Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
05.06.2018

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з послом Португалії в Росії

 

5 червня 2018 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з послом Португалії в Росії Паулу Візеу Пінейру.

У зустрічі також взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату архімандрит Філарет (Булєков).

Звертаючись до посла, Предстоятель Руської Православної Церкви відзначив: «У Росії люблять Португалію, знають її багату культуру і чудову історію, тому у моїх співвітчизників розвивається дуже великий інтерес до цієї країни. Можна сказати, ми проживаємо на різних кордонах Європейського континенту: ви — на крайньому Заході, а ми — на Сході, проте, люди виявляють певні подібності в менталітеті, в психології між російськими людьми і португальцями. У житті обох народів, зокрема, важливу роль відіграє духовна традиція».

Під час бесіди Святіший Владика також згадав про десятки тисяч людей з Росії, України, Білорусі, Молдови, які проживають сьогодні в Португалії. «Вони є православними, і чудово, що в Португалії сьогодні існує чотирнадцять парафій Руської Православної Церкви, де ці люди можуть отримувати духовну підтримку», — зазначив Його Святість.

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил розповів гостю про свою зустріч у Гавані з Главою Римсько-Католицької Церкви, до якої належить більшість португальців. «Ми з Папою Римським Франциском мали тоді можливість спільно висловити нашу занепокоєність становищем християн на Близькому Сході і взагалі становищем християн у сучасному світі, — засвідчив Предстоятель Руської Православної Церкви. — Захист християнських цінностей, християнської присутності у світі, особливо в тих регіонах, де християни наражаються на небезпеку, є нашою спільною метою і спільним завданням».

Святіший Владика висловив думку, що християнські громади Росії та Португалії можуть відігравати позитивну роль у зміцненні духовних і культурних зв'язків. «Ви, звичайно, знаєте, що в Росії існує великий інтерес до португальської культурі, а в Португалії є інтерес до російської культури. І культурний обмін є дуже важливим чинником у розвитку відносин між нашими народами і країнами», — звернувся Його Святість до Паулу Візеу Пінейру, висловивши надію, що його присутність у Москві в якості глави португальського дипломатичного представництва сприятиме розвитку добрих відносин Росії і Португалії.

«Ваша Святосте, я приїхав до Вас з абсолютно чітким і ясним наміром — засвідчити свою повагу як посол Португалії в Російській Федерації та просити Вашого благословення на виконання моєї місії в цій країні», — сказав зі свого боку Паулу Візеу Пінейру, згадавши про те, що дев'ятнадцять років тому мав честь зустрітися і обмінятися думками зі Святішим Патріархом Кирилом під час його перебування головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату.

У продовження бесіди відбулося обговорення широкого спектру питань, що становлять взаємний інтерес.

На завершення зустрічі сторони обмінялися пам'ятними подарунками.

Служба комунікації ВЗЦЗ/Патріархія.ru

Патріарх.ua