Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
17.01.2019

Ухвалений Верховною Радою закон про підпорядкованість релігійних організацій порушує Конституцію України і буде оскаржений в Конституційному суді

17 січня 2019 року Верховною Радою України було ухвалено законопроект № 4128 про підпорядкованість релігійних організацій та процедуру державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи. У той же день, виступаючи в українському парламенті, народний депутат з фракції «Опозиційний блок» Олександр Долженков заявив, що цей закон буде оскаржено в Конституційному суді України, повідомляє портал «Інтерфакс-Релігія».

«Через те, що був грубо порушений регламент, ми будемо звертатися до Конституційного суду щодо визнання цього законопроекту неконституційним», — сказав Олександр Долженков.

Депутат заявив, що голова Верховної Ради Андрій Парубій проігнорував заяву «Опозиційного блоку», яка містила заперечення, і не надав парламентарям можливість висловитися за змістом законопроекту. За словами О. Долженкова, під час прийняття закону також були відзначені факти неперсонального голосування. «Прийнятий закон може спровокувати громадянський конфлікт», — підкреслив представник «Опозиційного блоку».

Після виступу О. Долженкова члени фракції залишили сесійну залу.

Раніше нова редакція законопроекту № 4128 була розкритикована правозахисниками, повідомляє сайт «Православне життя».

Як повідомляє Служба комунікації Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу Української Православної церкви архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент заявив кореспонденту ТАСС про те, що законопроект № 4128-д (про підпорядкованість релігійних організацій та процедуру державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи), ухвалений Верховною Радою України 17 січня, є порушенням Конституції і міжнародних зобов'язань України.

«Цей закон, що впроваджує зміни щодо підпорядкування релігійних громад, є кричущим порушенням Конституції і міжнародних зобов'язань України, які вона взяла на себе як правова демократична держава», — сказав ієрарх.

Крім того, за його словами, новий законодавчий акт спрямований на «грубе порушення фундаментальних прав і свобод віруючих людей». «Щодо цього є висновки авторитетних міжнародних організацій, які проводять моніторинг релігійного законодавства», — додав архієпископ Климент.

У свою чергу голова Юридичного відділу Української Православної Церкви протоієрей Олександр Бахов в коментарі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ розповів про «підводні камені» прийнятого законопроекту.

Патріархія.ru

Патріарх. ua