Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
03.07.2019

Святіший Патріарх Кирил висловив співчуття у зв'язку із загибеллю моряків в Баренцевому морі

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил висловив співчуття головнокомандувачу Військово-морського флоту Росії адміралу М.А. Євменову у зв'язку із загибеллю моряків внаслідок пожежі на науково-дослідному глибоководному апараті в Баренцевому морі.

«Болем у моєму серці відгукнулася звістка про пожежу, що сталася 1 липня на науково-дослідному глибоководному апараті в російських територіальних водах, внаслідок якої загинуло 14 моряків. Прийміть мої щирі співчуття», — йдеться в Патріаршому посланні.

«Це велика втрата для наших Збройних сил, важке випробування для рідних і близьких загиблих», — відзначив Святіший Патріарх Кирил.

«Керівництво Військово-морського флоту зробить все можливе, щоб віддати належне самовідданому подвигу моряків-підводників, що жертовно служили Батьківщині і виконали свій обов'язок до кінця», — висловив упевненість Предстоятель Руської Православної Церкви.

«Звертаюсь з молитвами до Господа за упокоєння душ загиблих у поселеннях праведних і про розраду скорботних», — підсумував Святіший Патріарх Кирил.

Пожежа на науково-дослідному глибоководному апараті в Баренцевому морі сталася 1 липня, внаслідок трагедії загинули 14 моряків-підводників. Команда підводників була закріплена за військовою частиною в Санкт-Петербурзі. Як заявив міністр оборони РФ С.К. Шойгу, всіх загиблих представлять до державних нагород. Відомство надасть їхнім сім'ям допомогу і підтримку. Подробиці події не розкриваються, оскільки це належить до категорії державної таємниці, повідомляє РІА «Новості».

Відомо, що на борту глибоководного апарату перебував цивільний фахівець, який вижив під час пожежі. Його порятунок став можливим завдяки діям капітана другого рангу Д.А. Соловйова.

Імена та фотографії загиблих опубліковані на сайті Міноборони.

Заупокійні богослужіння відбуваються в усіх храмах Мурманської митрополії.

Панахида за загиблими в Баренцевому морі підводниками пройде 4 липня в морському соборі святителя Миколая Чудотворця в Кронштадті, повідомляє сайт Санкт-Петербурзької митрополії.

Патріархія. ru

Патріарх.ua