Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
09.07.2019

Святіший Патріарх Кирил сумує у зв'язку з втратою шанованої Чимеєвської ікони Божої Матері

3 липня 2019 року в Казанському Чимеєвському чоловічому монастирі с. Чимеєво Білозерського району Курганської області сталася пожежа, в результаті якого повністю згорів дерев'яний Казанський храм, збудований в 1890 році. У пожежі загинула шанована святиня — Казанська-Чимеєвська ікона Божої Матері.

У момент загоряння в Казанському храмі разом зі священиком молилася група паломників з Єкатеринбурга. З Північної зовнішньої сторони храму запрошені з Тюмені фахівці проводили роботи з профілактики спліт-систем кондиціонування. Вони помітили чорний дим з коробки кондиціонера на зовнішній північній стороні храму і намагалися ліквідувати загоряння взятими з ризниці вогнегасниками, але вже через 5 хвилин весь храм був заповнений димом. Через сильне задимлення і вогню братія і паломники не змогли винести ікону. Пожежники прибули через 6 хвилин після виклику, але весь храм вже був охоплений вогнем.

У рапорті митрополита Курганського і Білозерського Йосипа на ім'я Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила повідомляється, що «ієромонах Афанасій (Коренкін), який намагався врятувати ікону, госпіталізований з отруєнням». Інших постраждалих немає.

«Глибоко співпереживаю Вам і Вашій пастві в горі, яке Вас спіткало, — зазначив Предстоятель Руської Церкви у своїй резолюції від 6 липня на рапорт митрополита Йосипа. - Пресвята Владичиця Богородиця нехай втішить і зміцнить у вірі всіх, хто сумує у зв'язку з втратою Її шанованого образу».

***

За переказами, явище шанованій святині Зауралля чудотворної Казанської-Чимеєвської ікони Божої Матері відбулося в першій половині XVIII століття в Чимеєвській слободі, розташованої в 90 верстах від Кургану. Ікона Пресвятої Богородиці припливла по річці Ніяп, притоку Тобола.

Одного разу місцеві діти грали на березі і побачили велику чорну "дошку", що вертикально пливе проти течії. У якийсь момент «дошка» потрапила у вир, і діти побачили, що це образ Божої Матері. Незабаром на березі зібралося все село. Ікону дбайливо дістали з води і урочисто перенесли в сільський храм.

Звістка про чудесне явлення Казанської ікони Божої Матері швидко поширилася по всій окрузі і далеко за її межами і в Чимеєво стали приходити численні паломники.

У XVIII столітті сильна пожежа знищила дерев'яний храм, в якому перебувала ікона, але образ Пресвятої Богородиці виявився неушкодженим. Через кілька років в селі був побудований новий храм, в якому і знаходилася ікона. Згодом Церква занепала, на її місці був зведений Казансько-Богородицький храм, освячений на честь чудотворної ікони, яка перебувала тут.

22 березня 2004 з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II список Казанської ікони Божої Матері, іменований Чимеєвським, був включений в календарний місяцеслів Російської Православної Церкви.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх. ua