Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
26.05.2019

Святіший Патріарх Кирил відвідав концерт хору Київських духовних шкіл у кафедральному соборі Страсбурга

 

Безліч глядачів зібрав виступ хору Київської духовної академії і семінарії, який відбувся в приміщенні католицького кафедрального собору Страсбурга 26 травня 2019 року. Концерт відвідали Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил із супроводжуючою його делегацією та католицький архієпископ Страсбурга Люк Равель.

Раніше в цей же день на честь Предстоятеля Руської Православної Церкви від імені архієпископа Люка Равеля подали вечерю, по завершенні якої Його Святість написав у Книзі почесних гостей: «Дякую Його Преосвященству та всім, хто оточив нас теплою гостинністю, за братський прийом, змістовну бесіду, що свідчить про спільність підходів до життя й свідченням Церкви в сучасному суспільстві. Нехай благословить Господь християнську громаду Страсбурга».

Архієпископ Люк Равель привітав Предстоятеля Руської Церкви в соборі, зазначивши велике значення його візиту в Страсбург. Він також згадав про історичну зустріч Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Папою Римським Франциском, що відбулася в 2016 році на Кубі.

Далі у своєму виступі католицький ієрарх згадав про вибори в Європейський парламент, які пройшли в цей день у Франції. «Ми переконані, що Європа повинна дотримуватися свого християнського коріння. Ми закликаємо християн Сходу й Заходу Європи разом свідчити про велич Христа та про Євангеліє, щоб новий Європейський парламент визнавав домінування християнської культури в Європі», - сказав архієпископ Страсбурга, висловивши впевненість, що держави повинні поважати релігійну ідентичність своїх громадян.

У слові-відповіді Святіший Патріарх Кирил подякував архієпископу Люку Равелю за теплий прийом. «Нинішній мій візит до Страсбурга має, я вважаю, важливе значення, і не тільки в зв'язку з тими цілями, які ми перед собою ставили, завданнями які ми вирішували тут, але в контексті нашої з Вами зустрічі і братської бесіди, яка тільки що відбулася», - сказав Його Святість.

«Я вже мав можливість висловити Вам вдячність за підтримку будівництва російського православного храму тут, в Страсбурзі, й зараз в присутності Вашої пастви хотів би знову подякувати Вам, - продовжив Предстоятель Руської Православної Церкви. - Це будівництво було оточене доброзичливою увагою жителів Страсбурга, з яких багато хто належить до Вашої пастви». Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил констатував, що в Страсбурзі проживає чимало російських православних людей, і для них поява храму - велика радість і втіха.

Його Святість підкреслив: «Вважаю дуже важливим, коли сучасна людина має потребу в храмі, тому що цінності сучасної цивілізації лежать зовсім в іншій площині, далекій від духовного виміру. Коли ми будуємо храми, коли збираємося в храмах в такій кількості, як зараз, ми свідчимо про нашу приналежність до християнської віри. Ми наполягаємо на непересічне значення християнських цінностей, висловлюємо готовність захищати ці цінності, підтримувати їх і в цих цінностях виховувати наших дітей».

Як зазначив Святіший Патріарх Кирил, бути християнином ніколи не було просто, навіть в ті часи, коли держава підтримувала Церкву, коли християнська релігія була панівною. «Християнська віра - це не просто переконання, це спосіб життя, і він не в повній мірі збігається з образом життя нецерковної людини, в серці якої немає релігійної віри, - нагадав Святіший Владика. - Тому, напевно, сьогодні християн особливим чином закликають до того, щоб вірити не тільки ментально, на рівні переконань, не тільки на рівні своїх почуттів та емоцій, але на рівні практичних дій. Ми покликані свідчити про християнську віру власним життям. Немає нічого більш важливого, ніж таке свідоцтво про віру. Воно ніколи не було простим. Так, я приїхав з країни, в якій протягом значної частини XX століття люди страждали за свої релігійні переконання і деякі навіть втрачали життя».

«Сьогодні ми свідчимо про відродження християнства в Росії, про відродження Православної Церкви в Росії», - продовжив Його Святість. - Я пов'язую це відродження з мужнім свідченням попередніх поколінь, які не боялися залишатися християнами навіть перед лицем смерті». Потрібно бути завжди готовим свідчити про свою християнську віру - і в складних умовах, і в ситуації, коли таке свідчення не передбачає наслідків, небезпечних для життя людини, його кар'єри й комфорту, переконаний Предстоятель Руської Православної Церкви.

Святіший Патріарх Кирил підкреслив: «Наше сьогоднішнє спілкування, ось ця зустріч з Вашої паствою допоможуть нам краще розуміти один одного, а найголовніше - усвідомлювати, що на всіх нас лежить відповідальність за збереження християнства в сучасному суспільстві, відповідальність за свідоцтво про Христа Воскреслого і Розіп'ятого».

Побажавши архієпископу Люку Равелю успіхів в служінні, а його пастві - миру, благополуччя і міцної віри, Святіший Владика сказав: «Нехай Господь усіх нас береже від усякого зла і дає сили і мужність залишатися християнами в нинішніх умовах життя».

Відзначивши, що триває сорокаденне святкування Пасхи Христової, Його Святість подарував архієпископу Страсбурга майстерно прикрашене пасхальне яйце і звернувся до всіх присутніх з привітанням: «Христос Воскрес!»

Архієпископ Люк Равель передав в дар Руській Православній Церкві частку мощів західноєвропейської святої VII-VIII століть преподобної Оділії Ельзаської. Вручаючи ковчег з мощами Святішому Патріарху Кирилу, він розповів про подвиг цієї шанованої і православними, і католиками святої покровительки Ельзасу.

Далі прозвучав виступ хору Київських духовних шкіл під управлінням архімандрита Леонтія (Тупкало). Основну частину програми концерту, що відбувся в стінах древнього кафедрального собору Страсбурга, склали православні богослужбові піснеспіви.

Служба комунікації ВЗЦЗ / Патріархія.ru

Патріарх.ua