Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
20.03.2019

Святіший Патріарх Кирил: Сім'ї священиків повинні бути в центрі уваги правлячих архієреїв

 

20 березня 2019 року, відкриваючи засідання Вищої Церковної Ради, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил поділився своїми думками про проблеми, з якими стикаються сім'ї священиків в наш час.

«Криза сімейних цінностей, яка вразила сучасне суспільство, торкнулась і життя духовенства, — констатував Предстоятель Руської Православної Церкви. — Якщо порівняти з тим, що було 10-20 років тому, то, звичайно, ми спостерігаємо негативну динаміку в плані збереження священицьких сімей, загальної атмосфери в цих сім'ях».

Однією з причин погіршення ситуації Святіший Владика назвав згубний вплив масової культури. «Адже сім'ї духовенства не живуть в ізоляції, тому все те, що стосується будь-якої людини, її розуму і серця, стосується і сімей священнослужителів», — додав Святіший Патріарх і закликав активізувати зусилля із затвердження сімейних цінностей та захисту підростаючого покоління від пропаганди так званої вільної любові.

«Сімейна моральність, у тому числі в священицьких сім’ях, — це не даність. Цілісність сім'ї — це поле безперестанних зусиль, спрямованих на зміцнення шлюбного союзу, — переконаний Предстоятель. — Нам відомі і священики, і миряни, у яких сім'я — це дійсно мала церква. Однак ця церква створюється благословенними Богом трудами. Вона не створюється просто тому, що один з подружжя є священнослужителем, а інший вихований в християнському дусі. Цього мало, тому що кожен день подружнього життя може кинути виклик сімейним відносинам, у тому числі з огляду на негативний вплив на сімейні відносини ззовні».

«Священикові не можна виправдовувати свою неучасть у сімейному житті пастирським навантаженням, — продовжив Святіший Патріарх Кирил. — Що б не відбувалося, сім'я повинна займати в житті кожного одруженого священика важливе місце. Тому що сімейне життя священика, тим більше в сільській місцевості, де життя кожного — на виду, має особливе значення. Це неодмінно має бути життя, з якого люди хотіли б брати приклад. Ось чому підготовка до сімейного життя повинна бути в центрі нашої уваги, особливо коли ми говоримо про виховання семінаристів, про їх підготовку до пастирського служіння».

«Священицькі сім’ї мають бути в центрі уваги і правлячих архієреїв. Архієрей не повинен втручатися в життя священнослужителів, але він повинен бути добрим батьком, порадником, людиною, яка може прийти на допомогу, коли життя сімейне піддається випробуванню, — відзначив Предстоятель Руської Церкви.

«Коли я був митрополитом Смоленським, я дуже любив проводити зустрічі духовенства разом з матушками. Вважав, що це дуже важливо. По-перше, у мене відкривалася можливість побачити їх відносини, на матушок подивитися. Адже священика ти бачиш порівняно часто, а все, що стосується його сімейного життя, залишається прихованим. Думаю, ці зустрічі створювали позитивне враження і на духовенство. Тому я б звернувся до всіх правлячих архієреїв із закликом ні в якому разі не виключати зі сфери своєї архіпастирської відповідальності турботу про сімейне благополуччя духовенства, — закінчив Святіший Патріарх.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua