Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
21.05.2019

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з ректорами недержавних вузів Москви

 

21 травня 2019 року в Червоній залі кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з ректорами недержавних вузів Москви - засновниками Консорціуму ціннісно-орієнтованих освітніх організацій і підписання міжвузівського угоди.

У зустрічі взяли участь керівник Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки С.С. Кравцов; заступник мера Москви в Уряді Москви з питань соціального розвитку А.В. Ракова; ректор МДУ ім. М.В. Ломоносова, президент Російського Союзу ректорів В.А. Садовничий; ректор Російського нового університету, голова Ради Асоціації недержавних вузів Росії В.А. Зернов; заступник голови Громадської палати м. Москви А.А. Шарапова; ректор Російського православного університету св. Іоанна Богослова, співголова Комісії по роботі з вузами і науковим співтовариством при Єпархіальній раді м. Москви ігумен Петро (Єремєєв), засновники та ректори ряду приватних вузів міста Москви, представники науково-педагогічного та професійного співтовариства, представники органів виконавчої влади, представники асоціацій і громадських організацій, що регулюють питання розвитку освіти.

В рамках заходу було підбито підсумки першого року апробації моделі ціннісно-орієнтованої освіти в недержавних вузах столиці, основною метою якої є створення умов для підвищення якості освіти, а також реалізації етичних і моральних принципів в управлінні освітніми організаціями та підготовці випускників.

Відкриваючи зустріч, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся до присутніх зі словом.

На засіданні виступили: керівник Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки С.С. Кравцов; заступник мера Москви в Уряді Москви з питань соціального розвитку А.В. Ракова; ректор МДУ імені М.В. Ломоносова В.А. Садовничий; заступник голови Експертної ради з недержавного утворення і державно-приватного партнерства в сфері освіти при Комітеті Державної Думи ФС РФ з освіти і науки, член Громадської ради при Федеральній службі з нагляду у сфері освіти і науки, ректор Міжнародного юридичного інституту Н.А. Жильцов; ректор Інституту сучасного мистецтва (ІСІ) І.М. Сухолет; ректор Московського фінансово-юридичного університету А.Г. Забєлін.

Був показаний відеоролик про основні напрямки роботи створюваного Консорціуму ціннісно-орієнтованих освітніх організацій і перші результати співпраці вузів в цій сфері.

Робота зі створення Консорціуму як однієї з моделей спільної діяльності недержавних вузів по досягненню спільних цілей почалася в 2018 році і реалізовувалася на першому етапі в рамках рамкової угоди про співпрацю, що дозволило спільно реалізувати заходи щодо ціннісно-орієнтованої тематики в рамках освітньої, наукової, виховної, позанавчальної та просвітницької роботи з учнями та науково-педагогічними працівниками вищих навчальних закладів-учасників. Також почалася робота зі створення Міжвузівського центру розвитку соціального волонтерства на базі молодіжного центру Російського православного університету на Новій площі і Центру якості освіти Консорціуму.

В обговоренні перспективних напрямків діяльності Консорціуму та інших актуальних питань співробітництва разом зі Святішим Патріархом взяли участь: О.Б. Дроздова, викладач ІСІ; Д.А. Певцов, викладач ІСІ; Р.В. Плюсов, керівник майстерні Першої академії медіа «МІРБІС»; А.А. Шарапова, заступник голови Громадської палати м. Москви, радник ректора Інституту кіно і телебачення (ГИТР); Д.А. Дібров, радник ректора ГИТР.

На завершення зустрічі відбулося підписання Угоди про створення Консорціуму ціннісно-орієнтованих освітніх організацій, засновниками якого виступили: Московська міжнародна вища школа бізнесу «МІРБІС», Московський фінансово-юридичний університет МФЮА, Міжнародний юридичний інститут, Інститут сучасного мистецтва, Інститут кіно і телебачення і Російський православний університет святого Іоанна Богослова.

«Хотів би сердечно подякувати всім за участь в цьому заході, який вийшов за рамки програми і супроводжувався, на мій погляд, дуже змістовною дискусією. Всім вам за це дякую, а найголовніше - за ваше добре і відкрите ставлення до взаємодії з Російською Православною Церквою», - сказав на закінчення Святіший Патріарх Кирил.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua