Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
26.02.2019

Призначено нових намісників Свято-Троїцької Сергієвої лаври, Донського і Новоспасського ставропігійних монастирів

 
26 лютого 2019 року під час засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви було розглянуто питання про переміщення Преосвященних намісників ставропігійних монастирів (журнал № 9).

Члени Священного Синоду ухвалили звільнити архієпископа Сергієво-Посадський Феогноста, вікарія Патріарха Московського і всієї Русі, з посади намісника Свято-Троїцької Сергієвої лаври, висловивши йому подяку за багаторічне окормлення святої обителі, зі збереженням за ним обов'язків вікарія Патріарха Московського і всієї Русі з титулом «Каширський» і голови Синодального відділу у справах монастирів і чернецтва. Місцем перебування архієпископа Феогноста і зазначеного відділу визначено подвір'я Троїце-Сергієвої лаври в м. Москві.

Намісником Свято-Троїцької Сергієвої лаври з титулом «Сергієво-Посадський» Священний Синод ухвалив призначити єпископа Бронницького Парамона, вікарія Патріарха Московського і всієї Русі, звільнивши його з посади намісника Донського ставропігійного чоловічого монастиря м. Москви, з висловленням подяки за виконану працю.

Учасники засідання прийняли рішення призначити намісником Донського монастиря з титулом «Бронницький» єпископа Уржумського і Омутнінського Фому, звільнивши його від управління Уржумською єпархією. Тимчасове управління Уржумською єпархією доручено митрополитові В’ятському і Слобідському Марку.

Рішенням Священного Синоду єпископ Домодєдовський Іоанн, вікарій Патріарха Московського і всієї Русі, звільнений з посади намісника Новоспаського ставропігійного чоловічого монастиря м. Москви. Намісником Новоспаського монастиря призначений єпископ Воскресенський Діонісій, вікарій Патріарха Московського і всієї Русі.

Патріархія.ru

Патріарх.ua