Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
06.06.2019

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, яке значення має Святе Причастя

 

Проводити своє життя благочестиво, дотримуючись Божественних заповідей і регулярно причащаючись, закликав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день Вознесіння Господнього на Деміївці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Розповідаючи про таїнства Вознесіння Господнього та Зішестя Святого Духа на апостолів, Предстоятель підкреслив, що Господь із людиною «в усі дні аж до кінця віку» (Мф. 28: 20).

«Господь створив Церкву, перебуває з нами завжди… Тому що, якщо людина живе, то її Бог утримує. Навіть грішну людину Бог наповнює і живить. А після Воскресіння і Вознесіння Господь перебуває з нами особливим чином — перебуває з нами Тілом і Кров’ю. Вкушаючи Його Тіло і Кров, ми вкушаємо зачатки вічності. Ця закваска вічності змінює людську природу і робить її здатною сприйняти вічне життя і блаженство. І Господь таким незвичайним дивовижним чином присутній завжди в Церкві, Господь є Главою Церкви», — сказав владика.

Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, що «коли ми причащаємося в церкві, то свою людську природу поєднуємо з Богом».

Разом із тим Блаженніший владика додав, що тільки в тому разі благодать Святого Духа сходить на нас та допомагає долати будь-які земні труднощі, якщо ми регулярно причащаємося Святих Христових Таїн і «додаємо до цього благочестиве життя, будуючи його на заповідях Божих».

«Ця благодать Божа починає діяти в людині і допомагати витерпіти те, що людина, яка не має такої благодаті, не може терпіти. Людина благодатна так великі скорботи здатна терпіти, як безблагодатна терпить маленькі, незначні. Людина, яка не має благодаті, падає на соломинки, а та, яка має благодать, може через стіну пройти — і нічого їй не зашкодить. Настільки важливо, щоб людина жила з Христом, щоб ми були наповнені благодаттю Святого Духа», — підсумував Предстоятель та закликав жити за Законами Божими.

За матеріалами сайту УПЦ

Патріарх.ua