Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
11.05.2018

Святіший Патріарх Кирил закликав виробити в Церкві механізм мобілізації віруючих для участі в добрих справах

11 травня 2018 року в залі Вищої Церковної Ради кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив засідання Вищої Церковної Ради Руської Православної Церкви.

Відкриваючи засідання, Святіший Патріарх Кирил із задоволенням відзначив, «що соціальна діяльність Церкви стає дедалі важливішою, дедалі помітнішою, такою, що дедалі більше залучає до себе нашу паству».

За словами Його Святості, ще доводиться стикатися «з нерозумінням на рівні духовенства (а іноді навіть єпископату)» важливості соціального служіння.

«Тоді я пояснюю простими словами: "Проповідувати мало, — потрібно творити добрі справи"», — поділився своїм досвідом Патріарх.

Предстоятель Руської Церкви відзначив, що соціальна робота має виходити насамперед із парафіяльних спільнот, а «не перетворюватися на елітарну діяльність на рівні вищої церковної влади», адже «соціальна робота — це просто здійснення добрих справ». Патріарх Кирил знову нагадав, що настоятель кожного храму зобов'язаний особисто знати всіх самотніх і нужденних у своїй парафії — з цього і починається церковна благодійність».

«Хоча культура благодійності і почала розвиватися в нашій країні, але до ідеалу ще дуже далеко, — констатував Святіший Владика. — У нас немає традиції активної участі в роботі благодійних організацій на добровільній основі. Звичайно, ще дуже багато потрібно зробити, щоб розбудити в людях бажання брати співучасть у стражданнях інших, — думаю, Церква повинна активно працювати в цьому напрямку».

У зв'язку з цим Патріарх Кирил вказав на важливість інформаційного супроводження благодійної діяльності Церкви.

«Інформацію про добрі справи, у тому числі здійснені в Церкві, ніяк не можна розглядати як якусь саморекламу, як якийсь піар, — переконаний Предстоятель. — Ми знаємо, як багато ще недоліків у нашій роботі, як багато ще належить зробити. Але необхідно, щоб суспільство знало про все те, що робить Церква, що роблять світські громадські організації, тому що добрий приклад надихає інших».

Високо оцінивши ефективність такого способу збору коштів на благодійність, як пожертвування за допомогою СМС, Патріарх Кирил закликав виробити в Церкві «механізм мобілізації великої кількості віруючих для участі в добрих справах».

«І, звичайно, найважливіше, — коли священнослужитель свідчить своїм особистим прикладом; коли слова, які він звертає до людей, походять від його глибоких переконань і особистої готовності здійснювати добрі справи і розділяти чуже горе», — закінчив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

/ Патріарх.ua /