Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви
06.09.2019

У день пам'яті святителя Московського Петра Святіший Патріарх Кирил звершив Літургію в Успенському соборі Московського Кремля

6 вересня 2019 року, у свято перенесення мощей святителя Петра, митрополита Київського, Московського і всієї Русі, чудотворця, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Божественну літургію в Патріаршому Успенському соборі Московського Кремля, де покояться чесні мощі святителя.

Предстоятель Руської Православної Церкви здійснював богослужіння в облаченнях, створених за іконописним зразком облачень святителя Петра, і з копією його палиці.

Його Святості співслужили: єпископ Воскресенський Діонісій, перший заступник керуючого справами Московської Патріархії, перший вікарій Патріарха Московського і всієї Русі по м. Москві; єпископ Зеленоградський Сава, заступник керуючого справами Московської Патріархії; протопресвітер Володимир Диваков, секретар Патріарха Московського і всієї Русі по м. Москві; протоієрей В'ячеслав Шестаков, настоятель Патріаршого подвір'я храмів у Зарядді м. Москви; священик Олександр Волков, настоятель храму преподобного Сергія Радонезького в Солнцеві м. Москви, керівник Прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі; члени Єпархіальної ради м. Москви і столичне духовенство.

Богослужбові співи виконав хор Новоспаського ставропігійного чоловічого монастиря м. Москви (регент С.Б. Попов).

Богослужіння транслювалося в прямому ефірі на телеканалі «Союз».

На сугубій єктенії були піднесені прохання про єдність Православної Церкви і збереження Церкви від розділень і розколів.

Після сугубої єктенії Святіший Патріарх Кирил звершив молитву про мир в Україні.

За Літургією Святіший Владика висвятив диякона Андрія Тітушкіна, клірика храму Тихвінської ікони Божої Матері в Олексіївському м. Москви, співробітника Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, в сан пресвітера.

Проповідь перед причастям виголосив ієрей Анатолій Правдолюбов, клірик храму святителя Іова, Патріарха Московського і всієї Русі, на Можайському шосе м. Москви.

Після завершення Літургії було звершено славлення біля мощей святителя Петра, митрополита Київського, Московського і всієї Русі, чудотворця.

Потім Святіший Патріарх Кирил звернувся до віруючих із Першосвятительським словом.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі

Патріарх.ua