Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
08.07.2019

Святіший Патріарх Кирил: Ми повинні навчитися інтерпретувати нашу традицію таким чином, щоб вона ставала зрозумілою для сучасної людини

 

Консервативність Церкви і вірність традиційному укладу не повинні ставати перешкодою на шляху сучасної людини до Христа, заявив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, звертаючись за братською трапезою до учасників богослужіння в Коневецькому монастирі 8 липня 2019 року.

«Ніякий Патріарх і ніякі архієреї не могли б нічого зробити, якби жили замкнуто, окремо від свого народу. Ніякі священики не змогли б сьогодні так впливати на суспільне життя, якби ховалися у власній шкаралупі. Але Церква дійсно відкрита світові, суспільству, народу, вона не відокремлює себе від народу і не створює ніяких штучних середостінь», — підкреслив Предстоятель Руської Православної Церкви.

«Певним середостінням нерідко стає світська культура, — констатував Святіший Владика. — Культура сучасного суспільства дуже відрізняється від літургійної культури, яку використовує Церква, і ця різниця культур часто заважає сучасній людині, яка прийшла до Церкви, відчути себе вдома, — аж надто незвичайним все здається, віддаленим від того, чим людина живе щодня. Але змінювати церковні традиції неможливо, тому що світська культура змінюється надзвичайно швидко, і якщо встати на цей шлях, то доведеться піддавати Церкву постійній реформації, що, безперечно, призвело б до втрати самої суті служіння Церкви».

«Тому в зовнішніх своїх формах Церква є консервативною, — відзначив Патріарх Кирил. — Ми одягнені не так, як сучасні люди, ми використовуємо слов'янську мову богослужіння, ми зберігаємо традиційну архітектуру наших храмів і традиційний статут нашого богослужіння».

«Звичайно, все це дуже непросто прийняти сучасній людині, і виникає величезний виклик, звернений до кожного священика, кожного архієрея. Ми повинні навчитися інтерпретувати нашу традицію таким чином, щоб вона ставала зрозумілою для сучасної людини. Своєю поведінкою, своїми словами, своєю проповіддю ми не повинні погіршувати ті складності, які, без сумніву, є у свідомості сучасної людини, що стикається з церковним життям. Ми повинні максимально полегшувати людям входження до Церкви, ми повинні робити все для того, щоб життя в Церкві ставало зрозумілим кожному», — підсумував Патріарх Московський і всієї Русі.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх. ua