Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
05.04.2019

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з Президентом Республіки Молдова І.М. Додоном

 

5 квітня 2019 року в Патріаршій резиденції в підмосковному Передєлкіні відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Президентом Республіки Молдова І.М. Додоном.

Святіший Патріарх Кирил, сердечно вітаючи високого гостя, з вдячністю зазначив: «Щоразу, коли Ви приїжджаєте до російської столиці, ми з Вами зустрічаємося. Це свідчить про Ваше особливе ставлення до православної тематики. Ми знаємо Вас як державного керівника, який близько до серця сприймає життя свого православного народу».

«Це відбувається тоді, коли державний діяч поділяє християнські цінності, і коли ці цінності, якими живе більшість народу, є його власними цінностями, — продовжив Предстоятель Руської Православної Церкви. — Це свідчить про те, наскільки Ви дійсно є близьким до свого народу, наскільки у Вашому серці відображаються радості і скорботи людей. Оскільки Ви очолюєте країну і займаєте найвищий пост у своїй країні, то, звичайно, такого роду світогляд є дуже важливим для того, щоб був забезпечений успіх Вашої праці на посаді Президента».

Святіший Владика відзначив, що в Руській Церкві з великою повагою ставляться до політичної позиції І.М. Додона. «Можу засвідчити про це не тільки від себе, але і від значної частини єпископату, який знайомий з Вашою діяльністю, і, звичайно, насамперед спираюся на відгуки своїх побратимів, які приходять з благословенної Молдови».

Президент Республіки Молдова привітав Святішого Патріарха з майбутнім святом Благовіщення Пресвятої Богородиці і розповів Його Святості про підготовку до святкування на молдавській землі Світлого Христового Воскресіння.

«Хочу передати Вам вітання від усього молдавського народу», — сказав І.М. Додон, зазначивши, що понад 96% відсотків жителів Республіки Молдова — це православні віруючі.

Глава держави запросив Святішого Патріарха Кирила відвідати Молдову і висловив надію на те, що візит Його Святості відбудеться до кінця поточного року. «Народ Молдови чекає на Вас», — заявив І.М. Додон.

У зустрічі взяв участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Молдова в Російській Федерації А.К. Негуца.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua