасителя в Москві буде звершена Літургія

 

14 березня 2018 року, в середу 4-ї седмиці Великого посту, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершить Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві.

Вівторок, 13 березня 2018 10:23

Предстоятель взяв участь у IX щорічній студентській конференції Київських духовних шкіл

13 березня 2018 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у стінах Київської духовної академії і семінарії провела свою роботу ІX щорічна студентська конференція «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 11 березня 2018 11:35

Предстоятель звершив постриг у чтеці студентів КДС за Літургією у Києво-Печерській Лаврі

 

11 березня 2018 року, у Неділю 3-ю Великого посту, Хрестопоклонну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 11 березня 2018 11:28

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Хрест допомагає християнинові перемогти будь-яке зло

Встановлені хрести в місцях особливих подій, будинках, каплицях освячують і захищають їх.

Субота, 10 березня 2018 11:21

Напередодні Хрестопоклонної неділі Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

10 березня 2018 року, напередодні Неділі третьої Великого посту, Хрестопоклонної, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 08 березня 2018 10:52

Святіший Патріарх Кирил очолив урочистості з нагоди 20-річчя обрітення мощей блаженної Матрони Московської

8 березня 2018 року, в день 20-річчя обрітення чесних мощей святої праведної блаженної стариці Матрони Московської, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Покровський ставропігійний жіночий монастир у Покровської застави в російській столиці.

Четвер, 08 березня 2018 10:44

У Видавництві Московської Патріархії вийшла книга Святішого Патріарха Кирила «Уроки століття»

У Видавництві Московської Патріархії в серії «Слово Святішого Патріарха» вийшла книга Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Уроки століття».

Середа, 07 березня 2018 11:10

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви

7 березня 2018 року у Даниловому монастирі в Москві Предстоятель Української Православної Церкви взяв участь у першому в поточному році засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 07 березня 2018 10:58

Святіший Патріарх Кирил очолив перше в 2018 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви

7 березня в залі засідань Священного Синоду Патріаршої та Синодальної резиденції у Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося перше в 2018 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Середа, 07 березня 2018 10:50

Перше в 2018 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви пройшло в Даниловому монастирі в Москві

7 березня 2018 року під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася перша в 2018 році засідання Священного Синоду.

Середа, 07 березня 2018 10:47

У День православної книги відбудеться презентація нових книг Святішого Патріарха Кирила

 

14 березня 2018 року в Трапезних палатах Храму Христа Спасителя в Москві відбудеться презентація нових книг Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, що вийшли у Видавництві Московської Патріархії. В цей день Церква відзначає День православної книги; також це день архієрейської хіротонії Святішого Патріарха Кирила.

Вівторок, 06 березня 2018 11:02

Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив створення у Києві Марфо-Маріїнської обителі милосердя

6 березня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври сестер Марфо-Маріїнської обителі, яка створюється в Києві і де будуть нести послух догляду за хворими і немічними дівчата і жінки, які з часом зможуть прийняти в цій обителі і чернечий постриг. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Вівторок, 06 березня 2018 10:45

Святіший Патріарх Кирил відвідає дитячий свято «День православної книги в Храмі Христа Спасителя

14 березня 2018 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві за підтримки Уряду Москви пройде дитяче свято «День православної книги». Захід відвідають Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та мер Москви С. C. Собянін.

Понеділок, 05 березня 2018 11:08

Історія про те, як один милосердний вчинок вберіг багатія від самогубства і привів на Афон, розказана Предстоятелем

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, чому життя тільки заради особистого задоволення руйнує душу, а милосердя її пом'якшує і освячує.

Понеділок, 05 березня 2018 10:31

Святіший Патріарх Кирил відвідав Подвір'я Руської Православної Церкви в Софії

4 березня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил в ході візиту в Болгарську Православну Церкву відвідав Подвір'я Руської Православної Церкви в Софії — храм святителя Миколая Чудотворця.

Понеділок, 05 березня 2018 10:26

Завершився візит Святішого Патріарха Кирила до Болгарської Православної Церкви

2-4 березня 2018 року відбувся візит Святішого Патріарха Кирила до Болгарської Православної Церкви, приурочений до святкування 140-річчя визволення Болгарії від османського ярма.

Неділя, 04 березня 2018 11:00

Предстоятель очолив чинопослідування з Акафістом Божественним Страстям Христовим в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври

4 березня 2018 року, у Неділю другу Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чинопослідування з Акафістом Божественним Страстям Христовим в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 березня 2018 10:51

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, який християнський подвиг має бути сьогодні головним

У своїй недільній проповіді у день свята Собору всіх преподобних Києво-Печерських Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, заради чого святі ховалися від світу, розповів про те, чим ми можемо наблизитись до досконалості давніх подвижників, та закликав завжди бути вдячними Богу, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 березня 2018 10:35

З нагоди Національного свята Республіки Болгарія в Софії відбулася урочиста військова церемонія

3 березня 2018 року на завершення святкування з нагоди Національного свята Республіки Болгарія на площі Народних Зборів у Софії перед пам'ятником Царю-Визволителю — російському імператорові Олександру Миколайовичу — відбулася урочиста військова церемонія.

Неділя, 04 березня 2018 10:35

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкування Собору всіх преподобних Києво-Печерських

4 березня 2018 року, у Неділю другу Великого посту, свято Собору всіх преподобних Києво-Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 березня 2018 10:26

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила та Святішого Патріарха Болгарського Неофіта з Прем'єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим

3 березня 2018 року в Софії відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила та Святішого Патріарха Болгарського Неофіта з Прем'єр-міністром Республіки Болгарії Бойко Борисовим.

Субота, 03 березня 2018 10:35

Напередодні Неділі 2-ї Великого посту Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

3 березня 2018 року, напередодні Неділі 2-ї Великого посту, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 03 березня 2018 10:32

Святіший Патріарх Кирил взяв участь в урочистостях з нагоди Національного свята Республіки Болгарії на вершині Шипки

 

3 березня 2018 року в Болгарії на вершині Шипки, яка раніше іменувалася вершиною святителя Миколая, відбулася урочиста церемонія, присвячена Національному святу Республіки Болгарії. Національні святкування 140-ї річниці визволення Болгарії проводяться під патронатом глави держави.

Субота, 03 березня 2018 10:22

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з головою Парламенту Болгарії

 

3 березня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який здійснює візит до Болгарської Православної Церкви в дні святкування 140-річчя визволення Болгарії від османського ярма, зустрівся з головою Парламенту цієї країни пані Цвєтою Караянчевою.

П'ятниця, 02 березня 2018 10:44

Розпочався візит Святішого Патріарха Кирила до Болгарської Православної Церкви

2 березня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прибув до Софії. Візит Предстоятеля Руської Православної Церкви приурочений до святкування 140-річчя визволення Болгарії від османського ярма.

П'ятниця, 02 березня 2018 10:33

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила зі Святішим Патріархом Болгарським Неофітом і членами Священного Синоду Болгарської Православної Церкви

2 березня 2018 року в резиденції Синоду Болгарської Православної Церкви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся зі Святішим Патріархом Болгарським Неофітом і членами Священного Синоду Болгарського Патріархату.

Четвер, 01 березня 2018 10:06

Святіший Патріарх Кирил був присутній на виступі Президента Росії В.В. Путіна, який звернувся з посланням до Федеральних Зборів

1 березня 2018 року в Центральному виставковому залі «Манеж» в Москві Президент Російської Федерації В.В. Путін звернувся з посланням до Федеральних Зборів.

Середа, 28 лютого 2018 10:58

Святіший Патріарх Кирил очолив чергове засідання Вищої Церковної Ради

28 лютого 2018 року в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив перше в цьому році засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Середа, 28 лютого 2018 10:39

У Софії відбулася презентація книги Святішого Патріарха Кирила «Думки на кожен день року»

26 лютого 2018 року, у день пам'яті святителя Серафима (Соболєва), архієпископа Богучарського, в Російському культурно-інформаційному центрі у Софії відбулася презентація книги Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила «Думки на кожен день року» болгарською мовою.

Вівторок, 27 лютого 2018 10:53

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з делегацією італійської провінції Тренто

27 лютого 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з делегацією провінції Тренто (Італія).

Вівторок, 27 лютого 2018 10:47

2-4 березня відбудеться візит Святішого Патріарха Кирила до Болгарської Православної Церкви

З 2 по 4 березня 2018 року відбудеться візит Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила до Болгарської Православної Церкви.

Вівторок, 27 лютого 2018 10:42

Святіший Патріарх Кирил: Православ'я залишається найважливішим фактором збереження національної ідентичності

25 лютого 2018 року, в Неділю 1-у Великого посту, Торжества Православ'я, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Літургію святителя Василія Великого і чин Торжества Православ'я в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві.

Понеділок, 26 лютого 2018 10:03

У новому федеральному законі про волонтерів враховані пропозиції Руської Православної Церкви

Президент Російської Федерації В.В. Путін 5 лютого 2018 року підписав Федеральний закон № 15-ФЗ «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з питань добровольчества (волонтерства)».

Неділя, 25 лютого 2018 11:46

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Не дозволяйте злим думкам втілюватися у слова

У своїй проповіді у першу неділю Великого Посту Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав про силу впливу добрих і злих слів на оточуючих нас людей. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 25 лютого 2018 10:58

Предстоятель звершив чинопослідування з Акафістом Божественним Страстям Христовим у Києво-Печерській Лаврі

 

25 лютого 2018 року, у Неділю першу Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чинопослідування з Акафістом Божественним Страстям Христовим у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 25 лютого 2018 10:50

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Ми живемо у часи підміни понять добра і зла

 

У своїй недільній проповіді у День Торжества Православ’я Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав паству мужньо зберігати чистоту своєї віри і не піддаватися на спокуси сучасного світу, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 25 лютого 2018 10:38

Посли православних країн молились за Літургією у Києво-Печерській Лаврі у день Торжества Православ’я

Після завершення Божественної літургії відбулася зустріч дипломатів з Предстоятелем УПЦ.
Неділя, 25 лютого 2018 10:07

У Неділю Торжества Православ’я Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

 

25 лютого 2018 року, у Неділю першу Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин Торжества Православ’я та Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 24 лютого 2018 10:58

Святіший Патріарх Кирил привітав Президента Естонської Республіки Керсти Кальюлайд зі 100-річчям проголошення державної незалежності

«Сердечно вітаю Вас і весь естонський народ із знаменною датою - 100-річчям від дня проголошення державної незалежності», - йдеться в привітанні Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила Президенту Естонської Республіки Керсти Кальюлайд.

Субота, 24 лютого 2018 10:26

Напередодні Неділі Торжества Православ’я Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

24 лютого 2018 року, напередодні Неділі 1-ї Великого посту, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 23 лютого 2018 14:14

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Християнин має залишатися людиною і християнином у будь-яких умовах

За богослужінням у Десятинному монастирі Блаженніший Митрополит Онуфрій прикликав Боже благословення на всіх, хто молиться в обителі — колисці християнства на Русі. А віруючим Архіпастир побажав бути завжди гідними Імені Божого, Яке вони шанують на нашій землі більше тисячі років. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 23 лютого 2018 10:41

Предстоятель звершив читання Покаянного канону у чотирьох монастирях столиці

 

У перші дні Великого посту Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прочитав усі чотири частини Покаянного канону за богослужінням у різних монастирях столиці. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував відеоогляд з Києво-Печерської Лаври, Покровського, Флорівського та Десятинного монастирів.

П'ятниця, 23 лютого 2018 10:31

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію Передосвячених Дарів у Києво-Печерській Лаврі

23 лютого 2018 року, у п'ятницю першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Літургію Передосвячених Дарів у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 22 лютого 2018 10:08

Предстоятель звершив читання останньої частини Великого канону у Десятинному монастирі

 

22 лютого 2018 року, у четвер першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив читання останньої частини Великого покаянного канону в Десятинному чоловічому монастирі Різдва Пресвятої Богородиці м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 21 лютого 2018 11:17

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив читання Великого покаянного канону у Флорівському монастирі

 
21 лютого 2018 року, у середу першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив читання третьої частини Великого покаянного канону у Свято-Вознесенському Флорівському монастирі м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Середа, 21 лютого 2018 11:12

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Причина усіх наших проблем — наші гріхи

У третій день Великого Посту Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав усіх віруючих посилити покаянні молитви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 21 лютого 2018 10:51

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію Передосвячених Дарів у Києво-Печерській Лаврі

 

21 лютого 2018 року, у середу першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 20 лютого 2018 11:31

Предстоятель звершив читання другої частини Великого покаянного канону у Покровському монастирі

20 лютого 2018 року, у другий день Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив читання другої частини Великого покаянного канону в Свято-Покровському жіночому монастирі м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 19 лютого 2018 10:54

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив читання першої частини Великого покаянного канону

19 лютого 2018 року, у перший день Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Велике повечір'я з читанням Покаянного канону в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 19 лютого 2018 10:03

До потопу люди не вживали м`яса і жили 900 років — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Скоромна їжа, до якої ми звикли, не є природною для нас, найбільш корисна їжа для людини – рослинного походження.

Неділя, 18 лютого 2018 10:56

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Піст — час, коли кроки до Бога повинні стати ширшими

У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, що час посту — це спроба повернутися в Отчий дім, який був втрачений першими людьми, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 18 лютого 2018 10:52

Святіший Патріарх Кирил назвав страшним і цинічним злочином вбивство парафіян храму в Кизлярі і молиться про загиблих

18 лютого 2018 року, близько 16.00, по закінченні вечірні з чином прощення, на території собору на честь святого великомученика Георгія Побідоносця у дагестанському місті Кизлярі озброєний злочинець відкрив вогонь по парафіянам, що виходили з храму. В результаті стрілянини загинули п'ять жінок, ще дві парафіянки і два співробітники силових структур отримали поранення.

Неділя, 18 лютого 2018 10:17

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив вечірню та Чин прощення у Києво-Печерській Лаврі

18 лютого 2018 року, у Неділю сиропусну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірню та Чин прощення у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 18 лютого 2018 10:09

У Неділю сиропусну Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

 

18 лютого 2018 року, у Неділю сиропусну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 17 лютого 2018 10:44

Предстоятель благословяє паству на Великий піст

Перед початком Святого Великого посту Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до вірних Української Православної Церкви зі словами настанови та благословив на особливе молитовне правило задля миру в Україні, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 17 лютого 2018 10:19

Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив паству на особливий молитовний подвиг задля миру в Україні

Архіпастир четвертий рік поспіль благословляє паству на Великопісний молитовний подвиг задля настання миру у державі.

Субота, 17 лютого 2018 10:01

Напередодні Неділі сиропусної Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

17 лютого 2018 року, напередодні Неділі сиропусної, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 16 лютого 2018 10:40

Вийшов у світ другий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік

Вийшов у світ другий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради ЖМП митрополит Волоколамський Іларіон:

П'ятниця, 16 лютого 2018 10:12

Послання Блаженнiшого Митрополита Київського i всієї України Онуфрія до пастви Української Православної Церкви з нагоди Прощеної неділі та початку Великого посту

ПОСЛАННЯ

БЛАЖЕННIШОГО МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО I ВСІЄЇ УКРАЇНИ ОНУФРІЯ

ДО ПАСТВИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ З НАГОДИ ПРОЩЕНОЇ НЕДІЛІ

ТА ПОЧАТКУ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Четвер, 15 лютого 2018 11:05

У день Стрітення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив освячення найстарішого дерев’яного храму Києва

15 лютого 2018 року, у день свята Стрітення Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та освячення храму на честь великомученика Димитрія Солунського в Жулянах. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 15 лютого 2018 10:47

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Народи, які відвертаються від Бога, рано чи пізно занепадають

У своїй проповіді в день Стрітення Господнього, Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив слова, які сказав праведний Симеон Пресвятій Діві Марії про те, що Спаситель прийшов у світ для того, щоб «багато у Ізраїлі впали, і багато піднялися» (Лк. 2, 34), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 15 лютого 2018 10:34

Відбулася зустріч Предстоятеля Руської Православної Церкви з Королем Йорданії

15 лютого 2018 року в Тронному залі Патріарших покоїв Храму Христа Спасителя відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Королем Йорданії Абдаллою II бен аль-Хусейном.

Середа, 14 лютого 2018 18:52

Напередодні Стрітення Господнього Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

14 лютого 2018 року, напередодні свята Стрітення Господнього, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 14 лютого 2018 10:27

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з отаманами реєстрових козачих військ і військовими козацькими священиками

14 лютого 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з отаманами реєстрових козачих військ і військовими козацькими священиками.

Середа, 14 лютого 2018 10:23

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Президентом Держави Палестина Махмудом Аббасом

14 лютого 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Президентом Держави Палестина Махмудом Аббасом.

Понеділок, 12 лютого 2018 10:52

Предстоятель Антіохійської Православної Церкви висловив подяку Святішому Патріарху Кирилу за підсумками свого візиту в Москву

Блаженніший Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн X направив Святішому Патріарху Кирилу послання, в якому подякував за гостинність, надану йому в ході його останнього візиту в Москву в грудні минулого року.

Понеділок, 12 лютого 2018 10:49

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з Народним артистом України Яном Табачником

12 лютого 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври Народного артиста України Яна Табачника, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 11 лютого 2018 10:48

Святіший Патріарх Кирил сумує за жертвами трагедії в небі над Підмосков'ям

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил сумує по трагедії в небі над Підмосков'ям, що сталася сьогодні, повідомив керівник Патріаршої прес-служби ієрей Олександр Волков.

Неділя, 11 лютого 2018 10:31

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як визначити чи правильно ми проводимо Великий піст

У Неділю про Страшний Суд, напередодні Великого посту, Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав, що християни здійснюють свої духовні подвиги з єдиною метою — відновлення у собі спотвореного образу Божого, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 11 лютого 2018 10:26

У Неділю м’ясопусну Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

11 лютого 2018 року, у Неділю м'ясопусну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 10 лютого 2018 10:11

Напередодні Неділі м’ясопусної Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

10 лютого 2018 року, напередодні Неділі м'ясопусної, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 09 лютого 2018 11:13

Предстоятель Української Православної Церкви очолив нараду духовенства єпархій Київської області

Предстоятель УПЦ вперше з виділення у самостійні від Київської єпархії Білоцерківської та Бориспільскої провів нараду з духовенством усієї Київщини.

П'ятниця, 09 лютого 2018 09:58

Святіший Патріарх Кирил затвердив святкування Собору святих Архангельської митрополії

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил затвердив святкування Собору святих Архангельської митрополії. Нове свято відзначатимуть 1 листопада (19 жовтня за старим стилем).

Четвер, 08 лютого 2018 10:58

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з олімпійським чемпіоном Олегом Верняєвим

8 лютого 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зустрівся з відомим українським спортсменом, гімнастом Олегом Верняєвим. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 08 лютого 2018 10:31

Предстоятель обговорив з митрополитом Агафангелом майбутній візит в Одеську єпархію

8 лютого 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зустрівся з митрополитом Одеським та Ізмаїльським Агафангелом для обговорення майбутнього візиту Предстоятеля Української Православної Церкви в Одеську єпархію в рамках святкування 1030-річчя Хрещення Русі і 180-річчя Преображенського собору м. Болграда та Одеської духовної семінарії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на eparhiya.od.ua.

Середа, 07 лютого 2018 10:14

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Людина, яка живе з Богом, все здолає, в яку епоху вона б не народилася

Ми повинні жити по-християнськи і бути вірними Богу, навіть якщо весь світ живе інакше.

Середа, 07 лютого 2018 10:12

Вітання Предстоятеля організаторам і учасникам Міжнародної наукової конференції «Київський митрополит сщмч. Володимир (Богоявленський) і початок гонінь на Православну Церкву в ХХ столітті»

ОРГАНІЗАТОРАМ І УЧАСНИКАМ

МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

«КИЇВСЬКИЙ МИТРОПОЛИТ СЩМЧ. ВОЛОДИМИР (БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ)

І ПОЧАТОК ПЕРЕСЛІДУВАНЬ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В ХХ СТОЛІТТІ»

Середа, 07 лютого 2018 10:07

У день пам’яті священномученика Володимира Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

7 лютого 2018 року, в день пам'яті священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 06 лютого 2018 10:59

Напередодні 100-річчя з дня смерті священномученика Володимира Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

6 лютого 2018 року, напередодні дня пам'яті священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 лютого 2018 10:58

Блаженніший Митрополит Онуфрій дав настанови про піст і молитву

Піст — це час інтенсивної ходи до Бога.

У підготовчі тижні до Великого посту Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів для чого людині постити і як це правильно робити, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 лютого 2018 10:21

У Неділю про блудного сина Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

4 лютого 2018 року, у Неділю про блудного сина та день пам'яті Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 04 лютого 2018 10:07

Новомученикам потрібно молитися про зміцнення у вірі — Предстоятель

У день пам'яті сповідників і новомучеників Церкви Руської Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав свою паству зміцнюватися у вірі та йти правильною спасителькою дорогою, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 03 лютого 2018 10:08

Напередодні Неділі про блудного сина Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

3 лютого 2018 року, напередодні Неділі про блудного сина, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 02 лютого 2018 10:38

Святіший Патріарх Кирил: У день 75-річчя перемоги у Сталінградській битві ми благоговійно схиляємо голови перед пам'яттю полеглих героїв

«Завдяки самовідданості радянських солдатів і офіцерів став можливий корінний перелом у ході однієї з найбільш кровопролитних воєн в історії людства. Саме на берегах Волги кувалася основа великої перемоги над гітлерівською Німеччиною», - йдеться в посланні Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила жителям Волгоградської області з нагоди 75-річчя перемоги у Сталінградській битві - переломній битві Другої світової війни, що тривала з 17 липня 1942 року по 2 лютого 1943 року.

Четвер, 01 лютого 2018 11:07

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у богослужінні з нагоди річниці інтронізації Святішого Патріарха Кирила

1 лютого 2018 року, в день дев'ятої річниці своєї інтронізації, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил закликав священиків докласти усіх зусиль для допомоги жителям Донбасу і відзначив роль Предстоятеля Української Православної Церкви у справі обміну полоненими. Із закликом продовжити миротворчу місію на Донбасі виступив і Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, який співслужив Його Святості під час Божественної літургії в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на patriarchia.ru.

Четвер, 01 лютого 2018 10:47

Голова Уряду РФ Д.А. Медведєв привітав Святішого Патріарха Кирила з річницею інтронізації

 

1 лютого 2018 року голова Уряду Російської Федерації Д.А. Медведєв відвідав Храм Христа Спасителя в Москві. У Патріарших покоях храму глава Уряду привітав Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з дев'ятою річницею інтронізації.

Четвер, 01 лютого 2018 10:31

Святіший Патріарх Кирил затвердив склад спеціалізованої вченої ради Мінської духовної академії

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил благословив створення спеціалізованої вченої ради на базі Мінської духовної академії і затвердив її склад.

Четвер, 01 лютого 2018 10:28

Відбувся урочистий прийом з нагоди дев'ятої річниці інтронізації Святішого Патріарха Кирила

1 лютого 2018 року, у дев'яту річницю інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, по закінченні святкового богослужіння, в Трапезних палатах кафедрального соборного Храмі Христа Спасителя в Москві відбувся урочистий прийом, який відвідали члени Священного Синоду і Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви, співробітники загальноцерковних установ і Московської Патріархії, духовенство Москви і Московської області, представники Помісних Православних Церков, Адміністрації Президента Російської Федерації, Ради Федерації ФС РФ, Державної Думи ФС РФ, Уряду РФ, урядів Москви, Московської області та регіонів Росії, громадських і благодійних організацій.

Четвер, 01 лютого 2018 10:23

Святіший Патріарх Кирил взяв участь в церемонії гасіння поштової марки «100 років відновлення Патріаршества в Росії»

1 лютого 2018 року в Червоному залі Трапезної палати Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил і керівник Федерального агентства зв'язку О.Г. Духовніцкий зробили пам'ятне гасіння поштової марки «100 років відновленню Патріаршества в Росії».

Четвер, 01 лютого 2018 10:18

Президент Росії В.В. Путін привітав Святішого Патріарха Кирила з дев'ятою річницею інтронізації

1 лютого 2018 року в Патріарших покоях кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Президент Російської Федерації В.В. Путін привітав Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з дев'ятою річницею інтронізації.

Вівторок, 30 січня 2018 10:27

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з главою Північної Осетії В.З. Бітарова

30 січня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з главою Республіки Північна Осетія - Аланія В'ячеславом Зелімхановічем Бітаровим.

Вівторок, 30 січня 2018 10:08

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з керівниками російських ЗМІ

30 січня 2018 року в Патріаршій резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася чергова зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з керівниками ряду російських ЗМІ та інформаційних агентств. Подібні зустрічі Предстоятеля Руської Православної Церкви з керівництвом вітчизняних ЗМІ проходять регулярно.

Понеділок, 29 січня 2018 10:05

Святіший Патріарх Кирил затвердив склад дисертаційних учених рад Московської духовної академії

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил благословив створення двох кандидатських дисертаційних рад на базі Московської духовної академії і затвердив їх склади.

Неділя, 28 січня 2018 10:54

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Молитися як фарисей — бути крадієм у Бога

Ми присвоюємо собі добрі справи, що належить Богові, коли вихваляємося ними.

Неділя, 28 січня 2018 10:37

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Введенському монастирі Чернівців

28 січня 2018 року, у Неділю про митаря та фарисея, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Введенському жіночому монастирі м. Чернівці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 28 січня 2018 10:35

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з сім'ями співробітників силових структур, які загинули під час виконання службових обов'язків

28 січня 2018 року, після закінчення Божественної літургії в Храмі Христа Спасителя в Москві, в Червоному залі кафедрального соборного храму Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з сім'ями співробітників силових структур, які загинули під час виконання службових обов'язків, а також з представниками благодійного фонду «Захисник щастя», що допомагає дітям загиблих співробітників ФСБ Росії, МВС, Росгвардіі і МНС Росії.

Субота, 27 січня 2018 10:53

Предстоятель очолив всенічне бдіння у Свято-Духівському соборі Чернівців

27 січня 2018 року, напередодні Неділі про митаря і фарисея, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Духівському кафедральному соборі м. Чернівці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 26 січня 2018 11:01

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку із загибеллю першого прес-секретаря православної служби допомоги «Милосердя» Г.В. Веліканова

25 січня 2018 року, рятуючи бездомного, який упав на залізничну колію, загинув перший прес-секретар православної служби допомоги «Милосердя» Г.В. Веліканов.

П'ятниця, 26 січня 2018 10:43

Святіший Патріарх Кирил затвердив склад спеціалізованої вченої ради Санкт-Петербурзької духовної академії

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил благословив створення кандидатської спеціалізованої вченої ради на базі Санкт-Петербурзької духовної академії і затвердив її склад.

П'ятниця, 26 січня 2018 10:23

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку з пожежею в лікарні південнокорейського міста Мільян

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил висловив співчуття Президенту Республіки Корея Мун Чже Ину в зв'язку з пожежею, що сталася 26 січня 2018 року в лікарні міста Мільян, жертвами якого стали десятки людей.

Вівторок, 23 січня 2018 10:59

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з послом Франції в Росії

23 січня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в московському Даниловому ставропігійному монастирі відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним послом Франції в Росії пані Сільві Берманн.

Вівторок, 23 січня 2018 10:51

Відбулася зустріч Предстоятеля Руської Православної Церкви з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Кіпр в Російській Федерації

23 січня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Кіпр в Російській Федерації Леонідасом С. Маркідісом.

Понеділок, 22 січня 2018 10:57

Святіший Патріарх Кирил молиться за упокій намісника Оптиної пустелі архімандрита Венедикта (Пенькова)

 
Предстоятель Руської Православної Церкви висловлює співчуття насельникам Введенського ставропігійного чоловічого монастиря Оптина пустинь в зв'язку з кончиною намісника обителі архімандрита Венедикта (Пенькова) і молиться за упокій його душі в обителях небесних, повідомив керівник Прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі священик Олександр Волков.
Понеділок, 22 січня 2018 10:06

Предстоятель УПЦ взяв участь у державних заходах з нагоди Дня соборності України

22 січня 2018 року, у День соборності України, на запрошення Президента України, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав святковий захід у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 21 січня 2018 10:49

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, що допомагає пізнати Бога

У проповіді за Божественною літургією у Неділю після Богоявлення у Свято-Покровському соборі м. Бориспіль Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про значення посту для християн та про те, що є ознакою справжньої зустрічі людини з Богом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 21 січня 2018 10:31

Предстоятель очолив Божественну літургію у Покровському соборі Борисполя

21 січня 2018 року, у Неділю 33-ю після П'ятидесятниці, після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському соборі м. Бориспіль. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 20 січня 2018 03:49

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з Президентом України Петром Порошенко

20 січня 2018 року в Адміністрації Президента відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з Президентом України Петром Олексійовичем Порошенко. В зустрічі також брала участь Представник Президента в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на president.gov.ua.

П'ятниця, 19 січня 2018 10:58

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив освячення води Дніпра

19 січня 2018 року, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив води Дніпра поблизу Свято-Покровського собору в районі Оболонь м. Київ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 19 січня 2018 10:45

У день Богоявлення Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

Після богослужіння в Києво-Печерській Лаврі на джерелах преподобних Антонія і Феодосія відбулося велике освячення води.

П'ятниця, 19 січня 2018 10:05

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Свята вода має велику силу

У своїй проповіді за Божественною літургією у день свята Хрещення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про зміст та значення свята Богоявлення, про важливість Таїнства Хрещення для життя кожного віруючого та пояснив, для чого Свята Церква освячує сьогодні воду, а також що з нею робити православним християнам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 18 січня 2018 10:50

У день Навечір’я Богоявлення Предстоятель звершив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

18 січня 2018 року, у день Навечір'я Богоявлення, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин великого освячення води у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 18 січня 2018 10:29

Напередодні Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

18 січня 2018 року, напередодні свята Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 17 січня 2018 10:39

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з олімпійським чемпіоном з боксу Олександром Усиком

17 січня 2018 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зустрівся з відомим українським спортсменом, боксером Олександром Усиком. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 17 січня 2018 08:10

Святіший Патріарх Кирил затвердив річний план православних виставок на території м. Москви і виставкових заходів, організованих синодальними установами

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил затвердив «Річний план проведення православних виставок, виставок-ярмарків, ярмарків на території міста Москви і виставкових заходів, організованих синодальними установами Руської Православної Церкви в 2018 році».

Неділя, 14 січня 2018 11:30

Блаженніший Митрополит Онуфрій відвідав дітей, якими опікуються при Банченському монастирі

14 січня 2018 року, після звершення Божественної літургії у Свято-Вознесенському Банченському монастирі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав лікувально-реабілітаційний центр "Віра, надія, любов" та дитячий будинок-інтернат в селі Молниця, які діють при Банченському монастирі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 14 січня 2018 10:22

Предстоятель очолив святкове богослужіння у Банченському монастирі

Предстоятель УПЦ перебуває з архіпастирським візитом у Чернівецько-Буковинській єпархії.

Субота, 13 січня 2018 10:32

Предстоятель очолив всенічне бдіння у Кафедральному соборі Чернівців

У рамках архіпастирського візиту Предстоятеля до західних єпархій УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій сьогодні прибув на Буковину.

Субота, 13 січня 2018 10:06

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Почаївській Лаврі

Триває візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія до західних єпархій УПЦ.

П'ятниця, 12 січня 2018 10:42

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Різдво Христове перетворило світ

Предстоятель розповів про значення Різдва Христового, про Вифлеємську зірку у житті кожного християнина та про шлях до небесної радості за Божественною літургією у Свято-Успенському Зимненському ставропігійному жіночому монастирі, що на Волині. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 12 січня 2018 10:36

Предстоятель прибув з архіпастирським візитом у Почаїв

Триває візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія до західних єпархій УПЦ.

П'ятниця, 12 січня 2018 10:35

Предстоятель очолив Божественну літургію у Зимненському жіночому монастирі на Волині

Триває архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія у західні єпархії Української Православної Церкви.

Четвер, 11 січня 2018 10:29

Розпочався архіпастирський візит Блаженнішого Митрополита Онуфрія у західні єпархії УПЦ

Увечері 11 січня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прибув до Свято-Успенського Зимненського жіночого монастиря Володимир-Волинської єпархії з архіпастирським візитом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 10 січня 2018 10:22

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Смиренно молитися, славити Різдво Христове — цим ми будемо свідчити, що ми Його діти

Любов’ю можна зробити те, що неможливо зробити ні спорами, ні диспутами, ні іншими людськими аргументами.

Вівторок, 09 січня 2018 10:14

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Феофанії

9 січня 2018 року, у день пам'яті святого архідиякона та первомученика Стефана, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Пантелеімоновському жіночому монастирі м. Києва (Феофанія). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 08 січня 2018 11:26

Предстоятель УПЦ очолив вечірню та приймав вітання з Різдвом у Києво-Печерській Лаврі

Після вечірньої Архіпастиря привітали з Різдвом Христовим єпископат, духовенство та віряни Української Православної Церкви.

Понеділок, 08 січня 2018 10:42

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у столичному храмі Різдва Христового

8 січня 2018 року, у день пам’яті Собору Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь Різдва Христового у районі Оболонь м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 08 січня 2018 10:21

Святіший Патріарх Кирил відвідав Різдвяне свято в Московському Кремлі

8 січня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав дитячу Різдвяну ялинку в Державному Кремлівському палаці.

Неділя, 07 січня 2018 11:26

Предстоятель благословив відкриття щорічного благодійного дитячого свята у Національній опері України

7 січня 2018 року, у день свята Різдва Христового, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія у Національній опері України імені Т.Г.Шевченка відбулося традиційне дитяче свято «Різдвяний вертеп-2018». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 07 січня 2018 11:22

Напередодні дня пам’яті Собору Пресвятої Богородиці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

7 січня 2018 року, напередодні дня пам’яті Собору Пресвятої Богородиці, Предстоятель Української Православної Церви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Неділя, 07 січня 2018 11:18

Блаженніший Митрополит Онуфрій прийняв різдвяні привітання у Києво-Печерській Лаврі

 

7 січня 2018 року, у день свята Різдва Христового, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій приймав привітання зі святом у Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Неділя, 07 січня 2018 10:58

Святіший Патріарх Кирил привітав екіпаж Міжнародної космічної станції зі святом Різдва Христового

7 січня 2018 року, в свято Різдва Христового, відбувся традиційний телеміст Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з космонавтами, що несуть вахту на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

Неділя, 07 січня 2018 10:54

Святіший Патріарх Кирил відвідав «Ангар порятунку» в Москві

7 січня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав у Москві центр допомоги бездомним «Ангар порятунку» православної служби допомоги «Милосердя», розташований на території Синодального відділу з церковної благодійності та соціального служіння.

Неділя, 07 січня 2018 10:49

Святіший Патріарх Кирил відвідав Центр гуманітарної допомоги для вагітних жінок в кризовій ситуації в Москві

7 січня 2018 року, в свято Різдва Христового, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Синодальний відділ із церковної благодійності та соціального служіння в Москві.

Неділя, 07 січня 2018 10:21

7 січня на телеканалі «Росія 1» вийде в ефір Різдвяне інтерв'ю Святішого Патріарха Кирила

7 січня 2018 року, в свято Різдва Христового, на телеканалі «Росія 1» відбудеться показ традиційного Різдвяного інтерв'ю Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Неділя, 07 січня 2018 10:16

Святіший Патріарх Кирил відвідав Різдвяну ялинку в Храмі Христа Спасителя

 

7 січня 2018 року, в свято Різдва Христового, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Різдвяну ялинку в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві.

Неділя, 07 січня 2018 10:14

Предстоятель очолив святкове богослужіння у день Різдва Христового

 

7 січня 2018 року, у день свята Різдва Христового, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Кирєво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Субота, 06 січня 2018 10:47

У день Навечір’я Різдва Христового Предстоятель очолив урочисте богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

6 січня 2018 року, у день Навечір’я Різдва Христового, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 06 січня 2018 10:45

Напередодні Різдва Христового Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

 

6 січня 2018 року, у Навечір’я Різдва Христового, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 06 січня 2018 10:08

У свято Різдва Христового на російських телеканалах і порталі Патріархія.ru пройде пряма трансляція Патріаршого богослужіння

В ніч з 6 на 7 січня 2018 року, в свято Різдва Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил здійснить Божественну літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві.

П'ятниця, 05 січня 2018 10:42

Розклад телетрансляцій Різдвяних богослужінь зі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

6 та 7 січня 2018 року, у Святвечір і день Різдва Христового, відбудуться прямі трансляції урочистих богослужінь зі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, які очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

П'ятниця, 05 січня 2018 10:40

Блаженніший Митрополит Онуфрій провів збори з вікарними архієреями та благочинними Київської єпархії

5 січня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври провів збори з вікарними архієреями та благочинними Київської єпархії стосовно нового адміністративного устрою Київської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на mitropolia.kiev.ua.

Четвер, 04 січня 2018 10:54

Звільнені з полону військові подякували Предстоятелю УПЦ

4 січня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври зустрівся з матерями і дружинами визволених наприкінці грудня військовополонених. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 04 січня 2018 10:47

Ми не будемо зупинятися, поки всіх не звільнимо з полону — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Предстоятель УПЦ зустрівся з визволеними військовополоненими та їхніми матерями.

Четвер, 04 січня 2018 10:06

«Від кожної хвороби у Бога є ліки»: Блаженніший Митрополит Онуфрій відвідав хворих дітей в Національному інституті раку

4 січня 2018 року Блаженіший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав діток, які проходять лікування в Національному інституті раку і привітав їх зі святом Різдва Христового та Новим роком. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 04 січня 2018 10:01

Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав з Різдвяними святами дітей-сиріт та їхніх опікунів

4 січня 2018 року Блаженніший Митрополит Онуфрій прийняв у своїй резиденції на території Києво-Печерської Лаври вихованців та вихователів чотирьох дитячих будинків сімейного типу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 03 січня 2018 10:38

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Архіпастирям, пастирям, чернецтву і
всім вірним чадам Української Православної Церкви

Усіх Вас, Боголюбиві Архіпастирі, всечестні Отці, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри, — сердечно поздоровляю з великим мироспасительним Празником Різдва по плоті Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Середа, 03 січня 2018 10:32

Вийшов у світ перший номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік

 

Вийшов у світ перший номер «Журналу Московської Патріархії» за 2018 рік.

До читачів звернувся голова редакційної ради ЖМП митрополит Волоколамський Іларіон:

Неділя, 31 грудня 2017 10:26

Літопис Патріаршого служіння в 2017 році

Офіційний сайт Руської Православної Церкви публікує літопис Патріаршого служіння в 2017 році.

П'ятниця, 29 грудня 2017 10:47

ДОПОВІДЬ керуючого Київською єпархією УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія на річних Єпархіальних зборах

ДОПОВІДЬ

керуючого Київською єпархією Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на річних Єпархіальних зборах

Четвер, 28 грудня 2017 11:39

Священний Синод призначив ряд архієреїв на зарубіжні кафедри Московського Патріархату

28 грудня 2017 року на засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви було заслухано повідомлення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила про призначення архієреїв на кафедри в Західній Європі (журнал № 116).

Четвер, 28 грудня 2017 11:34

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у церемонії зустрічі звільнених військових у Харкові

 

Разом з українськими військовослужбовцями до Харківського аеропорту прибув Президент України Петро Порошенко.

Четвер, 28 грудня 2017 11:31

Останнє в 2017 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви пройшло в Даниловому монастирі в Москві

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ В. Р. Легойда розповів про рішення, прийняті на останньому цього року засіданні Священного Синоду, що відбулося 28 грудня 2017 року під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві.

Четвер, 28 грудня 2017 10:51

Святіший Патріарх Кирил очолив останнє в 2017 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви

Святіший Патріарх Кирил очолив останнє в 2017 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Четвер, 28 грудня 2017 10:33

На кінець 2017 року в УПЦ понад 12 тисяч парафій, на 50 більше ніж торік

Протягом року, що минає збільшилася і кількість священнослужителів — на 249 осіб, чернечий постриг цього року прийняли близько 100 вірян УПЦ.

Четвер, 28 грудня 2017 10:17

Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у Священному Синоді Руської Православної Церкви

28 грудня 2017 року Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у Священному Синоді Руської Православної Церкви, що відбувся у Даниловому монастирі Москви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 28 грудня 2017 10:00

Предстоятель: Звільнення українських військовополонених є першим кроком до перемир’я

Блаженніший Митрополит Онуфрій прокоментував обмін бранцями, що відбувся 27 грудня 2017 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на NewsOne.

Середа, 27 грудня 2017 10:47

Святіший Патріарх Кирил відвідав новорічний прийом у Кремлі

27 грудня 2017 року в Державному Кремлівському палаці в Москві відбулися концерт Дитячого хору Росії і урочистий прийом, присвячений зустрічі нового, 2018 року.

Середа, 27 грудня 2017 10:11

Зусиллями Української Православної Церкви з полону визволено 74 українських військових

Завдяки посередництву Святішого Патріарха Кирила та Блаженнішого Митрополита Онуфрія відбувся обмін військовополонених у форматі «74 на 306», в наслідок чого було звільнено 74 українських військових. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 26 грудня 2017 16:51

Святіший Патріарх Кирил закликав паству до участі у виборах Президента Російської Федерації

Звертаючись до учасників засідання Вищої Церковної Ради, Святіший Патріарх Кирил нагадав про майбутні в 2018 році вибори Президента Російської Федерації і підкреслив, що «Церква ніколи не визначає свою політичну позицію, яка могла б бути витлумачена як підтримка тієї чи іншої політичної сили».

Вівторок, 26 грудня 2017 10:47

Святіший Патріарх Кирил очолив останнє в 2017 році засідання Вищої Церковної Ради

26 грудня в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви — останнє в 2017 році.

Вівторок, 26 грудня 2017 10:47

Розпочав роботу сайт Прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі

Веб-ресурс press.patriarchia.ru створено Прес-службою Патріарха Московського і всієї Русі для зручності використання професійним співтовариством. На сайті можна отримати актуальну інформацію про графік служіння Святішого Патріарха, пройти акредитацію, залишити заявку на надання фото - та відеоматеріалів.

Вівторок, 26 грудня 2017 10:40

Святіший Патріарх Кирил нагородив віце-президента Азербайджанської Республіки Мехрібан Алієва орденом святої рівноапостольної княгині Ольги II ступеня

26 грудня 2017 року в Тронному залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з віце-президентом Азербайджанської Республіки, президент Фонду Гейдара Алієва Мехрібан Аріф кизи Алієвої, дружиною Президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:59

Предстоятель відзначив старійшого клірика Ровеньківської єпархії орденом УПЦ

25 грудня 2017 року архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон відвідав старійшого клірика Ровеньківської єпархії протодиякона Димитрія Новікова. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Ровеньківської єпархії.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:48

Предстоятель буде хрестити кожну п’яту дитину в сім’ях віруючих УПЦ

Блаженніший Митрополит Онуфрій позитивно відреагував на ідею представників духовенства хрестити новонароджених немовлят у багатодітних сім’ях.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:44

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Президентом Республіки Молдова І.М. Додоном

25 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Президентом Республіки Молдова Ігорем Миколайовичем Додоном, яка вчиняє робочий візит до Російської Федерації.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:43

На кінець 2017 року в Київській єпархії 396 парафії, 777 кліриків, більше 1000 монахів

Загальне число кліриків єпархії збільшилось на 19 осіб, ченців — на 45, а парафій на 2 більше, ніж у попередньому 2016 році.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:36

Предстоятель очолив щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії УПЦ

25 грудня 2017 року в трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулися щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:32

Святіший Патріарх Кирил вручив церковні нагороди клірикам Москви, хто відзначає в цьому році пам'ятні дати

 

25 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який є правлячим єпископом міста Москви, вручив церковні нагороди клірикам Московської міської єпархії, хто відзначає цього року пам'ятні дати.

Понеділок, 25 грудня 2017 10:28

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з А. В. Захарченко, К. І. Пасічником і В. В. Медведчуком

25 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з А. В. Захарченко, К. І. Пасічником і В. В. Медведчуком.

Неділя, 24 грудня 2017 10:23

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, що заважає сучасній людині ввійти у вічне життя

На шляху до Бога багато перешкод, але не можна зупинятися. Це головне.

Про це сказав у своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 24 грудня 2017 10:16

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію та архієрейську хіротонію у Києво-Печерській Лаврі

24 грудня 2017 року, у Неділю 29-ту після П'ятидесятниці, святих праотців, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Субота, 23 грудня 2017 15:13

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку із загибеллю людей в результаті тропічного шторму на півдні Філіппін

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил висловив співчуття Президенту Республіки Філіппіни Родріго Дутерте у зв'язку із загибеллю людей в результаті повені на півдні Філіппін, повідомив керівник Прес-служби Патріарха священик Олександр Волков.

Субота, 23 грудня 2017 10:25

Відбулось наречення архімандрита Сильвестра (Стойчева) в єпископа Білогородського

23 грудня 2017 року, напередодні Неділі 29-ї після П’ятидесятниці, святих праотців, у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин наречення архімандрита Сильвестра (Стойчева) в єпископа Білогородського, вікарія Київської Митрополії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 23 грудня 2017 10:05

Напередодні Неділі святих праотців Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

23 грудня 2017 року, напередодні Неділі 29-ї після П’ятидесятниці, святих праотців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 грудня 2017 21:13

Святіший Патріарх Кирил розповів про реорганізацію Міжсоборної присутності

21 грудня 2017 року, виступаючи на Єпархіальних зборах міста Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил повідомив, що в поточному році відбулася реорганізація Міжсоборної присутності: з тринадцяти комісій було утворено сім.

Четвер, 21 грудня 2017 21:03

Святіший Патріарх Кирил: Як і раніше, потребують підтримки і захисту наші православні брати на Україні

«На превеликий жаль, як і раніше, потребують підтримки і захисту наші православні брати в сусідній і настільки близькою нам Україні», — сказав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил в ході проведених 21 грудня 2017 року Єпархіальних зборів міста Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 20:56

Святіший Патріарх Кирил очолив Єпархіальні збори міста Москви в Храмі Христа Спасителя

21 грудня 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, який є правлячим архієреєм Першопрестольного граду Москви, розпочалися щорічні підсумкові Єпархіальні збори м. Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 12:26

Святіший Патріарх Кирил: «Ми можемо впасти в ті ж спокуси, що і наші співвітчизники сто років тому»

21 грудня 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, що є правлячим архієреєм Першопрестольного граду Москви, проходить щорічні підсумкові Єпархіальні збори м. Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 11:08

Святіший Патріарх Кирил: З болем у серці ми спостерігаємо за геноцидом християнського населення на Близькому Сході

Однією з тем доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на Єпархіальних зборах міста Москви 21 грудня 2017 року стала миротворча діяльність Руської Православної Церкви в році, що минає.

Четвер, 21 грудня 2017 10:55

Святіший Патріарх Кирил: Незмінним має залишатися провіщення людям Доброї новини про Христа Розіп'ятого і Воскреслого

21 грудня 2017 року, виступаючи з доповіддю на Єпархіальних зборах міста Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил торкнувся різних аспектів душпастирського служіння в наші дні. У зв'язку з цим Предстоятель Руської Церкви нагадав про дискусію, яка велася на Помісному Соборі 1917-1918 рр. «Майбутній митрополит — архімандрит Веніамін (Федченков), виступаючи з цього приводу у пленарному засіданні Собору, зазначив, що "пастир є, насамперед, тайнозвершувачем", потім "молитовником", а "на третьому місці" — проповідником», — відзначив Святіший Владика.

Четвер, 21 грудня 2017 10:52

Святіший Патріарх Кирил: Ми повинні робити все необхідне для того, щоб служба Божа була зрозуміла народу

21 грудня 2017 року, виступаючи на Єпархіальних зборах міста Москви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил назвав молитовні труди в числі найголовніших обов'язків всякого пастиря.

Четвер, 21 грудня 2017 10:50

Священний Синод обрав нового єпископа Української Православної Церкви

Священний Синод Української Православної Церкви, засідання якого відбулося 21 грудня 2017 року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, заслухав рапорт митрополита Бориспільського і Броварського Антонія та прийняв рішення про призначення архімандрита Сильвестра (Стойчева) ректором Київської духовної академії і семінарії, обравши його єпископом Білогородським, вікарієм Київської Митрополії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Четвер, 21 грудня 2017 10:49

Святіший Патріарх Кирил оголосив статистичні дані про церковне життя Московської міської єпархії за 2017 рік

 

21 грудня 2017 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив роботу щорічних Єпархіальних зборів міста Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 10:49

Святіший Патріарх Кирил: Традиція, у тому числі церковна практика, потребує не консервації і реформування, а в розумінні й тлумаченні її сенсу

Один із розділів доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на Єпархіальних зборах міста Москви 21 грудня 2017 року був присвячений обов'язкам пастирського служіння.

Четвер, 21 грудня 2017 10:45

Блаженніший митрополит Онуфрій очолив заключне в 2017 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

 

21 грудня 2017 року в резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви на території Успенської Києво-Печерської лаври розпочалося останнє у 2017 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє.

Четвер, 21 грудня 2017 10:44

Єпархіальні збори міста Москви завершили свою роботу

21 грудня 2017 року завершилися щорічні підсумкові Єпархіальні збори міста Москви, які проходили під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя.

Четвер, 21 грудня 2017 10:44

Предстоятель Руської Церкви розповів про Патріарше служіння в 2017 році

21 грудня 2017 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив роботу щорічних Єпархіальних зборів міста Москви.

Четвер, 21 грудня 2017 10:39

Святіший Патріарх Кирил: Церковний бюджет знаходиться під суворим контролем

В ході Єпархіальних зборів міста Москви, що відбувся 21 грудня 2017 року в Храмі Христа Спасителя, Святіший Патріарх Кирил відповів, зокрема, на запитання про фінансові аспекти церковної діяльності.

Четвер, 21 грудня 2017 10:34

Священний Синод закликав духовенство та вірян УПЦ посилити молитви про найшвидше визволення всіх військових з полону

21 грудня 2017 року під час чергового засідання Священний Синод ухвалив рішення про участь Української Православної Церкви в процесі визволення військових, які опинилися в полоні внаслідок бойових дій на Донбасі та закликав усю повноту Церкви до молитви (Журнал №27), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 грудня 2017 10:25

Архієреї УПЦ молилися в Лаврі перед початком роботи Священного Синоду

21 грудня 2017 року, перед початком засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, в Аннозачатіївському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Хустський і Виноградівський Марк звершив Божественну літургію, за якою молилися члени Священного Синоду, а також представники єпископату Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 грудня 2017 10:19

Святіший Патріарх Кирил назвав не зовсім виправданим застосування терміна «вигорання» до священнослужителів

21 грудня 2017 року доповіді на Єпархіальних зборах міста Москви Святіший Патріарх Кирил торкнувся теми так званого пастирського вигоряння.

Четвер, 21 грудня 2017 10:10

Відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

21 грудня 2017 року в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося останнє у 2017 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 21 грудня 2017 10:00

Архієреї УПЦ висловили готовність до подальшого діалогу задля подолання розколу в українському Православ’ї

21 грудня 2017 року під час чергового засідання Священний Синод УПЦ висловив готовність до ведення переговорів з тими, хто перебуває поза єдністю з Українською Православною Церквою (Журнал №25), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 20 грудня 2017 10:48

Нове медобладнання придбано на кошти, зекономлені храмами Москви і Московської області на покупку квітів до дня народження Патріарха

 

Напередодні свого дня народження Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил попросив настоятелів храмів та подвір'їв Москви і Московської області не дарувати йому квіти, а спрямувати кошти, зекономлені на купівлю квітів, Центральній клінічній лікарні святителя Олексія, митрополита Московського.

Вівторок, 19 грудня 2017 10:35

Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкування дня пам’яті святителя Миколая у Покровському монастирі столиці

19 грудня 2017 року, у день пам’яті святителя Миколая Чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію з нагоди престольного свята у Свято-Миколаївському соборі Покровського жіночого монастиря столиці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вівторок, 19 грудня 2017 10:11

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Святитель Миколай робив добро усім людям, але категорично не погоджувався зі спотвореннями у питаннях віри

У своїй проповіді в день пам’яті святителя Миколая, Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав усіх християн, наслідуючи приклад святого, допомагати усім людям, незалежно від їхнього віросповідання, але при цьому ревно зберігати чистоту своєї Православної віри. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Понеділок, 18 грудня 2017 17:17

Святіший Патріарх Кирил провів розширене засідання Єпархіальної ради м. Москви

 

18 грудня 2017 року в конференц-залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя м. Москви правлячий архієрей міста Москви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив розширене засідання Єпархіальної ради м. Москви.

Понеділок, 18 грудня 2017 17:06

Єпархіальні збори м. Москви під головуванням Святішого Патріарха Кирила відбудеться 21 грудня

21 грудня в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя під головуванням правлячого архієрея міста Москви Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбудуться Єпархіальні збори м. Москви, на якому будуть підведені підсумки діяльності Московської (міської) єпархії за 2017 рік.

Понеділок, 18 грудня 2017 16:16

Напередодні дня пам’яті святителя Миколая Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

18 грудня 2017 року, напередодні дня пам’яті святителя Миколая Чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Неділя, 17 грудня 2017 10:53

Предстоятель очолив святкове богослужіння у Свято-Варваринському храмі на території столичної лікарні

 

17 грудня 2017 року, у Неділю 28-му після П’ятидесятниці, день пам’яті святої великомучениці Варвари, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь великомучениці Варвари, який знаходиться на території Київської обласної клінічної лікарні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Неділя, 17 грудня 2017 10:05

Блаженніший Митрополит Онуфрій назвав головну умову правильного виховання дітей

У день пам’яті святої великомучениці Варвари, Блаженніший Митрополит Онуфрій дав настанови батькам, які прагнуть по-справжньому любити своїх дітей та виховувати їх правильно. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Субота, 16 грудня 2017 15:10

У Ростові невідомі спалили храм на честь Донської ікони Божої Матері

Вранці 16 грудня 2017 року невідомі скоїли підпал храму на честь Донської ікони Божої Матері, який знаходиться в парку імені Анатолія Собіно в Залізничному районі міста Ростова-на-Дону. Зловмисники також розгромили і спалили приміщення парафіяльної недільної школи.

Субота, 16 грудня 2017 10:45

Напередодні Неділі 28-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

16 грудня 2017 року, напередодні Неділі 28-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
П'ятниця, 15 грудня 2017 10:02

Вийшов у світ 12-й том наукового видання документів Священного Собору 1917-1918 рр.

У видавництві Новоспасського ставропігійного монастиря випущений 12-й том науково-академічного видання документів Всеросійського Помісного Собору 1917-1918 рр. До нього увійшли протоколи Відділу про єпархіальному управлінні, а також підсумкові документи та додаткові матеріали, які використовувалися в роботі Відділу. У документах Відділу відображені дискусії про правлячому і вікарному єпископах, єпархіальних зборах та єпархіальній раді, наводяться канонічні та історичні обґрунтування різних моделей церковного адміністрування.

Четвер, 14 грудня 2017 10:29

Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з керівництвом Благодійного фонду «Святих благовірних князів Бориса та Гліба»

14 грудня 2017 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прийняв у своїй резиденції в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі керівництва БО БФ «Святих благовірних князів Бориса та Гліба». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 14 грудня 2017 00:00

В Олександро-Невській лаврі відкрилася виставка, присвячена служінню Святішого Патріарха Кирила

12 грудня 2017 року в духовно-просвітницькому центрі Свято-Троїцької Олександро-Невської лаври «Святодухівський» відкрилася фотовиставка, присвячена служінню Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на Смоленській землі і важливого етапу відродження Руської Православної Церкви на рубежі XX-XXI століть.

Четвер, 14 грудня 2017 00:00

Митрополит Київський Онуфрій вшанував пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2017 року, в день пам'яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій поклав квіти до меморіального кургану «Героям Чорнобиля» на території храмового комплексу Архістратига Михаїла Деснянського благочиння Київської єпархії.

Вівторок, 12 грудня 2017 00:00

Вийшов у світ дванадцятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2017 рік

Вийшов у світ дванадцятий номер «Журналу Московської Патріархії» за 2017 рік.

Понеділок, 11 грудня 2017 00:00

У 27-ю річницю архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви відбулося урочисте богослужіння в Києво-Печерській лаврі

9 грудня 2017 року, у 27-ю річницю архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Успенської Києво-Печерської лаври відбулася Божественна літургія.

Неділя, 10 грудня 2017 10:57

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, чому Церква забороняє ходити до ворожок і чарівників

 

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй недільній проповіді застеріг: звернення до так званих чарівників і ворожок завдає тільки шкоди, зцілити людину може тільки Бог. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 грудня 2017 10:20

Напередодні Неділі 27-ї після П’ятидесятниці Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі

9 грудня 2017 року, напередодні Неділі 27-ї після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Субота, 09 грудня 2017 00:00

В день пам'яті сщмч. Климента Римського Предстоятель Української Православної Церкви звершив Літургію в Свято-Ольгинському соборі Києва

8 грудня 2017 року, в день пам'яті святого священномученика Климента, єпископа Римського, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в соборі на честь рівноапостольної княгині Ольги м. Києва.

П'ятниця, 08 грудня 2017 00:00

Єпископ Івано-Франківський Тихон і представники ОБСЄ обговорили ситуацію з захопленням храмів Української Православної Церкви

Ситуацію із захопленими храмами обговорили єпископ Івано-Франківський і Коломийський Тихон і представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Зустріч відбулася 5 грудня 2017 року у приміщенні Єпархіального управління Івано-Франківської єпархії, повідомляє Ivano-frankivsk.church.ua.

Четвер, 07 грудня 2017 01:00

Відбулася зустріч Предстоятеля Руської Православної Церкви з Блаженнішим Митрополитом всієї Америки і Канади Тихоном

6 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Митрополитом всієї Америки і Канади Тихоном.

Четвер, 07 грудня 2017 00:00

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з Блаженнішим Архієпископом Кіпрським Хризостомом

6 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Архієпископом Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостомом.

Четвер, 07 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Митрополитом Чеських земель і Словаччини Ростиславом

6 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції в московському Даниловому ставропігійному монастирі Предстоятель Руської Православної Церкви зустрівся з Блаженнішим Митрополитом Чеських земель і Словаччини Ростиславом.

Четвер, 07 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з делегацією Грузинської Православної Церкви

6 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з делегацією Грузинської Православної Церкви, що прибула до Москви на урочистості з нагоди 100-річчя відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Четвер, 07 грудня 2017 00:00

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з делегацією Болгарської Православної Церкви

6 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції Данилова ставропігійного монастиря пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з членами делегації Болгарської Православної Церкви.

Середа, 06 грудня 2017 02:00

Предстоятель Руської Православної Церкви зустрівся зі Святішим Патріархом Сербським Іринеєм

6 грудня 2017 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Предстоятелем Сербської Православної Церкви.

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Олександрійським Феодором

5 грудня 2017 року пройшла братня співбесіда Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Олександрійським Феодором.

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Антиохійським та всього Сходу Іваном X

5 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Антиохійським та всього Сходу Іоанном X та членами супроводжуючої його делегації

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

У Храмі Христа Спасителя відбувся прийом з нагоди святкування 100-річчя відновлення Патріаршества

5 грудня 2017 року у зв'язку з урочистостями на честь 100-річчя відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві, що проходять в трапезних палатах Храму Христа Спасителя в Москві відбувся прийом від імені Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

Предстоятель Руської Православної Церкви зустрівся з Блаженнішим Архієпископом Тиранським і всієї Албанії Анастасієм

5 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції в Даниловому ставропігійному монастирі пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Архієпископом Тиранським і всієї Албанії Анастасієм, що перебувають у Москві в зв'язку з урочистостями з нагоди 100-річчя відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Вівторок, 05 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Предстоятелів Руської та Польської Православних Церков

5 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції Данилового ставропігійного монастиря Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з Блаженнішим Митрополитом Варшавським і всієї Польщі Савою.

Понеділок, 04 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Румунським Даниїлом

3 грудня 2017 року в Патріаршій резиденції Данилового ставропігійного монастиря пройшла зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Румунським Даниїлом.

Понеділок, 04 грудня 2017 00:00

У Храмі Христа Спасителя відбувся прийом для церковних делегацій з нагоди святкування 100-річчя відновлення Патріаршества

4 грудня 2017 року в трапезних палатах кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбувся урочистий прийом від імені Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, присвячений 100-річчю відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Понеділок, 04 грудня 2017 00:00

В Державному Кремлівському палаці пройшов святковий концерт, присвячений 100-річчю відновлення Патріаршества в Руській Церкві

4 грудня 2017 року, в день століття інтронізації святителя Тихона, Патріарха Московського і всієї Русі, у Великому залі Державного Кремлівського палацу в Москві відбувся святковий концерт на честь вікового ювілею відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Понеділок, 04 грудня 2017 00:00

Президент Росії В. В. Путін зустрівся з Предстоятелями Помісних Православних Церков

Увечері 4 грудня 2017 року в резиденції в Ново-Огарьово Президент Російської Федерації Володимир Володимирович Путін зустрівся зі Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і Предстоятелями і главами делегацій Помісних Православних Церков, які прибули до Москви для участі в урочистостях з нагоди 100-річчя відновлення Патріаршества в Руській Православній Церкві.

Неділя, 03 грудня 2017 00:00

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським Феофілом

2 грудня 2017 року в Червоному залі Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським Феофілом.

Субота, 02 грудня 2017 00:00

Почався четвертий день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

2 грудня 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві продовжив роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

Субота, 02 грудня 2017 00:00

Прийняті підсумкові документи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

2 грудня 2017 року, у завершальний день роботи Собору, були прийняті Постанови та Послання Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви. Проекти документів представив присутнім голова Редакційної комісії митрополит Мінський і Заславський Павло, Патріарший екзарх всієї Білорусі.

Субота, 02 грудня 2017 00:00

Відбулася прес-конференція за підсумками Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

2 грудня 2017 року, по завершенні останнього робочого пленарного засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, на якому були прийняті Постанови та Послання Архієрейського Собору, в прес-центрі Залу церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві відбулася прес-конференція.

Субота, 02 грудня 2017 00:00

За участі Предстоятелів і гостей з Помісних Православних Церков відбулося заключне засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

2 грудня 2017 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві відбулося урочисте заключне засідання Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

П'ятниця, 01 грудня 2017 16:57

Президент Росії В. В. Путін виступив на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

1 грудня 2017 року Президент Російської Федерації В. В. Путін відвідав засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, який проходить у Храмі Христа Спасителя в Москві. Глава держави звернувся до Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і учасників Собору зі словом.
П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Розпочався третій день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

1 грудня 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві продовжив роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Відбувся брифінг, присвячений ситуації у зв'язку із зверненням колишнього митрополита Київського Філарета

1 грудня 2017 року, в перерві між засіданнями Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, в прес-центрі Собору голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон і голова Синодального інформаційного відділу Української Православної Церкви архієпископ Ірпінський Климент відповіли на запитання кореспондентів засобів масової інформації. Брифінг вів священик Олександр Волков, керівник Прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі.

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Архієрейський Собор Руської Православної Церкви прийняв документ «Про канонічні аспекти церковного шлюбу»

1 грудня 2017 року на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви відбувся розгляд проекту документа «Про канонічні аспекти церковного шлюбу».

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

У Видавництві Московської Патріархії вийшла у світ книга Святішого Патріарха Кирила «Про сенс»

У книзі зібрано багато важливих думок Святішого Патріарха Кирила, які зачіпають ключові теми як церковного, так і світського життя. При цьому центральним для Першосвятителя є питання про сенс.

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Прийнята нова редакція Положення про нагороди Руської Православної Церкви

1 грудня 2017 року на засіданні Архієрейського Собору, який проходить у Москві, відбулося обговорення пропозицій щодо нової редакції Положення про нагороди Руської Православної Церкви.

П'ятниця, 01 грудня 2017 00:00

Завершився третій день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

Триває Освячений Архієрейський Собор Руської Православної Церкви, що відкрився в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві 29 листопада 2017 року.

Четвер, 30 листопада 2017 19:52

Предстоятель оприлюднив дані про адміністративно-церковний устрій УПЦ

30 листопада 2017 року, під час роботи Архієрейського собору Руської Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій виступив з доповіддю про життєдіяльність УПЦ за міжсоборний період. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 30 листопада 2017 19:46

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Віруючі стурбовані відсутністю альтернативи при отриманні біопаспортів

Під час своєї доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви 30 листопада 2017 року Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу присутніх на занепокоєння віруючих Української Православної Церкви у зв’язку з відсутністю альтернативи в отриманні біометричних паспортів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 30 листопада 2017 16:49

Завершився другий день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

 

30 листопада 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві продовжив роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

Четвер, 30 листопада 2017 10:38

Предстоятель дав оцінку взаєминам УПЦ з Українською державою

30 листопада 2017 року, у другий день роботи Архієрейського Собору, який проходить у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві, у своїй доповіді Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій згадав про взаємини Церкви з державою. Предстоятель УПЦ охарактеризував їх як непрості, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 30 листопада 2017 10:00

Особливий статус УПЦ з центром управління в м. Києві був підтверджений та закріплений окремою главою у Статуті РПЦ

Під час своєї доповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій виніс на розгляд Архієрейського Собору РПЦ питання щодо особливого статусу Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Четвер, 30 листопада 2017 03:00

Митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій розповів учасникам Архієрейського Собору про заходах, присвячених 100-річчю початку гонінь, і про увічнення пам'яті новомучеників

30 листопада 2017 року, виступаючи на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій розповів про заходах, присвячених 100-річчю початку гонінь на Рську Православну Церкву, і про увічнення пам'яті новомучеників та сповідників Руської Церкви.

Четвер, 30 листопада 2017 02:00

Архієрейський Собор прийняв Положення про монастирі і ченців

30 листопада 2017 року члени Архієрейського Собору Руської Православної Церкви розглянули проект Положення про монастирі і ченців. Документ представив митрополит Нижегородський і Арзамаський Георгій, голова комісії Міжсоборної присутності з монастирів і чернецтва.

Четвер, 30 листопада 2017 01:00

На засіданні Архієрейського Собору виступив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій

30 листопада 2017 року, у другий день роботи Архієрейського Собору, який проходить в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві, прозвучала доповідь Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Четвер, 30 листопада 2017 01:00

Учасники Архієрейського Собору заслухали доповідь єпископа Єгорьєвського Тихона про хід робіт з ідентифікації «єкатеринбургських останків»

30 листопада 2017 року в ході другого дня роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, що проходить у Храмі Христа Спасителя в Москві, з доповіддю виступив єпископ Єгор'євський Тихон, голова Патріаршої ради з культури, секретар церковної комісії з вивчення результатів дослідження останків, знайдених під Єкатеринбургом.

Четвер, 30 листопада 2017 01:00

До Статуту Руської Православної Церкви внесені зміни, що стосуються Української Православної Церкви

Враховуючи особливий статус широкої автономії Української Православної Церкви, Архієрейський Собор розглянув пропозицію, що надійшла від Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, виділити в самостійну главу ті положення Статуту Руської Православної Церкви, які стосуються Української Православної Церкви.

Четвер, 30 листопада 2017 01:00

Архієрейський Собор обрав трьох членів Загальноцерковного суду

Заслухавши повідомлення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, учасники Архієрейського Собору Руської Православної Церкви ухвалили рішення про обрання в Загальноцерковний суд у зв'язку із закінченням чотирирічного мандата трьох його членів — митрополита Катеринодарського і Кубанського Ісидора (голова), митрополита Володимирського і Суздальського Євлогія, митрополита Брянського і Севського Олександра (секретар).

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

Розпочався другий день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

30 листопада 2017 року в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві продовжив роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви.

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

У Києво-Печерській лаврі відбулася конференція, присвячена 295-річчю з дня народження преподобного Паїсія Величковського

27-28 листопада 2017 року в Успенській Києво-Печерській лаврі відбулася I Міжнародна конференція «Київські Паїсієвські читання», присвячена 295-річчю з дня народження преподобного Паїсія (Величковського) і його духовно-культурної спадщини.

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

Архієрейський Собор прийняв рішення про загальноцерковне прославлення ряду місцевошанованих святих

На засіданні 30 листопада 2017 року учасники Освяченого Архієрейського Собору Руської Православної Церкви заслухали доповідь голови Синодальної комісії по канонізації святих єпископа Троїцького Панкратія.

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

На завершення другого дня роботи Архієрейського Собору відбулося нагородження архієреїв, що відзначають в 2017 році пам'ятні дати

30 листопада 2017 року, на завершення другого дня роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил удостоїв нагород ряд архієреїв, що відзначають в 2017 році пам'ятні дати.

Четвер, 30 листопада 2017 00:00

Митрополит Волоколамський Іларіон виступив з коментарем у зв'язку з поширенням інформації про звернення колишнього митрополита Київського і всієї України Філарета

30 листопада 2017 року Архієрейський Собор Руської Православної Церкви заслухав письмове звернення колишнього митрополита Київського і всієї України Філарета до Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і єпископату Руської Православної Церкви від 16 листопада ц. р. і прийняв Ухвалу у зв'язку з цим зверненням.

Середа, 29 листопада 2017 20:21

Предстоятель Руської Православної Церкви: Єпископське служіння нерозривно пов'язане з православним розумінням соборності

У нинішньому році виповнилося 1950 років з дня мученицької кончини святих першоверховних апостолів Петра і Павла. Це привід ще раз осмислити нашу віру в Апостольську Церкву і згадати про те, що один з важливих проявів апостольського служіння — це свідчення Істини, проповідь Євангелія, констатував Предстоятель Руської Православної Церкви, виступаючи 29 листопада 2017 року перед учасниками Архієрейського Собору, що відбувся в Храмі Христа Спасителя в Москві.

Середа, 29 листопада 2017 20:12

Святіший Патріарх Кирил: Помісний Собор 1917-1918 років став по-справжньому екстраординарним явищем в історії Церкви

У своїй доповіді на Архієрейському Соборі, який відкрився в Москві 29 листопада 2017 року, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил підкреслив, що засідання цього Собору приурочені до 100-річчя Патріаршої інтронізації святителя Московського Тихона. Цій пам'ятній події буде присвячено особливе соборне засідання за участю Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков.

Середа, 29 листопада 2017 20:04

Святіший Патріарх Кирил: Церкві невпинно намагаються нав'язати життя за правилами цього світу

У своєму виступі на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил нагадав про головне покликання Церкви — підсолювати цей світ (пор. Мф. 5:13), приводити людей до єдності з Господом, насичувати їх цілющою водою Духа Святого (пор. Іоан. 7:38-39). «Господня Церква жива святістю Її Божественного Засновника, який обрав немічних і недосконалих людей для здійснення Своєї зримої присутності в світі», — підкреслив Предстоятель.

Середа, 29 листопада 2017 19:44

На засіданні Архієрейського Собору прозвучала інформація про Патріарше служіння в міжсоборний період

В ході першого засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви була оголошена зведена інформація про діяльність Патріарха Московського і всієї Русі в міжсоборний період.

Середа, 29 листопада 2017 19:36

На початку Архієрейського Собору ієрархи УПЦ взяли участь у молебні перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського

29 листопада 2017 року, перед початком роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, делегація архієреїв Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм взяла участь у молебні перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського в Храмі Христа Спасителя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Середа, 29 листопада 2017 19:31

Учасники Архієрейського Собору вшанували пам'ять спочилих архіпастирів

Звертаючись до присутніх у Храмі Христа Спасителя учасників Архієрейського Собору, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил повідомив, що за минулий з Собору 2016 року час відійшли до Господа вісім архіпастирів.

Середа, 29 листопада 2017 19:23

Святіший Патріарх Кирил: Церква розділяє з державою відповідальність за збереження пам'яток, які знаходяться в її користуванні

Виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі 2017 року, Святіший Патріарх Кирил підкреслив, що «Церква розділяє з державою відповідальність за збереження тих пам'яток, які знаходяться в її користуванні або власності».

Середа, 29 листопада 2017 19:19

Святіший Патріарх Кирил закликав бути обачним в оцінці творів сучасної культури

 
У доповіді, що прозвучала 29 листопада 2017 року на Архієрейському Соборі Предстоятель Руської Церкви закликав до обережності в оцінці творів сучасної культури.
Середа, 29 листопада 2017 19:17

Святіший Патріарх оголосив статистичні дані про життя Руської Православної Церкви

Руська Православна Церква об'єднує 303 єпархії, тобто на 10 більше, ніж в 2016 році і на 144 більше, ніж у 2009 році. Про це розповів Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виступаючи 29 листопада 2017 року з доповіддю на відкритті Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 19:13

Святіший Патріарх Кирил запропонував обговорити перші підсумки запровадження інституту профільних помічників благочинних

У доповіді на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил нагадав, що у зв'язку з соборними рішеннями в області місії катехизації, соціально-благодійної діяльності, молодіжної роботи кілька років тому в Руській Церкві з'явився інститут помічників благочинних і настоятелів великих парафій.

Середа, 29 листопада 2017 19:07

Предстоятель Руської Православної Церкви розповів про розвиток церковно-державного діалогу в Росії в міжсоборний період

Великий розділ у доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила Архієрейського Собору 2017 року був присвячений церковно-державним відносинам у країнах канонічної відповідальності Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 19:02

Святіший Патріарх Кирил: Підписання Акта про канонічне спілкування подарував нам радість єдності вірних чад єдиної Руської Православної Церкви

У нинішньому році виповнилося десять років з часу підписання Акту про канонічне спілкування в свято Вознесіння Господнього 2007 року, нагадав Святіший Патріарх Кирил, виступаючи в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя перед учасниками Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 18:57

Предстоятель Руської Православної Церкви: Благодійницька та соціальна робота стала воістину загальноцерковним дєланієм

Виступаючи перед учасниками Архієрейського Собору з доповіддю, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил особливо зупинився на темі церковної благодійності та соціального служіння.

Середа, 29 листопада 2017 18:51

Святіший Патріарх Кирил: Для молоді важливо, що християнство — релігія свободи, а не релігія заборон

Говорячи на засіданні Архієрейського Собору про особливості церковної проповіді, Святіший Патріарх Кирил нагадав, що апостол Павло всякий раз враховував особливості своєї аудиторії, прагнучи для всіх стати всім, щоб урятувати принаймні деяких (пор. 1 Кор. 9:22). Зокрема, апостол навчав, що до кожного віку слід знаходити свій підхід: «Старшого не докоряй, але вмовляй, немов батька, а молодших як братів, стариць, як матерів; молодих, як сестер, з усякою чистотою» (1 Тім. 5:1-2).

Середа, 29 листопада 2017 18:45

Святіший Патріарх Кирил: Запрошуючи молодь до діалогу і використовуючи її мову, важливо не втратити церковну самобутність

У своїй доповіді на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил, говорячи про особливості місії серед молоді, порушив питання про межі відкритості Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 18:41

Святіший Патріарх Кирил: В миротворчому подвигу Української Православної Церкви проявляється її справжній патріотизм

 

 «Протягом вже майже чотирьох років вся повнота Руської Православної Церкви підносить до Престолу Вседержителя гарячі молитви про припинення кривавого поділу на території України», — наголошується в доповіді Святішого Патріарха Кирила Архієрейському Собору 2017 року.

Середа, 29 листопада 2017 18:37

Реорганізація системи духовної освіти залишається пріоритетною темою в роботі органів вищої церковної влади

Як зазначив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил, протягом багатьох років пріоритетною темою в роботі органів вищої церковної влади і єпархій залишається реорганізація системи духовної освіти.

Середа, 29 листопада 2017 18:31

Святіший Патріарх Кирил: Церква покликана бути в авангарді дискусій та практичних справ щодо захисту сім'ї і дитинства

 

У відповідності з вказівками Архієрейського Собору 2013 року в міжсоборний період Синодальний відділ релігійної освіти і катехізації та руські єпархії стали більш активно брати участь у перепідготовці педагогів для викладання «Основ православної культури», зазначив у своїй доповіді 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил.

Середа, 29 листопада 2017 18:31

Курси підвищення кваліфікації духовенства з'являться у всіх єпархіях та митрополіях Руської Православної Церкви

Як повідомив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил, за період, що минув після Собору 2013 року, Навчальним комітетом була підготовлена навчально-методична і нормативна база, необхідна для забезпечення підвищення кваліфікації духовенства. В кінці 2016 року Священний Синод затвердив «Положення про курси підвищення кваліфікації священнослужителів Руської Православної Церкви». Апробація пройде в Хабаровській духовній семінарії і в освітньому центрі при Новоспасському монастирі міста Москви. З осені 2018 року планується поступове впровадження курсів підвищення кваліфікації у всіх єпархіях та митрополіях Руської Православної Церкви. Передбачається, що всі клірики Руської Православної Церкви повинні проходити підвищення кваліфікації не рідше одного разу на сім років. Виняток зроблено для кліриків, що володіють наукового богословським ступенем, а також для тих, кому проходження таких курсів буде важко з причини похилого віку.

Середа, 29 листопада 2017 18:25

Святіший Патріарх Кирил: Місія в соціальних мережах ще не освоєна в повній мірі

Особливої уваги потребує місія в соціальних мережах, заявив у своєму виступі на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Середа, 29 листопада 2017 18:20

Предстоятель Руської Церкви закликав до більш системного підходу у сфері протидії сектантам і неоязичнеству

 
Ще одним напрямком місіонерської діяльності, що вимагає більш системного підходу на загальноцерковному рівні, Святіший Патріарх Кирил назвав протидію сектам.
Середа, 29 листопада 2017 18:13

Святіший Патріарх Кирил відзначив високий рівень церковно-державного діалогу в Білорусі

Звертаючись до учасників Архієрейського Собору, Святіший Патріарх Кирил зазначив, що підписана майже п'ятнадцять років тому угода між Білоруською Православною Церквою та державою дає можливість Церкві здійснювати взаємодію з державною владою в унікальному для цієї країни форматі.
Середа, 29 листопада 2017 18:09

Святіший Патріарх висловив надію на вирішення існуючих труднощів у ході діалогу Церкви з керівництвом Туркменістану

Як повідомив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил, становище Церкви в Республіці Туркменістан регламентовано, що набрав чинності у 2016 році законом «Про свободу віросповідання та релігійні організації». За цим законом, священнослужителі можуть займатися пастирською опікою в місцях позбавлення волі та в соціальних установах, більше того, адміністрація установ зобов'язана сприяти проханню, що знаходяться в них громадян в задоволенні своїх релігійних потреб.

Середа, 29 листопада 2017 18:07

Продовжується робота по оновленню корпусу підручників для духовних шкіл

У Руській Православній Церкві реалізується масштабний проект з оновлення всього корпусу навчальних посібників, які застосовуються в духовних навчальних закладах, зазначив у доповіді на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. У підготовці підручників з 15 дисциплін беруть участь понад 100 осіб. Вироблений регламент підготовки навчальних посібників, згідно з яким написаний і відредагований підручник проходить рецензування із залученням провідних фахівців духовних шкіл.

Середа, 29 листопада 2017 18:04

Завершився перший день роботи Архієрейського Собору Руської Православної Церкви

29 листопада 2017 року Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві почав роботу Архієрейський Собор Руської Православної Церкви. Програма Собору включає ювілейні урочистості, присвячені 100-річчю відновлення Патріаршества. Інтронізація Патріарха Тихона відбулася в Успенському соборі Кремля 4 грудня 1917 року, в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Середа, 29 листопада 2017 18:02

Святіший Патріарх Кирил відзначає позитивну динаміку в церковно-державній взаємодії в Республіці Узбекистан

«Позитивна динаміка спостерігається у церковно-державній взаємодії в Республіці Узбекистан, яку я відвідав восени цього року», — заявив Предстоятель Руської Церкви, виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі 2017 року.
Середа, 29 листопада 2017 17:56

Святіший Патріарх Кирил: Зустріч на Кубі стала важливим кроком на шляху до вирішення найбільш актуальних питань сучасності спільними зусиллями двох найбільших Церков християнського світу

Останні роки охарактеризувалися розвитком співробітництва між Руською Православною Церквою і Римо-Католицькою Церквою у сфері суспільної проблематики, констатував Святіший Патріарх Кирил, виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі, який проходить в Москві.
Середа, 29 листопада 2017 17:52

Митрополит Волоколамський Іларіон розповів на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви про результати вивчення документів Критського Собору

В розвиток теми, піднятої в доповіді Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, прозвучав виступ голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, голови Синодальної біблійно-богословської комісії митрополита Волоколамського Іларіона, присвячений результатам вивчення документів Критського Собору (18-27 червня 2016 р.).
Середа, 29 листопада 2017 17:48

У доповіді Святішого Патріарха Архієрейському Собору відзначені позитивні тенденції у сфері церковно-державних відносин в Молдові

«Відрадно спостерігати позитивні тенденції в сфері церковно-державної співпраці в Республіці Молдова», — йдеться в доповіді Святішого Патріарха Кирила на Архієрейському Соборі 2017 року. Так, останнім часом з боку вищого керівництва країни, зокрема, з боку Президента І. Н. Додона, відзначається увага до служіння Предстоятеля, єпископату і духовенства Православної Церкви Молдови.

Середа, 29 листопада 2017 17:44

В роботі Архієрейського Собору беруть участь 347 архієреїв

29 листопада 2017 року, після відкриття Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил приступив до читання основної доповіді про життя і діяльність Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 17:40

Святіший Патріарх Кирил: В гонитві за різними технологіями часом упускається з виду, що місія — це не збірник методик, але конкретне діяння

 
Як нагадав у своїй доповіді 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил, Архієрейський Собор 2013 року визначив кілька основних векторів місіонерської діяльності — це так звана внутрішня місія, протисектантська робота і місія серед корінних нечисленних народів.
Середа, 29 листопада 2017 17:33

Святіший Патріарх Кирил: Діалог влади Азербайджану і Бакинської єпархії надає широкі можливості для вирішення проблем православних віруючих

 

У доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил зазначив, що Республіка Азербайджан дотримується принципу рівності релігійних громад.

Середа, 29 листопада 2017 17:30

Архієрейський Собор Руської Православної Церкви висловить ставлення до документів Собору, що пройшов на Криті

Виступаючи з доповіддю в перший день Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил торкнувся, зокрема, теми зовнішньоцерковної діяльності Московського Патріархату. «Збудовані протягом багатьох років братні відносини з іншими Помісними Православними Церквами і доброзичливі стосунки з іншими конфесіями та релігіями підтримуються на належному рівні», ― зазначив Його Святість.

Середа, 29 листопада 2017 17:24

Архієрейський Собор розгляне проект Положення про монастирі та чернецтво

Центрами освіти на Русі здавна були монастирі, і не випадково Собор 2013 року окрему увагу звернув на необхідність вибудувати систему отримання чернецтвом богословської освіти, нагадав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, звертаючись до учасників Архієрейського Собору Руської Православної Церкви, що зібрався 29 листопада 2017 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві.

Середа, 29 листопада 2017 17:15

Відкрився Архієрейський Собор Руської Православної Церкви

 

29 листопада 2017 року, по завершенні Божественної літургії та молебню перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського, в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочалося перше пленарне засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 17:13

Святіший Патріарх Кирил охарактеризував становище Православної Церкви в країнах Балтії

 

В Латвійській Республіці взаємини Церкви і органів влади країни складалися в непростій і, часом, дуже напруженій обстановці, повідомив на засіданні Архієрейського Собору 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Кирил.

Середа, 29 листопада 2017 17:08

Предстоятель Руської Церкви висловив задоволення рівнем співпраці Церкви і держави в Киргизстані

«В ході Першосвятительського візиту в Республіку Киргизстан в травні цього року я з великим задоволенням побачив плоди церковно-державної співпраці в цій країні, — поділився своїми враженнями з членами Архієрейського Собору Святіший Патріарх Кирил. — Держава бачить в Бішкекській єпархії союзника у вирішенні багатьох актуальних суспільних завдань, зокрема, в боротьбі з екстремізмом. Проблемі псевдорелігійного радикалізму приділяється належна увага на вищому рівні, а до роботи над її вирішенням залучаються всі традиційні релігії».

Середа, 29 листопада 2017 16:41

Відкрився Архієрейський Собор Руської Православної Церкви

29 листопада 2017 року, по завершенні Божественної літургії та молебню перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського, в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочалося перше пленарне засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 16:33

Святіший Патріарх Кирил: Головна спадщина новомучеників — їх любов до Христа і ближніх, заради яких вони поклали свою душу

«Цього року ми згадуємо початок, рівно століття тому, гонінь на Руську Православну Церкву, яка в ХХ столітті явила всьому світу сонм мучеників і сповідників, чия кров, за визначенням стародавнього апологета Тертуліана, є "насінням християнства". Головний скарб і спадщина, передані нам новомучениками і сповідниками Церкви Руської, — це їх любов до Христа і ближніх, заради яких вони поклали свою душу (пор. Ін. 15:13)», — підкреслив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви, що відкрився 29 листопада 2017 року.

Середа, 29 листопада 2017 16:25

Святіший Патріарх запропонував збільшити число православних дитячих садків

Було б корисним розвиток мережі православних дитячих садків, яких в даний час одиниці. Про це сказав, виступаючи з доповіддю на засіданні Архієрейського Собору, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. Собор відкрився в Храмі Христа Спасителя в Москві 29 листопада 2017 року. Питання про можливе збільшення числа православних дитячих садків підняла Вища Церковна Рада.

Середа, 29 листопада 2017 16:13

Святіший Патріарх Кирил розповів членам Архієрейського Собору про хід роботи над створенням Катехизму Руської Православної Церкви

Виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі, який відкрився в Москві 29 листопада 2017 року, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, розповів зокрема про хід роботи над Катехизмом Руської Православної Церкви.

Середа, 29 листопада 2017 16:06

Предстоятель Руської Православної Церкви: Визнання теології в якості наукової спеціальності - це серйозний стимул і, в хорошому сенсі, випробування для церковної богословської науки

Торкнувшись в своїй доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви теми богословської науки і теологічної освіти, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, зокрема, розповів про діяльність координаційного центру, що об'єднує зусилля богословських установ Руської Православної Церкви і відповідає за розвиток богословської науки. Центр був створений відповідно до рішень Собору 2013 року, його робота забезпечується секретаріатом Синодальної біблійно-богословської комісії.
Середа, 29 листопада 2017 15:42

Святіший Патріарх Кирил: Найважливішим завданням була і залишається консолідація козачих громад навколо храмів

У доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил особливо торкнувся місіонерсько-просвітницької роботи серед козацтва.

Середа, 29 листопада 2017 15:34

Предстоятель окреслив актуальні питання діяльності Православної Церкви в Таджикистані

«Церковно-державні відносини в Республіці Таджикистан відрізняються стабільністю, взаємоповагою і налагодженим взаємним співробітництвом з багатьох актуальних питань», — зазначив у доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Кирил.
Середа, 29 листопада 2017 15:29

Святіший Патріарх Кирил: Слід викривати гріх, але не принижувати людину

«Сьогодні очевидно, що частина суспільства буде негативно реагувати на те, що відбувається в Церкві, і це буде відображуватися в тому числі і в ЗМІ», - відзначив Святіший Патріарх Кирил, виступаючи з доповіддю на Архієрейському Соборі 29 листопада 2017 року. «Церква не нейтральна до явищ суспільного життя. Коли такі явища розходяться з Євангелієм, Церква нагадує про те, що обраний людьми шлях не благословенний Богом. І це викликає роздратування з боку тієї чи іншої частини суспільства », - продовжив Святіший Владика.

Середа, 29 листопада 2017 15:16

Святіший Патріарх Кирил: Спілкування із ЗМІ- це можливість сказати про Євангеліє доступною мовою в зв'язку з питаннями, які хвилюють сучасну людину

 

« Поширювати благу звістку - це невід'ємне завдання Церкви з апостольських часів. При цьому сьогодні ми стикаємося з такими технологіями роботи зі словом, які не мають аналогів в минулому, - підкреслив у своєму виступі на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. - Суспільство все більш прагне до інформаційної відкритості і до поширення максимального обсягу інформації. У цих умовах на архієреїв і їх помічників по взаємодії із засобами масової інформації лягає особлива відповідальність за спілкування в медіа-середовищі ».

Середа, 29 листопада 2017 15:09

Святіший Патріарх Кирил: Знайти форму звернення до підлітків зі словами про Бога - завдання, що знаходиться на стику роботи недільних шкіл і місії серед молоді

Про необхідність знайти нові підходи до навчання в недільних школах підлітків нагадав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил в своїй доповіді на Архієрейському Соборі.

Середа, 29 листопада 2017 15:04

Святіший Патріарх Кирил: Основне завдання Церкви не в тому, щоб наповнити розум дітей сумою знань, а в тому, щоб допомогти їм увійти в церковне життя

Однією з тем, яких торкнувся Предстоятель Руської Православної Церкви в ході виступу на Архієрейському Соборі, відкритий 29 листопада 2017 року в Храмі Христа Спасителя в Москві, стала релігійна освіта і виховання, зокрема, недільні школи.

Середа, 29 листопада 2017 14:55

Святіший Патріарх Кирил: В Руській Православній Церкві зростає число старообрядницьких парафій

 

У доповіді на Архієрейському Соборі 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зазначив, що « особливе місце в церковному житті належить до старообрядницьких парафій Руської Православної Церкви, кількість яких поступово зростає, як і частота архієрейських служінь в них древнім чином».

Середа, 29 листопада 2017 14:48

Святіший Патріарх Кирил: Освіта митрополій передбачає братські взаємини між архієреями єпархій, що знаходяться в одному регіоні

« Даний Архієрейським Собором 2011 року імпульс розвитку різноманітних сторін церковного життя став початком процесу започаткування нових єпархій, а потім і створення митрополій, - зазначив у своїй доповіді на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви 29 листопада 2017 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. - За минулі роки прояснилися як сильні сторони цієї нової конструкції, ідея якої сягає до Помісного Собору 1917-1918 років, так і їх шорсткості, які слід згладити ».

Вівторок, 28 листопада 2017 20:09

Святіший Патріарх Кирил очолив засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви

28 листопада 2017 року залі засідань Священного Синоду Патріаршої і Синодальної резиденції в Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося засідання С