Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
30.05.2019

Святіший Патріарх Кирил відвідав Олександро-Невську лавру та Большеохтинське кладовище Санкт-Петербурга

30 травня 2019 року, після завершення засідання Священного Синоду, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав собор Святої Живоначальної Трійці Свято-Троїцької Олександро-Невської лаври.

Святішого Владику супроводжували митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій і митрополит Сінгапурський і Південно-Східно-Азіатський Сергій.

Біля врат Троїцького собору Предстоятеля Руської Православної Церкви зустрічали намісник Лаври єпископ Кронштадтський Назарій і ректор Санкт-Петербурзької духовної академії єпископ Петергофський Серафим.

У храмі були присутні насельники обителі, викладачі та учні СПбДА, численні віруючі.

Святіший Патріарх Кирил вклонився мощам святого благовірного князя Олександра Невського і шанованій іконі Божої Матері «Скоропослушниця Невська».

Єпископ Назарій привітав Святішого Владику і підніс Його Святості ікону святого благовірного князя Олександра Невського.

Предстоятель Руської Церкви звернувся до присутніх у храмі з вітальним словом.

«Ваше Високопреосвященство, владико митрополите! Ваше Преосвященство, владико наміснику! Дорогі владики, отці, брати й сестри!Щойно завершилося засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, яке сьогодні проходило в історичній будівлі Святішого Врядувального Синоду на Сенатській площі, в стінах, де засідали наші благочестиві попередники протягом майже ста років.Вважаю внутрішньою потребою і великим щастям для себе відвідати Олександро-Невську лавру, прикластися до великих святинь, відвідати могили близьких для мене людей, насамперед — владики митрополита Никодима Ленінградського і Новгородського, який висвячував мене в усі ступені священства.Я хотів би побажати допомоги Божої всім вам, особливо керівникам, викладачам і учням наших духовних шкіл, і всім вам, мої дорогі брати і сестри, щоб Господь був присутній у вашому житті, щоб ви відчували цю присутність, щоб на цьому живому відчутті Божественної присутності в житті ґрунтувалася ваша віра і щоб в найважчі моменти життєвих випробувань Господь був з вами, зміцнював вас, зберігав від всякого зла.Нехай благословення Боже молитвами святого благовірного великого князя Олександра Невського перебуває з усіма нами.Христос Воскрес!»
З Троїцького собору Святіший Патріарх Кирил у супроводі митрополита Варсонофія, митрополита Сергія, єпископа Назарія, єпископа Серафима і духовенства пройшов на Нікольський цвинтар монастиря, де поклав вінок і звершив літію на могилі свого духовного наставника приснопам'ятного митрополита Никодима (Ротова).

Святіший Владика також молився на могилах митрополитів Антонія (Мельникова) і Іоанна (Сничева).

На могилі новопреставленого єпископа Царськосельського Маркела Предстоятель Руської Церкви звершив літію, поклав букет квітів до могильного хреста і поговорив з родичами покійного. Єпископ Маркел, вікарій Санкт-Петербурзької єпархії, відійшов до Господа на 67-му році життя 14 березня ц.р. після тривалої хвороби.

Потім Предстоятель Руської Церкви відвідав могили архімандрита Єлеазара (Іванова), духівника Лаври (1936-2011) і протодиякона Павла Герасимова (1930-2002).

Святіший Патріарх також відвідав місця поховання та поклав квіти на могили ряду викладачів Санкт-Петербурзьких духовних шкіл: Володимира Йосиповича Бронського (1933-1996), протодиякона Андрія Чижова (1944-1999), протоієрея Ігоря Мазура (1940-2016), Івана Мілетовича Ружанського (1928-2012); заслуженого професора СПбДА протоієрея Георгія Тельпіса (1938-2012), професора СПбДА архімандрита Іаннуарія (Івлієва; 1943-2017), Михайла Юхановіча Садо (1934-2010).

Відвідання Нікольського цвинтарю завершилося літією на місці поховання Патріаршого архідиякона Андрія Мазура (1926-2018).

Потім Святіший Патріарх Кирил у супроводі митрополита Варсонофія і митрополита Сергія побував також на Великоохтинському цвинтарі Санкт-Петербурга, де відправив літію на місці поховання своїх благочестивих батьків — протоієрея Михаїла і Раїси Володимирівни Гундяєвих.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua