Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Олександрійська Православна Церква

feodor 2

Феодор II

Блаженніший Папа і Патріарх Олександрійський і всієї Африки

Олександрійська Церква заснована святим апостолом і євангелістом Марком.

Історія її овіяна немеркнучою славою. Вона дала християнському світові великих вчителів і борців за Православ'я - святителів Афанасія Великого († 373) та Кирила Олександрійського († 444). З цієї Церкви вийшли знамениті богослови - пресвітер Климент Олександрійський († бл. 216) та його наступник Оріген († 251), що стали засновниками наукового богослов'я і поклали початок воцерковлення язичницької еллінської культури та філософії.

Олександрійська Церква є батьківщиною чернецтва. На її священній землі подвизалися основоположник східного чернецтва преподобний Антоній Великий († 356), перший організатор спільножительного чернецтва преподобний Пахомій Великий († 348), знамениті єгипетські авви Паісій Великий († 400), Пімен Великий († 450) та інші.

Канонічна територія - країни Північної, Центральної та Південної Африки.

116-й Патріарх Олександрійський Блаженніший Феодор (Хорефтакіс), який очолює нині Олександрійську Церкву, народився на острові Крит (Греція) в 1954 році. З 1985 до 1990 року проходив служіння в Одесі у якості представника Патріарха Олександрійського при Патріарху Московському і всієї Русі. У 1990 році він був хіротонізований на єпископа Киринського.

Обрання Блаженнішого Феодора Предстоятелем Олександрійської Православної Церкви відбулось 9 жовтня 2004 року, чин інтронізації був здійснений 24 жовтня того ж року.

Титул Предстоятеля: Блаженніший, Божественніший і Святіший Отець і Пастиреначальник, Папа і Патріарх великого граду Олександрії, Лівії, Пентаполя, Ефіопії, всього Єгипту і всієї Африки, Отець отців, Пастир пастирів, Архієрей архієреїв, Тринадцятий Апостол, Суддя Всесвіту.

Патріарша резиденція знаходиться в Олександрії.