Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
17.03.2019

Посол Сербії нагороджений орденом Руської Православної Церкви

 

17 березня 2019 року, в Неділю Торжества Православ'я, після Божественної літургії в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вручив Надзвичайному і Повноважному послу Сербії в Росії Славенко Терзичу орден преподобного Серафима Саровського III ступеня. Високої нагороди глава сербського дипломатичного представництва в Москві удостоєний до уваги до вкладу в розвиток відносин Руської та Сербської Православних Церков.

На церемонії нагородження, що відбулася в Тронному залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві, були присутні голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, представник Патріарха Сербського при Патріархові Московському і всієї Русі єпископ Моравичський Антоній, заступник голови ВЗЦЗ протоієрей Микола Балашов, секретар ВЗЦЗ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

На святковій трапезі, що відбулася в цей день, Славенко Терзич звернувся до Святішого Патріарха Кирила, сказавши: «Ваша Святосте, від імені всіх присутніх тут послів я хочу подякувати у Вашій особі Руську Православну Церкву за допомогу, яку вона протягом століть надавала всім Помісним Православним Церквам». Дипломат, зокрема, згадав, що в кожному старовинному православному храмі на Балканах, включаючи сільські, можна знайти руські облачення, судини, богослужбові книги.

Сербський посол підкреслив, що Руська Церква «на сьогоднішній день продовжує залишатися опорою всього православного світу». С. Терзич також звернув до Святішого Владики слова подяки за зусилля щодо захисту та підтримки багатостраждальної землі Косова та Метохії.

Торкнувшись теми сербсько-російських відносин, він навів цитату з творів святителя Миколая Сербського (Велимировича; 1880-1956), який писав: «Совість наша змушує нас плакати, коли руські плачуть, і радіти, коли руські радіють». «Століттями зміцнювалися наші духовні, культурні, політичні зв'язки, вони продовжують зміцнюватися і сьогодні», — зазначив посол Сербії, побажавши Святішому Патріарху Кирилу міцного здоров'я і духовних сил на многії літа.

Служба комунікації ВЗЦЗ/Патріархія.ru

Патріарх.ua