Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
10.03.2019

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Коли життя в раю — мука

Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, чому грішникові важко знаходитись у святому місці, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Люди іноді, називають Господа жорстоким через те, що він вигнав Адама з раю, кажуть, «Бог міг би сказати – живи в раю, нехай не каєшся, все одно живи», — розповів Предстоятель в Неділю спомину вигнання Адама. — Справа в тому, що, якби Адам, не розкаявшись, жив у раю, то це життя для нього було б більшою мукою, аніж його життя в землі, спустошеній гріхом, в скорботах, хворобах і печалі».

По слову Архіпастиря, така властивість людини, як образу Божого.

«Якщо ми грішимо проти Бога, ображаємо його, то поруч з Ним нам важче бути, ніж у тому середовищі, де знаходяться такі злочинці, як і ми, — підкреслив він і продовжив. — Коли ми приходимо в храм, то нам затишно, добре в ньому. А ось коли ми щось натворили, згрішили й прийшли у такому стані до церкви, то нам важко, нас щось мучить, з храму хочеться вийти… — допоки людина не покається, не попросить у Бога прощення».

Його Блаженство зазначив, що тільки після того, як людина примириться з Богом, знову знаходить спокій.

«Так Адам був вигнаний з раю, бо в раю для нього було б більше мук, аніж поза раєм», — пояснив Владика.

Митрополит Онуфрій нагадав, що залишок свого життя наш прабатько провів у вигнанні, плачучи про свій гріх і про втрачений рай.

«Але Господь, не бажаючи, щоб людина прийшла у відчай від свого злочину, від гріхопадіння, дав обітницю, що прийде час, коли Сім’я Жони з’явиться на землі і зітре голову стародавнього змія, диявола. Це насіння вразить диявола в голову, а він буде жалити його в п’яту. Так Господь говорив про пришестя у світ Свого Сина, Господа і Бога, і Спаса нашого Іісуса Христа», — зауважив Блаженніший владика.

За матеріалами сайту УПЦ

Патріарх.ua