Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
09.07.2019

Вперше в історії засідання Священного Синоду Російської Православної Церкви пройшло на Валаамі

 

Голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ В. Н. Легойда розповів про основні рішення, прийняті на засіданні Священного Синоду, що відбувся 9 липня 2019 року під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в храмі святого рівноапостольного великого князя Володимира у Володимирському скиту Спасо-Преображенського Валаамського ставропігійного чоловічого монастиря.

Засідання Синоду відкрилося повідомленням Патріарха Московського і всієї Русі Кирила про що відбулися Першосвятительських візити в єпархії Російської Православної Церкви на території Російської Федерації. З часу останнього засідання Синоду Предстоятель Руської Православної Церкви відвідав Санкт-Петербурзьку, Калінінградську і Черняхівську єпархії.

Дуже важливим назвав В. Р. Легойда прийняту на засіданні Священного Синоду заяву про ситуацію в Чорногорії. У тексті документа висловлюється глибока стурбованість у зв'язку з погіршенням становища єпархій Сербського Патріархату на території Чорногорії, де протягом декількох років єдність Православ'я страждає від розкольницької діяльності так званої «Чорногорської православної церкви», а також міститься заклик до чорногорської влади припинити дискримінацію і підрив єдності Сербської Православної Церкви.

«Священний Синод Руської Православної Церкви висловив братську підтримку архієреям, духовенству і всім чадам Сербського Патріархату в Чорногорії, які, незважаючи на важкі умови утисків, зберігають вірність та істину Святого Православ'я», — повідомив В. Р. Легойда.

Також глава Відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ зазначив, що на засіданні були прийняті важливі кадрові рішення: «Священний Синод постановив задовольнити прохання митрополита Липецького і Задонського Никона про почислення його на спокій у зв'язку з досягненням 75-річчя і висловив йому щиру подяку за багаторічне служіння. Преосвященним Липецьким і Задонським, главою Липецької митрополії, постановлено бути митрополиту Істринському Арсенію, першому вікарію Святішого Патріарха Московського і всієї Русі, зі звільненням від займаної посади і вдячністю за багаторічні праці в Московській єпархії".

Іншим помітним рішенням, за словами В. Р. Легойди, стало призначення головою Синодального відділу у справах молоді єпископа Петергофського Серафима, вікарія Санкт-Петербурзької єпархії, із звільненням його з посади ректора Санкт-Петербурзької духовної академії. Преосвященному Серафиму постановлено бути єпископом Істринським, вікарієм Святішого Патріарха Московського і всієї Русі.

У свою чергу, ректором Санкт-Петербурзької духовної академії було вирішено призначити ієромонаха Силуана (Нікітіна), виконуючого обов'язки ректора Стрітенської духовної семінарії, із звільненням його від займаної посади. Ієромонах Силуан (Нікітін) був обраний єпископом Петергофським, вікарієм Санкт-Петербурзької єпархії. Тимчасово виконуючим обов'язки ректора Стрітенської духовної семінарії призначений архієпископ Верейський Амвросій зі збереженням посади ректора Московської духовної академії.

В. Р. Легойда підкреслив значимість прийнятого рішення про оптимізацію навчального процесу в Московській духовній академії та Стрітенської духовної семінарії.

«Заслухавши доповідь Святішого Патріарха, Священний Синод постановив утворити комісію у наступному складі: архієпископ Верейський Амвросій, ректор Московської духовної академії, т.в.о. ректора Стрітенської духовної семінарії; протоієрей Максим Козлов, голова Навчального комітету Руської Православної Церкви; ієрей Давид Шуплецов, проректор з виховної роботи Стрітенської духовної семінарії; протоієрей Микола Скурат, секретар Вченої Ради Стрітенської духовної семінарії. Комісія повинна буде представити відповідний рапорт Святішому Патріарху до 1 серпня цього року», — зазначив В. Р. Легойда.

Голова Синодального відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ також зазначив, що Синод прийняв рішення про управління деякими єпархіями. Так, преосвященним Єнисейським і Лісосибірським на вакантну кафедру був обраний ієромонах Ігнатій (Голинченко), клірик Красноярської єпархії, а в Самарській області була утворена нова єпархія у складі Самарської митрополії — Тольяттінська, виділена зі складу Самарської і Сизранський єпархій. Преосвященним Тольяттінських і Жигулівським визначено бути єпископом Ковальському та Микільському Нестору, із звільненням його від управління Кузнецької єпархією. Тимчасове управління Кузнецькою єпархією доручено Преосвященному митрополиту Пензенському і Нижньоломовському Серафиму.

«У зв'язку з утворенням нової єпархії змінилося титулування архієреїв: правлячому архієрею Самарської єпархії визначено мати титул "Самарський і Новокуйбишевський", правлячому архієрею Сизранської єпархії — "Сизранський і Шигонський", а правлячому архієрею Тольяттінської єпархії — "Тольяттінський і Жигулівський"», — уточнив В. Р. Легойда.

Як повідомив голова Відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ, Священний Синод також затвердив підготовлений у Синодальному відділі у справах молоді документ «Пастирські рекомендації для парафіяльної роботи з молоддю, залученої до субкультури», і постановив направити їх в єпархії Російської Православної Церкви для використання.

«Також, згідно з чинним порядком, Священний Синод затвердив журнали Синоду Митрополичого округу в Республіці Казахстан», — сказав В. Р. Легойда.

Синодальний відділ по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ /

Патріархія. ru

Патріарх.ua