Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
19.04.2019

Святіший Патріарх Кирил вручив церковні нагороди співробітникам Московської Патріархії

19 квітня 2019 року в Тронному залі Патріаршої і Синодальної резиденції в Даниловому монастирі в Москві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вручив нагороди Руської Православної Церкви.

До уваги за наполегливу працю на благо Святої Церкви, у зв'язку з 20-річчям служіння в сані пресвітера і 10-ліття Патріаршої інтронізації протоієрей Олег Коритко, керівник Референтури Московської Патріархії, настоятель храму ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» в Царицино м. Москви, член Патріаршої нагородної комісії, удостоєний ордена преподобного Серафима Саровського III ступеня.

До уваги до праць на благо Святої Церкви та у зв'язку з 10-річчям Патріаршої інтронізації протоієрею Олександру Абрамову, голові Комісії з протокольного забезпечення церковних заходів міста Москви, була вручена Патріарша грамота.

До свята Святої Пасхи 2019 року, до уваги до праць на посаді керівника Служби протоколу Патріарха Московського і всієї Русі настоятель храму Спаса Нерукотворного Образу в Перові міста Москви протоієрей Андрій Бондаренко був удостоєний права носіння палиці.

До уваги до праць на благо Святої Церкви і у зв'язку з 10-річчям інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила Патріарші грамоти були вручені:

ієромонаху Місаїлу (Сарафанову), помічнику керуючого справами Московської Патріархії;

протодиякону Володимиру Назаркину, протодиякону Патріарха Московського і всієї Русі;

протодиякону Костянтину Баргану, клірику кафедрального соборного Храму Христа Спасителя м. Москви;

ієродиякону Афанасію (Геличу), іподиякону Патріарха Московського і всієї Русі;

ієродиякону Андрію (Данилову), іподиякону Патріарха Московського і всієї Русі;

диякону Антонію Курдишенкову, старшому іподиякону Патріарха Московського і всієї Русі;

черниці Пітірімі (Кондратьєвій), старшій черниці Патріаршої резиденції в Передєлкіні;

черниці Дєворі (Кабановій), керівнику Контрольно-ревізійної служби Московської Патріархії;

Н.Є. Добромислову, іподиякону Патріарха Московського і всієї Русі;

А. М. Нараєвському, іподиякону Патріарха Московського і всієї Русі;

Д. А. Стройло, звукорежисеру Служби протоколу Патріарха Московського і всієї Русі;

І. І. Іванову, співробітнику Московської Патріархії;

А. В. Виноградову, співробітнику Московської Патріархії;

А. Т. Резанову, співробітнику служби протоколу Патріарха Московського і всієї Русі;

Е. Н. Павлушковій, старшому референту референтури Московської Патріархії;

Р. В. Собачевському, референту референтури Московської Патріархії;

ієромонаху Єлисею (Меняйлову), співробітнику служби протоколу Патріарха Московського і всієї Русі.

Від імені нагороджених зі словами подяки до Предстоятеля Руської Православної Церкви звернувся протоієрей Олег Коритко:

«Ваше Святість, Святіший Владика і милостивий отець! Дозвольте подякувати від імені всіх, Вами сьогодні нагороджених, за вашу високу Патріаршу увагу. Я переконаний, що тут ми об'єднані одним спільним почуттям - почуттям вдячності до вас. Дійсно, будь-який знак Патріаршої уваги дуже почесно, це дуже значимо для кожного клірика і для кожного співробітника Церкви Христової.

Але сьогодні ви удостоїли своєю увагою тих людей, які трудяться безпосередньо під Вашим Першосвятительским керівництвом. І кожен, я переконаний, із тут стоячих, знає, що це не просто особлива честь, але особлива милість Божа і особлива відповідальність — працювати безпосередньо під керівництвом Патріарха. Патріарх — це жива ікона Церкви, і коли працюєш поруч з Вами, коли свої скромні сили докладаєш до того, щоб Ваше служіння здійснювалося як повинно, щоб як-то хоч в малій мірі допомогти Вам здійснювати Ваше нелегке хрестоношення, то зовсім по-іншому відчуваєш биття пульсу церковного життя.

Ще раз хотілося б подякувати від імені всіх, сьогодні нагороджених Вами, за Вашу високу Патріаршц увагу і запевнити Вас: я переконаний, що кожен в міру своїх сил буде намагатися і далі виправдати Вашу високу довіру і милість Божу, яка виявлена по відношенню до всіх нас. Бережи Вас Господь!»

Святіший Патріарх Кирил напутстував нагороджених:

«Хочу сердечно ще раз усіх вас привітати. Кожен з вас працює на своєму місці, у кожного своя сфера відповідальності і обсяг повноважень. Але майже всі ви отримали однакові нагороди, тому що в даному випадку мова йде не про те, що людина, що займає більш високе і значуще положення, в силу цього положення відрізняється від інших, а мова йде про те, що займаючи будь-яке положення в ієрархії Московської Патріархії, ви здійснюєте дуже важливе служіння. Ви не просто допомагаєте Патріарху - ви допомагаєте самій інституції, керівництву Руської Православної Церкви здійснювати своє непросте служіння. Тому сердечно кожного з вас дякую».

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua