Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
05.07.2019

Святіший Патріарх Кирил відвідає Коневський Різдво-Богородичний монастир

7 липня 2019 року, в Неділю 3-ю після П'ятидесятниці, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідає Коневський Різдво-Богородичний чоловічий монастир, розташований на острові Коневець на Ладозькому озері. Предстоятель Руської Православної Церкви звершить чин великого освячення собору Різдва Пресвятої Богородиці Коневской обителі і Божественну літургію в новоосвяченому соборі.

***

Різдво-Богородична обитель була заснована на острові Коневець в західній частині Ладозького озера преподобним Арсенієм Коневським у 1393 році. Після розорення в 1610 році і до закінчення Північної війни острів протягом 100 років перебував під шведським пануванням, а монастирський собор був практично зруйнований, однак у тому ж XVII столітті був знову відроджений з руїн.

З 1918 року острів Коневець входив до складу Фінляндії. У 30-х ХХ століття тут розміщувалися частини фінської армії, острів був укріплений артилерією. В ході Великої Вітчизняної війни в серпні 1944 року острів Коневец остаточно відійшов до Радянського Союзу.

У 1991 році Коневський монастир був повернутий Російській Православній Церкві, а в 2013 році священноархімандритом Коневської обителі вперше в історії став архієрей — єпископ Виборзький і Приозерський Ігнатій.

Активне відновлення Коневця співпало зі святкуванням у 2017 році 125-річчя Виборзької єпархії. Урочистості очолив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Програма урочистостей у Коневському монастирі, присвячених 625-річчю заснування обителі, відкрилася серією заходів 24-25 червня 2018 року. Урочистості продовжилися 23 липня, у свято Коневської ікони Божої Матері, і 21 вересня, у свято Різдва Пресвятої Богородиці.

У ювілейний рік обителі у верхньому храмі Різдво-Богородичного собору були відтворені розписи і оновлений іконостас.

Протягом 2018 і 2019 року 625-річчю обителі були присвячені виставки, конференції, молодіжні форуми і читання. Важливою подією стала фотовиставка «Коневець — святиня, яка поруч», що пройшла в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві, а потім і в ряді інших міст Росії.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua