Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
17.04.2019

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з губернатором Приморського краю О. Н. Кожемяко і митрополитом Владивостоцьким Володимиром

17 квітня 2019 року в робочій Патріаршій резиденції в Чистому провулку в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з губернатором Приморського краю Олегом Миколайовичем Кожем'яко і митрополитом Владивостоцьким і Приморським Володимиром.

У зустрічі взяв участь перший заступник керуючого справами Московської Патріархії єпископ Воскресенський Діонісій.

Предстоятель Руської Православної Церкви, вітаючи О. Н. Кожемяко з призначенням на пост губернатора Приморського краю, зокрема, зазначив: «ви займали важливі пости і керували Корякієй, дуже складним регіоном, і Амурською областю, і Сахаліном. Але Ви житель Владивостока, народилися у Владивостоці, і Господь привів Вас на малу батьківщину очолити дуже важливий суб'єкт Федерації».

О. М. Кожемяко подякував Святішому Патріарху Кирилу за привітання і розповів про будівництво Спасо-Преображенського собору у Владивостоці, який стане кафедральним собором Владивостоцької єпархії.

«На наступний рік у нас стоїть завдання завершити в цілому основну частину собору і благоустрій території», - повідомив глава регіону. Простір з виходом на набережну, що прилягає до собору, за словами губернатора, є одним з найкрасивіших місць міста. «Чекає дуже багато роботи по Покровському парку. Хотіли попросити Вашого благословення на облаштування цієї території», — сказав О. Н. Кожем'яко.

«Крім цього, звичайно, ще багато роботи по інших храмах», — додав губернатор.

Святіший Патріарх Кирил розповів, що неодноразово відвідував Владивосток. «Усвідомлюю важливість цього міста як форпосту Росії на Тихому океані, з усіх точок зору — економічної, культурної, історичної, військової — це дійсно дуже важливе місце», — підкреслив Святіший Владика.

«На Вас як на губернатора Приморського краю покладена особлива висока і почесна відповідальність, — звернувся до гостя, Предстоятель Руської Церкви. - В першу чергу я хотів би закликати благословення Боже на вас, щоб праці Ваші були успішними, і результати цих праць відчули люди, щоб вони відбилися на загальному благополуччі нашого народу, країни, враховуючи особливе значення Владивостока».

Торкнувшись теми будівництва кафедрального собору у Владивостоці, Святіший Патріарх нагадав, що «мав можливість бути присутнім на самому початку будівництва і з великим ентузіазмом поставився до самої ідеї будівництва собору саме на цьому місці, тому що в свій час пропонували зовсім інше місце». Предстоятель розповів гостям, що був противником будівництва собору на віддаленій сопці. На думку Його Святості, собор «потрібно будувати в самому центрі, тому що кафедральний собор завжди розташовувався в історичному центрі міста».

«Від духовного стану людей залежить дуже багато чого в облаштуванні звичайного земного життя: якщо людина сильна духом, то вона справляється з завданнями, які стоять перед нею, вона здатна на подвиг, вона здатна на великі звершення. Якщо це ще пов'язано з любов'ю до Батьківщини, а любов до Батьківщини — це теж духовне поняття, то все це здатне принести позитивні результати», — відзначив Святіший Владика.

«Від усього серця бажаю успіхів Вам, владиці Володимиру у Ваших працях, процвітання Приморському краю і, звичайно, процвітання нашої Владивостоцької митрополії», — підсумував Предстоятель Руської Церкви.

В ході зустрічі гості запросили Святішого Патріарха Кирила у Владивосток для освячення новозбудованого собору, якщо вдасться завершити будівництво до 1 вересня 2020 року. Відбулося обговорення низки інших питань розвитку церковного життя в Приморській митрополії.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua