Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
10.03.2019

Привітання головного редактора сайту з початком Великого посту

Дорогі брати і сестри, вітаю вас з початком Великого посту.

Сьогодні ми з вами стоїмо при дверях благодатного часу для покаяння.

Три підготовчі неділі вводять нас в подвиг поста. У Неділю про митаря і фарисея ми вчилися, якою має бути справжня молитва. Неділя про блудного сина говорить нам, що кожен гріх (крім хули на Святого Духа)

буде прощений людині, що покаялась. Неділя про Страшний суд нагадує нам, що всі ми постанемо на суд Господній, на якому вирішиться вічна доля кожного.

Сьогодні в євангельському читанні ми згадуємо про прощення: бо якщо ви будете прощати людям гріхи їх, то пробачить і вам Отець ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям гріхи їх, то і Отець ваш не пробачить вам гріхів ваших (Мф. 6:14-15). Без цієї необхідної умови при вступі в Святу Чотиридесятницю, - пише святитель Ігнатій (Брянчанінов), - ми не зможемо пожати рясні плоди від свого покаяння – «почуйте слово Боже, почуйте заповіт Божий – і відпустіть, простіть ближнім їхні провини перед вами».

Приборкуючи за допомогою посту і молитви наші почуття і тіло, нам потрібно піднятися над плотським і суєтним дозвіллям і звернути цілком розум і серце до Єдиного Джерела Життя. Як можна частіше постараємося підходити до Таїнств Сповіді і Святого Причастя Святих Таїн Тіла і Крові Христових. Не будемо унилі, дорогі брати і сестри, постимося постом приємним!

Протоієрей Ростислав Ярема

Головний редактор сайту