Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Свята

Святитель Спиридон Триміфунтський народився в кінці III століття на острові Кіпр. Про його життя відомостей збереглося мало. Відомо, що він був пастухом, мав дружину і дітей. Всі свої кошти він віддавав на потреби ближніх і мандрівників, за це Господь винагородив його даром чудотворення: він зціляв невиліковно хворих і виганяв бісів. Після смерті дружини, в царювання імператора Костянтина Великого (306-337), його хіротонісали в єпископа Кіпрського міста Триміфунта. В сані єпископа святитель не змінив свого способу життя, поєднавши пастирське служіння із справами милосердя.

Преподобний Сава Сторожевський, Звенигородський, в ранній юності пішов від світу, прийнявши постриг від преподобного Сергія Радонезького, і був одним з перших його учнів і сподвижників.

«Діва днесь предстоїть у Церкві і з лики святих невидимо за ни молиться Богу: ангели з архієреї вклоняються, апостоли ж з пророки ликовствують: нас бо заради молить Богородиця Превічнаго Бога» — це дивовижне явище Матері Божої сталося в середині Х століття у Константинополі, у Влахернській церкві, де зберігалася риза Богоматері, Її головний покров (мафорій) і частина пояса, перенесені з Палестини в V столітті. 

Римські імператори-язичники намагалися повністю знищити в людстві спогади про священні місця, де постраждав за людей і воскрес Господь наш Іісус Христос. Імператор Адріан (117 - 138) наказав засипати землею Голгофу і Гроб Господній і на штучному пагорбі поставити капище язичницької богині Венери і статую Юпітера.

Римські імператори-язичники намагалися повністю знищити в людстві спогади про священні місця, де постраждав за людей і воскрес Господь наш Іісус Христос. Імператор Адріан (117 - 138) наказав засипати землею Голгофу і Гроб Господній і на штучному пагорбі поставити капище язичницької богині Венери і статую Юпітера.

Пресвята Діва Марія народилася в той час, коли люди дійшли до таких меж морального занепаду, при яких їхній підйом здавався вже неможливим. Кращі уми тієї епохи усвідомлювали і часто відкрито говорили, що Бог повинен зійти у світ, щоб виправити віру і не допустити погибелі роду людського.

Пророк Самуїл був п'ятнадцятий і останній суддя Ізраїльський, який жив за 1146 років до Різдва Христового. Він походив від коліна Левія, був сином Єлкани з Рамафаім-Цофіма, з гори Єфремової. 

Різдво святого Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Як оповідає Євангеліє (Лк. 1, 57-80), праведні батьки святого Іоанна Хрестителя - священик Захарія і Єлисавета, які жили у стародавньому місті Хевроні, досягли старості, але не мали дітей, бо Єлисавета була неплідна. Одного разу святий Захарія здійснював богослужіння в Єрусалимському храмі і побачив Архангела Гавриїла, що стояв праворуч кадильного жертівника. 
Святий мученик Євпсихій народився в місті Кесарії Каппадокійській і отримав християнське виховання від своїх знатних батьків.
Святая мученица Фотина (Светлана) самаряныня, ее сыновья мученики Виктор, нареченный Фотином, и Иосия; и сестры мученицы: Анатолия, Фото, Фотида, Параскева, Кириакия, Домнина; и мученик Севастиан.
Святий Ростислав, великий князь Київський, син великого князя Київського святого Мстислава Великого († 1132, пам'ять 14 червня), брат святого князя Всеволода - Гавриїла († 1138, пам'ять 11 лютого, 22 квітня та 27 листопада), є одним із визначних державних і церковних діячів Русі середини ХІІ століття.
Святитель Арсеній, єпископ Тверський, народився в Твері, в молодих літах прийняв постриг у Києво-Печерському монастирі. Навіть серед ченців древнього монастиря, що відрізнялися благочестям, Арсеній виділявся святим життям - строгим зберіганням чернечих обітниць, знанням Церковного статуту, начитаністю в Священному Писанні і працьовитістю.
Святий рівноапостольний Кирил, вчитель Словенський (до прийняття схими - Костянтин), і старший брат його Мефодій (пам'ять 6 квітня) за походженням слов'яни, народилися в Македонії, в місті Солуні.
Святитель Василій Великий, архієпископ Кесарії Каппадокійської, "належить не одній Кесарійській Церкві, і не тільки в свій час, не одним своїм одноплемінникам був корисний, але по всім країнам і градам всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем спасительним", - так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій, єпископ Іконійський († 394; пам'ять 23 листопада).
Свята мучениця Іуліанія, дочка знатного язичника Африкана, народилася в м. Нікомидії. У дев'ятирічному віці була заручена з деяким Елевсієм. Володіючи глибоким розумом і схильної до добра душею, свята Іуліанія зрозуміла примарність і обман язичницької віри. Вона таємно прийняла святе Хрещення.
Святий пророк Даниїл і три святих отрока Ананія, Азарія і Мисаїл. За 600 років до Р. X. Єрусалим був завойований царем вавилонським; храм, споруджений Соломоном, був зруйнований, а безліч народу ізраїльського відведено в полон.
Святитель Спиридон Триміфунтський народився наприкінці III століття на острові Кіпр. Про його життя відомостей збереглося мало. Відомо, що він був пастухом, мав дружину і дітей. Всі свої кошти він віддавав на потреби ближніх і мандрівників, за це Господь винагородив його даром чудотворення: він зціляв невиліковно хворих і виганяв злих духів. Після смерті дружини, в царювання імператора Костянтина Великого (306-337), його хіротонізовали на єпископа Кіпрського міста Триміфунта. У сані єпископа святитель не змінив свого способу життя, з'єднавши пастирське служіння із справами милосердя.
Святитель Іоанн Златоуст, архієпископ Константинопольський, один з трьох Вселенських святителів, народився в Антіохії бл. 347 року, в сім'ї воєначальника. Його батько, Секунд, помер незабаром після народження сина.
Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку IV століття на Помісному Лаодикійському Соборі, колишньому за кілька років до I Вселенського Собору.
Святі Косма і Даміан були родом з Малої Азії. Їхній батько-язичник помер, коли вони були ще зовсім малими дітьми. Вихованням братів в християнському благочесті займалася їхня мати, Феодотія. Приклад матері і читання святих книг зберегли їх у непорочному житті за Законом Господнім, Косма і Даміан зросли в мужів праведних і доброчесних.
«ПочатокПопередня12НаступнаКінець»
Сторінка 1 з 2