Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
27.05.2019

У Страсбурзі відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом

 

27 травня 2019 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Раду Європи в Страсбурзі й зустрівся з генеральним секретарем цієї міжнародної організації Турбйорном Ягландом.

У зустрічі також взяли участь:

від Російської Православної Церкви - голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, заступник голови ВЗЦЗ архімандрит Філарет (Булеков), представник Московського Патріархату в Раді Європи і настоятель парафії Всіх святих у Страсбурзі архімандрит Филип (Рябих);

від Ради Європи - директор особистого офісу генерального секретаря Лейла Каячик, директор з політичних справ Олександр Гессель, прес-секретар, директор зі зв'язків з громадськістю Даніель Хьольген, радник особистого офісу Ірен Кітцу-Мілона;

від Міністерства закордонних справ Російської Федерації - постійний представник Російської Федерації при Раді Європи І.Д. Солтановський.

«Для нас велика честь вітати Вас в цій будівлі - будинку демократії, Раді Європи, - сказав Т. Ягланд, звертаючись до Предстоятеля Руської Православної Церкви. - Дуже радий, що ця зустріч відбулася».

Генеральний секретар Ради Європи привітав Святішого Патріарха Кирила з освяченням російського православного храму Всіх святих в Страсбурзі, що відбувся напередодні.

Він також привітав членів делегації, що супроводжувала Святішого Патріарха, і особливо згадав плідну співпрацю з архімандритом Філаретом (Булековим) в той час, коли він був представником Московського Патріархату при Раді Європи, зокрема, в справі підбору місця для будівництва храму. «Я дуже радий, що тепер цей храм в Страсбурзі побудований», - додав Т. Ягланд.

У бесіді зі Святішим Патріархом генеральний секретар Ради Європи наголосив, що ця організація опікується, в тому числі, про захист свободи віросповідання і підтримує міжрелігійний діалог.

Сердечно подякувавши Т. Ягланду за тепле привітання, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зазначив: «Ми неодноразово мали можливість зустрічатися з Вами, і я завжди дуже цінував ці зустрічі».

Відзначивши важливість такої організації, як Рада Європи, Його Святість сказав: «Будь-яке людське об'єднання вимагає абсолютно конкретних підстав. Без будь-яких основ ніякі людські об'єднання неможливі - вони виявляються неміцними і найчастіше розпадаються. Власне кажучи, Рада Європи сформувала і підтримує ту основу, на якій можлива інтеграція європейських країн. Мова йде не про військові або економічні фактори, а про найголовніше - те, що стосується людського життя. Права і свободи людей - те, що або об'єднує, або роз'єднує. Ми з великою повагою ставимося до Ради Європи саме тому, що її діяльність в значній мірі допомагає об'єднанню людей».

Предстоятель Руської Православної Церкви назвав дуже важливим акцент на захисті прав людини і людської гідності.

У продовження зустрічі сторони обговорили перспективи розвитку відносин з Радою Європи, проблематику захисту прав людини в різних її аспектах, в тому числі питання захисту прав віруючих.

Служба комунікації ВЗЦЗ / Патріархія.ru

Патріарх.ua