Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
26.02.2019

Відбулося перше в 2019 році засідання Священного Синоду Російської Православної Церкви

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ В. Н. Легойда прокоментував основні теми першого в 2019 році засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке відбулося 26 лютого 2019 року в Даниловому монастирі в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Священний Синод обговорив підсумки святкування десятиліття Помісного Собору Руської Православної Церкви 2009 року та інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. За словами голови Відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ, в ухваленому Синодом постанові зазначається участь у приурочених до ювілею урочистостях офіційних делегацій Помісних Православних Церков і підкреслена значущість братського спілкування для зміцнення єдності Святого Православ'я.

«Члени Синоду також висловили синівську подяку Святішому Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу за численні й різнобічні праці», — додав представник Церкви.

Святіший Патріарх Кирил поінформував присутніх про підсумки XXVII Міжнародних Різдвяних освітніх читань, що проходили в період з 27 по 31 січня поточного року (тема: «Молодь: свобода і відповідальність»). Члени Священного Синоду схвалили підсумковий документ читань, що відбулися, а також визначили терміни проведення наступних XXVIII Міжнародних Різдвяних освітніх читань. Вони відбудуться в період з 26 по 29 січня майбутнього року.

Як зазначив В. Р. Легойда, в ході засідання обговорювалися питання щодо організації управління в Патріаршому Екзархаті Західної Європи і про заснування єпархій та організації управління у Патріаршому екзархаті Південно-Східної Азії. За підсумками їх розгляду Синод затвердив «Внутрішнє Положення про Патріарший Екзархат в Західній Європі» і «Внутрішнє положення про Патріарший Екзархаті в Південно-Східній Азії». "У складі Патріаршого Екзархату в Південно-Східній Азії були утворені чотири єпархії: Сінгапурська, Корейська, Таїландська, Філіппінсько-В'єтнамська». Правлячим архієреєм Сінгапурської єпархії визначено бути митрополиту Сінгапурському та Південно-східно-азійського Сергію, якому також було доручено і тимчасове управління іншими трьома єпархіями.

В рамках проведеного засідання члени Священного Синоду розглянули і задовольнили прохання митрополита Санкт-Петербурзького і Ладозького Варсонофія про звільнення його від займаної ним посади керуючого справами Московської Патріархії. Прохання було подано згідно зі значно збільшеним за останній час обсягом роботи по архіпастирської опіки Санкт-Петербурзької митрополії.

«Священний Синод постановив задовольнити прохання, висловивши щиру подяку митрополиту Варсонофію за понесені протягом десяти років архіпастирські труди в Управлінні справами Московської Патріархії», — повідомив В. Р. Легойда.

«Керуючим справами Московської Патріархії Синод призначив митрополита Тверського і Кашинського Саву, першого заступника керуючого справами Московської Патріархії, а на його місце — єпископа Воскресенського Діонісія, вікарія Святішого Патріарха Московського і всієї Русі», — додав він.

Глава Відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ також зазначив, що заступник керуючого справами Московської Патріархії архімандрит Сава (Тутунов) був обраний вікарієм Святішого Патріарха Московського і всієї Русі з титулом «Зеленоградський». При цьому обов'язки в Управлінні справами Московської Патріархії були за ним збережено.

В. Р. Легойда також повідомив, що постановою Священного Синоду митрополит Рязанський і Михайлівський Марк був звільнений від займаної посади голови Фінансово-господарського управління Московської Патріархії із вдячністю за понесені труди.

«Головою Фінансово-господарського управління Московської Патріархії призначений митрополит Вологодський і Кирилівський Ігнатій, із збереженням за ним обов'язків по архіпастирській опіці Вологодської єпархії», — підкреслив він.

«Повторно розглядаючи прохання про почисленя на спокій митрополита Орловського і Болховського Антонія, подана ним у зв'язку з досягненням 75-річчя, Священний Синод вирішив задовольнити прохання, висловивши щиру подяку митрополиту Антонію за багаторічне архіпастирське служіння в єпархіях Руської Православної Церкви, яке зазначено багаторазовим збільшенням парафій і духовенства, будівництвом храмів, турботою про парафії і монастирі, плідною взаємодією з регіональною владою та громадськими об'єднаннями», — заявив В. Р. Легойда.

Митрополитом Орловським і Болховським, главою Орловської митрополії, визначено бути митрополиту Мурманському і Мончегорському Симону, а митрополитом Мурманським і Мончегорським, главою Мурманської митрополії, — єпископу Североморському і Умбському Митрофану, додав представник Церкви.

Крім того, як повідомив В. Р. Легойда, Священний Синод прийняв постанову про заміщення вакантної кафедри Бійської єпархії (Алтайська митрополія). Преосвященним Бійським і Білокуріхінським визначено бути єпископу Таруському Серафиму, вікарію Калузької єпархії.

«Торкаючись питання про переміщення намісників ставропігійних монастирів, Синод постановив звільнити архієпископа Сергієво-Посадського Феогноста, вікарія Патріарха Московського і всієї Русі від посади намісника Свято-Троїцької Сергієвої лаври, висловивши йому подяку за багаторічну опіку святої обителі і зберігши за ним обов'язки вікарія Патріарха Московського і всієї Русі з титулом "Каширський" та голови Синодального відділу по монастирях і чернецтві», — заявив голова Відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ.

"Намісником Свято-Троїцької Сергієвої лаври з титулом "Сергієво-Посадський" був призначений єпископ Бронницький Парамон, вікарій Патріарха Московського і всієї Русі, зі звільненням його з посади намісника Донського монастиря М. Москви, з виразом подяки за понесені праці», — додав він. Намісником Донського монастиря з титулом «Бронницький» призначений єпископ Уржумський і Омутнинський Фома, звільнений від управління Уржумською єпархією.

Ще одним важливим питанням, цього на проведеному сьогодні засіданні, стало питання про стан Української Православної Церкви, який склався в наслідок антиканонічного вторгнення Константинопольського Патріархату на її канонічну територію. «За підсумками обговорення Священним Синодом було прийнято окрему заяву по цій темі», — підкреслив В. Р. Легойда.

Глава відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ вказав, що Синод затвердив текст молитви перед прийняттям ліків, а також тропар, кондак і молитву преподобному Іоні Яшезерському.

«Також, згідно з чинним порядком, Священний Синод затвердив журнали Синоду Середньоазіатського митрополичого округу», — сказав В. Р. Легойда.

Синодальний відділ по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ /

Патріархія.ru

Патріарх.ua