Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Помісні Православні Церкви

Святіший Архієпископ Константинополя - Нового Риму і Вселенський Патріарх.

Християнство в Малій Азії поширилося завдяки благовісницьким працям апостолів Андрія Первозванного, Павла, і Пилипа, Іоанна Богослова та інших.

Історія її овіяна немеркнучою славою. Вона дала християнському світові великих вчителів і борців за Православ'я - святителів Афанасія Великого († 373) та Кирила Олександрійського († 444). З цієї Церкви вийшли знамениті богослови - пресвітер Климент Олександрійський († бл. 216) та його наступник Оріген († 251), що стали засновниками наукового богослов'я і поклали початок воцерковлення язичницької еллінської культури та філософії.

Антіохійська Церква заснована святими першоверховними апостолами Петром і Павлом. Єпископом цієї Церкви був муж апостольський Святий Ігнатій Богоносець († II ст.). Пресвітер Лукіан († 312) заснував в Антіохії знамениту Антіохійську богословську школу, яка сприяла систематизації християнського догматичного вчення і залишила багату літературну спадщину.

Феофіл III

Блаженніший Патріарх Святого Граду Єрусалиму і всієї Палестини

СУЧАСНИЙ СТАН РПЦ

З 1 лютого 2009 року (інтронізація) Предстоятель Церкви - Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, обраний на патріарший престол 27 січня того ж року на Помісному соборі РПЦ.

Ілія II

Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії

За переказами, християнство в стародавній Іверії проповідували апостоли Андрій Первозванний і Симон Кананіт. У IV столітті в Грузії вже були значні християнські громади на чолі з єпископами. Автокефалію Грузинська Церква отримала в 457 році від Матері-Церкви Антіохійської.

Опис:

Насіння християнської віри на територію сучасної Сербії принесли святі апостоли.

ДАНІІЛ,

Блаженніший Архієпископ Бухарестський,

Митрополит Мунтенський і Добруджийський,

Патріарх Румунський

 

 

Неофіт, Святіший Патріарх Болгарський, Митрополит Софійський (Димитров Симеон Миколаїв),

На території сучасної Болгарії християнство почало поширюватися з давніх часів. За переказами, єпископська кафедра була у м. Одес (нині Варна), де єпископом був учень апостола Павла Амплій. Загальне хрещення болгарського народу відбулося в 865 році, при святому князеві Борисі I († 907).

ХРИЗОСТОМ II,

Блаженніший Архієпископ Нової Юстініани і всього Кіпру

На острові Кіпр благовістили Слово Боже апостоли Павел, Варнава і Марк. Здавна Кіпрська Церква має автокефалію. Особливо шановані святі: апостол Варнава - засновник Церкви на Кіпрі; Лазар Чотириденний, єпископ Кітійський;

«ПочатокПопередня12НаступнаКінець»