Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
27.04.2019

У Велику Суботу Святіший Патріарх Кирил відвідав низку московських храмів

 

27 квітня 2019 року, у Велику Суботу, після Літургії в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив традиційний об'їзд столичних храмів.

Святішого Владику супроводжував перший вікарій Патріарха Московського і всієї Русі по м. Москві, керуючий Центральним і Південним вікаріатствами Московської міської єпархії митрополит Істринський Арсеній.

Предстоятель Руської Православної Церкви відвідав храми, розташовані в Центральному благочинні Центрального вікаріатства: храм пророка Божого Ілії в Обиденському провулку, храм священномученика Власія Севастійського в Староконюшенній Слободі, храм Успіння Пресвятої Богородиці на Могильцях.

У храмі пророка Божого Ілії в Обиденському провулку Святішого Патріарха привітав настоятель протоієрей Максим Шевцов.

Святіший Патріарх Кирил, звертаючись до парафіян і духовенства, відзначив згуртованість парафії і доглянутість храму, який розташований поблизу кафедрального соборного Храму Христа Спасителя: «Радію, коли бачу доглянутий благоліпний храм. Отець настоятель сказав мені, що тут міцна парафія. Все це мене дуже радує, так і має бути. Тому що парафія — це не тільки храмова будівля, це люди, які гуртуються між собою, які живуть одним духовним життям, які причащаються з однієї чаші Христової. Дуже важливо, щоб наші парафії були міцними, сильними».

На завершення Святіший Владика сердечно привітав присутніх зі святом Світлого Христового Воскресіння.

Потім Предстоятель прибув до храму священномученика Власія Севастійського в Староконюшенній Слободі. Після привітального слова настоятеля парафії протоієрея Олексія Новікова Святіший Патріарх Кирил сказав: «Спаси, Господи, отче настоятелю. Вас і всю парафію сердечно вітаю напередодні Світлого Христового Воскресіння. Нехай Господь усіх вас береже. Парафія в самому центрі Москви, історичний храм, і мене радує, що я бачу тут багато людей. Дай Боже, щоб ніколи не спорожніли стіни цього храму, щоб люди приходили, відчували тут радість спілкування з Господом, зміцнювалися духовно, і щоб віра Христова була нашою дороговказною зіркою в дуже непростому сучасному житті. Нехай Господь береже всіх нас у вірі, любові й однодумності».

Потім Святіший Владика відвідав храм Успіння Пресвятої Богородиці на Могильцях. Від імені духовенства та парафіян до Його Святості звернувся настоятель протоієрей Тимофій Гонтар.

Святіший Патріарх Кирил виступив зі словом-відповіддю. «Всіх вас, мої дорогі, вітаю з передоднем Світлого Христового Воскресіння. Нехай Господь усіх нас зміцнює у вірі, в однодумності, в доброму житті. Ми потребуємо того, щоб сила благодаті Божої захищала нас від зла, яке нерідко торкається наших сердець, розуму, наших сімей, рідних і близьких. Але для того щоб Господь зберігав нас, ми повинні з вірою звертатися до Нього, відкривати назустріч Йому своє серце. А коли, як не в день Святої Пасхи, слід відкрити серце, щоб воно наповнилося Божою благодаттю? Ось я і бажаю вам пасхальної радості і миру душевного. Благословення вам, вашим рідним і близьким. Радію, що маю можливість відвідати храм Успіння Пресвятої Богородиці на Могильцях, поруч з резиденцією Патріарха. Нехай береже вас всіх Господь».

У дар парафії Предстоятель Руської Церкви передав сувенірне фарфорове яйце.

Відвідуючи храми, Святіший Владика освячував крашанки, паски, спілкувався з настоятелями, духовенством та парафіянами, знайомився з життям парафій.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі     

Патріарх.ua