Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
05.03.2019

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з президентом Євангелістської асоціації Біллі Грема Ф. Гремом

5 березня 2019 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з президентом Євангелістської асоціації Біллі Грема Вільямом Франкліном Гремом.

У зустрічі взяв участь віце-президент Євангелістської асоціації Біллі Грема Віктор Гамм.

З боку Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату у зустрічі брали участь голова ВЗЦЗ митрополит Волоколамський Іларіон та заступник голови ВЗЦЗ архімандрит Філарет (Булеков).

Вітаючи гостя, Предстоятель Руської Православної Церкви згадав про попередню зустріч, що відбулася в жовтні 2015 року. «Світ за цей час дуже змінився, не можна сказати, що в кращу сторону, — з жалем констатував Патріарх Кирил. - Думаю, чим складніше стають відносини, в тому числі і між нашими країнами, тим більше відповідальності лежить на християнах, щоб змінити світ на краще. У християн є такий потенціал і він повинен реалізуватися особливо тоді, коли стає важко».

Святіший Владика також зазначив, що батько Франкліна Грема, засновник Євангелістської асоціації Біллі Грем, приїжджав до Росії в радянський час, коли відносини СРСР і США переживали непростий період. «Доктор Біллі Грем був другом Руської Православної Церкви. Ми зберігаємо про нього дуже добру пам'ять. Ще раз висловлюємо Вам співчуття у зв'язку з його смертю», — сказав Святіший Владика, звертаючись до його сина.

«Вчора Ви відвідали нашу Загальноцерковну аспірантуру, де відбувся круглий стіл, присвячений миротворчій ролі християн в умовах сучасних глобальних і регіональних конфліктів, — продовжив далі Святіший Патріарх Кирил, знову підкресливши, що чим складніше політичний контекст, тим більше відповідальності повинні брати на себе віруючі, займаючи активну позицію, беручи участь у житті суспільства і домагаючись змін на краще.

«Ще раз хочу згадати важкі роки «холодної війни», коли вдалося переламати ситуацію, в тому числі, при активній участі християн Сходу і Заходу — Радянського Союзу і США. Тому вважаю, що зараз правильний час для об'єднання наших зусиль на терені миротворчості», — сказав Святіший Владика.

У продовження бесіди Святіший Патріарх торкнувся проблеми духовно-моральних цінностей сучасного суспільства, яка не може не турбувати християн. За його свідченням, в XX столітті, в роки «холодної війни», саме «заклопотаність моральним станом суспільства» була одним з важливих факторів, який сприяв встановленню добрих відносин Руської Православної Церкви із західним християнським світом. «Прихильність християнського розуміння шлюбу, сім'ї, священного життя людини від моменту зачаття — настільки принципова і послідовна позиція, що розділяється Євангелістською асоціацією Біллі Грема і особисто Вами, викликає незмінну підтримку Руської Православної Церкви», — заявив Предстоятель.

Моральна складова завжди повинна лежати в основі людського буття, висловив упевненість Святіший Патріарх Кирил. За словами Його Святості, боротьба за цілісність людської особистості в даний час є сильним викликом для християн. «Але, на жаль, християни і з цих питань розділені. Тому так важливо тим християнам, у яких є принципова згода в розумінні того, як ці проблеми повинні вирішуватися, створювати систему співпраці та взаємодії», — сказав Святіший Владика.

Святіший Патріарх також з жалем констатував, що одна з головних проблем російського суспільства, якою зараз активно займається Руська Православна Церква, — це проблема абортів.

«У 2016 році ми ініціювали збір підписів з вимогою вивести аборти з системи обов'язкового медичного страхування. Виходить так, що люди, незгодні з абортами, яких дуже багато, своїми податками підтримують оплату цих процедур. Цю петицію підписало більше мільйона чоловік в нашій країні», - розповів Святіший Владика.

За словами Предстоятеля, Руська Православна Церква сьогодні активно підтримує всі заходи щодо зниження числа абортів у нашій країні: «Представники нашої Церкви виступають з позицій консультантів у тих установах, куди жінки звертаються для вчинення абортів. І там, де це можливо, наші консультанти (в більшості випадків це жінки) зустрічаються з жінками, які хочуть зробити аборт, до того, як ті приймають остаточне рішення».

Предстоятель Руської Церкви також зазначив, що одна з найбільш частих причин, що штовхає багатьох молодих жінок на аборт, — відсутність підтримки, причому, не тільки фінансової, але, в першу чергу, моральної, коли, наприклад, батьки наполягають на аборті, якщо зачаття відбулося поза шлюбом.

«Тому я закликаю єпископат нашої Церкви не тільки боротися з абортами словесно, але й допомагати у поліпшенні умов життя жінкам, які під впливом наших служб відмовляються робити аборти, — сказав Святіший Владика. — Я запропонував нашим архієреям організовувати в єпархіях притулки для жінок, яким нікуди йти після того, як вони народили дитину, або їм є куди йти, але вони ризикують потрапити під сильну критику своїх родичів. Для такої категорії жінок ми відкриваємо церковні притулки, щоб вони могли пожити у нас стільки, скільки хочуть — тиждень, два, три, місяць або навіть більше. Потім ми намагаємося допомогти знайти їм роботу і отримувати можливість підтримувати матеріально себе і свою дитину. У більшості наших єпархій такі притулки вже існують».

Патріарх Кирил з вдячністю згадав про спільну роботу Руської Православної Церкви і Євангелістською асоціацією Біллі Грема з надання гуманітарної допомоги біженцям з України: «У 2015 році нами був здійснений спільний проект з доставки гуманітарної допомоги людям, постраждалим в ході збройного конфлікту на сході України. Тоді було отримано велику кількість гуманітарних наборів, які ми роздавали бідним».

Предстоятель Руської Православної Церкви також подякував Франкліна Грема за організацію Всесвітнього саміту на захист гнаних християн, що пройшов у 2017 році у Вашингтоні. «Як і моя зустріч з Папою Римським Франциском у лютому 2016 року, Саміт привернув увагу світової громадськості до проблеми гонінь на християн», — підкреслив Святіший Владика.

Патріарх Кирил торкнувся теми надання гуманітарної допомоги народу Сирії: «У квітні 2017 року на моє благословення була заснована Міжрелігійна робоча група з надання гуманітарної допомоги населенню Сирії Ради із взаємодії з релігійними об'єднаннями при Президенті Російської Федерації, куди увійшли і християни, і мусульмани нашої країни. Допомога лунає в храмах і мечетях спільно християнами і мусульманами Сирії та Росії».

«Наша церква також виступила з ініціативою допомоги дітям, постраждалим в результаті військових дій в Сирії. Експертна група російських лікарів відвідала табори біженців в Лівані, оглянула дітей і велику кількість дітей з сирійських сімей, особливо сироти, були взяті на лікування в Росію», - зазначив Святіший Владика.

За словами Його Святості, за той час, що Руська Православна Церква працює на сирійському напрямку, нею накопичений унікальний досвід довірчих зв'язків з усіма представниками сирійської держави і російськими військовими в Сирії, що дозволяє максимально адресно і ефективно здійснювати гуманітарну діяльність. Патріарх Кирил також висловив упевненість в тому, що Руська Православна Церква і Євангелістська Асоціація Біллі Грема, що має величезний досвід з надання допомоги християнам в різних регіонах світу, надалі могли б об'єднати зусилля і приступити до реалізації спільних проектів на Близькому Сході.

«У світі багато місць, де страждають люди. Це виклик нашої християнської совісті. І де необхідно, ми повинні об'єднати наші зусилля, щоб приносити людям спокій і мир, надавати допомогу тим, хто страждає», — резюмував Предстоятель Руської Православної Церкви.

У свою чергу, У. Ф. Грем подякував Святішому Патріарху Кирилу за можливість зустрічі і привітав його Святість з 10-річчям інтронізації.

У. Ф. Грем підтримав позицію Руської Православної Церкви по абортах, назвавши аборт «одним з великих гріхів» сучасного світу.

«Ваша ідея зробити притулки для жінок з дітьми — чудова. Деякі організації в США також успішно організовували щось схоже. І вони зберегли багато життів», — сказав президент Євангелістської асоціації Біллі Грема.

Кажучи про різних областях міжхристиянського співробітництва, Ф. У. Грем, зокрема, згадав про необхідність спільних зусиль з надання допомоги біженцям з Сирії. «Вчора у нас була дискусія з митрополитом Іларіоном. Ми обговорювали, як ми можемо співпрацювати, як можемо допомогти дітям, постраждалим від війни в Сирії. У нас є досвід у цих питаннях. Ми розуміємо, що потрібно робити», — сказав Франклін Грем.

Президент Євангельської асоціації Біллі Грема також виступив з пропозицією провести в Москві черговий Саміт на захист гнаних християн. «Саміт на захист гнаних християн, що пройшов у 2017 році у Вашингтоні, був дуже успішним. Але нам потрібне продовження, так як тема гоніння на християн як і раніше залишається на порядку денному», - підкреслив Вільям Франклін Грем.

Служба комунікації ВЗЦЗ/Патріархія.ru

Патріарх.ua