Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
01.09.2019

Патріарше привітання учням і учням духовних шкіл Російської Православної Церкви з початком навчального року

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил привітав учителів та учнів духовних шкіл Руської Православної Церкви з початком навчального року.

Ректорам, викладачам, наставникам і студентам духовних навчальних закладів

Преосвященні архіпастирі, всечесні батьки, шановні викладачі та наставники, дорогі студенти, брати і сестри!

Сердечно вітаю вас з новим навчальним роком.

Нині ви зібралися в стінах, де одним належить почати або продовжити свою освіту, іншим же — передавати знання юнацтву і з усяким довготерпінням наставляти його на шлях, як каже Писання, добрий і прямої (1 Цар. 12:23). Освячуючи цей урочистий день спільною молитвою, ви просите у Премудрого Бога допомоги в осягненні і викладанні різних наук, його напоумлення в справі виховання молодого покоління.

Хотів би привести вам чудове латинське вираження, в основі якого лежать слова давньоримського філософа Сенеки: «Non scholae, sed vitae discimus» (He для школи, а для життя ми вчимося). Закликаю вас ніколи не забувати, що мета перебування в духовних школах полягає не у формальному лише проходженні тих чи інших предметів, не в отриманні різних дипломів, звань і ступенів. Головна мета навчання — належним чином підготувати себе для подальшого ревного служіння на користь Церкви Божої, стати здатним кожному на своєму місці переконливо свідчити про Христа ближнім і дальнім. Пам'ятайте, що сьогодні, в епоху інформаційних технологій, щоб гідно відповідати на виклики сучасності, необхідно бути всебічно розвиненою людиною, яка зможе кожному американцю про свою надію дати відповідь з лагідністю і благоговінням " (1 Пет. 3:15).

Бажаю Вам душевної і тілесної фортеці, Божого сприяння і багато чого успіху на ниві духовної освіти.

Благословення Господнє та перебуває з усіма вами незмінно.

+ КИРИЛ, ПАТРІАРХ МОСКОВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСІ

Патріархія.ru

Патріарх.ua