Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
04.02.2018

У свято Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської Святіший Патріарх Кирил звершив Літургію в Успенському соборі Московського Кремля

4 лютого 2018 року, в Неділю про блудного сина, свято Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Божественну літургію в Патріаршому Успенському соборі Московського Кремля.

Його Святості співслужили: митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій, Патріарший намісник Московської єпархії; митрополит Істринський Арсеній, перший вікарій Патріарха Московського і всієї Русі по м. Москві; єпископ Відновський Тихон; єпископ Зарайський Костянтин; протопресвітер Володимир Диваков, секретар Патріарха Московського і всієї Русі по м. Москві; архімандрит Нестор (Жиляєв), почесний настоятель Троїцького храму сел. Назарьєво Одінцовського району Московської області; архімандрит Феофілакт (Безукладников), намісник Воскресенського Ново-Єрусалимського ставропігійного чоловічого монастиря; протоієрей Михайло Єгоров, секретар Московського обласного єпархіального управління; архімандрит Дамаскін (Орловський), клірик храму Покрова Пресвятої Богородиці на Лищиковій горі м. Москви; духовенство Москви і Московської області.

На богослужінні були присутні: перший заступник голови Державної Думи ФС РФ А.Д. Жуков; голова Ради директорів ПАТ «Газпром», спеціальний представник Президента РФ із взаємодії з Форумом країн-експортерів газу В.А. Зубков; генеральний директор - голова правління ВАТ «РЖД» О.В. Білозеров; президент - голова правління, член Наглядової ради Банку ВТБ А.Л. Костін; комендант Великого Кремлівського палацу Д.І. Родін, генеральний директор православного телеканалу «Спас» Б.В. Корчевников.

Богослужбові піснеспіви виконав хор духовенства Московської обласної єпархії (регент священик Сергій Голев).

Після читання Євангелія Святіший Патріарх Кирил звернувся до присутніх на богослужінні з коротким словом, закликавши вознести молитви напередодні XXIII Зимових Олімпійських ігор, які пройдуть з 9 по 25 лютого в місті Пхенчхан (Республіка Корея). У виняткову єктенію були включені прохання про спортсменів Росії та інших країн, які входять в канонічну відповідальність Руської Православної Церкви.

Потім Предстоятель Руської Православної Церкви підніс молитву про мир на Україні.

У заупокійну єктенію були включені прохання про постраждалих в годину гонінь:

«Еще молимся Тебе, Богу Спасителю нашему, о еже милостивным оком призрети на Церковь Русскую, память ныне творящую о сонме мучеников и исповедников, за веру и правду в мимошедшем веце страшныя страдания претерпевших и мученическую кончину приявших, от глада и хлада в темницах и узах скончавшихся архипастырей, пастырей, монашествующих и мирян, ихже имена Ты Сам, Господи, веси, о еже проститися им всякому согрешению вольному же и невольному.

Еще молимся Тебе, Богу нашему, о еже приятися яко кадилу благовонному мольбам мучеников сих, в годы лихолетия в стране нашей за православную веру пострадавших и убиенных, и о еже учинити души их, идеже праведнии упокояются.

Милости Божией, Царства Небеснаго и оставления грехов всем, за имя Христово пострадавшим и Церковь Русскую кровию своею утвердившим, у Христа, Безсмертнаго Царя и Бога нашего, просим».

Святіший Патріарх помолився за упокій душ «покійних рабів Божих, архіпастирів, пастирів, чернецтва і мирян, в роки лихоліть і гонінь на Церкву Христову в мімошедшем вєце, що за віру і правду страшні страждання і катування зазнали і мученицьку кончину прийняли і кров'ю своєю землю нашу обагрили , хто в кайданах, в'язницях, гірких роботах від холоду і голоду померли, їх же імена Ти Сам, Господи, вєсі ».

За Літургією Святіший Патріарх Кирил висвятив диякона Олексія Дьяченко, клірика храму Положення Ризи Господньої на Донський м. Москви, в сан ієрея.

Проповідь перед причастям виголосив протоієрей Максим Максимов, настоятель храму Казанської ікони Божої Матері в Реутові Московської області, член Синодальної комісії з канонізації святих.

По завершенні Божественної літургії Святіший Владика звернувся до віруючих з Першосвятительським словом.

Зважаючи на допомогу у відновленні Воскресенського Ново-Єрусалимського ставропігійного чоловічого монастиря Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил нагородив голову Ради директорів ВАТ «Газпром» В.А. Зубкова орденом преподобного Серафима Саровського I ступеня.

«Хотів би сказати, що Віктор Олексійович зіграв вирішальну роль у відновленні Ново-Єрусалимського монастиря. Він був керівником всієї роботи, яка вимагала величезної кількості погоджень, величезної кількості зусиль з руйнування існуючих середостінь. Своїм тактом, дивним професіоналізмом і добрими людськими якостями Ви руйнували "стіни" для того, щоб творилися стіни Нового Єрусалиму. Дякую Вам сердечно», - сказав Святіший Патріарх Кирил, вручаючи нагороду.

Також Святіший Патріарх Кирил нагородив:

зважаючи на допомогу у відновленні Воскресенського Ново-Єрусалимського монастиря і в зв'язку з 60-річчям від дня народження президента - голови правління, члена Наглядової ради Банку ВТБ А.Л. Костіна орденом преподобного Серафима Саровського II ступеня;

зважаючи на допомогу у відновленні Воскресенського Ново-Єрусалимського монастиря генерального директора - голови правління ВАТ «РЖД» О.В. Білозьорова медаллю ордена Слави і честі I ступеня.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua