Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
15.07.2018

Патріарше привітання з нагоди закінчення навчального року в духовних школах Руської Православної Церкви

 

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил привітав учителів та учнів духовних шкіл Руської Православної Церкви з закінченням навчального року.

Ректорам, професорам, викладачам та наставникам, випускникам духовних академій і семінарій, православних університетів та інститутів, духовних училищ, регентських і іконописних шкіл

Преосвященні владики, всечесні отці, шановні професори, викладачі та наставники, дорогі випускники!

Сердечно вітаю вас із закінченням навчального року, а випускників духовних шкіл зі знаменною подією — завершенням навчання.

Час, проведений у стінах alma mater, переконаний, назавжди залишиться у вашій пам'яті як абсолютно особливий період в житті, сповнений багатьох радісних і незабутніх моментів, яскравих відкриттів і чудових зустрічей. Завдяки зусиллям вчителів та викладачів, які проповідували вам слово Боже (Євр. 13:7), ви не тільки зростали інтелектуально, маючи свій розум твердою їжею богословської науки, але і перетворювалися духовно, наповнюючи свою душу благодаттю Христовою.

Приступаючи до церковного служіння, ви зможете повною мірою оцінити, як важлива засвоєна вами премудрість, наскільки важливі правильні поняття про Бога, про людину і про навколишній світ. Тільки на них, як на фундаменті, може ґрунтуватися справжня церковна діяльність. Богослов'я — це не абстрактні міркування. Богослов'я — це саме життя Церкви. Це те, що дозволяє нам, не погодившись з віком цим (Рим. 12:2), невпинно долучатися до розуму Христового (1 Кор. 2:16). Як говорив один із святих отців древності, богослов'я «повідомляє душі найбільший з дарів, з'єднуючи її з Богом непорушним союзом» (блаж. Діадох Фотікійський).

Ви залишаєте рідні для вас стіни, натхненні можливостями реалізувати свої знання і вміння на практиці. Нехай же це горіння серця, вогонь щирої любові до Господа та ближніх, нужденним в освіті світлом Євангелія, ви дбайливо пронесете через усе своє життя, примножуючи даровані вам таланти у славу Божу і на користь Святої Церкви.

Молитовно бажаю професорам, викладачам, наставникам, а також нашим дорогим випускникам міцності душевних і тілесних сил, благодатної допомоги від Христа Спасителя у ваших відповідальних трудах на славу імені Пресвятої Трійці. Нехай береже всіх вас Милосердний Господь.

+КИРИЛ, ПАТРІАРХ МОСКОВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСІ

Патріарх.ua