Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
08.01.2018

Святіший Патріарх Кирил відвідав Різдвяне свято в Московському Кремлі

8 січня 2018 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав дитячу Різдвяну ялинку в Державному Кремлівському палаці.

Святішого Владику в ГКД зустрічали діти з Калінінграда, які піднесли Його Святості подарунок, зроблений своїми руками, - кошик з квітами з бурштину.

Перед початком вистави відбулося спілкування Святішого Патріарха з Данилом і Варварою Васильєвими і Ольгою Михайлової і її сім'єю. Відповідаючи на листи дітей з багатодітних сімей, Святіший Патріарх Кирил запросив на ялинку в Кремль Данила і Варвару Васильєвих з села Новокиївський Увал Мазановського району Амурської області, а також Ольгу Михайлову з підмосковного міста Люберці.

У родині священика Олексія Васильєва, настоятеля Благовіщенського храму в с. Новокиївський Увал, - п'ятеро дітей, троє хлопчиків і дві дівчинки, троє дітей - прийомні. Данило - молодший з синів отця Олексія, йому 12 років. У багатодітній родині Михайлових виховується 9 дітей: шість рідних і троє прийомних. У найближчому майбутньому сім'я планує взяти під опіку ще кілька малюків з особливостями розвитку.

Разом з Данилом, Варварою і Ольгою Святіший Владика пройшов в зал для глядачів.

Ялинка на центральній сцені Кремлівського палацу почалася з короткого представлення, присвяченого Різдву Христовому. У виставі взяли участь Молодіжний синодальний хор, капела хлопчиків при Свято-Петровськый школі м. Москви, театр «Апрель». Учасники різдвяних сцен і всі присутні в залі діти привітали Святішого Патріарха з Різдвом Христовим.

Предстоятель Руської Православної Церкви піднявся на сцену і звернувся до учасників Патріаршої ялинки з Першосвятительським словом:

«Дорогі діти! Дорогі тати, мами, бабусі і дідусі!

Я дуже щасливий бути разом з вами на цій ялинці. Це головний зал Росії, але довгий час він був недоступний для людей, які вірили в Бога і відвідували храми Божі. Як же змінилося наше життя! Сьогодні головна ялинка в Кремлі - Патріарша ялинка, і я маю можливість разом з вами прославляти народженого Христа.

Великі зміни відбулися в нашій країні, і ми віримо, що і далі будуть відбуватися зміни на краще. Зміцнюватимуться віра в нашому народі, розвиватиметься культура, зростати буде матеріальне благополуччя. Але для того, щоб людина була щаслива, цього мало, тому що матеріальні багатства, з одного боку, можуть принести людині добро, з іншого боку, дуже ускладнити їй життя. Адже якщо людина недобра, якщо вона звернена усередину самого себе, якщо вона думає тільки про себе, то їй мало того, що у неї є, - вона буде намагатися мати ще більше, ще більше, ще більше. Вона буде переживати, страждати, коли в іншого є щось, чого у нього немає. Так в серці виникає заздрість, і людина страждає, навіть не помічаючи, що предметом страждань є її достаток, її благополуччя - при відсутності доброго серця.

Ось я і хотів би всім вам, мої дорогі, побажати стяжати найбільше багатство - добре серце. Якщо людина віддає іншому те, що має, якщо вона здатна ділитися з іншим тим, що у неї є, то вона стає щасливою, а світ робиться для неї близьким.

Я хотів би висловити велику подяку тим сім'ям, які виховують своїх або прийомних дітей-інвалідів. У цих сім'ях панує особлива атмосфера, тому що тато і мама всі свої сили, все своє життя віддають на те, щоб виростити дітей - і своїх, і прийомних. Я радий, що сьогодні разом зі мною свято Різдва Христового відзначають Варя і Даня з Благовіщенська. Вони з великої родини священика, в якій, крім рідних дітей, виховуються і прийомні. А на шляху в цей зал я познайомився з ще однією сім'єю - сім'єю Михайлових, в якій також багато дітей - і своїх, і прийомних, в тому числі не цілком здорових.

Що означає для батьків створення такої великої родини? Це означає, що головним пріоритетом їх життя стає виховання дітей, передача частини свого серця тим, хто навколо них. Це свята справа. Може бути, не всі на це здатні і не всі до цього готові і духовно, і морально. Але як важливо, щоб в нашій країні було більше сімей, де багато дітей, сімей, любов яких відкривалася б і до тих, хто не має батьків і хто так потребує материнської та батьківської любові! Якщо такий спосіб життя буде у нас поширюватися, якщо багато людей побачать в цьому ідеал свого життя, то і життя наше зміниться до невпізнання. Я вірю, що майбутнє нашої країни і всього роду людського прямо залежить від кількості добра, яке ми робимо. Якщо ж ми перестаємо робити добро, то його місце займає зло, а зло є несумісним з життям.

Дай Бог, щоб наше суспільство, наш народ залишалися життєздатними. Але для цього так важливо, щоб ми вміли робити добро і робили його. І дуже важливо, щоб діти - ті, хто сьогодні тут присутній, і ті, кого тут немає, - перейнялися цим великим обов'язком перед Богом, перед людьми, перед Батьківщиною творити добро у своєму житті. Я всіх вас закликаю йти таким життєвим шляхом, тому що, саме цей шлях і приводить людину до справжнього щастя.

Дякую всіх організаторів цієї ялинки, всіх тих, хто виступає. Я мав зараз можливість побачити чудову постановку, почути прекрасний хор, і сподіваюся, що всі, хто сьогодні прийшов сюди, в цей чудовий зал, насолодяться справжньою Різдвяною Кремлівською ялинкою. З Різдвом Христовим всіх вас сердечно вітаю, мої дорогі! »

Потім юні глядачі побачили музичну виставу «Новорічна зірка». По закінченні вистави кожен з юних гостей свята отримав подарунок.

На Патріарше Різдвяне свято за традицією були запрошені учні православних гімназій і ліцеїв, парафіяльних недільних шкіл, а також діти з багатодітних сімей, діти-інваліди та вихованці церковних і світських дитячих будинків і притулків.

До початку вистави всі діти, які прийшли на Патріаршу ялинку, взяли участь театралізованій інтерактивній програмі «В хороводі казок», організованою в залах ГКД.

Організаторами заходу виступили Руська Православна Церква, Управління справами Президента Російської Федерації, Уряд міста Москви і Московська федерація профспілок, Молодіжний відділ Московської міської єпархії.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua