Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
03.01.2016

Свята мучениця Іулянія Нікомидійська, діва

Свята мучениця Іуліанія, дочка знатного язичника Африкана, народилася в м. Нікомидії. У дев'ятирічному віці була заручена з деяким Елевсієм. Володіючи глибоким розумом і схильної до добра душею, свята Іуліанія зрозуміла примарність і обман язичницької віри. Вона таємно прийняла святе Хрещення.

Коли наблизився час весілля,Іуліанія рішуче відмовилася від заміжжя. Батько став вмовляти її не порушувати давні заручини, але, не домігшись бажаного, став жорстоко її бити. Потім Африкан віддав дочку на суд єпарху міста, яким був Єлевсій, колишній наречений Іуліанії. Єлевсій гаряче просив Іуліанію вийти за нього заміж, обіцяючи не примушувати її до зміни віри. Свята Іуліанія відмовилася і вирішила прийняти муки.

Святу довго і жорстоко катували, але вона після кожної тортури отримувала від Бога зцілення і нові сили. Катування відбувалися при великому числі людей, з яких 500 мужів та 130 жінок, бачачи непохитність і мужність святої діви, чудесні зцілення її від ран, сповідали Христа. Вони були обезголовлені, хрестившись власною кров'ю. Переконавшись, нарешті, повною безуспішності спроб відвернути святу діву від її Небесного Нареченого, Єлевсій засудив Іуліанію до смерті. Сповідниця ухвалила вирок з радістю і прославила Господа, сподобившого її прийняти мученицький вінець.

Кара святої мучениці Іуліанії відбулася в 304 році.

За матеріалами сайту РПЦ

Патріарх.ua