Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
27.04.2019

«Слово Предстоятеля»: Велику Суботу маємо провести в мовчанні та подячній молитві Богу

У Велику Суботу в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов двадцять восьмий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

У день Великої Суботи Предстоятель нагадав, що Свята Церква називає її також Благословенною, адже «згадує найтрагічнішу сторінку сходження душею нашого Спасителя як людини в пекло і виведення звідти всіх, хто вірив у Христа грядущого».

«Господь спас нас, не порушивши ні в чому нашої свободи, Господь просто приєднався Божеством до людської природи навіки, — зазначив він. —…З душею Спасителя у пекло зійшло і Божество, і пекло не могло витримати славу Божества. Це була перемога життя над смертю, і Божество воскресило людську природу із пекла. Це був великий тріумф добра над злом, Святе Воскресіння!».

Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що Великої Суботи ми маємо більше мовчати і молитися Богу.

«Цього дня Свята Церква говорить, що «нехай мовчить плоть людська, і нехай стоїть зі страхом і трепетом…: “Цар бо царюючих і Господь пануючих приходить заклатися й віддати себе в жертву за вірних…”». Тому ми в цей день мовчимо і віддаємося внутрішній молитві, подячній молитві за те, що Бог так нас полюбив, що Він до нас, відпавших від Себе і не бажаючих повернутися, Сам прийшов, Він зробив те, що ми мали для себе зробити. А ми мали знищити свій гріх, ми мали стати на щабель духовної досконалосіт, але ми цього не зробили, Господь це за нас зробив, не порушивши при цьому ані нашої волі, ані волі диявола, який завжди бореться за душу людини», — дав духовну настанову Архіпастир і побажав кожному миру Божого в душі та в радості зустріти Світле Христове Воскресіння.

Предстоятель також нагадав, що в Благословенну Суботу сходить Благодатний вогонь, який, за традицією, доставить до України офіційна делегація УПЦ.

За його словами, цей Вогонь «свідчить про те, що наша Церква жива, і що ми йдемо правильною дорогою… — тримаємося тієї віри, яку нам передали святі апостоли, святі отці і Вселенські Собори». «Віримо і знаємо, що Бог разом із цим Вогнем благословить сьогодні наш український народ і нашу українську землю», — резюмував Владика.

За матеріалами сайту УПЦ

Патріарх.ua