Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
09.07.2019

Святіший Патріарх Кирил очолив засідання Священного Синоду у Валаамському монастирі

8-11 липня 2019 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідує Спасо-Преображенський Валаамський ставропігійний чоловічий монастир.

9 липня в храмі святого рівноапостольного великого князя Володимира у Володимирському скиту Валаамського монастиря під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила почалося чергове засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Відкриваючи засідання, Предстоятель Руської Православної Церкви звернувся до членів Священного Синоду зі вступним словом:

«Ваші Високопреосвященства і Преосвященства! Дорогі брати!

Сердечно вітаю вас у ставропігійному Спасо-Преображенському Валаамському монастирі. Валаам — це святе місце, зазначене подвигами багатьох поколінь ченців, це наш руський Афон, тільки на відміну від теплого Афона він омивається водами студеного Ладозького озера. Це створювало особливі умови для подвижницького життя, і, відвідуючи Валаам, ми бачимо, як сила людського духу, позбавленого усякої фізичної, політичної, економічної сили, створила велике чудо. Кілька подвижників заснували цю святу обитель, історія якої була дуже непростою, але тим не менше ми бачимо, як руками людей, рухомих глибокою вірою та відданістю Господу, були створені ці величні храми, і Валаам став дійсно російським північним Афоном.

Впевнений, що все більше і більше паломників будуть відвідувати це святе місце, торкаючись до якого, неможливо залишатися байдужим до того, що бачиш, чуєш, відчуваєш, до духовної сили подвигу, який відбувався тут протягом століть. Вважаю, що в цьому святому місці було б дуже правильно провести засідання вищого органу церковної влади — Священного Синоду. Всіх вас сердечно вітаю".

Постійними членами Священного Синоду є: Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій; митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій; митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир; митрополит Астанайський і Казахстанський Олександр, голова Митрополичого округу в Республіці Казахстан; митрополит Ташкентський і Узбекистанський Вікентій, глава Середньоазіатського митрополичого округу; митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій; митрополит Мінський і Заславський Павло, Патріарший екзарх всієї Білорусі; митрополит Волоколамський Іларіон, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, митрополит Тверський і Кашинський Сава, керуючий справами Московської Патріархії.

Для участі у літній сесії (березень-серпень) запрошені: митрополит Корсунський і Західноєвропейський Антоній; архієпископ Калінінградський і Балтійський Серафим; архієпископ Якутський і Ленський Роман; єпископ Туровський і Мозирський Леонід; єпископ Сочинський і Туапсинський Герман.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх. ua