Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
29.09.2019

Патріарше звернення з нагоди 30-річчя заснування Білоруського екзархату

 

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил направив звернення з нагоди 30-річчя установи Білоруського екзархату Московського Патріархату.

Ваше Високопреосвященство, дорогий у Господі митрополит Павло, архіпастирі і пастирі, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри!

Сердечно вітаю всіх вас зі знаменною датою — 30-річчям утворення Білоруського екзархату Московського Патріархату.

Це важливе рішення було прийнято в 1989 році Архієрейським Собором Руської Православної Церкви, присвяченому святкуванню 400-річчя заснування Патріаршества в Росії.

За минулі роки відбулися значні зміни не тільки в житті екзархату, а й країни. Милістю Божою, спільними зусиллями кліру і пастви, при доброзичливому відношенні світської влади і підтримки благодійників на просторах Білої Русі відновлюються храми і монастирі, творяться нові парафії, ведеться просвітницька робота і здійснюється соціальне служіння, успішно вирішуються питання богословської освіти і виховання підростаючого покоління.

Відрадно свідчити, що активний розвиток церковного життя робить благотворний вплив на наших сучасників, сприяє утвердженню в суспільстві традиційних моральних цінностей, вічних ідеалів милосердя, миру, добра і справедливості.

Віддаючи подяку Всещедрому Богу за його батьківське піклування про Церкву Білорусі в минулі роки, ми з надією дивимося в майбутнє, бо знаємо, що Його милість безмірна і людинолюбства недосліджена безодня (Послідування подячного молебного співу).

Нам належить і надалі зберігати вірність Начальнику життя (Діян. 3: 15) Христу Спасителю, дотримуватися чистоти віри, стояти на сторожі православних догматів і канонів, дорожити перебуванням в лоні Єдиної, Святої, Соборної та Апостольської Церкви.

Розділяючи з вами радість цього свята, хотів би закликати вас керуватися в житті своїм повчанням святого апостола Павла: «Пильнуйте, стійте у вірі, будьте мужні, тверді. Все у вас нехай буде з любов'ю» (1 Кор. 16:13-14).

Пастиреначальник і Совершитель нашого спасіння Христос нехай благословить люди своя миром (Пс. 28:11) і примножить славу Святої Церкви, яка є стовп і утвердження істини (1 Тим. 3:15).

Молитовно бажаю Патріаршому екзарху всієї Білорусі Високопреосвященнішому митрополиту Павлу, Преосвященним владикам, кліру і пастві щедрих ласк від Господа в подальших спільних трудах на ниві церковній, в духовному зростанні і примноженні християнських чеснот, щоб у братолюбії і однодумності проводити тихе й мирне життя в усякому благочесті і чистоті (1 Тим. 2:2).

+ КИРИЛ, ПАТРІАРХ МОСКОВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСІ

Патріархія.ru

Патріарх.ua