Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
19.05.2019

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з делегацією фонду «Жінки за життя»

19 травня 2019 року, після закінчення Божественної літургії, в Тронному залі Патріарших покоїв кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з делегацією фонду «Жінки за життя».

У зустрічі брала участь Уповноважений при Президентові Російської Федерації з прав дитини А.Ю. Кузнєцова.

Предстоятеля Руської Православної Церкви вітала генеральний директор фонду «Жінки за життя» Н.І. Москвітіна. В знак визнання особливого внеску в справу захисту життя дітей до народження, сім'ї та материнства, а також привернення уваги широкої громадськості і органів державної влади Росії до проблеми абортів Його Святості була вручена нагорода фонду «Амбассадор захисту життя до народження».

«Я хотів би сердечно подякувати вам і всім тим, хто сьогодні знаходиться на передній лінії боротьби за життя наших дітей, за життя ще ненароджених дітей, - сказав Святіший Патріарх. - Глибоко переконаний в тому, що потрібно з'єднувати зусилля дуже різних інституцій, окремих людей, всіх тих, хто усвідомлює, що від тієї проблеми, яку ми намагаємося з вами вирішувати, багато в чому залежить майбутнє країни. Це не гучні слова. Я в багатьох аудиторіях про це вже говорив і зараз говорю. Чудово, що у нас є материнський капітал, чудово, що держава робить якісь кроки, але це мізерні кроки. Якщо ми хочемо збільшити реально населення Росії, то в першу чергу ми повинні зняти тему абортів в тому масштабі, в якому вона існує».

За словами Його Святості, успішна боротьба з абортами збереже мільйони життів, а це, зокрема, дозволить значно поліпшити демографічну ситуацію: населення Росії може збільшуватися на 10 мільйонів чоловік за десятиліття. «Ніякими грошовими заохоченнями ми не забезпечимо такий приріст нашого населення», - підкреслив Святіший Владика.

«Боротьба за життя є для нас важливою справою, тому що виникає з наших переконань, тому що ми переконані і знаємо на основі слова Божого, що вбити людину, а життя починається з зачаття - це великий гріх. І тому, звичайно, ця наша боротьба надзвичайно важлива і з духовної точки зору, - зазначив Предстоятель Руської Церкви. - Але вона має ще й ці суто соціологічні та навіть політичні передумови і наслідки. Тому я вважаю, що та справа, якою ви займаєтеся, повинна бути справою пріоритетною як для церковнослужителів, так і для всіх людей, які стурбовані темою збереження життя, для тих, хто любить нашу Вітчизну і думає про її майбутнє. Так що дякую вам за вашу працю».

Святіший Патріарх Кирил також подякував Уповноваженому при Президентові Російської Федерації з прав дитини А.Ю. Кузнєцовій за старанну діяльність на своїй посаді, зокрема - за підтримку фонду «Жінки за життя».

«Спасибі Вам, Анна Юріївна, за ці праці і за багато інших, які Ви робите з таким дивним спокоєм, з мудрістю і дуже високопрофесійно. Щиро радію Вашим успіхам, тому що від цих успіхів залежить дуже багато чого в житті дітей», - сказав Святіший Владика.

На завершення Предстоятель Руської Церкви побажав допомоги Божої всім учасникам зустрічі.

Фонд підтримки сім'ї, материнства і дитинства «Жінки за життя» допомагає вагітним жінкам, мамам дітей з особливостями розвитку, багатодітним сім'ям та одиноким матерям у важкій життєвій ситуації.

За три роки фонду вдалося реалізувати проекти підтримки вагітних жінок в складній життєвій ситуації («Всеросійська гаряча лінія підтримки вагітних жінок 8 800 2000 492», «Центр гуманітарної допомоги "Бутик добра"»), об'єднати більше 5000 волонтерів в діяльності по підтримці життя до народження , а також розвинути інформаційні проекти в соціальних мережах (відеоролики, статті, повідомлення, що формують позитивний образ вагітності, материнства, батьківства). В результаті психологами і волонтерами фонду збережено понад 800 вагітностей.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua