Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
05.06.2019

Святіший Патріарх Кирил зустрівся з губернатором Калінінградської області А.А. Аліхановим

5 червня 2019 року, перед початком всеношної напередодні свята Вознесіння Господнього, в покоях кафедрального собору Христа Спасителя м. Калінінграда відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з губернатором Калінінградської області Антоном Андрійовичем Аліхановим.

Вітаючи Предстоятеля Руської Православної Церкви, голова Калінінградської області, зокрема, сказав: «Ваша Святосте, ми, як завжди, дуже раді Вашому візиту, тим більше що в його програмі — така чудова подія, як освячення місця будівництва храму на Сельмі; крім того, Ви бачили, якими темпами зараз споруджується храм святих Кирила і Мефодія на проспекті Миру».

«Маю велику надію, що і всіх жителів нашого регіону, і Вас ми порадуємо вже найближчим часом, коли ці храми будуть завершені, — продовжив А.А. Аліханов. — Місто зростає, регіон зростає. У минулому році населення області переступило за мільйон, і ми, звичайно, будуємо і дитячі сади, і школи, і поліклініки, і лікарні, і такі чудові храми. Це свідчення продовження життя, розвитку і нашої країни, і Калінінградської області як невід'ємної частини нашої держави».

«Дякуємо Вам за Ваші молитви, за Вашу підтримку і допомогу. Ми не завжди про неї розповідаємо, але те, що тут відбувається, — багато в чому і Ваша заслуга. Спасибі Вам велике, ми це дуже цінуємо, для нас це дуже важливо», — сказав губернатор.

У слові-відповіді Святіший Патріарх Кирил сказав: «Дякую Вам, Антоне Андрійовичу. З того часу, коли Ви почали керувати Калінінградською областю, тут дійсно все стало розвиватися дуже інтенсивно. Розвивається інфраструктура, ремонтуються дороги й будівлі, але, що найважливіше, поліпшується самопочуття людей».

«Калінінградська область — це ексклав, а на таких територіях у людей нерідко розвивається психологія остров'ян. Добре пам'ятаю її прояви, особливо в дуже складні 1990-ті роки. У цьому сенсі створення потужної православної інфраструктури, будівництво храмів і різного роду церковних установ було знаком для всіх, хто сумнівався в майбутньому Калінінградської області, і свідченням того, що Калінінградська область є і буде органічною, невідокремлюваною частиною Росії», — зазначив Святіший Владика.

«Ще раз хочу сказати, що минулі роки були непростими, і церковне життя розвивалося непросто, але сьогодні ми вже можемо в певному сенсі збирати урожай. У наявності зміни і зовнішні, і внутрішні; за час Вашого керівництва позитивний розвиток набув нового імпульсу, і я бажаю Вам допомоги Божої, міцності сил в несенні такого відповідального, складного служіння, до якого Вас закликало керівництво країни і яке Ви сьогодні з успіхом здійснюєте», — закінчив Предстоятель Руської Православної Церкви.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі 

Патріарх.ua