Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
26.01.2019

Концерт, присвячений 10-річчю інтронізації Святішого Патріарха Кирила, пройшов у Смоленську

Ім'я Святішого Патріарха Кирила по-особливому дорого смолянам. З його особистістю і архіпастирським служінням на Смоленській землі нерозривно пов'язане духовне відродження Смоленщини, відновлення храмів і монастирів, відкриття нових парафій, становлення системи духовно-морального виховання і освіти дітей та молоді, вибудовування ефективного церковно-державного партнерства і співробітництва в галузі освіти, культури, соціального служіння.

Великий святковий концерт пройшов у рамках програми Міністерства культури Російської Федерації «Всеросійські філармонійні сезони» і став знаком особливої вдячності смолян Предстоятелю Руської Православної Церкви. Організаторами концерту виступили Адміністрація Смоленської області, Смоленська єпархія, Смоленська обласна філармонія.

Концерт відвідали митрополит Смоленський і Дорогобузький Ісидор, представники світської влади області та міста, духовенство та миряни, мешканці та гості Смоленська.

Голова Смоленської митрополії перед початком музичної програми звернувся до глядачів: «Ми є свідками важливої події — 1 лютого виповнюється 10 років від дня інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Ця людина 25 років керувала Смоленською єпархією. Мешканці регіону пам'ятають його як вченого-богослова, активного громадського діяча, знавця російської і зарубіжної культури. Важко зустріти у нашому місті людину, яка не знає імені Святішого Патріарха. У роки свого служіння він зумів переконати людей, далеких від Церкви, у тому, що Церква є не тільки хранителькою правди Божої на землі, а й важливим соціальним партнером, з яким можна й потрібно вибудовувати конструктивні взаємини. Невипадково Святіший Патріарх є і почесним громадянином міста Смоленська. Подякою смолян своєму архіпастиреві, Предстоятелю Руської Православної Церкви, є цей грандіозний концерт».

Для цінителів музичного мистецтва прозвучали твори Михаїла Глінки, Дмитра Бортянського, Георгія Свиридова, митрополита Іларіона (Алфеєва). На сцені виступили камерний оркестр Смоленської філармонії (художній керівник і головний диригент — Заслужений артист Росії Михаїл Аркадьєв), Симфонічний оркестр Псковської філармонії (художній керівник і головний диригент — Миколай Хондзінський), Збірний хор Смоленської єпархії (хормейстер — Олена Фролова), соліст — лауреат премії Фонду І. Архипової, соліст Гамбурзької опери Володимир Байков.

В якості ведучого концерту виступив укладач музичної програми, художній керівник і головний диригент камерного оркестру Смоленської філармонії, заслужений артист Росії Михаїл Аркадьєв. Захоплення майстерністю диригента, музикантів і вокалістів слухачі висловили оплесками під час концерту і довгими оваціями по його завершенні.

За словами М. Аркадьєва, програма концерту будувалася так, щоб була охоплена російська музика за останні два століття — від Михаїла Глінки до митрополита Іларіона (Алфеєва). «Музика грандіозна і концерт, дійсно, дуже потужний», — поділився у розмові з журналістами художній керівник камерного оркестру Смоленської філармонії. М. Аркадьєв також високо оцінив майстерність Збірного хору Смоленської єпархії та поділився планами майбутніх спільних проектів.

Прес-служба Смоленської єпархії/Патриархия.ru

Патріарх.ua