Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
06.11.2018

Святіший Патріарх Кирил: Кожен день я молюся за Україну

«Я покликаний за всіх молитися. Я не можу всіх по іменах перерахувати - десятки мільйонів людей належать нашій Церкві. Але я молюся за Церкву нашу, за народ. І кожен день абсолютно особливо у себе в келії я молюся за Україну », - сказав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил під час зустрічі з дітьми з України, відбулася 3 листопада 2018 року в трапезній Богоявленського кафедрального собору міста Москви.

«Це моя найбільш напружена молитва, яка вимагає особливих внутрішніх сил, тому що я знаю, що дуже непросто сьогодні - ворог роду людського озброюється на єдність нашої Церкви. І тому молюся, щоб Господь всім нам дав сил, крепості, впевненості в правоті нашої справи », - зазначив Предстоятель Руської Православної Церкви.

Представники дитячих творчих колективів з різних міст України в п'ятнадцятий раз здійснюють паломництво до православних святинь Росії - чудотворної Володимирської ікони Пресвятої Богородиці, чесним мощам святителів Петра і Алексія, блаженної Матрони і інших святинь. Перед мощами святителів Петра і Алексія юні паломники здійснюють особливу молитву про мир у своїй країні.

Щорічні паломницькі поїздки організовує Синодальний відділ Української Православної Церкви «Церква і культура». Паломницьку групу очолює керівник цього Синодального відділу, настоятелька Одеського Архангело-Михайлівського монастиря ігуменя Серафима (Шевчик).

Під час зустрічі зі Святішим Патріархом Кирилом діти виконали українські пісні і танці і вручили Його Святості коровай і подарунки, виготовлені ними власноруч.

«Хотів би сердечно подякувати матінку Серафиму і всіх вас, мої дорогі, за те, що ви щороку приїжджаєте, - сказав Святіший Владика, вітаючи гостей. - За те, що ми разом з вами зустрічаємо свято Казанської ікони Божої Матері і за те, що ви приносите мені цей чудовий подарунок - радість, мир, любов, енергію, красу української землі. Нехай Господь береже всіх нас в духовній єдності. Нехай Господь береже Україну в мирі, однодумності і благополуччя ».

«Такі зустрічі є в якійсь мірі відповіддю на мої молитви, - додав Святіший Патріарх Кирил. - У вашій особі я бачу молоде покоління православних людей, українців, які зберігають єдність нашої Церкви, а значить і надію на майбутнє, яке буде світлим, мирним, і я дуже вірю, благополучним для всіх нас, дорогі мої ».

На завершення бесіди Святіший Владика благословив юних паломників і вручив їм пам'ятні подарунки.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

/ Патріарх.ua /